Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » RFID Miértek és hogyanok
Témaindító: adamhollos, idő: Jún 18, 2011
Témakörök:
2.20 másodpercnél látható a GPS alapú (egyépként RFID) adó vevő egy darabja, ilyen eszközzel van kiépítve a mátrix. Mint látjátok a VR szeműveget támogatja abban, hogy tudja a tehén pozícióját, így fölé tudja helyezni az állat minden adatát.
Én csak annyit akartam mondani, hogy nem egyszerű, még szoftveresen sem
De mint látjuk, nem is lehetetlen megcsinálni, csak még egy kicsit finomítani kell rajta csirkékhez
Sziasztok!
A témában való jártasságom csekély. Nagyon apró RFID tagot keresnék: Ezt találtam. Ez talán ugyanaz. UHF band (865 - 928 MHz) A kérdésem az volna, hogy ezeket a chipeket bármilyen olvasóval ki lehet olvasni, ami a fenti frekvencia tartományban dolgozik. Esetleg tudtok ajánlani: 1.) olcsó és megbízható olvasót (arduinoval dolgoznék) a fenti tag-hez? 2.) esetleg bevált hasonló méretű tagot (hozzá való olvasót)? A feladatban csak a chip észlelése a fontos, az adat egyelőre nem lényeges. Előre is köszi! A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2019
A távolsági követelmény mennyi? Ezek kb. 2cm-t tudnak és ritka ez az olvasófreki.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2019
Senki?
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2019
Uhf rfid szállítási és logisztikai eszközöknél sokszor használják nagyobb távolságból is működik több méter!
Bővebben: Link
Köszi!
Olvasónál Csak a frekvenciát kell nézni? Nincsenek különböző protokollok?
Van protokoll mert egyedi azonosítást igy könnyebb matekozni (számolni)!
Ha megéri a fejlesztésed be kell egy hadwere áldozni ami uart vagy modbus van a végén azt könnyű kezelni (alibaba)jó forrás!
Sziasztok!
Ennél a frekinél nagyon fontos a vevő, vevőantenna, és a TAG antennája közösen. Nekem van 4 antennabemenetű vevőm, antennáim. Van olyan antenna, ami 5 méterről is képes bizonyos TAG-eket olvasni. Ezt a rendszert főleg az iparban és a sportban használják. Osztozok ardukato válaszával. Annyi kiegészítésem lenne, hogy léteznek olyan vevők is, (nekem is olyan van) aminek szabványos LAN csatlakozója van, akár TCP/IP, vagy UDP módon is tud kommunikálni. Amiben még jó ez a freki, az a következő: Ha egy csomagban van pár 100 db TAG, és azt áthúzod az antenna felett, adatbázis alapján 99,9%-ban meg tudja mondani, hogy hiányzi-e valamelyik, vagy van-e több benne. A 99,9%-os pontosságot úgy lehet növelni, ha többször leolvastatod ugyanazt, és statisztikázol.
Sziasztok!
Megérkezett ez. Sajnos csak 0mm távolságról működik. A feladat továbbra is az lenne, hogy a tag-et megtaláljam, tehát ha az antennával megközelítem csipogjon vagy bárhogyan jelezzen az olvasó. Szerintetek létezik olyan RF modul, amivel néhány (2-5)cm ről lehet fogni a tag jelét? Vagy ha az nem ment a gyári olvasóval akkor reménytelen?
Sziasztok!
Az hogy fordulhat elő, hogy egy RFID-s olvasóhoz közelítve egy Paypass-os bankkártyát teljesen működésképtelenné tegye a bankkártya Paypass áramkörét? Kiküldetésben olyan szállodában szálltam meg, ahol RFID-s kártya nyitja a szobaajtókat. Tegnap este a pénztárcámban volt a szobám kártyája, mellette pedig még két Paypass bankkártya, két különböző banktól. Balga módon az egész pénztárcát próbáltam közelíteni a szobám ajtaja melletti olvasóhoz, benne mindhárom kártyával. Persze nem működött. A szállodás kártyát kivéve és az olvasóhoz tartva nyitotta az ajtót. Viszont azóta mindkettő bankkártya Paypass funkciója elpusztult. Már három elfogadóhelyen is próbáltam fizetni velük és sehol sem működött az érintés nélküli fizetés, meg sem csippant a terminal. Csak a chip alapú fizetés működik már. Ez normális, hogy egy szállodai szoba kártyaolvasója tönkretegyen bankkártyákat? Gondolom ezekkel már semmit nem lehet kezdeni, csak a csere marad, ugye? A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2019
Elég meglepô, nem kéne hogy elromoljonak.
Jó hír hogy ilyenkor, mivel a kártyákon nem látható sérülés, díjmentesen szokták cserélni. (Besétálsz bankfiókba, közlöd hogy nem tudsz vele fizetni PP, nem tudod mi van. Nem találgatsz, rossz!)
Útlevélnél láttam már olyat, hogy amikor rossz kóddal próbálták kiolvasni, akkor
a) extrém belassított b) harmadik próbálkozás után letiltott. ez nem szabványos és nem is ajánlott, de volt olyan útlevélkibocsátó, aki meglépte. Lehet, hogy ilyen a bankkártya is? Az alaptechnológia ugyanaz.
Szia!
Én is hasonló cipőben járok. Nekem sem működik a bankkártya csak bedugós módban. A tárcámban volt egy RFID-s kártyával együtt. A belépőkártya működik banké nem. Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2019
Idézet: Bankja válogatja. "Biztos nem vigyázott rá a kedves ügyfél." felkiáltással hajtották el a kollégámat. Majd amikor megérkezett az új, vontak le érte pénzt. „mivel a kártyákon nem látható sérülés, díjmentesen szokták cserélni”
Sziasztok!
Azt tapasztaltam, hogy egyes kártyák mindig más azonosítót mondanak magukról. Ilyen az új személyi és az új diák igazolvány is. A korábbi diák még ugyan azt az azonosítót mondta mindig. Tudja valaki, hogy ez miért van? Mi ennek az értelme? Az én megértésem szerint az RFID egyedi ID-jának éppen az a lényege, hogy ez mindig ugyan az és csak olvasni lehet.
Szia.
Én arra gondolok, hogy az új kártyákban más fajta chip van mint ami a régiekben volt és az új chipet nem tudja megfelelően kezelni az olvasód.
Elméletileg ugyanazt az ID-t küldi,csak szerintem az olvasód,csak 1szer olvas,és a hibás olvasás átjut rajta..az én olvasómnál 3* olvastatom be a kártyát,és ha mind a 3 ua. akkor jó.
Kapzsiság az ok. A kártya 0. sectorában ott az egyedi azonosító, ha nincs védve, kiolvasható.
Ha védve van, kell a jelszó, azt meg a kibocsátó adja el... Én is bosszankodtam már emiatt pár éve.
Útlevélnél, ID kártyánál nincs egyedi azonosító, minden bekapcsolásnál (amikor bekerül a mágneses térbe) új véletlenszámot generál, ami a tér megszűnéséig érvényes. (Így kell tennie a vonatkozó szabvány miatt.) Azért találták ki, hogy egy egyszerű lekérdezéssel ne lehessen egyedileg azonosítani az utazót, és így követni merre jár. Néhány nagyon régi kiadású útlevél nem tartotta ezt be, de azok már kikoptak a forgalomból. (A régi diákigazolvány még más típusú kártya volt, nem Travel és nem EID, hanem valami egyszerűbb, butább.)
Sziasztok!
Találkozott vagy épített esetleg valaki ajtónyitásos rfid rendszert Arduino-ból, vagy Raspberry-ből vagy egyéb eszközből? A célom az, hogy szeretnék csinálni egy jogosutság szerinti ajtónyitásos rfid olvasó rendszert, ami a következőt tudja. Legyen pl két ajtó. Mind a kettőnél lenne egy-egy olvasó. Öt kártya. Ebből három kártya egyik ajtót nyitja csak, de mind az öt kártya nyitja a másik ajtót. Ezt legyszerüsítve úgy képzelem el, hogy adott egy rfid olvasó. Ezt egy hálózatképes, lehetőleg wifis eszközzel közbeiktatva egy adatbázishoz kapcsolnám. Természetesen mind a két ajtónál lenne egy ilyen. Kártyaolvasáskor az adatbázisba rögzített jogosultság alaján az ajtó mágneszárját egy relé vagy meghúzná, vagy nem. Mivel lehetne ezt kiveitelezni a legstabilabb működéssel? Adatbázisként valamelyik elterjedt, ingyenes adatbáziskezelőt szeretném használni. Mindenképp adatbázissal, mert így szoftveresen plusz funkciókat csinálhatnék hozzá. Viszont a fizikai megvalósításra szeretnék ötleteket és segítséget kérni. Köszi és üdv: spgabor
Ez már egy jó kezdet, én teljesen másból. Bár ez utóbbi nem lényeg
Esetleg tudsz adni támpontokat, hogy merre érdemes elmennem? Néztem ilyen egyszerű, pár dolcsis rfid olvasókat, alin, amit Raspberry-vel, vagy Arduinoval összeköthetek. Ezekhez a wifi meg megoldható. Illetve néztem ajtónyitó relével szerelt gyári olvasót is, ami Weigand kommunikációval "beszélget", de erről a protokolról még semmit nem tudok egyenlőre. Illetve találtam néhány eszközt is, amiben van wifi modul. De itt nem tudom, hogy ismét hogy folyik a kommunikáció, illetve az ajtónyitás, ha esetleg nincs benne relé. Ez a legritkább eszköz.
Odaadom a teljes dokumentációt, direkt az volt a cél hogy hogyan lehet nagyon olcsón, titkárnő által is kezelhető felületű, skálázható, log adatokat mentő stb beléptető rendszert készíteni; egy iskolapélda, van benne python, sql, html5, php, javascript, egy minimális hardveres leírás.
Ha nem baj, ha elolvasom, azt nagyon megköszönöm! Python-ban soha nem programoztam, a hardver alapján megnézem, hogy C++/C#-ban megoldható-e. Az közelebb áll hozzám. A HTML, PHP és a javascript webes felület miatt lett belerakva?
E-mail-ben el tudod küldeni? A címem a felhasználói nevem@gmail.com A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2019
Sziasztok!
Vettem egy Ilyen Video kaputelefont, két darab RFID kulcstartó formájú beléptető azonosítóval. (plusz a hozzáadó és törlő RFID-k) Mivel a családban többen vagyunk, vettem még hozzá ilyen RFID kulcsokat, mondván hogy ez is 125Khz-es, biztos jó lesz. De úgy tűnik, nagyon nem vagyok képben ezekkel a cuccokkal, mivel sajnos a pluszban vásárol azonosító kulcsokat, nem tudtam hozzáadni a rendszerhez. Kicsit felhúztam magam, és szétszedtem a gyárit is és a külön vásároltat is. Ránézésre mindössze annyi különbséget láttam, hogy a gyáriban a tekercs jóval véknyabb és jóval több menettel rendelkezik mint a pluszban vett. Mire nem figyeltem, mit rontottam el, mire figyeljek a plusz "kulcsok" újbóli vásárlásánál?
Az rfid tag nem csak 125 kHz dolgozhat.
Vannak olyan olvasó és író kütyük amik körbe scannelik az általuk ismert frekiken a proxykat. Így beíró törlő kulcs se kellhet mert amik jók hozzá azt tudod másolni. Akkor bír jelentőséggel ez az egyedi proxy, amit külön külön tanítasz meg , ha ténylegesen egyedileg akarod a mozgást naplózni, amúgy felesleges. Ok lehet elveszik az egyik tag azt vhogy ki kell zárni a rendszerből ... de hogy zárod ki ha nincs ott ?! Avagy reset mindent törölni ... majd 1esével a meglévőket újra beíratni .Így az elveszett nem kerül vissza a sorba. A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2019
A leírás nem tökéletes, keveri a 125kHz és 13.56MHz kulcsokat. Kérdés, hogy milyent kaptál?
Görgess az oldal aljára, ott 13.56MHz olvasható. Az egyik értékelés ezt tartalmazza is. |
Bejelentkezés
Hirdetés |