Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Túlfeszültségvédő
Témaindító: Parázs Gábor, idő: Jún 6, 2007
Témakörök:
Szia!
Szeretnék építeni ugyanilyen rovar irtót.
Szia!
Bocs, de elveszettem a fonalat. Ha jól látom, ezen a fórumon jobbára a villámáram másodlagos hatása miatt keletkező, az elektromos hálózaton fellépő, impulzusszerű túlfeszültség ellen védő áramköröket taglalják. Ezeket ugye meglehet valósítani félvezető alapú alkatrészekkel (varisztor) vagy szikraközökkel, attól függően, hogy mekkora villámáram keletkezésével számolunk. Ismereteim szerint, mást még nem találtak ki rá. Hogy jön ide a rovarírtó?
Szia!
Az elején felajánlottam a lehetőségét annak, hogy Idézet: „Sziasztok! Nem tudom jó helyen kérdezek e?” nem jó helyen kérdezek. A képen bekarikázott eszköz egy szikraközre is hasonlíthat, ezért itt tettem fel a kérdést. Ha ezzel rosszat tettem neked, elnézést kérek. granpa korrektül válaszolt és az általa közölt válasz alapján használva egy "fénycső gyújtót" az visszarajzolt próba áramkörben a 4W-os fénycső működik. Tehát az ő hozzászólása előre vitte a kérdéses ügyet ellentétben a tieddel. A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2019
Kedves Kolléga!
Azt hiszem nem jó irányban ülsz a lovon. 1. A hangnemedet nem érzem barátságosnak. 2. Én vede kérdésére próbáltam reagálni, aki egy kapcsolás működésével kapcsolatban érdeklődött, és visszakérdeztem tőle, hogy mire akarja használni a kapcsolást? 3. Itt és most fejezzük be egyszer és mindekorra. A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2019
Adott egy túlfeszvédős elosztó, a kérdésem hogy a földelésre vezetné el a túlfeszt vagy csak az arról érkező túlfeszre is fel van készülve?
Ugyanis mi a helyzet akkor ha földelés nélküli konnektorba van dugva? A glimm gondolom az üzemképességét mutatná a védelemnek. A kipattanó nyomógomb pedig kismegszakítóféle lenne, tehát 16A-nál nagyobb terhelésnél leold, vagy csak óriási túlfesz esetén pattan ki? A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2019
Szoktam látni idősebb hölgyeket a villamoson SUDOK-t fejteni.
Ahogyan ezt a panelt elnézem, van rajta összesen 7 alkatrész, sokkal egyszerűbb mint a SUDOKU. Próbáld meg visszarajzolni, és feltenni az eredményt. Annyit segítek, hogy az "F" az lehet hogy biztosíték, a "HL" világít, az "R" az ellenállás, az "E" pedig talán föld. Az alapkérdésre pedig az a válasz, hogy ha nincsen védővezető a konnektorban, de utána olyat dugsz be az elosztóba, ahol pedig van, akkor oda fog jutni számottevő része a "feleslegnek". De ahogy nézem anélkül is ráz(hat). Röviden: Építtess ki védővezetőt a konnektorhoz!
Én is ahogy nézegettem azt láttam hogy van olyan eshetőség hogy rázhat földelés nélkül ez a hosszabbító.
Nade erre nem kellene figyelmeztető tábla, vagy ráírni hogy földelés nélkül ne használjuk? Amúgy van olyan szünetmentes ami túlfeszvédett de a földelést nem használja semmire, csak továbbítja az aljzatokba, semmi több. De olyat is láttam hogy a telefon meg UTP aljzatok is egy vastag kábellel rá vannak kötve a védővezetőre. A gond akkor van ha nincs védővezető. Mivelhogy nem egységes a dolog így szétszedés nélkül nem is tudjuk hogy védővezető nélkül véd-e vagy sem. Illetve mennyire igaz hogy a varisztor idővel elkezd egyre jobban átengedni...?
Sziasztok!
Túlfeszültség védelmet szeretnék megvalósítani az elosztós megoldások helyett. A házban(2x10A+1x16A) nincs jelenleg semmilyen fix eszköz erre, sem villámhárító. Az elsődleges cél az igazából egy szobára terjed ki, a szobában minden egy fázisról megy. Olvasgattam a témában és igazából csak kicsit összekavarodtam, azon kívül, hogy elméletileg nekem így ezzel a konstrukcióval 2es típusú túlfesz. levezetőre van szükségem. Mennyire éri meg ezt így megcsinálni ahelyett, hogy mondjuk betennék(vagy betetetnék) egy 3fázisú fesz. levezetőt egyből a hálózat "elejére"? Mi az ami "elég"? Mármint levezetendő áram értékre, több fajtát is láttam. Illetve ez vonatkozik a márkára is, eléggé eltérőek az árak. Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv.
Olyan vásárolható 230 V túlfeszültség védőt tud-e valaki, amelyik tartós túlfeszültségnél leold. Pontosabban kis benzinmotoros aggregátor szabályozója gyakran meghibásodik, ekkor túlfeszültség megy a kimenetre tönkretéve a rákapcsolt eszközt. Amiket találok, azok csak pillanatnyi feszültségcsúcsok zavartüskék szűrői, ezek nem jók. Köszönöm.
Üdv
Ami neked kell azt ugy nevezik hogy ferrorezonanciás stabilizátor. Van hasonló funkcióval tirisztoros megoldás , és motoros toroid trafós megoldás is . Ezek már lassabbak , több periódus (1/100sec)a beavatkozás kompenzálási ideje . Esetleg valami direkt konverziós szünetmentes táp is szóbajöhet . Ha csak a leoldás kell , valami tirisztoros rövidzáró megoldást is láttam már , ez akkor hasznos ha valaki a betápot rosszul köti vissza . Pontosabb infó kellene , mekkora tulfeszt akarsz kivédeni , milyen gyorsan kell kapcsolni , mekkora áramot akarsz használni , ilyesmik érdekelhetik a szakembereket ... A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2020
Köszi.
Olyan, hogy túlfeszültségnél leold, elég lenne. Utána aggregátor javítás.
Ilyesmi nem jó? Plusz olvadó biztosíték a generátor oldalán. Automata biztosíték nincs a generátor kimenetén?
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2020
Tartós túlfeszültség, tehát 280 V van a kimeneten állandóan. Nincs védelem a generátornál. A fogyasztó sokszor kicsi kb.: 50-100 W, olvadóbiztosíték sem jó, azaz áramfigyelés nem megoldás. Egy feszültségfigyelő, ami pld.: relével kiold végleg ha pld.: 240 V vagy nagyobb lesz a kimeneten. Gondoltam van ilyen boltban készen, csak én nem találtam.
Egy varisztornál mindegy mekkora a terhelés, azzal párhuzamosan kell kötni, azaz a generátor kimenetére. Ha a kimeneti feszültség eléri a varisztor határfeszültségét, akkor az rövidzárként viselkedik, és leoldja a generátor túlterhelés védelmi biztosítékát, már ha van. Ha nincs, akkor kell tenni egy olvadó biztosítékot, vagy kismegszakítót. A példaként mutatott varisztor 2,5 kA -t képes átengedni magán, azért ez már igencsak túlterheli a generátort, amire a saját védelme leold. Már csak a megfelelő feszültségűt kell megtalálnod.
Köszönöm, ez lesz a legegyszerűbb megoldás.
Szia!
Vannak ilyen célre relék: ELKO HRN-33 Egy mágneskapcsolóval kiegészítve pont arra jó, amit írtál. Néhány éve egy vágóhídon a sertéskábító elé kellett ilyet felszerelnem. Ellenőrzéskor előírták, mi van, ha kisebb vagy nagyobb a hálózati fesz, mekkora áramot kap a sertés??? Eleve egy korszerű áramgenerátoros kábítókészülék volt beállítható árammal.( kb.450-800mA) A működését persze senki sem ellenőrizte utána A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2020
Szia!
Egy lehetséges megoldás. https://www.aliexpress.com/item/4000972366781.html?spm=a2g0o.cart.0...p;mp=1
Tiszteletem!
Van egy ilyen KOPP túlfesz védőnk. Amióta (újonnan) megvan nem világít rajta a glimm. Tudja-e valaki, hogy ez most jó lehet, vagy majd akkor fog világítani a glimm, ha kinyiffant a védelme? Le tudom-e ellenőrizni, hogy jó-e most a készülék? Köszönettel: Jenő
Van a konnektorban védőföld egyáltalán?
Ha nincs, nem világíthat. És nincs hova levezetni, ha baj van.
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2020
Van a konnektorban védőföld, bizony. (még papír is van róla, de nem ez a lényeg, tényleg van)
Geräteschutz-Überspannungsfilter optische Ausfallanzeige - ezt írja a használatija. Ennyi. Ezért kérdezem, hogy miként tudnám esetleg egyszerű eszközzel megnézni, hogy jó-e, vagy bízzak abban, hogy akkor világít majd, ha védett, és kinyiffant.
Üdv!
A saját készítésű túlfeszültségű védő áramkörömben homoktöltésű biztivel kezdődik fázis-nullán is és utána kisülőcső van, ami adott feszültségnél begyújt és kiolvasztja a biztosítékokat.Ezek a csövek különböző feszültségre kaphatók pl. LOMEX. Amikor a cső begyűjt, az amíg el nem fogy a feszültség - ezért van a bizti - az igen nagy áramokat elkezd vezetni. Nem egy frekiváltós szerkezet került vissza hozzám a megtuningolt aggregátorok miatt. Frekiváltó eldob, fogak csikorgatása indul... A hálózati szűrőimnél a védőföldre vannak 2 csővel lebiztosítva a további készülékek... Teszek fel képet nemsokára.
Nem maradt az előzőnél:
A jelzett alkatrészek a kisülőcső helyett varisztorok. Ugyanis néhány helyen - templom munkákat végzek - annyira teli a hálózat "tüskékkel", hogy villám nélkül is gyújtottak a csövek. Így muszáj volt lágyítani a védelmet. A többi alkatrész, kapcsolás faék, áttekinthető az egész. Lehet kisülőcsővel egy relé, mágneskapcsoló kombót öntartó áramkört megszakítani ezt az alkatrészt használva - kisülőcső.
Már nem teljesen értem a kérdést. Legalább négy jó választ kaptál:
Idézet: „ - Optische Ausfallanzeige - The red protection light indicates that your surge protector is providing surge protection for your equipment. If the red light is out, it means that the surge protector has been damaged by a severe surge and a new one should be purchased - Either a normally-on green LED or a - normally-off red LED could be selected as the LED indicator - Ugyanis néhány helyen - templom munkákat végzek -” Én kivülállóként/hozzá nem értőként, talán lefényképezném/visszarajzolnám a másik oldalát is a panellnek. Vagy marad a "D" terv, "Ne szórakozzál már, Öreg " Ez utobbi a "Templomi" részre vonatkozott. A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2020
Gafly Topiktárs!
Ez az előző idézet honnan van? ÉN NEM ÍRTAM ILYENT! Templomi munkák??? LED??? Itt csak egy GLIMM van Ennyit írtam: Geräteschutz-Überspannungsfilter optische Ausfallanzeige Tisztázzuk: SEGÍTSÉGET kérek! A hálózat rendesen kiépített, a konnektorban van fázis, nulla, föld. Lefotóztam a másik oldalát is a kütyünek. A kérdésem továbbra is az: ha az az egy szem glimm nem világít, az mit jelent? (jó/rossz) a használatija már nincs meg.
Lehet rosszul látom, a glimmel van párhuzamosan két sorba kötött biztosíték. Ha a glim világít a dobozod eldobhatod. Más kérdés, szerintem ennél egy jobb kapcsolóüzemű tápnak különb védelme van. Az is furcsa benne, nem az utolsó leheletig védekezik, hanem mikor megunta, akkor széttárja a kezét kiolvad a biztije, azt lesz ami lesz a védett szerkezettel.
@proba: Na én visszarajzoltam, két MOVT van bennne soros biztositékokkal, a föld felé meg egy szikraköz.
@diginewl: A glimm akkor világit, ha (kicsit) nem működik (ha jól látom, de nem értek hozzá). Aki segitséget kér, az ne követelőzzön. Undok. A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2020
Köszönöm Mindkettőtöknek a választ! Így már értem! Ha világít, akkor volt túlfesz, és ő dolgozott.
(nem idéztem templomi munkát, és piros, és zöld led-eket sem. Ezeket nem tudom honnan szedted, de ezt én nem írtam le az előzményekben SEHOL. Amit nem idézek, arról nem is kérek véleményt, sem D-tervet, nem Öregezést, sem követelőzést... Amit leírok, abban kérek segítséget. Ezt megkaptam , amit ismételten köszönök!) |
Bejelentkezés
Hirdetés |