Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Bojler javítása, kérdések
Eddig nem volt bojlerünk.
Biztonsági szelepet adnak vele?
Jár hozzá,a boyler tartozéka! Nyomáscsökkentőt azt külön kell megvenni,ha kívánja a rendszer.
Sziasztok!
Régi Ariston velis 80 most lett 2 éves, még nem volt vízkőmentesítve. Még mielőtt szétszedném, mit volna célszerű vennem hozzá? Gondolok itt a tömítésekre. Az anódot ha jól gondolom, az biztosan csere érett?
A bojlerben a fűtőbetét, az anód és a tömítések vannak. Az anódot sem biztos, hogy cserélned kell, ha még csak 2 éves. Elég lehet a tömítés csere. De ha van tartalék alkatrészed, az sem baj, nem maradsz meleg víz nélkül .
Üdv Uraim! Hajdu Aquastic AQ 120 ERP Bojler ezidáig kitűnően működött,most nem hajlandó bekapcsolni..levettem az alsó burkolatát,de hőkioldót nem látok...van valakinek javaslata,ötlete?Köszönöm,Zoltán
Kis piros pöcök az alján, az a hőkioldó. Ha nincs maximumra tekerve a hőmérséklet, akkor nagy valószínűséggel vízköves, tisztítás ajánlott.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2019
Az enyém ilyen...
A zöld tekerő mellett valahol. Kis dolgot keress, "Safety" felirattal.
Bővebben: Link
Lehet,hogy vak vagyok?
Ha hibás, cserél ki. Így lesz meleg vized.
Az általad linkelt rajzon a 13-as alkatrészen keress egy kis lyukat.
Szia...hol van ezen? Egyébként csoda történt,ismét szétszedtem,és összeraktam,működik!
A zöld gomb mellett az a pici fehér, ott van a felirat is mellette.
Sziasztok!
Van egy 300 literes meleg víz tárolóm, és van hozzá egy 3kW-os fűtőbetét szabályozóval egybeépítve. (kép) A szabályzót külön lehet cserélni benne. A baj az vele, hogy kb fél évente elég a kontaktus a belsejében. Nincs véletlen valami trükk hogy ne égjen el? Pl shunt vagy valami? Esetleg tud valaki valamilyen nagy áramú szabályzót hozzá ami nem ég el? Vagy null átmenetes triakos elektronikát?
A szabályzó érintkezőit ki kell vezetni és egy SSR-t vezérelni vele. Ehhez, az egészhez képest, alaposan át kell építeni az elektronikai részét, hogy biztonságos is maradjon. Szét lehet egyáltalán szedni a képen látható szabályzórészt?
Szia!
Szét hát. Ugyanolyan szabályzó van benne mint amit Te 20-án feltettél itt. Bővebben: Link SSR-ben én is gondolkodtam de az ha tönkremegy folyamatosan vezet. A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2019
Tegyél bele 3 db betétet, 3 fázisú szabályzóval. megoszlik a terhelés.
NEm tudtam, ilyen kombinációt még nem láttam. SSR helyett lehet mágneskapcsoló is, ha nem zavar a hangja.
Én ezt a gondot úgy oldottam meg,12 voltos dugasztáp,50 A autó relé,(ezek voltak kéznél) a szomszéd azóta is imába foglalja a nevemet. 5 éve megy!
Szétszedtem ezt a szabályzót és megnéztem mi merre megy benne.. Egy réz lemez elvágásával be lehet tenni egy BTA40-el épített SSR-t úgy hogy a safety rész továbbra is ellátja a funkcióját. Az SSR-t kapcsolja a szabályzó, és egy nullátmenet kapcsolót is beleterveztem. Szerintetek ez így jó lehet?
Esetleg a régi megoldás 0,5-1uf kondi az érintkezőkkel párhuzamosan...
Sziasztok,
Egy 10 éves kérdést olvastam itt az oldalon, miszerint a kérdezőnél büdös volt a melegvíz. A hideggel semmi progléma nem volt de a meleg az záptojás szagú volt. Esetleg hátha itt van még valaki közűletek aki az akkori beszélgetésben benne volt, és tudja mi volt a probléma. Ugyan ez a jelenség van nálunk is. Anód csere után 3-4 hétig minden frankó volt de utána ismét jelentkezett a szag. A hidegvízzel semmi baj nincs. Amit olvastam, hogy lehet a víz összetételeben van valami olyan molekula ami az anóddal érintkezve ezt váltja ki. Esetleg valakinek valami ötlet, hogy miért ilyen? Nézegettem titánium anódot is de az kicsit borsos 67.000 Ft. Köszi a válaszokat.
Nem tudom melyik topikban de kitárgyalásra került a probléma, a lényeg vannak az országban olyan területek ahol, magas a víz kéntartalma (ez általában a magas vastartalommal együtt jár) és ez felszabadul az anód anyagától. Vagy elviselitek a szagot, vagy vesztek spéci anódot 10x áron, vagy kiszerelitek az anódot de akkor pár évvel kevesebb lesz a vas alkatrészek élettartama a hálózatotokon. Egyébként a műanyag vezetékek elterjedésével jött elő a probléma, mert a tisztán vas hálózatokban megkötődött a vas/kén mire a fogyasztókhoz jutott.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2019
Ez is lehet, bár nekem fura miért csak 3-4 hére rá büdösödik meg a víz.
Szokott lenni még az is, hogy nagyon alacsonyra van véve a vízhőfok és elszaporodik valami büdös baci. Ez orvosolható melegebbre állítással.
Sajna hőfokot nem látok a bojleren de tövig van tekerve!
A titán anód az ami kb 60 rongy viszont állítolag akkor nem lesz szaga a víznek. Azt, hogy miért 3 4 héttl később jön elő ismét , fogalmam sincs. Ha esetleg kiveszem az anódot, hogy megnézzem, hogy büdös e úgy a víz akkor nem fog berozsdásodni a bojler belseje? (Nem vagyok szaki, annyit tudok, hogy az anód áldozza fel magát az oxidációnak.)
Akkor (is) büdösödik a víz, ha túl nagy hőmérsékletre van állítva a szabályzó és emellett viszonylag kevés a melegvíz kivétel. A feleslegesen túl melegen tartott víz viszonlyag sok energiaveszteséget is okoz.
Jól tudod, az anód áldozza fel magát, kivete esetén előbb korrodál a belső rész.
Az anód fogy, a bojler többi alkatrésze megmarad.
55 - 60 fok az optimális. |
Bejelentkezés
Hirdetés |
A használat feltételei
• Adatvédelem
• GY.I.K., Használati útmutató és szabályok
• Impresszum
• Elosztó
• Hiba jelentése
K�rlek v�rj...