Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 274
(#) zaik válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 5, 2006 /
 
oks, értem. szal nem ez a baj nálam. (csodálkoztam is vna)
(#) vicsys válasza zaik hozzászólására (») Máj 5, 2006 /
 
kipróbáltad másik hangfallal is?
(lehet az is a gond!)
(#) KeserűCukor válasza vicsys hozzászólására (») Máj 6, 2006 /
 
A 100W-os verzióról nem tudtok semmit?
Valaki megépítette már?
THX:
---ZoLee---
(#) vinjos válasza KeserűCukor hozzászólására (») Máj 6, 2006 /
 
igen én megépitettem .
60W-ot tud 4ohmon.
(#) zaik válasza zaik hozzászólására (») Máj 6, 2006 /
 
kipróbáltam. áramfelvétel sincs. sztem az a baj, h tökéletesen láma vok. az lehet baj, ha majd mindenhova elkot használtam? (nem figyeltem, h a rajzon nem mindenütt az van, és úgy építettem meg)
(#) szabi83 válasza zaik hozzászólására (») Máj 6, 2006 /
 
pontossan mit csináltál, a kapcs rajz és nyák melyik?

én most marattam 2db stereo panelt (4 icnek), de csak 1ik panelt csinálom meg..
(én az Urbán P-i félét csináltam/om)
(#) Sergei válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
hello.nem tudod véletlenül hogy a TDA2030-at lehet helyetesiteni a TDA2003-al?mer TDA2003 hoz nem találtam semmijen rajzot.TDA2030-as meg nincs nekem.
(#) Stefan válasza Sergei hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
itt az adatlapja benne vana rajz is mondjuk eleg kicsiben szoval majd nagyits ra [link=http://www.ortodoxism.ro/datasheets/stmicroelectronics/1449.pdf]http://www.ortodoxism.ro/datasheets/stmicroelectronics/1449.pdf[/link]
(#) Sergei válasza Stefan hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
köszi megnézem.hátha sikerül
(#) Stefan válasza Stefan hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
hmm ahhoz kepest hogy 8-18V a hangszoro elotti 1000µF es kondi 10Vos!?
(#) Sergei válasza Stefan hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
az jo vagy rossz? nagyobb kell?? nemértek hozzá azért kérdezem.
(#) Stefan válasza Sergei hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
nagyobbnak kell lennie mint amekkora tápot adsz neki kulonben durranhat
egyszer mar volt szerencsem egyet a sajat kepembe durrantani ....
(#) szabi83 válasza Sergei hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
mivel a kimeneten a tápfesz felét kell mérned, akkor minimum a tápfesz felét kell venned alapul.

25V -os kondi jó lesz.
(#) KeserűCukor válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
Hali!
TDA-t szeretnék sub erősítésére...
Ehhez gondolom meg kell változtatnom a kimeneti kondit, mivel már stereonál is 2200uf van, és 4,7uf a bemeneten, így jó, de akkor subnak még nagyobbat tegyek?
3300uf 50v olcsobb mint a 2200uf 50v+van itthon 2db 1000uf 50V-osom, akkor mit tegyek?
Vagy ez már sok?
Kimenetre elég a tápfesz fele?
Ez biztos?
Én azt hallottam, hogy inkább tápfesz fölé kell menni, szal tda esetében /44V/ a 63V-os az egészséges/biztonságos?
THX:
---ZoLee---
(#) KeserűCukor válasza KeserűCukor hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
Greatz-híd után 4700uf 50V-os kondi kell a 24-es válto trafonál?
12V-os szimmetrikusat hogyan tudok elővarázsolni 7*12-es ic-kkel? Csak a sub szűrőjének kellene, szal nem nagy áramra, és persze a 24-es traforol kellene, hogy menjen ez is...
Azt a szűrőt csinálom, ami az oldalon is van, Topi előadásában, ha arra szeretnék vumeter-t, azt hova kellene tennem, szal magyarul a hangerőszabályzás elé, a jelre, de az hol van a kapcsin, a SUB jele persze...
THX:
---ZoLee---
(#) KeserűCukor válasza KeserűCukor hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
Emberek!
Annyi tda2030 kapcsirol hallottam már hogy az csoda...
Nem tudtok valamit a hídon kívül?
Az a 100w-os nagyon gáz a hozzászolások elején?
Vagy ezzel az IC-vel nem lehet nagyot alkotni?
THX:
---ZoLee---
(#) Takee válasza KeserűCukor hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
szerintem csinálj tda7294el! ahhoz sem kell sok külső alkatrész...
(#) KeserűCukor válasza Takee hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
de szimmetrikusom nincs
Továbbá az ár-érték arányrol nem is beszélek...
Ha nagyobb kategoriát csinálok, az a darlingtonos /tip147/ lesz maximum, feleannyiba kerül és 5*jobb...
Szerintem
(#) Sergei válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
ahha értem és megjegyeztem:yes: lenne még egy kérdésem. ha van egy 220V/220uf-os kondim, azt lehet e hejetesiteni esetleg egy 440V/110uf-os kondival.ez azért érdekelne mer sehol nem találok egy 0,1nF-os kondit és arra gondoltam hogy hejetesitem.lehetséges ez?? vagy csak duplán hülyeséget kérdeztem?
(#) szabi83 válasza Sergei hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
Idézet:
„ha van egy 220V/220uf-os kondim, azt lehet e hejetesiteni esetleg egy 440V/110uf-os kondival.ez azért érdekelne mer sehol nem találok egy 0,1nF-os kondit és arra gondoltam hogy hejetesitem.lehetséges ez?? vagy csak duplán hülyeséget kérdeztem?”

ez nagyon nagy butaság!!!!!
110µF nem egyenlő 0.1 nF -dal !!!

1 µF = 1000 nF

másik:

0.1 µF = 100nF (104)
0.01 µF = 10nF (103)

0.1nF = 100pF

stb

µF - nF - pF
1000 a váltó szám!!

bocs az OFF -ért :nezze:
(#) petike1 hozzászólása Máj 8, 2006 /
 
Sziasztok! Építettem 2 db erősítőt TDA2030-ból. Először mindkettő szépen szólt, de most az egyik határozottan olyan hangot produkál, mintha terheletlen lenne a bemenete. Egyáltalán nem megy át a beleküldött hang, zajgenerátorként működik.

A triviális dolgokat már próbáltam, pl nincs elszakadva a bemenő kábel, stb.

Ilyen esetben mit érdemes megnézni? (Ha nem kapok jó tippet kiforrasztom az egész mindenséget, nem olyan sok az, de hátha )
(#) Sergei válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
ezer köszönet és hála érte ezzel a számitással könnyebb lesz picit a dolgom
(#) Slope válasza petike1 hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
mit értesz azon, hogy terheletlen a bemenete? nincs bemenőjel?
Egyébként ezzel az IC-vel már van topik, de az illetékesek úgyis intézkednek gondolom...
(#) petike1 válasza Slope hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
A terheletlen bemeneten azt értem, hogy amikor nem rakok rá semmiféle bemenő jelet, csak magában lóg a kábel, akkor zúg. Ha bedugom valahová, akkor elcsendesedik és minden ok.

Az a baj, hogy a második példány akkor sem csendesedik el, ha bedugom valahová. A szakadás lehetőségét már megnéztem, kíváncsi vagyok, hogy valamilyen alkatrész (pl. az IC) hibája tud-e ilyet okozni, mert nekem ez elég valószínűtlennek tűnik. (A morgás az jól fel van erősítve )

Azért nem az IC topikjához raktam, mert úgy éreztem, hogy az most majdnem mindegy, hogy miből készült.
(#) isamisa válasza petike1 hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Hi
Jó de akkor is TDA 2030 ról van szó. És ott elég sok ember tud segíteni.
Amit meg leírsz az egyáltalán nem valami pontos. Pl avezeték csak lóg akkor brumog, Ja gondolom akor összeszedi a zajokat, igy nem szabad játzsani. Szabadonlogó bemenővezeték. isten őrizzen meg tőle.

Nézd meg hogy az IC lábai között megvan e a feszültség.
Vagy jól van e beforrasztva az IC.
Nincs e a hütőborda valahova odakötve. Mert azt le kell szigetelni.


Isa
(#) Slope válasza petike1 hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Földhurok az első szó ami eszembe jut. Viszont azt írtad hajdanán működött a cucc. Még mindég hiányzik a pontos leírás, mert azt mondod búg (ez idáig OK), nade ez "csak" elnyomja a bemenőjelet, vagy a búgáson kívül nincs más jel? Ez lehet szálszakadás a kábelben, esetleg a műsorforrásnál van a hiba, vagy forrasztási hiba van az erősítőd nyákján.
Isamisa kolléga által említett hűtőborda is okozhatja a gondot.
Sajnos az, hogy egy végfok elkezd búgni, nem egy olyan probléma amire egy konkrét recept van. Mi csak a tények pontos ismeretében tudunk segíteni... még akkor sem mindég!
(#) petike1 válasza Slope hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
A búgást úgy értem, hogy egyáltalán nincs más hang, a bemenőjel halkan sem megy át. Pont mintha tényleg szálszakadás lenne a kábelben, csak ilyen hibát nem találtam.

A műsorforrás jó, a másikat rendesen meg tudja hajtani.

A forrasztást átnéztem látszólag jó, de gondolom ez nem jelent semmit.

A hűtőborda jó ötletnek tűnik, azt meg fogom nézni hogy jól le van-e szigetelve. Köszi!
(#) kripower válasza petike1 hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Rádiót nem veszi? Nekem akkor volt ilyen amikor a testet 220nF kondikkal kötöttem vagyis illesztettem.
(#) petike1 válasza kripower hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Rádiót nem veszi, csak zúg.
(#) petike1 válasza petike1 hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Az IC bemenetnél van egy elko, az nem durranhatott el fordított polaritású bemeneti jeltől?
Következő: »»   14 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem