Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézershow építése
 
Témaindító: sportcipo, idő: Júl 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   19 / 137
(#) fureszk válasza Directors hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Ugyanilyet használok, szerintem megfelelő erre a célra. Gondolj csak arra hogy itt jópáran piaci pointert használnak (<1mW) és ez a cucc 5mW-os.
Zenetom! Én azt a "fejet" használtam a motorokon amikre a szíjak vannak rakva, azt megreszeltem ferdén és így jól lehet felragasztani a tükröt.>
(#) Directors válasza fureszk hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
köszi
Akkor szterintem meg is vásárolom.
(#) Directors hozzászólása Jún 8, 2008 /
 
Ha ilyenBővebben: Link alakzatot szeretnék csinálni akkor ehez két motor 1 ilyen lézerBővebben: Linkl elég hozzá ugye?
És ez az elektronika jó ugye? Nem kell hozzá semmi más?
(#) Kovidivi válasza Directors hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Két motorral tökéletes lesz! A pointered érdekében egy áramkorlátozó ellenállást betennék (abból nem lehet baj, ha ott van!)! Ha jól láttam, akkor a pointert 60mA-rel lehet hajtani!
(#) zenetom válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
a tükröt melyik oldalánál kell vágni? az üvegesnél, vagy ahol a fém van?
(#) Kovidivi válasza zenetom hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
én az üveges részénél vágtam. lett, amelyik rossz lett, azt kidobtam. a jót pedig megtartottam
(#) Directors válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Hát nem nagyon vágom még az elektrót.Még tanulás alatt áll.Ezért megkérdem,hogy az áramkorlátozó ellenállást hová kellene beíktatni?
Tudnál nekem egy rajzot készíteni róla?
Előre is nagyon szépen köszönöm.
(#) zenetom válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
a fémes résznél nem kell karcolni?
(#) Directors hozzászólása Jún 8, 2008 /
 
A képen látható ZPD-s diódát milyen diódával lehetne helyettesíteni?
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
hát nekem nagyon nem megy ez a tükörvágás :no:
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Mindent ki kell próbálni
ha valakinek nem sikerül üvegvágóval akkor próbálja meg úgy, hogy papírzsebkenővel lefedi (nehogy megkarcolja a fogó) és kombináltfogóval letöri . Nekem sikerült
De be is repedhet úgyhogy csak akkor ha van még tükör!
(#) fureszk válasza Directors hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Hát helyettesíteni szerintem nem nagyon lehet, de ha ez segít az egy 3,6V-os zéner dióda.
(#) Directors válasza fureszk hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
értem ,köszi
És ha én azt szeretném,hogy a számítógépről tudjam vezérelni ahoz mi kellene még? (különböző alakzatokat tudjak csinálni)
(#) Szebence válasza Directors hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Azt nagyon nehéz (szerintem) házilag kivitelezni, az elég bonyolult DMX vezérlést igényel... nézz át a dmx-es topicba.
(#) Directors válasza Szebence hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Értem, akkor amarad ez
Ez is nagyon szupi.
Vagy esetleg valami más látványosat leheten még vele csinálni?
(#) Szebence válasza Directors hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
háhááá
Nos igen... most én már több hete próbálkozom vele...
Régebben csináltam egy ilyen "lézer show-t" mi egy 1mW-os lézerdiódából meg 2 dc motor potméteres szabályzásával működött... (amit egy deszkára feldobáltam és így hagytam)

Aztán úgy döntöttem, hogy a félig kész munkáimat befejezem...

Vettem egy nagyobb teljesítményű lézerdiódát, elkészíttettem a dobozát (fémdoboz) És amivel kiegészítem...

A dobozon belül lesz egy tálca, amin a lézerdióda van, 2 DC motor + 1 léptetőmotor és az egész tálcát egy léptetőmotor forgatja jobbra-balra fogaskerék áttételekkel. A léptetőmotor vezérlést knight rideres futófénnyel tervezem vezérelni, hogy a ledek helyére a motor kivezetéseit kötöm, a knight rider fényt meg egy tapskapcsoló hajtaná meg, így nem lenne az, hogy állandóan oda-vissza járna a motor. Ez ugyebár azt eredményezi, hogyha valahova felrögzíted a lézert, akkor nem csak egy adott pontba vetíti az alakzatokat, hanem jobbra, balra és a tálcán elhelyezett léptetőmotornak köszönhetően le és fel is...

A DC motorok vezérlését autómatikusan szeretném megoldani, tehát valahogyan vagy 555-ös IC-vel de inkább PIC-et kellene felprogramozni, hogy X másodpercenként autómatikusan lépjen a következő alakzathoz.

Lesz benne egy időzítő is ami azt a cél szolgálja, hogy ne melegedjen túl a lézer, tehát 15 percig megy, 5 percig pihen, majd visszakapcsolja önmagát, ezt is teljesen autómatikusan.

Ebből idáig maga a lézer meghajtás (modul) van megoldva, esztergáltattam a motoroknak tartót, meghajlítottam a tálcát, amire felszereltem a DC motorokat és a lézert. Most olyan gondba vagyok, hogy nem nagyon tudom hogyan rögzítsem fel a léptetőmotort, hogy jó legyen. Akkor magát a tálcát is felkellene tenni a dobozra (most esztergáltatok tengelyeket, amik a fogaskerekeket tartják majd)
Kiderül, hogy mennyire lesz jó a mechanika...
De mindezek előtt le kell gyártanom az összes kapcsolásnak a nyákját, lehet, hogy nem is fog működni a léptetőmotor a knight rider fénnyel (bár szerintem menni fog )

A következő panelokat kell még legyártani:

2db knight rider fény
2db tapskapcsoló
1db PIC-es DC motor vezérlés + felprogramoztatni a PIc-et
1db Időzítő

Lesz még vele munkám (És nem csak nekem )
(#) Directors hozzászólása Jún 8, 2008 /
 
Hú az frankó lesz nagyon.
Lesz vele munka dögivel.
Ám ha én veszek olyan lézert amilyet írtam azt mennyi ideig lehet folyamatosan használni?
Ja és a fontos kérdés ez nem károsítja a szemet?
(#) Szebence válasza Szebence hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Meg építettem egy ütemvezérlőt, ami egy mikromotort (áttételes DC motort) hajt. Potival lehet állítani az érzékenységét basszusra lép tovább és forgásirányt is vált magától.
Majd ezen gondolkodom még, hogy tegyek-e tükröket 1x1cm-esket egy pinponglabdára, azt meg a tengelyére és a lézert rávetíteni, de nem szeretném már ennyire túlkombinálni... Örülnék ha az meglenne amit a fentebb leírtam.

Esetleg valaki tudna segíteni, hogy ez milyen üveg, vagy ezt hogy lehet előállítani, ami a képen van. Tehát 1 pontból világít a lézer és az öveg úgy töri meg, hogy sok irányba megtöri a sugarat

üveg.JPG
    
(#) Szebence válasza Directors hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Még saját magamat kiegészítve.. nem is vettem a lézer diódát hanem DVD íróból szedtem ki.

Amik a discoban vannak piros lézerek, azok kb 80mW-osak. A DVD író diódája is kb ilyen nagyságrendő. Tilos közvetlenül belenézni a lézerbe, mert vakságot is okozhat, akár 1-2 másodperc alatt.
Ha folyamatosan járnak a tükrök, amik megtörik a fényt, akkor nem gond ha valaki belenéz amíg pont ottvan a fény, mert az 1 század másodperc... De biztosítanod kell, hogy egyik motor se álljon meg. És a dobozodra, ahol kimegy a lézer fénye tegyél üveget, mert az elvileg megszűri valamennyire a sugarat
(#) Directors válasza Szebence hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Értem akkor ha mindég forognak a motorok akkor nem lehet gond ugye?

Ém ha én kiszedek 1 DVD-íróból 1 lézert akkor ahoz kell még építenem valami? vagy egyből mehet úgy mintha vettem volna 1 lézert?
(#) Szebence válasza Directors hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Kell hozzá építened egy áramgenerátort. Azzal tudod szabályozni az áramerősséget amivel hajtod a lézer diódát. Ha 16X-os DVD íróból szeded ki akkor max 195mA-rel szabad hajtani.
(#) zenetom válasza Directors hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
látom ti is belemerültetek a lézerbe
gyors "lekaptam" az enyémet

lézer2.jpg
    
(#) Szebence válasza zenetom hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Nekem van ~20MB-nyi képem, hogy milyen alakzatokat tudott, csak az még a régivel volt és annak már a fókusza is rossz volt, nah meg 1mW-os...
(#) tommy55 válasza Directors hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Én régebben kipróbáltam 3 tükörrel, szerintem érdekes ábrákat lehetett kihozni belőle. Valamint láttam olyan videót is, hogy szaggatták a lézer fényét, az is nagyon látványos volt,
(#) zenetom válasza Szebence hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
jah, az enyém is ilyen teljesítményű kb.
(#) Directors válasza Szebence hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Értem
Egy áramgenerétor mnnyi pénzből jön ki kb?
Ehhez e lézerhez nem kell áramgenerátor ugye? Bővebben: Link

Ja és nem tudom meggyőzni ismerősömet,hogy nem roncsolja a szemet a lézer.
Ha mozognak a tükrök.

Ha lenne egy kis időd leírnád ide nekem részletesen,hogy miért nem roncsolja a szemet?
(#) Szebence válasza tommy55 hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Ami nekem van áramgenerátor a lézerhez, azon van négyszögjel bemenet, ezzel lehet szaggatni a lézer fényét. Ne kérdezzétek mi az a négyszögjel, nem tudom, de állítólag nagyon könnyen ki lehet vele nyírni a lézert (gondolom az első beállíátsoknál)
(#) Szebence válasza Directors hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
De igen, ehhez is kell egy áramgenerátor.
Az egész kijönne 4-500Ft-ból viszont 1 db alkatrészt az IRL530-ast csak ilyen 4-500Ft-os áron tudtam beszerezni, ez megdobta a költséget.

Már én sem tudom, hogy miért nem roncsolja ANNYIRA, ha üveg mögött van és ha megtöröd tükörrel, valahol én is olvastam a napokban akartam megkeresni ismét a választ. Nem tudom már hol olvastam, de a lényeg, hogy biztosítsd hogy a lézer soha ne 1 helybe világítson mert akkor sok kíváncsi ember belenéz és megvakul...
(#) Directors válasza Szebence hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Értem
Akkor nem lehet semmilyen gond ha van üveg és a tükrök soha nem állnak meg.
Remélem nem fognak csak úgy megállni a motorok


Tudnál nekem adni egy áramgenerátor kapcsolási rajzot?
(#) Szebence válasza Directors hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Én nem garantálom, hogy semmilyen baj nem lesz, de nem lenne szabad.

Ez kicsit át lett alakítva (segítséggel) Nem ez az eredeti kapcsrajz de én így használom.
Következő: »»   19 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem