Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Ez valami gyönyörű! Simán gyári cuccnak néz ki! Kíváncsi leszek mikor készen lesz
Köszi!
Felraktam a kapcsolási rajzot is. Ez előtt nem volt szükség gigaohmos ellenállásra és 3 fA-es műveleti erősítőre. A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2021
Én is próbálkoztam már ezzel az IC-vel, arduino nanoval kezelve. Jól gondolom, hogy előre beprogramoztad az adókat, és azok nevét?
Működött, de én próbálkoztam az RDS-el is, de sajnos nem ment stabilan. Az is igaz, hogy egy völgyben lakom, az FM térerő nem igazán jellemző. (Tetszik a kijelző! Láttam ilyeneket régebben a vaterán, akkoriban sajnos nem vettem, most meg már csak kék/fehéret, meg sárgászöldet látok.)
Ránézésre nem LCD, hanem OLED kijelzőnek tűnik.
Lehet, nem tudom. De amik voltak anno a vaterán fekete háttérrel színes betűkkel, azokat LCD-nek hirdették. Az áruk is azt tükrözte.
Igen fix a frekvencia
A kijelző oled , karakteres, LOMEX- ben kapható. Tipus : REC001602AYPP5N00001
Hali!
Nekem is van ilyen modulom. Városban, a szokásos hosszúságú drót antennával sem volt tök jó a vétel. Hibajavítás nélkül az RDS sokat hibázik jó RSSI mellett is. Ugyan ez a rádióerősítőn hibamentes volt még vacakabb vételnél is (gondolom van benne hibajavítás). Ha csak a hibamentes adatot fogadta el a program, akkor sokat kellett várni mire megjelent a szöveg. Egyenlőre félreraktam, hibajavítással nem is próbálkoztam. A kijelzőt ajánlom! Én már csak ilyen RAYSTAR OLED kijelzőket szoktam venni. Az ára sem vészes.
Nekem az a tapasztalatom vele hogy az audio kimenetéről rf zaj jön ki . De ha megszűröd a zajt nagy mértékben javul a vétel .
Már bocsi, de mit jelent a szokásos hosszúságú drótantenna? No meg milyen illesztésű az antennabemenet a készüléken? Csak példának, a detektoros rádiónak nagy antenna kell, a komlyabb készülékeknek egy ferritrúd is el megy.
Jó az a fül. Legalább biztosan nem töröd össze az elejét.
Ez az IC fülhallgatóhoz készült elvileg, így olyan hosszú az antenna, amilyen hosszú a fülhallgató vezetéke. A kis kínai csinált ebből egy modult, amire elvileg mindent rátett, ami kell. Így nem feltétlenül kell fülhallgatót használni, egy rádióerősítő antennája is használható. Az meg "mittudomén" hosszúságú, sosem mértem meg. Másrészt ez FM sávos, ne keverjük ide a detektoros rádiókat. A többi pedig az adatlapban megtalálható.
Olcsó Kínai cuccoktól nem lehet csodát várni. Azonban megjegyezném, nevezzük a darabdrótot botantennának. Azt is ki kellene hangolni a bemenetre, mert javíthatja az általad megírtakat.
A detektoros rádiót az antenna miatt említettem. Szóval a rádiós dolgok a térerőn és az antennán múlnak. A kijelző viszont jól néz ki!
Kis kerekitéssel lehet pont a telefontól a fülesig nagyjából negyedhullámú is az a drót. Tudnak ezek a kinaiak valamit a telefonba épitett FM rádióval (is).
Nincs tapasztalatom az adott témában. Azonban az Urak nem fülesben használták. No meg eltudom képzelni, hogy a telefonrádió az átjátszókból jön, és nem önálló vevőként működik.
Pedig de. Máskülönben nem kéne hozzá külön antenna...
Lehet, hogy ezen még meditálhatnánk, de nem itt. Esetleg személyesben, ha gondolod.
Abban neked tökéletesen igazad van, hogy nem a "Ki mit épitett" topicban kellnene megvitatni, de
abban nem, hogy privátban kellene. Idézet: „I. Kérdésekre nem a privát üzenet való, arra ott a fórum. Oka: Az információ valószínűleg közérdekű, és későbbiekben maradjon visszakereshető mások számára is” A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2021
Tisztelettel állok elébed. Hol legyen a dolog?
Kérjük, maradjatok a Ki mit épített témájánál, és hagyjátok abba az OFF-ot. Köszönjük.
Ventillátor: mikróból bontott ventillátor, amit magában kaptam. A fa talpat és a két fém konzolt újrahasznosítottam. A kábelt műanyag drótleszorító elem rögzíti a talapzathoz, a két bekötési pont zsugorcső által szigetelve. Elég nagyot tud fújni ez a meglepően csendes szerkezet.
(Nyilván meg lehet kritizálni, de csak egyszerűen tilos hozzányúlni, mikor forog.) A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2021
Ez gyakorlatilag balesetveszélyes gányolás. Érinthető fémrészek, hálózati feszültség, gyakorlatilag mindenféle érintésvédelem nélkül, és a forgó lapátok is okozhatnak sérülést. Ha másra nem is, elrettentő példának még jó.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2021
Ha kérsz adok merev fémhálót (Kispest) szabhatsz méretre
Idézet: „... a forgó lapátok is okozhatnak sérülést” Ez a része még akár védhető is - néhány évtizeddel ezelőtt még pontosan így néztek ki az asztali ventilátorok. Igaz, akkor még nem kellett minden eszközt "hülyebiztosra" tervezni. (a kép a nyafogásról származik)
Nem védhető. Azok is balasetveszélyesek voltak, csak pl. a gumilapátos verzió kevésbé okoz sérülést.
Azonkívül a hálózati feszültség miatt szükséges érintésvédelem teljes hiánya ezekre akkoriban sem volt jellemző. Azaz legalább attól nem kellett tartani, hogy áramütést okoz.
A jó múltkor édesapám műhelyében rábukkantam egy mókuskerekes fémlapátos ventillátorra. Nosza, gondoltam kipróbálom, jó-e. Persze nem kellően gondoltam át és nem rögzítettem le, csak leraktam a satupadra. Olyan erővel indult el, hogy leugrott. Én hülye utánakaptam. Sikerült megfognom a forgó fémlapátokat. A cápa című film gyerekmese az eredményhez képest. Szóval igen - a biztonságra ügyelni kell.
Nálam egy 230-as Pedrollo szivattyú esett a vízbe menet közben. Természetesen reflexből kimentettem a vízből.
Ez a baj a reflexekkel, nem tudja uralni az ember.
Ha átgondolná az ember alaposan, akkor biztosan nem kapja el a pákát.
Jól működik a ventilátorod, jó nagy szelet csapott. Én azt mondanám, fakeret, elől, hátul ritka mintázatú fémháló. Lehet kapni ilyet. És ennyi.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |