Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   500 / 574
(#) drszepe hozzászólása Okt 24, 2021 /
 
Sziasztok!
Szeretnék feltölteni egy zárt fűtési rendszert fagyállós deszt. vízzel. Milyen szivattyúval lehetne ezt megtenni kb 1,5 atm.
Válaszokat előre is köszönöm.
Bálint
(#) Pitekusz hozzászólása Okt 24, 2021 /
 
Üdv.!
Ariston Genus One kazánom 309-es hibát jelez, gázrelé hibát. A szerelő szerint 60 ezer ft. csak az alkatrész ára, plusz a szerelés. Lehetséges ez? Nekem soknak tűnik.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2021
(#) Qwert75 válasza VIM hozzászólására (») Okt 24, 2021 /
 
Köszönöm, megnézetjük ezeket is!
(#) tvszerelő hozzászólása Okt 26, 2021 /
 
Sziasztok! Nos úgy néz ki megoldódott a kazánom levegősödési problémája. Leengedtem a vizet a rendszerből majd nagyon lassan újból feltöltöttem. Elindítottam 2x a kazán és a rendszer légtelenítő programokat. Ennek végeztével minden radiátort megemeltem egy picit azon az oldalon ahol a kézi légtelenítők vannak,ennek hatására csak úgy dőlt belőlük a levegő. Ezután pótoltam a vizet a nyomás esés miatt. Azóta csendes HMV vételezés esetén is.Hogy mi köze a HMV-nek a fűtéshez és a radiátorokhoz,azt nem tudom. Mindenesetre a váltószelep megfelelően működik,melegvíz engedésekor nem melegszenek a radiátorok.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2021
(#) uniman válasza tvszerelő hozzászólására (») Okt 27, 2021 /
 
Radiátor egyik oldalát megemelgetni a legtöbb helyen megoldhatatlan.
Ez bizony tervezési/kivitelezési hiba, ha nem a légtelenítők felőli emelkedéssel vannak a radiátorok felszerelve...
(#) weberpeter hozzászólása Okt 29, 2021 /
 
Sziasztok!

A Saunier Duval themaclassic C24 E1 típusú gázkazánomban tönkre ment a tágulási tartály.
Ezt megoldottam, kiszedtem hátul az eredeti tartályt, és kivezettem egy flexi csővel egy külső tartályba.
Azonban a szerelés közben valamit ellökhettem, mert azóta nem működik a gázkazán megfelelően.
Amikor hideg, elindul megfelelően, felfűt, minden rendben.
Egy idő után azonban minden hibajelzés nélkül újraindul.
A szivattyú beindul, viszont amikor szikráztatna, akkor megint újraindul (szintén hibajelzés nélkül)
Ha megvárom, h kihűljön, akkor megint beindul rendesen, majd ha bemelegszik, kezdi előröl....

Kérlek, segítsetek, hogy hol lehet a probléma! Nekem nagyon fura, hogy nincs hibakód :S

Köszönöm szépen!
(#) jpuskas99 válasza weberpeter hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
Nekem a jelenség elsőre a füstgáz presszosztát hibájára utal (hidegen jól, melegen rosszul működik). Bár ha újraindul és vele együtt először indul a füstgáz ventilátor, majd az elszívó szivattyú is indul, akkor e hibát kizárnám.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2021
(#) weberpeter válasza jpuskas99 hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
Most hazaértem, megpróbáltam bekapcsolni, és nem indult (abszolút hidegen)
Nyílt égésterű, nincs benne venti...
Most megmozgattam a vezetékeket, megütögettem kicsit az egészet és beindult...
Kérdés, h meddig....
(#) jpuskas99 válasza weberpeter hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
Szia! Akkor elnézést kérek, sok típus van ezekből, akkor talán a tiéd e típus:
https://www.ventil.hu/product_attachments/43ae4108ebdb6b662920dac09...89.pdf
(#) VIM válasza weberpeter hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
Szia! Szerintem a vízhiány nyomáskapcsolója nem kapcsol megfelelően hiszen ahhoz a részhez nyúltál amit neki ellenőrizni kell(ene). Keress egy fekete "gombát" Bővebben: Link. Ezt bizony nem lehet egyszerűen becsapni, belülről így néz ki, bátran szétszedheted és megtisztogathatod (ha bevállalod).
(#) rob77 hozzászólása Okt 30, 2021 /
 
Sziasztok, Vaillant VUW kéményes kazánunk modulációs módban nem egyenletes lánggal ég, hanem hallani hogy 'pulzál', lüktet a lángmagasság, másodpercenként akár többször is. Amíg nem modulál (felfűt), addig egyenletes a láng. Egyébként teljesen jól működik, csak hallani, hogy vmi nem normális.
NTC-ket cseréltem, nem változott semmi.
Mi lehet az ok? Gázszelep? Panel?
(#) lipovari hozzászólása Okt 30, 2021 /
 
Sziasztok

Kollégám Junkers kazánja : ZWSE 24/28-5 MFA

Füstgázszenzor ellenállására lennék kíváncsi.

Kis üvegtokos NTC egy műanyag házban, 2 maddzaggal

kb. 10k ?

Köszi
(#) lipovari válasza VIM hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Szia

Hát igen, hasonló mint a jó öreg üvegtokos 4148 , de ez bizony NTC.

Igen jobb híján használható hőmérséklet mérésre is a 4148.

Ha rátalálnál mérd meg légyszi.
Köszi
(#) VIM válasza lipovari hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Szia! Ilyenre gondoltál? Szerintem ez a típus lehet benne (majdnem azt mondtam, hogy 1N4148, mert arra hasonlít de nem polarizált). Nekem van egy pluszban de az tűzősarus csatlakozású.
(#) lipovari válasza VIM hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Igen , pont ilyen.

Köszi a fáradozást.
üdv
(#) csjoki válasza lipovari hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Szia! Van ilyen más értékben is, pl. az én kazánomban 5kohm értékű van.
(#) lipovari válasza csjoki hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Szia!

Épp ezért kérdezem itt, hátha valaki már találkozott ezzel a típussal.

Üdv
(#) weberpeter válasza jpuskas99 hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Az enyém nem semia, hanem themaclassic
elvileg ez:
https://www.saunierduval.hu/downloads/missing-downloads/themaclassi...54.pdf
de itt minden hibához ír hibakódot. nekem hibakód nélkül újraindul
(#) weberpeter válasza VIM hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Az nem a fűtőköri nyomásérzékelő? A nyomást ki is jelzi a kijelzőn, ami megfelelő.
Ill ha nem lenne elegendő nyomás a rendszerben, akkor villogna kijelző és a led, jelezvén, hogy alacsony a nyomás.
De nekem semmi hibajelzés nincsen, csak újraindul a rendszer.
(egy napig megfelelően működött de most megint kezdi....)
(#) jpuskas99 válasza weberpeter hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Akkor füstgázszenzor van a te készülékednél? Ott a deflektornál felül? Az is okozhat ilyen problémát, de inkább várd meg a hozzáértőbbek véleményét.
(#) kipi0804 hozzászólása Nov 1, 2021 /
 
Üdv mindenkinek!
Adott egy demrad hk a 124-es kombi kazán. Fűtés az működik, hmv-nél viszont a kazán 30s múlva kikapcsol, füstgáz ventillátor forg, majd 10 s múlva visszakapcsol és ez így megy míg el nem zárom a melegvizet. Mi lehet a gond? Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2021
(#) kipi0804 hozzászólása Nov 1, 2021 /
 
A problémámhoz még annyit fűznék hozzá, hogy a kazán vize forró, de mintha nem tudná leadni a hmv hőcserélőn. A váltószelep nincs leragadva, nem ereszt át a motor tengelye kiszerelt állapotban láthatóan nem mozog, csak kattog.
(#) Zsóka71 hozzászólása Nov 1, 2021 /
 
Szia!
Junkers kombi kazán feltöltő csapja csöpög. Ki lehet cserélni házilag( nem én),vagy mindenképpen szerelőt hívjak hozzá. Ha igen,esetleg ezzel kapcsolatos instrukciót,ha tudna valaki adni. Köszönöm.
(#) jpuskas99 válasza Zsóka71 hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Ha minden csapot elzársz (fűtés előre és vissza, hidegvíz be, melegvíz ki), akkor üríteni kell csak a kazán belső körét és azután a feltöltő csap kiszerelhető, cserélhető.
(#) weberpeter válasza jpuskas99 hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Igen, az van.
Hogy tudom leellenőrizni, hogy az megfelelően működik-e?
(#) jpuskas99 válasza weberpeter hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Ebben szerintem VIM a hozzáértő, én csak tippeltem egy hibaforrást, illetve annak lehetőségét.
Persze több fórumtárs is segítségre jöhet, lesznek szerintem többen is.
(#) VIM válasza jpuskas99 hozzászólására (») Nov 1, 2021 / 1
 
Azt nem mondanám, hogy értek hozzá, főleg így szimultán. Talán még az a tippem volna ezzel a random módon való leállással, hogy a panel csatlakozói elég érdekes csúszó érintkezős megoldásúak és a panel áramköri fóliára van rátolva. Ha esetleg felületi oxidáció volna rajta vagy gyengén szorítanak az érintkezők főleg a tápegység részen akkor elképzelhető, hogy nem mindig fog működni. Ha pedig a túlmelegedés stemkója old ki (a füstgázra reteszelten áll le) vagy kontakthibás az is okozhat leállást.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2021
(#) ocsisajt hozzászólása Nov 2, 2021 /
 
Sziasztok! Bátyámnal padlófűtés és radiátor is van szerelve a házában. A gond az, hogy van szoba ahol a padlófűtés jól megy és van ahol nagyon nem oké, nem melegszik annyira. Ez mitől lehet? A körönkénti elzáró, vagy iszaposodás, vagy mi? Ez az osztója. Át kéne mosni a rendszert? Vagy milyen ötletetek van? Tudom ez nem direktben kazán kérdés és a fórumon ez a kazán hiba oldal, de itt eleg sok hozzáértő szerelő van és eddig minden hibát az általatok megadott itiner alapjan megoldottam. Gazhoz nem nyúlok, de ezek vízes problémák. Segìtsetek lsz mit kene elvégeznem?
(#) Gombszem válasza ocsisajt hozzászólására (») Nov 2, 2021 /
 
Lehet, hogy levegős. Minden kört elzárni (fűtőtesteket is), és egymás után egy-egyet kinyitni, és meghajtani a kazánnal. Könnyen lehet, hogy egyszerre nem bírta a szivattyú kihajtani a levegőt, de egyenként igen. Utána visszanyithatók. Ha volt olyan csap, ami nem volt teljesen nyitva, annak a helyzetét meg kell jegyezni, mert kezdheted előröl a beszabályzást. Ha jönne ki levegő, persze utána kell tölteni (nyomásmérő).

Nekem ez a módszer mindig bejött.
(#) kgv1 hozzászólása Nov 2, 2021 /
 
ismerősnél bekapcsoltuk a Feg cirkót. Örláng megy, a termosztát ha feltekerem világit, de a főláng nem lobban be. Mi lehet a hiba?
Következő: »»   500 / 574
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem