Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   5 / 578
(#) Imi65 válasza masi1 hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Ez egyszerűen gyönyörű.
(#) oregtamas0202 válasza Danaman hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Üdv. Mi a végfok IC tipusa -száma? Megnézem. Öreg T.
(#) masi1 válasza masi1 hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Tözsgyökeres orosz:RECORD 47.Egyébként csa türe vár még két hétig, utánna a bakelites is tökéletes lessz talán.
(#) Danaman válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Azthiszem félreolvastad a "kellett cserélni"-t mert már ki van cserélve amúgy STK4362 az ic típusa.
Megjegyezném hogy a sokak által szent Elektrokonthában 2000 Ft-ért sóztak rám egy STK48xx típusú ic-t mondván az teljesen ugyanaz a lábkiosztás meg minden csak modernebb, kb teljesen más az az ic igy ugrott 2000 Ft-om . De sebaj majd építek belőle egy erősítőt :yes:
(#) kiszebra hozzászólása Jún 1, 2008 /
 
Nekem egy ilyenem van. Még mindig tökéletes, néha még rádiót is szoktam rajta hallgatni.

DSC00317.JPG
    
(#) llaci56 válasza kiszebra hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
De ez a rádió (MINORA 1101) véletlenül sem muzeális darab.
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
Tulajdonképpen igazad van, de egy rádió, ami csövet nem is látott, lehet muzeális?
(#) Imi65 válasza llaci56 hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
Attól függ, hogy definiáljuk a múzeálisság fogalmát. Nekem is van itt egy NDK sztereóvevőm, IC-s, meg tranzisztoros, de - akármerről is nézem - 25 éves. Akár már ez is lehet az, egy 15 éves számára.
(#) Imi65 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
A fenébe Zoli! Akkor már én is múzeális vagyok!?
(#) Iszkakof István válasza Danaman hozzászólására (») Jún 2, 2008 /
 
És ehhez mit szóltok?
Restaurálnám, de nem tudom, hol kezdik a vérbeli profik.
(#) masi1 válasza llaci56 hozzászólására (») Jún 2, 2008 /
 
Muzeális az már (már a gyártó országa sem létezik).Sajna nekem még garban kellet szenvednem velük.
(#) llaci56 válasza masi1 hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
Végülis mindnyájatoknak igaza van. Én egy kicsit eltorzítottam a fogalmat. Azt hiszem, az 'antik' felé tolódtam. Persze minden antik darab muzeális, de ez fordítva nem biztos, hogy igaz.
(#) Iszkakof István válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
Köszönöm, hogy válaszoltál.
Egyéb gondok is vannak a rádióval. A réteges lemez a dobozáról néhány helyen fel van válva és a skálaüvegről pattog a festés. Ez a két dolog, ami legjobban aggaszt. A rádió román gyártmány „Ciocîrlia“ a neve. A feltáskásodott lemez visszaragasztásához használhatok-e asztalos enyvet ? A skálaüveggel mit tegyek ?

DSC00735.JPG
    
(#) Frankye válasza Iszkakof István hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
Ha szabad belevaú, akkor a lemez visszaragasztásához használhatsz enyvet, de akár a modern, gyorsragasztókat is. (Mindenképpen azt javasolnám, hogy előbb vedd le teljesen a burkolatot, majd utána finom csiszolás-portalanítás a javítandó helyen, utána ragasztó, majd két, betét puhafa között asztalos gyorszorítóval összeszorítani a ragasztó kötési idejére, végül szorító és betétek le. Az esetleg túlfolyt ragasztót még frissen, kötés előtt töröld le, mert ha ráköt, baromi nehéz eltávolítani! (Tapasztalat... ) Rendszerint vízbázisúak, tehát nedves ruhával eltávolíthatóak.
A skálaüveg festésénekjavításához csak tipp, nem biztos, hogy jó: Modellező boltokban lehet kapni üveghez való lakkot. Azt nem tudom, hogy fekete színben van-e, de az üvegre általában a nitró lakkok-festékek tapadnak.
(#) oregtamas0202 válasza Iszkakof István hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
Üdv. Egyedül a skála üvegre vigyázz , mert még a víz is lekapja a régi matricák többségét.Repedezettek és fel válltak a betük. Valakitöl régebben olvastam ebben a topikban, hogy Ő le fotózza és ha nem megy a régi tisztítása új fóliát készit és fel ragasztja.Öreg Tom
(#) Vales válasza masi1 hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
Üdv!

Ez Csodaszép darab! :worship:
Van még más öreg rádió is a gyűjteményedben, esetleg képgaléra?

Jómagam is "gyűjtögetek" régi rádiókat, mert imádom őket, csak egyelőre még kevés van, bár jóval több lenne, ha annó nem lett volna több darab is az enyészeté (sajnos nem vigyáztak rájuk eléggé)...

Ami van:
Videoton R4430 Szimfónia De Luxe - családi "örökség"
Resprom (bolgár) Akkord 104 - lomtalanításból
RFT Saturn 422 - egy barátomtól kaptam

Aminek örülnék, ha lenne:
RIGA 103 táskarádió
TERTA 328

Éljenek az öreg rádiók és a gyűjtők, restaurátorok!
(#) Iszkakof István válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
Heló öreg Tom
A matrica dolog szerintem is jó ötlet, ha valahogy postán utánvéttel elküldhető. Én Romániában élek, Szatmárnámetitől 78 km –re egy nagyon kis faluban, és ez nagyon megnehezíti az együttműködést. Mezőgazdasági és egyéb teendőm miatt csak vasárnap kezdem el a helyrehozást, este már megírom mire haladtam. Legszívesebben először az elektronikai részt hoznám helyre, de oda is jól jönne pár tanács. Az elektroncsövek 1,4 és 45 volttal működnek, lehet-e valamilyen feszültségforrást összehozni, hogy ne legyen a hangszóróban halható a hálózati brrrumm?
(#) Iszkakof István válasza Iszkakof István hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
Azért vagyok bizonytalan a feszültségforrás tekintetében, mert régen egy ehhez hasonló gépet szólaltattam meg, bizony benne volt a hálózati brumm. Szolgáljon mentségemre, hogy az árnyékolásra, stabilizálásra nem túl nagy gondot fordítottam. Eredetileg Ruslamp működtette, de én olyat nem láttam működni. Ha valaki javított –e olyan rádiót, amelyik 1,5 és 45 volt egyenárammal, elektroncsöves és a fűtőszála a katódja, kérem írja meg csináljak – e feszültségforrást, vagy szerezzek be elegendő szárazelemeket.
Előre is köszönöm.
(#) masi1 válasza Iszkakof István hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
Nézd én németet gyüjtötöl kaptam egy kapcsolóüzemü tápot, nekem azzal nem jelentkezik brummosodás.De szerintem a trafos megoldás is járható út csak a fütést is alaposan meg kell szürni a közvetlen katódu csöveknél.
(#) peterpan hozzászólása Jún 6, 2008 /
 
Csao!
ha vkinek /Jó Öreg Tom pl./ volna adatlapja, infója a D10-270GH typ Telefunken CRT-ről, és hajlandó lenne megosztani velem, hát tudnék egy nagyot ugrani örömömben...... ha nem, hát akkor is "Éljenek az öreg rádiók és a gyűjtők, restaurátorok! "
(#) llaci56 válasza peterpan hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
Bocs, de mi az a CRT?
Rádiókban a

(n) T (nn) V - vagy a
(nnn)B, U, G, VGR - típusjelölések ismerősek, de a D10-270GH sajna nem.
Persze, nem kell nekem mindent ismerni, tehát létezhet, csak nekem nincs rajzom hozzá. :no:
(#) szilva válasza peterpan hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
Esetleg itt nézz körül, épp 270GH-sat nem látok, de lehet, hogy valamelyik "hasonló" adatlapja irányt tud mutatni:

Bővebben: Link
(#) masi1 válasza llaci56 hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
Katodsugár csöre(szkopcsö) értette volna.A CRT viszont a szines képcsö angol megnevezése.
(#) Imi65 válasza masi1 hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
A CRT magyar fordításban KATÓDSUGÁRCSŐ. Ebbe belefér a szkópcső is.
(#) Moszkvai hozzászólása Jún 6, 2008 /
 
Szeretnék helyrehozni egy Orion Emg 1566-os szkópot. Elment a fénye és szeretném kicserélni a szkópcsövet de sehol nem találtam hozzá.peterpan ajánlott hozzá egy más típust, de nem tudom jó-e helyette?Ami benne van az D10 170GH.D10 270GH ajánlotta hozzá de lehet, hogy módosítani kell a bekötését.Ha valakinek van ötlete szívesen fogadom.A műszer a szűletésem évében készűlt 1973-ban ezért nagyon a szívemen viselem.
(#) Moszkvai hozzászólása Jún 6, 2008 /
 
Van még egy Orion 1113/F hanggenerátorom amit most szereztem. Ki szeretném kicsit portalanítani mire vigyázzak? Meg nincs meg a hálózati kábele nincs valakinek ilyen elfekvőben?Dugó is jó!És nem tudom mi az a potméter a FUSE mellett?
(#) oregtamas0202 válasza Moszkvai hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
Üdv. A biztosíték / FUSE/ mellett az nem potméter,hanem a hálózati trafót lehet átkapcsolni 110V-220V-230V 240V -ra. Tehát ,ha nem nyúltál hozzá ne is tedddd,vagy nézd meg ,hogy a nyil hová mutat és inkább 230-240 legyen , mert füstölni fog.!!! Öreg T.
(#) masi1 válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
Igazad van.Csak mostanában a szakmai angol a crt-re érti a szines képcsövet is.
(#) oldman válasza Moszkvai hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
Biztos hogy a cső hibás???
( Természetesen elhalálozott szkópcsövet még nem láttam az elmúlt több mint fél évszázadom alatt. Tönkretettett annál többet.) Talán van valahol még katalógusom ha megtalálom az adatait és helyettesíthetőségét megírom.
(#) Moszkvai válasza oldman hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
Azt nagyon szépen megköszönöm!Teljesen nem rossz a cső, csak nagyon halovány.
Következő: »»   5 / 578
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem