Fórum témák
» Több friss téma |
Vagy, esetleg 2 db jó öreg 4017 el is megoldható ha 20 db LED kell feltétlen, ha 10 LED is elég akkor elég 1 db 4017 meg pl egy UJT s oszcillátor ami lépteti. A régi "Rádiótechnikákban" (még a 'kék fehér" korszakából ami teli volt normális kapcsolásokkal...) az ilyenek a "hétvégi kapcsolások" rovatban voltak leközölve.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2020
Mindig az a kérdés, mit szeretne elérni az ember és menyi eszközzel.
- A 4017 egy dekadikus Jonson számláló, annak mindig csak egy kimenete magas szintű. Ha nem egy Led-et szeretne körbe futtatni az ember, akkor tárolni kell a kimeneteket. - Ha sorban ki is szeretné oltani Őket, az gond mert az csak előrefelé tud számlálni. Akkor másik számlánc kell, ami "oltogat". - Ha 20 Led-et szeretnénk, akkor kaszkádozni kell a 4017-et. Az alsót meg így meg kell állítani 9-nél, a 10.-et meg kapuzni kell. - Szóval ha nem az alapműködését vesszük igénybe, már is nem célszerű a 4017. A tolóregisztert meg büntetlenül lehet a végtelenségig sorba kötni. Mint ahogy egy kollégának rajzoltam, egy "analóg órát" amiben egy napot, 96 Led jelzett. (Mert a fia sem a hagyományos mutatóst, sem a digitálisat nem tudja értelmezni.)
Én is gondoltam a 4017 -re, de rájöttem, hogy két számlánc kell, tárolni is kell, és még ehhez vezérlést is kell fabrikálni. Mikrovezérlővel egyszerűbb.
Egy pici pic és sok 74ls595 ,az sokszor 8 led .... És az a szép hogy bármilyen kijelzésképet létre lehet hozni . Ebben csak 1 pic van
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2020
Jogos, valóban én csak "mezei futófény" ben gondolkodtam. De ha már ilyen igények vannak amiket kirészleteztél, akkor már célszerűbb egy kontrollerrel megoldani. Pl az F628 nak is van annyi GPIO ja amennyi kellene (az eredeti kérdező a másik fórumban 20 LED et említett), a többi meg csak programozás kérdése. És esetünkben csak bitek billegetéséről van szó, meg egy várakoztató hurokról, nagyvonalakban. Még én is neki merek állni pedig tudod nem vagyok egy nagy favorit (sőőőt..) programozásban. Ha viszont a hagyományos digitális áramkörökben gondolkodik az ember akkor a megoldásod a tökéletes megoldás valóban. Csak hát az kb. alkatrésztemető egy kontrolleres megoldáshoz képest. Közel 100 LED esetében pedig már kontrollerrel is bonyolódik a helyzet...
Bocs hogy ide firkáltam, nem is néztem hogy átlinkeltél egy másik fórumra.
A kontroller nem egyszerűbb, csak rugalmasabb lehetőséget ad. Mert mindig elfelejtitek, hogy hardver is kell köré, különben csak "magában beszél". Ha nem csak egy Led-et szeretnél működtetni és a táp nem 5V, már is van alkatrész igénye.
Elég könnyen teljesült a kívánságod.
Futó..
Sziasztok! Nem egészen ilyenről van szó, de eszembe jutott egy régi rádiótechnikás cikk, amit akkor megépítettem a Wartburgba. Tökéletesen működött. Belső irányjelző visszajelző led fényponttal. Megkerestem, a '94. májusi számban volt.
Bár ma én is PIC-kel csinálnám, ha megépíteném újra.
Sziasztok. Rendeltem kintről egy ilyen menetfényes dinamikus irányjelzős cuccot. Minden jó lenne vele elég erős fénye van, viszont az irányjelző része nem úgy működik mint pl az oldalindexem, hogy amikor megkapja a jelet akkor az csak végigfut és világít addig amíg meg nem szakítja az áramot és megnem kapja újból. Ez folyamat megy amíg van áram és amikor az inemdex elveszi akkor ha úgy van féluton alszik ki majd megint megy másfelet és úgy alszik ki. Borzalmas. Nem lehetne megoldani hogy csak egy kört menjen? Indexnél végigfut majd világit amig az index el nem veszi az áramot és ujbol visszaadja? Sajna a chipen nincs felirat..
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2020
|
Bejelentkezés
Hirdetés |