Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Sziasztok!
Pedig emlékszem hogy volt már kérdés de nem találom! 5 voltot szeretnék előállítani 2S-2P vagy 2S-1P ből, a lehető legkisebb veszteséggel egy Wemos d1mini számára, ami DeepSleep-ezve lesz ezért kellene a legkisebb veszteség hogy az idő alatt se fogyaszon sokat az "átalakitás"
Azért hozzávetőlegesen mégiscsak meg kellene adnod számszerűen az elfogadható alapfogyasztást, mármint a d1minin felül. Anélkül ötletelni sem igen lehet
![]()
Csak leirások alapján tudom hogy kb 70-85mA fogyaszt WiFi-vel 1 szenzorral.. nállam is ez lenne a felállás
Oké kipróbálom. Köszönöm a segítséget.
Értem ezt ugy hogy üzem alatt a D1 fogyaszt (szerintem max) 100mA 2 szenzorral,
És azért keresek egy olyan megoldást az 5V-re hogy amikor deepsleepbe van akkor ne fogyasszon nagyon, mivel akku üzemü lesz és 30 perc deepsleep után ébred kb 10 másodpercre, utánna megint 30 perc deepsleep
Egy 5 V -os LDO önmagában, terhelés nélkül nem fogyaszt olyan sokat, talán pár uA -t. Például:
Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2020
Akkor elvileg egy ilyen AMS1117-5 SOT-223 még jó is lehet és ha jól nézem az adatlapját akkor terhelés alatt 11 mA az áramfelvétele, viszont nyugalmi helyzetbe már csak 120 µA ugye?
Már csak az a kérdés hogy amikor a D1 mini deppsleep-be van és 20µA fogyaszt az az LDO nak nyugalmi helyzetet jelent e? Utánna láttam meg a módosításodat csak! ![]() A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2020
Én úgy látom, hogy az AP7343 max bemenő feszültsége 5,25V, az eredeti kérdésben viszont 2S (feltehetőleg lítium) akkuról van szó, ami 8,5V-ig is felmehet... Ha valóban 100 mA a max fogyasztás, akkor tudom javasolni az LP2950 LDO-t. Én is széleskörűen használom és sokfelé kapható. Nyugalmi árama max 90uA, szerintem elfogadható.
Szerintem nem lenne jó választás. Az adatlap szerint a min terhelőáram 5 mA, ami azt jelenti, hogy amikor a D1 alszik, akkor nem garantált a stabil működés. A nyugalmi áramra megadott tipikus 5 mA is nagyon sok ehhez az alkalmazáshoz. Számolj utána: a D1 átlagfogyasztása 100mA*10/1800sec ~ 0,56 mA. Ennek a 9-szeresét enné folyamatosan a lustálkodó AMS1117
![]() Az általam javasolt LP2950 esetében ez kb. 1/6 lenne, ami már tolerálható. A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2020
Köszönöm!
Ezt nem tudtam hogy mekkora terhelés kell neki hogy még ugy érezze hogy "van rajta valaki" ( igen meg kéne tanulni végre normálisan adatlapot értelmezni) Köszönöm az ötletet már nézem is! 1 és 2,2 µF kondi elég rá?
Én a Holtek HT7333A LDO-ját javaslom. Terhelés nélkül 2µA körül van a fogyasztása. Egy ESP-01 modul deep sleep módban, negyedóránkénti hőméréssel 2 hónapot elmegy egy 280mAh LiIon akkuról. Egy 330µF vagy nagyobb Ta elkó úgyis kell az ESP miatt, azzal simán elviszi.
Mire kell az 5V egy ESP8266 környékén? Ha LiFePo4 akkut használsz, még LDO sem kell, egy cella elég. A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2020
Szia!
Hát mivel több wemos d1 em és nodemcu-m van ezért gondoltam az 5 voltot megcélozni ESP01-em csak 3-4 darab, bár az is igaz hogy külső hőmérőnek az is elég az. ami meg belül van annak meg van tápellátása mindenhol! LiPo celláim vannak vagy 300 darab ugyhogy az kézenfekvő. És a kondit azt hova gondoltad? Az LDO és az ESP közé? Tehát akkor mondjuk egy 2S1P ezután a HT7333A elé mögé 10-10 µF kondi.. plussz egy 330µF kondi és utána az ESP? DHT"" szenzorokat használok .. Amugy találtam egy ilyet is! https://shopofthings.ch/wp-content/uploads/2018/08/HT7333-1024x526.png ez azért nagyon "kevés" szerintem
A 330µF elterjedt megoldás az LDO megtámogatására az ESP WiFi magas fogyasztása miatt.
A Wemos szerintem azért tartalmaz 5V bemenetet, mert az elterjedt. Ott az USB 5V, egy LDO, és a tápellátás letudva. H egy LiIon/LiPo celláról járatjuk, kell LDO, ha pedig LiFePO4 akkuról, felesleges.
Az LP2950 tranzisztoros, míg az AP7343 CMOS, így valószínűleg kisebb a saját fogyasztása. Amúgy csupa hordozható eszközbe ajánlja az adatlap.
Én az AMS1117-re írtam azt, hogy nem jó választás a túl nagy saját fogyasztás miatt. Az AP7343-ra pedig azt, hogy a megengedett bemeneti feszültsége nem elég 2S-hez.
Akkor ezekre jobb figyel,
Itt folytatom tovább mert ez már nem álltalános kérdések, és inkább itt a helye ha jól gondolom! Ha a résztvevők benéznének ebbe a topikbaazt nagyon megköszönném! ![]() ![]() A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2020
Sziasztok!
Légyszi segítsetek! A régi halogén spot izzók kiégtek és vettem helyette ledes izzókat, valamiért ha felkapcsolom akkor csak egyet villannak az égők és annyi. Viszont az egyik új izzó helyére a régit vissza raktam és akkor müködött ,eddig úgy használtam de most kiégett az utolsó müködő régi izzó is és most nem tudom mit lehetne csinálni vele, hogy müködjön ? A tápegységet csak úgy tudnám cserélni ha le szedném a gipszkarton mennyezetet , azt nem nagyon szeretném.Csináltam fényképet is az új és a régi izzóról.
Sajnos nem nagyon lesz más megoldás. A halogén tápegységeknek kell egy minimum terhelés, hogy üzemeljen, pl. az egyik felirata 30-105 Watt. Vagyis 30W alatt nem működik. Ez az eset áll fenn nálad is.
![]()
Párhuzamosan. Akkor meg csak fűt. Marad a halogén, esetleg kevere,vagy a bontás.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2020
Köszi. Akkor megpróbálom megtalálni a tápegységet és kiveszem. És ha mondjuk szétszedném a tápegységet ,nem lehetne át variálni az áramkört, hogy ne kelljen új tápot venni?
Vagy szerelj fel még további LED-es lámpákat, világosabb is lesz
![]()
Egy kicsi előszobáról van szó és már így is bőven elég az 5 égő, az meg a másik , hogy ha még több foglalatot raknék be ahoz teljesen újra kéne gipszkartonozni a mennyezetet
![]()
Amit Epu2 írt, az nem működhet? 1 db halogén(30W) + 4 db LED-es?
az a baj ,hogy a halogén izzók amiket mostanában lehet kapni, max 2-3 hónapot bírnak. Amiket most ledesre cseréltem több mint 5 évet bírtak! De amiket mostanában vettem mind hamar tönkre mentek. Az meg a másik, hogy az ledes jóval kevesebbet fogyaszt. Majd utána nézek mennyibe kerül egy ledes tápegység és max kicserélem.
Alkáli elem helyett miért nem lehet akksit? A termosztát 2 db ceruzaelemmel működik, helyettük ugyanolyan méretű ceruza akksikat tettem, de nem megy. A termosztátra írva: alkaline only. És tényleg! Lehet, mert az akksi pár tizedvolttal alacsonyabb?
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2020
Biztos.
Egy akkumulátor névleges feszültsége 1,2V, ami egy alkáli elem vége környékén jár. A készüléket egy adott (táp)feszültségre tervezték. Ha az alsó határ környékén jár, pampogni fog.
Üdv, vettem egy piros villogó ledes ál riasztót.
Be is kötöttem ahogy kellett, az állandó +12v a rádió csatlakozótól hoztam el, ki is mértem, a gyújtás +12v pedig a szivargyújtóról vettem le. Az a probléma hogy ha nincs gyújtás az autón akkor is a szivargyújtón megvan a +12v a villogóval azonos ütemben pulzálva. Valaki találkozott ilyen jelenséggel? Esetleg tudja a megoldást? Egy 2007 Toyota yaris az alany. A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2020
A rádió csatlakozón van fix akkufeszültség is, és olyan is, ami csak bekapcsolt gyújtásnál van meg.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |