Fórum témák
» Több friss téma |
2. verzió, szóval a PIC típus stimmel. Eddig még mindig sikerült megoldanom az ilyen problémákat, valamint eddig még nem lőttem el PIC-et beforrasztáskor. Lehet, hogy most sikerült megvan az első eset
![]()
Pic24fv32ka302.
Target device ID (0xffff0000) A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2019
Lehet egy rakat oka. Úgy foglalnám össze, hogy hiba a DevID kiolvasásakor.
Forrasztással még nem sikerült PIC-et tönkretennem, beleértve a kiforrasztást is, pedig pár darabon túl vagyok. MPLab-nál Programming / run self test ad egy kis infót.
A Vcap lábhoz a 10µF low ESR kondenzátor be van ültetve?
PIC24FV32KA302 pin 20. A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2019
Be. 10u kerámia kondi.
Kicseréltem a PIC-et is már. Így sem jó. Pedig az előző verzióhoz képest csak kapott még pár gombot 4k7 felhúzással plusz egy kimenetet bss138-al meghajtott relé formájában. Se külső tápról se Pickitről táplálva nem jó. Ugyanaz a hibaüzenet. Max. kondit csserélek hátha defektes. A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2019
Ok. Megint béna voltam. Csatlakozó alatt maradt paszta. Pedig multival nem mutatott semmit. Na mindegy, működik. Köszönöm, hogy foglalkozatok velem
![]()
Üdv!
HD44780 (2*16) LCD-t szeretnék használni, és arra lennék kíváncsi, hogy az MPLAB-ban van valami könyvtár erre, vagy nekem kellene összehoznom a vezérléséhez egy library-t? Köszi! ![]() (xc16 fordító) Köszi! ![]()
Legjobb tudomásom szerint nincs hozzá könyvtár, maximum valami example-t találhatsz hozzá.
De én ajánlom icserny LCD-vel foglalkozó leírását Bővebben: Link én ha véletlen még kezem közé akad egy hd44780 akkor mindig innen nézek minden (főleg mert az ékezetes charset-et tudom copy pastelni ![]() Szerintem ha nem használtál még HD44780 írd meg te a könyvtárat, jó gyakorlás meg olyan lesz amilyennek te szeretnéd.
Köszi!
![]()
Sziasztok
![]() Párszor már találkoztam csak azt nem tudom PICnél miért csinálja. Ha egy PICket felprogramozok és fél év elteltével előveszem a PICetakkor mintha elfejetett volna és újra programozom és jó. Ez miért van? Segítségeteket előre köszönöm.
90 százalék, hogy nem felejtette el a programot. Ha igen, akkor valami hibás szériába nyúltál.
Sokkal valószínűbb, hogy a program vmi. miatt nem indul el, pl. mclr láb szintje nem megfelelő, LVP láb (ha van) jelszintje nem megfelelő, oszcillátor probléma, brown-out reset állapotban van, nincsen bekapcsolva a brown-out reset és félreugrott a program counter, stb.
Rendben nagyon szépen köszönöm utána nézek ezeknek.
Nekem is volt olyan gondom, hogy megrendelésre csináltam egy PIC-es áramkört ami 7 szegmenses LED kijelzőket működtetett. Megírtam a programot, feltöltöttem a PIC-re, teszteltem, elküldtem postán, mire odaért nem működött rendesen. Visszahozták, újraprogamoztam, utána működött rendesen. A mai napig nem értem, hogy mi történt vele út közben.
Rosszul beállított konfigurációs bitek esetén volt már olyan tapasztalatom, hogy kikapcsoláskor a flashban lévő program kinyírta magát. Sajnos, az USB HID bootloader is ilyen volt.
Az orvosság egyszerű: be kellett kapcsolni (engedélyezni kellett) a Brown Out Resetet (BOR), ami megakadályozta, hogy elégtelen tápfeszültségnél a mikrovezérlő programszámlálója vagy utasítás-dekódere "megbolonduljon". A másik lehetőség, hogy olyan mikrovezérlőt kell használni, amelyik programból nem tudja módosítania flash tartalmát, csak kívülről programozható. A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2019
Valamikor régen nekem is előfordult ilyen amnézia, de azután rájöttem, hogy bekapcsolva felejtettem a konfigurációs biteknél az LVP-t.
Helló.
Azt szeretném kérdezni hogy van egy eszköz ami 4.2 voltról üzemel. A pic 18f4550 adatlapja szerint elmegy erről a feszültségről. Az rx tx lábak 1.8v on mennek a modul adatlapja szerint, ide rakok egy szintillesztőt. Azt szeretném kérdezni hogy kell e valamit variáljak a pic tápján? Működni fog így h nem 5v-ról müködtetem? Befolyásolni fogja a sebességet?
Ha akkumulátoros üzemmód és szeretnéd csökkenteni a PIC fogyasztását, akkor kell csak átgondolni a működését.
Sziasztok, k150-es pic programozóm és egy PIC 16f676-os chippel kapcsolatban kérnék segítséget, miszerint egész egyszerűen egy ledet szeretnék megvilágítani vele(most csöppentem bele az integrált áramkörök világába eddig arduinoztam). Minden szükséges szoftvert letöltöttem a dologhoz, gondolok itt a k150 szoftverére, driver-ére, a MikroC nevű alkalmazásra, de valahogy mégsem áll össze a kép.
A problémám: A mikroC-ben megírom a kövi programot: trisc=0; portc=0b00000001; ezután rányomok a build-re, létrehozza a HEX fájlt. Majd behelyezem a PIC-emet a programozóba, összedugom azt a géppel(rendszerint nem ismeri fel ezért mindig újratelepítem a driver-t ezután újraindít és jó), majd belépek a k150 szoftverébe, oda meghívom az előbb megírt HEX fájlt, majd feltöltöm a PIC-re. Az áramkörbe bekötve semmit nem csinál.
A C-t ugyan nem ismerem, de szerintem ennyi nem elég egy működő programhoz.
Nem használok MikroC-t, de általában
A while azért kell, mert különben végigfut a kód és reszetel a procid. Ezen túl lehet még vagy 10 oka ami miatt nem megy. Pl. - konfigurációs bitek nem megfelelően vannak beállítva, - Az adott port bithez (IO lábhoz) egyéb funkció is hozzá van rendelve, amit ki kell kapcsoljál, hogy digit IO láb legyen - egyes PIC-eknél a LATC0 bit írásával írod az RC0 lábat. - stb. - stb. A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2019
Az analóg/komparátor(ha van) dolgokat ki kell kapcsolni...
Köszönöm a válszát az a kérdésem merült még fel, hogy mit jelent a programkód utolsó sora
adatlapjában nézd át a comparator és analog to digital fejezetet
CMCON, ADCONx, ANSEL...
A kapcsoszárójel a függvény vége...
A CLRWDT ha engeélyezted a konfigbitben a watchdogot, akkor azt törli, különben reset lesz Adatlap Special features...
A pic programozás előtt a konfigbiteket is beállítottad? Pl van kvarc akkor külső osci, vagy belső osci...
a külső osci-t beállítottam, én az asm-mel kezdődő utolsó sorra gondoltam
|
Bejelentkezés
Hirdetés |