Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Csöves erősítő készítése
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Szép nagy léptekkel haladtok a topikfagyasztás felé. Ez lenne a cél ismét?
Köszönjük, hogy abbahagyjátok.
Jól közelíted a lényeget. Az korrekt teszt, ha két azonos erősítőben kicserélnek egy alkatrészt, és ugyanazon teszten esetleg ezt meg is hallja valaki...(Meg fogja hallani SAJÁT RENDSZERÉN)
De ebből nem nem lehet levonni semmilyen konzekvenciát a hangzásra vonatkozóan. Mert legalább 2-3 fontosabb paraméter van egy hangerősítő láncban, mint az erősítő. NINCS KÉT AZONOS HALLGATÁSI KÖRNYEZET. Illetve van, egy élő koncert, de még ott sem mindegy hol ülsz Mindenki okoskodik,halászik a zavarosban A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2020
Azt hiszem már megint rossz kérdést tettem fel, pedig csak arra szeretem volna választ kapni, ki milyen szempontok alapján vásárol kábelt, ki milyen vezetékekkel épít egy erősítőt. Tömör, sodrott, réz, nem réz, pvc, teflon, esetleg gyártó, vagy kábeltípus. Mérhető-e valamilyen módon ezek "jósága", jóhangúságot már le sem merem írni Reméltem ezekre a kérdésekre kapok válaszokat. Tévedtem. Pedig az 50Ft-os villanyvezeték, és a 21.000,-Ft-os "VDH MCS-1000" között is van élet. Ennyi.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2020
Csöves erősítőimben mindig merev(tömör) rézvezetékeket használok, ahol indokolt, ott 1000V-os szigetelésűt.
Nyugodt, tiszta hangzás, semlegesség jellemzi. (Magyar kábelművek) Később a tranzisztoros végfokomat is merev vezetékkel építettem és nem bántam meg, jól szól, levegős kedvelhető hangzás, aztán pár IC-végfokot is mereven kábeleztem, itt a legnagyobb a javulás, a sima sodrott vezetékhez képest. A sodrott vezetékek dúsak mélyben, színeznek, torzak, magasban sem szép, amit produkálnak. Speciál-kábeleket eleve az áruk és kérdéses minőségük(!) miatt nem használok, ráadásul nincs mindenhova megfelelő. Vegyes, más-más gyártóktól származó vezetékek pedig saláta-hangzásúak, minden van bennük, de mégsem hús. Üdv!
Köszönöm, tökéletes, ilyen válaszra/válaszokra gondoltam, Mint az előző hozzászólásokból is kiolvasható, nagy"a kábeli zűrzavar" Bevallom én sodrottat használok, de biztosan kifogom próbálni amit ajánlottál. Igazából kacérkodtam valami special-kábellel, mert a kifejezetten e célra gyátott és megfizethető árú kábel mégiscsak egy jó választásnak tűnik számomra. De mint ahogy írtam a forgalmazó/gyártó oldalán egy nagyon szép marketingszöveg érhető el ebből kihámozni a valódi tartalmat elég nehéz.
Azt hiszem így születnek a városi legendák,... Számoljunk egy kicsit, mennyi teljesítmény csökkenést is okoz egy kb. 200 W-os erősítőnél a tápkábel?
Vegyünk 1,5 m hosszú 1-es tápkábelt, a rézvezeték fajlagos ellenállása 0.017 Ohm/méter, ez 1,5méterrel számolva: 0,0255 Ohm, most ezt vegyük kétszer, mert ugye a fázisvezető és nullvezető sorbakapcsolódik, ez így már 0,051Ohm. Most a I2R képlettel számolva, kerekítve az áramfelvételt 1A-re. A vezetéken keletkező veszteségi teljesítmény 0,051W, pontosabban 51mW. Ez szerintem nem észrevehető a kb. 230W mellett. Most akkor, így közösen levonhatjuk azt a tanulságot, hogy "sem hangra, sem teljesítményre nincs hatással a tápkábel"?
Belső kábelezésre ahol nem kell szigetelés (alkatrészek, csőlábak között) ezek tökéletesek, tömör, ezüstözött.
Sajnos az VDH MCS-1000 forgalmazását megszüntette a Van den hul.Nincs rajta az eladó termékek listáján.
Igazából ezt a típust csak példának hoztam fel, mert valaki erre hivatkozott, rákeresve találtam meg az árát, nem kétlem, hogy nagyon jóminőségű lehet. De nekem ez az árkategóriájú vezeték nagyon drága, gondolom nem egyedül vagyok ezzel, így aztán nem is nagyon érint meg, Ezzel a mondatommal nem szerettem volna megsérteni senkit aki ezt használja! hogy már nem gyártják.
Mi lenne, ha átmennétek a kábeles topikba?
Részemről én továbbra is zenét szeretek hallgatni, nem a kábeleket... Köszönöm, kérem kaccsojja ki.
Ergo marad a direkt lég kötéses technika. Kicsit csúnya, kicsit zavaros de kicsi a zavaró tényező. Épp a minap tekertem egy trafót. Ez volt. Ez lett.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2020
Tamás.
A kábeli zűrzavart már befagyasztották. Valószínű ez a téma is közel áll már hozzá, mint írta a moderátor.
Kivéve ha erősítő készítésre is alkalmas. Már csak a többi ami hátra van.
Akkor az M4 -es csavar rejtelmeit is itt tárgyaljuk ki, mert ugye azzal fogatod fel a trafódat?
Az utóbbi időben nem írtam semmit mert mással voltam elfoglalva. Nem nyugi.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2020
Üdv mindenkinek. Nincs meg valakinek egy E130L PP kapcsolási rajza, illetve a trafók méretezése véletlen? Elvesztettem őket, vagyis nem találom. ((
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2020
Vagy ez: http://www.elektroncso.hu/cikkek/e130lpp.php
Vagy itt: http://www.nostubeshop.com/documents/E130L%20PP.jpg Ez valamelyik RT évkönyvben van, tejes leírással, trafóval.
Köszönöm. Pont ez volt a kiszemelt, ki is volt nyomtatva, de elnyelte a föld.
Sziasztok! Ehhez a csőhöz tudtok nekem segíteni kinenő ügyben? Előre is köszönöm a segítséget! [=
Olyan kimenőt használhatsz, ami 3000 Ohm -ra illeszt.
A maga 1,4 W -jával, fejhallgató erősítőnek jó lesz. A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2020
Érdekes jelenség. Mielőtt vizsgálódnák esetleg valakinek ötlet?
Telyesen lehalkítva csinálya kb egy napja kezdte
Ez egy gerjedés. Milyen végfokot építesz? Mutasd mega rajzát. Az biztos, hogy gerjed. (Privátban is jöhet.)
Ezeken a rövid szakaszokon a sima (akár házilag) ónozott rézhuzal is vállalható, sőt... ha jó a réz, inkább azt ajánlom (kiegyenlítettebb). Bár ez nem igazán fontos... hangot elrontani inkább a szigeteltekkel lehet, főleg vastag tömörrel a jelútban.
Pedig ha centiméterre számoljuk, szinte másból sem áll az erősítő... komolyra fordítva, a kábelezés egy bizonyos szint felett éppúgy elválaszthatatlan az egésztől, mint az "alkatrészezés".
Mindenki erre vágyna, de sajnos a belső kábelezés sem kívánságműsor... nincsenek tuti tippek. Esetleg azt lehet megmondani, mivel nem érdemes próbálkozni. (Mondtam már, h tuti hangú olcsó alkatrészek sincsenek, legalábbis abban az értelemben, ahogy a legtöbben hiszik?)
Pl. módszeresen kicserélsz mindent egyféle tömörre, és csak kapkodod a fejed (ha nem, akkor a rendszered tökéletesen alkalmatlan az erősítő hangjának megítélésére). Először azért, mert a bejáratatlan egyeres fárasztóan szól. Két nappal később: hűha! A régihez képest feltisztul, torzítások tűntek el... később esetleg rájössz, hogy a torzítással együtt lényeges dolgok is odavesztek. Vagy nem jössz rá (és nem biztos, hogy a füledben van a hiba). Re: Road to Audio Hell |
Bejelentkezés
Hirdetés |