Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tesla tekercs építése
 
Témaindító: finenet, idő: Júl 17, 2006
Lapozás: OK   8 / 227
(#) Collector válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 22, 2008 /
 
Jó hozzá bármilyen szintetikus olaj. Motorolaj, trafóolaj, kompresszorolaj, akár még olívaolaj is
Arra figyelni kell, hogy mikor kiöntötted őket olajjal, jó sokáig rázogatni kell, és néhány napra úgy hagyni, hogy az összes levegőbuborék kitáncoljon a trafókból.
(#) belganarancs válasza mutatvanyos hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Ügyes!
(#) belganarancs hozzászólása Ápr 27, 2008 /
 
Ha még az elemértékes-beültetéses rajzod megvan,légyszi tedd fel,vagy küld el nekem emailben!Üdv!
(#) joci89 hozzászólása Ápr 27, 2008 /
 
Sziasztok srácok!
Lehet hogy én hülye vagyok de mire jó ez a Tesla tekercs?
(#) masi1 válasza joci89 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Használd a google-t.Különben tényleg ugy maradsz.
(#) joci89 válasza Georgee hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Cső George!
Ez nagyon fasza

Te tudod hogy lehet Tesla tekercset csinálni mert engem is érdekel
Ha nem zenél az se baj
(#) Tom025 válasza joci89 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Továbbra is ezt tudom ajánlani, főképp kezdésnek. Nálam is tökéletesen működik immár több mint egy éve (bár ritkán használom)...
(#) Kacsavadasz hozzászólása Máj 13, 2008 /
 
Helló!

Most fogom megtekercselni a Skori féle mini tesla tekercset.Az lenne a kérdésem, hogy ha többet tekerek fel mint 1500 menet az sokat dob a teljesítményen vagy ne próbálkozzak ilyenekkel?
Mi történik,ha kissebb illetve, ha nagyobb átmérőre tekercselek?

válaszotokat előre is köszönöm
(#) Collector válasza Kacsavadasz hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Ha a menetszámtól függene a teljesítmény, akkor tekernék 100 k menetet, és egekbe szökne a szikra.. 1500 is felesleges szerintem, ha legalább 0,2-0,3mm-es a huzal, amiből akarod tekerni, 1000 menet elég.
(#) Collector hozzászólása Máj 14, 2008 /
 
Néhány nappal ezelőtt szórakoztunk kicsit a faraday ketreccel.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) deguss válasza Collector hozzászólására (») Máj 14, 2008 /
 
Nagyon vad. Nincs ismerős családtag, aki fél az áramtól? Vagy már hozzá(d)szoktak?
(#) zolee1209 válasza Collector hozzászólására (») Máj 15, 2008 /
 
A tekercs "indítása" előtt mi az a kerregő hang?
Először azt hittem valami kurblis generátorról megy...
(#) deguss válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 15, 2008 /
 
Szerintem egy fúrógép, a videó egy részletén felpillan. Hogy minek kell, megmondom őszintén, fogalmam nincs, de engem is érdekelne.
(#) Collector hozzászólása Máj 15, 2008 /
 
A tekercs indítása előtti hang a forgó szikraközben lévő sarokcsiszoló kb. 50bpm-es állásban. Egész pontosan erről a szerkezetről van szó Bővebben: Link
A tekercs tápja, és a sarokcsiszoló fordulatszáma szabályozható 0- max értékig, az egyre magasabb hang a sarokcsiszoló által keltett bps növekedése, a nagyobb szikra pedig a nagyobb bps és a nagyobb tápfesz együttesen hozza létre.
(#) belganarancs hozzászólása Máj 16, 2008 /
 
Köszönöm a Török Cs-nak az emailt!
(#) Kacsavadasz hozzászólása Máj 17, 2008 /
 
Hát ez a Faraday ketrec valami csodálatos.Szívmelengető.Gratulálok
(#) Kacsavadasz hozzászólása Máj 24, 2008 /
 
Hi!

Lenne 2 kérdésem a Skori féle teslához:

Mivel lehetne helyettesíteni a 6,8µF 63V MKS kondit a 18V tesla tekercsben, mert nem tudtam hozzájutni, de még megrendelni sem tudtam.

A tekercset ki lehet önteni szurokkal?Parafinom nincs otthon. A szurok is jól szigetel.Trafóolaj,van, de körülményes.

Kösszi
(#) Collector válasza Kacsavadasz hozzászólására (») Máj 24, 2008 /
 
Nitrolakkal lekened, és kész. Szurok nem jó.
(#) Skori válasza Kacsavadasz hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
Ha a szurkot feloldod pl. nitróhigítóban vagy petróleumban (=alvázvédő) azzal, mint egy festékkel le lehet kenni. De kiönteni nem érdemes vele, mert a kapacitása és a vesztesége nagyfrekin rosszabb mint a paraffiné. Azonban a nitrolakk sem drága, jól szigetel, és a végeredmény kicsit kultúráltabban néz ki
(kiönteni azzal sem érdemes csak lekenni)

Ha mindenképpen ki akarod önteni akkor fehérszinü gyertya (=paraffin), esetleg jó minőségű motorolaj v. trafóolaj használható. Vagy akár tömör danamit, teflon!, üveg, plexi! stb. csévetest is használatával is lehet próbálkozni...

Kondi szokott lenni a lomexben, és ha jól tudom rendelni is lehet.
(#) Kacsavadasz válasza Skori hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
Ha nem kell nem öntöm ki.Lakk akad.Azt hittem muszály kiönteni,h ne károsodjon a belseje.
A tekercs tegnap lett kész,a meghajtóból meg csak a kondi hiányzik.Utánnajártam később a szurkos dolognak,nem lenne azért sem jó ötlet mert állítólag szétolvadna a PVC.Ezt inkább nem kockáztatom.Köszi a segítséget.
(#) Tor hozzászólása Jún 6, 2008 /
 
szevasztok Tor vagyok megtudnatok mondani Hol es Menyiert tudnek venni 0.2-es ker. me. 160gr. lakozott rez drotot,avagy 2drb.47000pf 2000-3500v.,es 1drb.0.15pf 1500-2500v-os. kondit?
(#) Godesz hozzászólása Jún 16, 2008 /
 
Csá all!

egy rövid kérdés:
1.)skori féle mini tesla tekercs működhet-e 13,5 voltról laposelemről (9V+4,5V)
2.) ha igen akkor normális-e hogy nagyonhamar felmelegszik?
egyébként méregettem itt-ott, és pl a földelés és a tekercs L1 szikrázó kivezetése közt nagyon kicsi áram folyik, néhény mA.

előre is kösz
(#) Collector válasza Tor hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
Huzal -> villért (vagy bontasz pl. analóg műszerből)
Nagyfesz kondiból nem valószínű hogy pont az említett kapacitásút találsz, de lomexben kaphatsz 1-2kV-os kondikat, amiből össze tudod hozni a megfelelő kapacitást. Ha mindegy a dielektrikum, akkor elsősorban kerámiából lehet összerakni, de azt hiszem nagyfesz fóliakondi is akad lomexbe.
(#) Godesz hozzászólása Jún 16, 2008 /
 
nincs-e köztetek debreceni, aki esetleg tudna készíteni nekem egy mini tesla tekercs nyákot? skori félét, eddig egy légszerelten volt, de nagyon stükség lenne rá
aki tud az pm-ben jelezze, találkozó-árról még levelezünk!

kössz előre is
(#) Collector hozzászólása Jún 22, 2008 /
 
Azt tervezem, hogy építek egy olcsó költségvetésű szikraközös tekercset. Az alacsony itt elsősorban maximum 10-15 ezer forint. 2 mikrosütő trafóval kísérleteztem, arra voltam kíváncsi, elég-e 4,2kVAC a szikraköz begyújtásához. Sztatikus szikraköz esetén nem túl rózsás a helyzet, a mikrosütő trafók nem kedvelik, a 2 centi vastag sárgaréz rúdból szépen kiharapott egy kis darabot (jó zölden világított minden ráadásul). Forgó szikraköznél sokkal jobb lett a helyzet, hasonlít az elektroncsövekre, kissé várni kell vele, mire üzembiztos lesz, és eléggé felmelegszik az álló wolframrúd
Egyelőre szekunderkör, és primer tekercs nélkül vizsgálódtam, jövő héten megpróbálom realizálni a teljes rendszert. Néhány kép a ' trafó pakk ' -ról :
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Konfig: Bővebben: Link
Itt a videón látni, hogy mit is jelent, amíg bemelegszik a cucc A feszültséget és a szikraköz sebességét közben emelem (ezt hallani is): Bővebben: Link
Nem akarom elkiabálni, de ha jól összejön a dolog, 1m szikrahosszt lehet várni, ami nem túl rossz egy alig 20k-ba kerülő tekercstől
(#) Collector hozzászólása Júl 7, 2008 /
 
Bővebben: Link
Vettem 6mm vastag wolfram rudakat, amiket beraktam a szikraközbe. A képen látszik a jótékony hatása. 50 centi kihangolatlan (!) szekunder körrel, továbbra is 2 mikrosütő trafóval. Kezdetnek nem rossz.
(#) voodoo hozzászólása Júl 21, 2008 /
 
Szevasztok

Régen láttam egy műsort, amikor laboratóriumba tesztelték minek mennyire jó a szigetelő hatása. Mesterséges villámlásokat állítottak elő, de nem tudom hogy???? Érdekelne, hogy aki tudja mi a titka egy ilyen trafónak (erőműnek) az irja le. Én egy őrült vagyok és csinálnék egyet, kevés amperrel persze. Látványos volt ahogy ott mászkáltak az emberek a villámlásokba és semmi bajuk nem volt. Hogyvan ez??????
(#) hapro válasza voodoo hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
(#) AMD válasza voodoo hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
(#) Danaman válasza voodoo hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
Nem akarok ünneprontó lenni de a GoOoGlE a barátod
Skory veblapján találsz hozzá kapcsolást meg leírást. De ezt csak akkor ha értesz hozzá.
Következő: »»   8 / 227
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem