Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézershow építése
 
Témaindító: sportcipo, idő: Júl 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 137
(#) Directors válasza Szebence hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Valamiért nem tudom megnyitni a fájlt.
Nem tudnád sima képbe felraknii?
És olyat hogyan leheten csinálni,hogy szaggasa a fényt?

tommy55 nincsen véletlenül képed esetleg videód a 3 tükrös lézeredről? Nagyon érdekelne és az is,hogy milyen ábrákat lehet kihozni belőle.
(#) Szebence válasza Directors hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Jah igen, elfelejtettem mondai, hogy sprint layout 5.0-ával tudod megnyitni.

A szaggatást nem tudom hogyan kell. És ez át lett alakítva, erre nem is tudod bekötni a szaggatást.

Ha képet teszek fel akkor csak úgy tudod majd csinálni a nyákot a lemásolod, mert nem tudom az arányt meg a háttér is... nah majd meglátod. (nemsoká jövök)


ui.: Itt a kép, ez felülnézet, tehát az alkatrész felőli oldal, vigyázz mert véletlenül rossz file-nevet adta mmeg neki, ez az ALKATRÉSZ felőli oldal, csak már nem akartam kijavítani.
(#) Directors válasza Szebence hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Rendben köszi.

Valakinek nincsen valamilyen kapcsolási rajza,hogy tudjam szaggatni a fényt?

(#) Szebence válasza Directors hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Nagyon szívesen. (nem én terveztem a kapcsolást)

2 potméter van rajta, az egyik nem is kell a másikkal meg az áramerősséget tudod állítani. Először majd állítsd be 195mA-re aztán tedd rá a lézert. A másik potméter az pont a szaggatás időközét állítaná, de át van tervezve a nyák, ezen nem tudom hova kell kötni vagy hogy belehet-e a négyszögjelet kötni.
(#) Directors válasza Szebence hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Értem köszi.
(#) fureszk válasza Directors hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Nem-nem, nem kell hozzá áramgenerátor!
Ebbe már bele van építve (ha szétcsavarod látod, ott az SMD). Szimplán rakj elé egy ilyet!
Én is így használom és semmi baja! (Ja, amúgy nekem szükséges volt ez elé egy LM7805 is).
(#) Directors válasza fureszk hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
köszi
Neked van hűtés rajta?
Eddig mennyi ideig használtad egyhuzamba?
Szerinted mennyi ideig lehet folyamatosan működtetni?
Erre a rajzra gondoltál ami a képen látható?
(#) tommy55 válasza Directors hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Régebben csak próbálkozásképpen egyszerűen elétartottam még egy (forgó) tükröt a már megépített lézershow elé, szóval nem állíndóra csináltam, de szeretném véglegesen beépíteni. Amint lesz rá időm meg is csinálom aztán levideózom a végeredményt.
(#) Directors válasza tommy55 hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
értem ,köszi
Izgatottan várom a végeredményt
(#) fureszk válasza Directors hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Nekem nincs rajta hűtés, szerintem nem is szükséges. Max fél órát használtam eddig egyhuzamba, mert többre nem volt szükség. Nagy eséllyel sikerül eladnom. Az alőző hozzászólásomban ott van a link, arra a rajzra gondoltam!
(#) zenetom válasza fureszk hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
pillanatragasztóval ráraktam a motorra a tükröt, a papiron az van hogy a ragasztás 1-5 perc alatt végbemegy, a teljes ragasztási idő 12-24 óra. most várjak 12-24 órát?
(#) Szebence válasza zenetom hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Én vártam, mert valóban a teljes megszilárdulásig, míg minden részecske maximálisan megköt az 12-24 óra.
Aztán elég veszélyes amikor lerepül a tükör... multkor nekem lerepült, mert nem figyeltem és egy másik motorra tettem át a tükört próbaként, csak annak pár század miliméterrel vékonyabb lehetett a tengelye és olyan 10 másodperc után lerepült róla... még megvan a nyoma ...
(#) zenetom válasza Szebence hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
ja oké, de te közvetlenül a tengelyre raktad föl?
(#) Directors válasza fureszk hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
ok köszi
(#) Szebence válasza zenetom hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
dehogy! Hanm ami a motoron volt eredetileg arra a kis csigára... és a másik motor tengelye volt pár század mm-rel vékonyabb mint a csigán lévő furat illetve a másik motor tengelye
(#) zenetom válasza Szebence hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
ja értem
(#) Szebence hozzászólása Jún 9, 2008 /
 
Most nekem lenne szükségem segítségre lézerrel kapcsolatban... Eddig teljesen jól működött maga a lézerem, de tegnap bedugtam a dugasztápot (megfelelő áramkör, áramgenerátor megvan hozzá) és nem világított... leforrasztottam a diódáról a vezetékeket, amjd vissza, működött... úgy kapcsoltam ki a lézert, hogy működött... ma hazajövök bedugom, nem működik... a dióda lábán rámértem és megkapja a 190mA-ert és a 4V-ot.

Mi lehet a gond?
(#) zenetom válasza Szebence hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
a motorok forogtak?
(#) Szebence válasza zenetom hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
A motorok másik dugasztápra vannak rákötve, mert ez csak kipróbálás képp vlt bekötve, majd PC tápról fog menni minden.

A lézermodul az 1 dugasztápon van és nincs más rákötve.
(#) zenetom válasza Szebence hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
lehet hogy kontakthibás valahol
(#) Szebence válasza zenetom hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Hol? Akkor már cask azon a kb 3mm-en lehet kontakthibás ahol a dióda lába belemegy a diódán belül a házába...

Mert odaáig eljut a fesz és nincs rövidre zárva sem. Meghalt volna a dióda?
(#) zenetom válasza Szebence hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
hát nemtudom, ha áramgenerátorral hajtod meg akkor elvileg nemszabadna kiégnie. feltéve ha nem adtál neki túl sok ampert
(#) Szebence válasza zenetom hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Nem, az biztos nem lehet gond 190mA van rajta, a trimmer amivel lehet állítani, az műanyag ragasztóval le is van ragasztva, hogy véletlenül se tekeredjen el, bár már az is nehéz lenne ha nem lenne leragasztva és úgy eltekeredne.
(#) zenetom válasza Szebence hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Akkor kizárásos alapon a diódával van a baj. Lehet hogy már döglődik.
(#) Szebence válasza zenetom hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Akkor teszek bele egy másikat :no:
Csak most nem tudom, hogy ez hányszoros író volt, mert a burkolatát nem adták vele... Az IC-ken látom a NEC márkajelzést, meg a típusait, de ebből nemhiszem, hogy rájönnék hányszoros lett volna az író...
(#) Szebence válasza Szebence hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Idegességembe beleraktam a NEC DVD íróból kiszedett diódát, jól belehúztam satuval... eddig a fókuszlencsét ragasztóval kellett odarögzítenem mert pont úgy volt a jó a fókusza ha rá teszem a réz tetejére és még nem csavarom bele...
Most elég csak belecsavarnom és így tudom állítani a fókuszt is... de ahogy láttam ez a dióda 1mm-rel alacsonyabb is volt az előzőhöz képest (Azt hiszem LG)

Amit kivettem diódát, félretettem, majd utánajárok mi lett vele... :no:
(#) Directors hozzászólása Jún 9, 2008 /
 
Azt honnan tudom,hogy kell e hűtés a lézernek?
Azt,hogy melegszik azt a burkolatán lehet érezni?
(#) Szebence válasza Directors hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Inkább tegyél rá hűtést, az a biztos
(#) Directors válasza Szebence hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Okés rárakok valami izom nagyot mert ez éjszakákon át menni fog
(#) zenetom válasza Directors hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
második diódából is kiszedem az életet már csak éppen világít (nembaj "csak" 400Ft volt)
ugyhogy mostmár nemérdekel a következőnek csinálok izmos hűtést+normális áramgenerátort
Következő: »»   20 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem