Fórum témák
» Több friss téma |
Köszönöm szépen a megjegyzéseket. Ezek szerint átrajzolom.
A kimeneteknél a relék elé még berakok tranzisztorokat ellenállással. A relék után viszont nem értem, hogy miért kritikus a távolság. Azt gondolnám, hogy a relék villamosan leválasztják az ajtómágneseket a PIC-ről, csak mechanikailag kapcsolódnak. Egyébként ilyen ajtóreteszeléseket már évek óta csinálunk Siemens LOGO! 24RC vezérlővel. Ennek max. 10 A-es kimeneti reléi vannak, így simán (20-30-40 m) vezetéket is rákötünk, jól működnek. Az ajtómágnesnél sincs már dióda. A bemenetek reed-relék (ajtónyitás érzékelők), azaz a nyílószárnyon van egy sima mágnes, ha ez közelít az ajtótokban lévő kapcsolóhoz, akkor az kapcsol. Tehát ez egy sima kapcsolóval is helyettesíthető volna. Szerinted ide is kellene még egy optocsatoló? (A Siemensnél simán csak be van kötve.) Idézet: „- 20m nem lehet akadály a vezérlésnél. A relék működhetnek (a tranzisztor típusától függően) akár a 24V DC -ről is.” A SIEMENS LOGO is 24V -os vezérlésssel működtette az ajtómágneseket. Idézet: „A bemenetek reed-relék (ajtónyitás érzékelők), azaz a nyílószárnyon van egy sima mágnes, ha ez közelít az ajtótokban lévő kapcsolóhoz, akkor az kapcsol. Tehát ez egy sima kapcsolóval is helyettesíthető volna. ” Ebben az esetben nem kell opto, de a 100k túl nagy impedancia, sok zavart szedhet össze. 470 .. 1k körüli jó lehet, de ki kell kísérletezni. A SIEMENS LOGO 24V -os szintekkel dolgozik.
Ezek szerint, ha a kimeneteket tranzisztorra viszem és a működtető reléknek 24 V-t választok, akkor nem látsz problémát a távolságban? (Bár nekem nem világos, hogy a 24 V-os relé miért választja le jobban villamosügyileg a PIC-ről a mágneseket, mint az 5 V-os. Hiszen csak mechanikai kontaktus van relén belül mindkét esetben.)
A bemeneteknél pedig nem teszek optokat, csak lehúzom földre 470 ohmmal.
Sziasztok!
Ha 16F54-el szeretnék egy impulzus számlálót megvalósítani, amit majd RS-232-n szeretnék kiolvasni az értéket, mivel illesszem a PIC-et az RS232-re? A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2021
Egy 5V jelfogó körülbelül ötször akkora árammal rántja meg a tápot.
A hozzászólásodba beszúrt a fórummotor egy linket, ott a megoldás (az első termék).
Emlékeim szerint a PIC16F54 csak bit-bang módszerrel kezel soros portot. Jobban járnál egy olyan kontrollerrel, amiben eleve van soros port.
A 16F628 -ban van UART, egyszerűbb az illesztés.
Köszönöm a segítséget, ez lesz a nyerő!
Ez olyannyira igaz, hogy semmilyen processzor/kontroller kivezetést nem viszünk el csak interfészen keresztül. Még az I2C buszt is csak közvetlen közelre szabad használni. És ugyanez vonatkozik a saját tápfeszültségére is, amit rendre figyelmen kívül hagynak.
Sajnos valahogy ez kimarad sokaknak, pedig ez 0.-dik szintű lépés uC és "valóvilág" közötti kapcsolat tervezésekor. Hogy lesz a kis szintűből végrehajtó energiával rendelkező egység és hogyan kerüljön be a kis szintekhez a külső akármekkora állapot úgy , hogy minden részegység üzemi körülmények között maradjon?
Természetesen dícséretes hozzáállás , hogy ráérez erre és érdeklődik! A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2021
Az 5V -os relé nagy árammal terhelné a stabilizátort, sok zavart termelne a PIC tápjára.
Panel tervezésekor ügyelni arra, hogy a föld csillagpontja a táp bevezetés negatív pólusa legyen - a relé árama a föld vezetének se termeljen zajt a PIC -nek. A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2021
Sziasztok,
PICkit2 felismeri a rákötött pic-et (12F675), de kiírja, hogy "invalid OSCCAL Value 3FFF". Meg tudjátok mondani, hogy mit jelent ez és hogy mi lehet tenni ilyenkor? Köszönöm.
Egy korábbi fázisban valaki törölte az utolsó byte-ot. (A memóriatartalom beolvasása nélkül programozott, törölt.) A PIckit2 helyre tudja állítani, de arra már nem lékszem, hol van a menüben. Lehet, hogy nem MPLab alatt kell csinálni.
Köszönöm.
Találtam egy olyat, hogy Tools / OSSCAL / Auto Regenerate De sajnos faild-be megy vele.
Én is így jártam nemrég pont ugyanezzel a típussal. Nem tudtam többé működésre bírni, kuka.
Nagyon jó ötlet ez a "kalibrátor", de nekem kétségeim vannak az 50Hz pontosságával...
Akkor már inkább barkács egy 50Hz valamilyen kvarcból osztóval a bemenetére...
Érdemes ezzel a kapcsolással próbálkoznom, ha a PICkit2 csődöt mondott?
El kell dönteni, hogy fontos-e a kalibráció.
Mire használod? Mennyire kritikus a belső oszcillátor frekvenciája? - Idő mérés, soros kommunikáció - fontos lenne a kalibrációs érték újragenerálása. - Külső oszcillátorral megy, nem igazán fontos a pontos időzítés (multiplex kijelző): Programozz a program memória legutolsó helyére egy retlw 0x80 utasítást. - Nézd meg, hogy a program, amit használnál benne, alkalmazza-e a kalibrálási eljárást: Ha igen, programozz a program memória legutolsó helyére egy retlw 0x80 utasítást. A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2021
Egy pályaudvari lapozós óra vezérlője lenne. külső 20MHz-es kvarcal, de látszólag nem tudom felprogramozni a jelzett hiba miatt.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2021
Üdv!
Ha PIC24FJ256GA702 mikrovezérlő SPI moduljával 24 bites adatot szeretnék küldeni, akkor hogyan kell beleírni az adatokat a bufferekbe? Ha a felső 4 MSB-t a BUFH-ba az alsót pedig a BUFL-be írom, akkor lehagyja a BUFL felét, míg a BUFH-t teljesen kiküldi (az elején 2 nullával (hex)). Itt én szúrtam el valamit a beállításokkal, vagy ez ilyen elcseszettül van megoldva? Már sikerült működésre bírni amúgy, de nem értem miért így van. Sajnos a datasheet nem mond róla semmit. Valamint melyik buffer írása triggerelí a küldést? És még van pár dolog ami nem tiszta.Tud esetleg valaki valami jó leírást? Én sajnos nem találtam sehol. Köszi! A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2021
Mi ebben a pláne? A villogó olyan, mint a Hello world! program.
A jelfogó(k) meghajtása érdekes. Idetennél egy kapcsolási rajzot? Milyen típusok?
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2021
A relé tipusa :
MECH 5V 2xMORSE 1A/30VDC 0.5A/12VAC P-5 (FWD) ( Lomex ) Kapcsolási rajz nincs. Közvetlenül a PIC hajtja a tekercset. A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2021
Csak azért kérdeztem, mert nem látok áramkorlátot, és visszarúgásvédelmet. A relé 178Ω tekercsén 28,8 mA áramot lehet feltételezni, míg a PIC kimenete 25mA áramot enged meg.
Lutri, ha nem válogatott jelfogókat használ a kapcsolás.
Elnézést, most esett le. Ki mit épített...
Sziasztok! Egy PIC16F716-hoz szeretnék RC oszcillátort illeszteni. A feladat az volna, hogy egy LED gombnyomás után 3 sec várakozik (_delay_ms(3000)) parancsra, majd világít 5 sec ideig, majd kikapcsol. Ha az RC-vel előállított frekvencia alacsony, akkor a másodpercek lassabban telnek. Hogyan kell megállapítani a helyes frekvenciát, amikor a másodpercek másodpercenként telnek? (Persze nem kell halálpontos másodperc!)
Hogyan kell az ellenállás és a kondenzátor értékekből frekvenciát számolni? Mellékelem az adatlap szerinti RC kialakítás módját. Köszönöm!
Szia!
timer2- vel lehet másodperc alapú megszakítást eszközölni.ami léptet valamilyen számlálót és meg is van oldva a probléma. (pic kezdőknek topic) |
Bejelentkezés
Hirdetés |