Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Földhurok, avagy mit csináljunk, mikor minden zúg
Lapozás: OK   56 / 62
(#) CHZ válasza nandika76 hozzászólására (») Jan 23, 2021 /
 
Erre nem tudok reagálni, egész megoldást kéne látnom.
(#) nandika76 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 23, 2021 /
 
Ez a kép esetleg segíthet?
(#) CHZ válasza nandika76 hozzászólására (») Jan 23, 2021 /
 
Sajnos nem, nagy a káosz. Azt látom több tápegység paneled van, ezek földpontjait egy pontban kéne közösíteni és ebbe a pontba kéne bekötni a panelek GND pontjait.
Csatoltam képet, de ebből sem látszik ami segítene. Lerajzolva, modulonként talán értelmezhetőbb lenne..
(#) nandika76 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 23, 2021 /
 
Melyik panel volna szerinted az ideális? 5V készenlét
5V relé
24V Nutube
2X15V tartalék (majd phono)
Földpontok közösítésére.
Melyikük földpontja legyen a közös?
Lehet az egészet egy panelre kellene tervezni?
A készenlét kivételével mindegyik csak a bekapcsolás után van áram alatt.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2021
(#) TAttila77 válasza nandika76 hozzászólására (») Jan 23, 2021 /
 
Ahogy Zoli írta, úgy kell érteni szóról szóra.
Idézet:
„Azt látom több tápegység paneled van, ezek földpontjait egy pontban kéne közösíteni és ebbe a pontba kéne bekötni a panelek GND pontjait.”

Tehát az egész dobozodban egyetlen egy földpont legyen /ezt hívjuk csillagpontnak/ és minden áramköröd, tápok, előfokod, bemenet és kimeneti csatlakozóid testpontjai is csak IDE csatlakozhatnak egyetlen egy csillagpontba. És ez az egyetlen pont egyetlen egy helyen csatlakozzon a fém doboz vázához. Ezzel kezdjél mielőtt bármi más vezetéket, táp. jel ...stb. bekötnél. Csak ezt a csillagpontos test vezetékezést hajtsd végre, a többit csak ezután, mert amit csináltál eddig azzal ez nem teljesűl. dobozbatéve pedig pláne.
De nekem valami gyanús még, hogy neked valami mástól is hallasz búgást, de lehet hogy ezt csak én gondolom.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2021
(#) Karesz 50 válasza nandika76 hozzászólására (») Jan 23, 2021 /
 
Szerintem földhurok van benne. Válaszd szét a két csatorna GND-jét, a relévezérlés GND-jét pedig egy-egy 100R-rel kösd a jobb és bal csatorna földjéhez ( a relé nyák alján).
(#) nandika76 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Szia!
A potinál nincs értelme elvágni a panelt, mert belül közös a két pont.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2021
(#) nandika76 hozzászólása Jan 27, 2021 /
 
Bocsánat, de lenne egy számomra érdekes kérdés. Én nem vagyok elektronikai szakember ezért számomra lehetnek dolgok amik evidensek úgy ahogy gondolom, aztán mégsem! Történt, hogy néztem a potinak a paneljét és észrevettem egy dolgot. A csúszkára kötöttem a bemenetet. Gondoltam megfordítom nem nagy dolog. Ami utánna történt számomra már az. Megszünt minden zavaró brumm, zaj, kézzel közelítésre való érzékenység. Ezek szerint nem mindegy hogyan van kötve egy poti? Vagy csak szerncsém van? Pedig úgy is pont azt a feladatot látta el és "jól" működött.
(#) Alkotó válasza nandika76 hozzászólására (») Jan 27, 2021 / 1
 
Nem ismerem az előzményeket, és a "bemenet" pontos értelmezését sem tudjuk. De ha a bemenet a forrást jelenti, akkor azt nem illik a csúszkára kötni, mert lehalkítva a poti rövidrezárja a forrás kimenetét.
A poti aljára és tetejére kell kötni a bemenetet, és az aljára és a csúszkára kell kötni a következő fokozatot (aminek a poti a bemenetét zárja rövidre ami esetenként direkt hasznos).
(#) nandika76 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Igen-igen csak ennél a potinál nem a megszokott séma van a kivezetésein, így a nyákon a feliratot fordítva tüntettem fel és ezután a bekötés is fordítva történt meg.
(#) Alkotó válasza nandika76 hozzászólására (») Jan 27, 2021 / 1
 
Amikor "alja-teteje" pontokat említek, akkor a függőleges rajzi sémára gondolok, és alulra képzelem a GND-t.
(#) Karesz 50 válasza nandika76 hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Örülünk, hogy végül szerencsésen megoldódott a zajprobléma.
(#) nandika76 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Feb 9, 2021 /
 
Adott egy VHS lejátszó és egy asztali PC, melyek ugyanabból az elosztóból kapják az áramot. Ha a VHS lejátszó hang kimenetét galvanikusan összekötöm a számítógép bemenetével, akkor még a bemenet némított állapotában is zúg a számítógép kimenete! Mit csinálhatnék a zavaró jelenség megszűntetésének érdekében??
(#) Cinema válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Legegyszerűbb valamelyik készülék hálózati dugójának a fordítva bedugása. Lehet potenciálkülönbség a két készülék között, ami így kisebb, vagy éppen nagyobb lehet és ez okozhat zajt.
A másik megoldás, hogy a video hangkimenetének egyik csatorna hidegponti vezetékét el kell vágni, mert lehet, hogy a zajt földhurok-keletkezése okozza.
A földhurok így néz ki, bal-csatorna hidegpontja megy a PC jack-dugóba, a jobb csatorna hidegpontja szintén, a PC jack dugójába, ami közös-hidegpont és ez egyben egy földelési hurok, ami a zajt okozhatja.

Üdv!
(#) Udvari Zsombor válasza Cinema hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
A hang számítógépbe érkezésekor a két hangcsatorna negatívja közösítődik, mivel jack dugóra alakul át. Bárminek elvágása szóba se jöhet. Próbáljam meg megfordítani az egyik eszköz dugóját az elosztóban? Úgy tudtam, hogy a hálózati feszültségnek nincsen polaritása...
(#) CHZ válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Videóba antenna, vagy kábeltévé is csatlakozik?
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2021
(#) proba válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Különösen azért, mert ha tényleg földhurok, valamelyik eszköz tönkremegy. Feszültség alatt így sem dugdosnám.
Ha nem csatlakozik antenna a videóhoz, akár a TV-n/ boxon keresztül is (AV csatlakozó), akkor a videó csatlakozó esetleges megfordítása segíthet.
Ha végképp nem jutsz dűlőre, vastag rövid vezetékkel kösd össze az érintett eszközök testpontját.
Ha az antennáról jön, arra meg árulnak leválasztó dobozkát.
(#) Cinema válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Ha a videoból RCA-csatlakozón jön ki a hang, akkor az egyik RCA dugóban a hidegpontot kénytelen megszakítani a meglévő földhurok miatt. A hidegpont (árnyékolás) megmarad a jack-dugó közös hidegjén keresztül mert ott közösítve van és elvileg nem okozhat semmilyen problémát. EuroScart esetén az egyik csatorna hidegpontját hasonlóan ki kell vágni, vagy kihúzni az érintkezőt, ha olyan.
Igen a Kábel-TV is okozhat meglepetést, az antennavezetékbe érdemes egy galvanikus elválasztót tenni, ami a közös földpontot szünteti meg, ezáltal onnan sem alakulhat ki földhurok és egyéb zavar.

Üdv!
(#) Udvari Zsombor válasza CHZ hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Videóba egy másik eszköz csatlakozik scart kábellel, abba csatlakozik tv kábel.
Video hálózati dugóját megfordítottam, eredmény csupán annyi, hogy érezhetően halkabb most már a zúgás, de nem szűnt meg.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2021
(#) CHZ válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Próbára húzd ki.
(#) Udvari Zsombor válasza CHZ hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Mit? Kábelt? Akkor nincsen jel. Video dugóját? Akkor nem megy keresztül az átmenő jel a videón. Vagy mit húzzak ki?
(#) CHZ válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Kábeltévé, koax csatit.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza CHZ hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Az nem jó, mivel akkor a bejövő jelet szakítom meg, így tulajdonképpen hang sem tud lenni. Ha jól rémlik, akkor kihúzott tévé kábel mellett is marad a zúgás. Eléggé sok kábel van nálam. Tulajdonképpen elég csupán egy hangcsatorna egyik pólusának érintkeznie, hogy már búgjon.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2021
(#) CHZ válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Ha nem húzod ki nem fogod megtudni.
(#) Udvari Zsombor válasza CHZ hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Nem húznám ki a digiboxból a tv kábelt. Jobb, ha nem piszkálom a friss új rendszert. De amúgy simán lehet, hogy a tévé kábel hoz be nekmívánt potenciált, mivel korábban mikor összekötöttem a hangot a tévétuneres számítógéppel, az is zúgott, kábelről leválasztása óta nem próbáltam még.
(#) CHZ válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Akkor hallgasd így.
(#) Udvari Zsombor válasza CHZ hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Arra jutottam, hogy ha a tévétuneres gép korábban a gépemmel összekötve búgott, viszont most, hogy le lett választva a tévé kábelől, így már nem búg! Ezek szerint kellene valamiféle "leválasztót" vennem a digibox és a kábel közé??
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2021
(#) CHZ válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Isolátor kell a koax bemenet elé.
(#) reloop válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Ez van a leválasztóban Bővebben: Link
Magad is megépítheted.
Következő: »»   56 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem