Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Geiger-Müller számláló (hobbi)
Kedves fórumtársak!
Nemrégiben hozzájutottam egy orosz MC-4 Geiger Müller csőhöz. Milyen tápegység építését javasoltok hozzá ami előállítja a működéshez szükséges nagyfeszültséget? Csatoltam képet az adatlapjáról.
Üdv mindenkinek!
Ezt a tápot építettem meg, és szeretnék egy számlálót rakni hozzá. Tudnátok javasolni egy 2x16 LCD vagy Nokia 5110-es LCD-t alkalmazó arduino vagy AVR-es számlálót, ami bevált? A cső SBM20.
Itt nézzél szét
kb a 47dik oldal környékén vissza lapozva találod ezt a leírást ... ezen oldaltól feljebb vannak írások "Sanchesztől" Ardu forrás kód is ... kijelzőhöz majd library kell és emiatt esetleg némi forráskódbeli kijelzési funkció átalakítás... A pulza számító kódrészletekből is lehet okulni. A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2021
Köszi a választ! Sajnos én nem értek a program íráshoz, csak a kész programot tudom beírni különféle eszközökbe. A neten bőség zavara van, és azért tettem fel a kérdést, hogy valakinek esetleg van-e jól működő számláló rajza, hozzávaló tartalommal 2x16LCD vagy NOKIA5110 LCD-hez, mert ezek vannak itthon, és OLed kijelzőre nem szeretnék költeni...A topic-ot természetesen átnyálaztam, de vagy a beégetendő anyag hiányzik(ill. megszünt helyre mutató linkek) vagy a rajz, vagy csak fotó van...
Hello,
Én is ugyanezzel a táppal építettem meg az ezen az oldalon található AVR számlálóval. Korábban itt írtam is róla.Bővebben: Link Felrakom ide is a kapcsolást, és egy HEX-et, ha nem akarsz Arduino IDE-vel bíbelődni.
Nagyon köszönöm! Azt szeretném megkérdezni, hogy az infra mire való?
Kell hozzá egy távirányitó, Például ez.
Ezzel tudsz a menüjében lépkedni, és állitani. Itt egy video az oldal alján, hogy hogy működik.
Nagyon köszönöm! Arduino verzió huzalozását nem találtam a linkelt oldalon. Ha nem túl nagy kérés, légyszives mellékeld már még, ha egyáltalán van ilyen. Kipróbálnám megépítés előtt boardon összedugdosva. Az IDE-vel nincs bajom és van itthon Nano, Uno is...
Itt a leírása. A végén van a kapcsolási rajz azon rajta vannak az Arduino lábai. Ennél jobb nincs.
Köszönöm a segítséget! Még annyit kérdeznék, ha AVR-t használok, eeprom tartalom nem kell, és a fusebitek beállítása mi legyen?
Eeprom nem kell, és csak simán kirakod külső kvarcra.
EXTENDED:0xff HIGH:0xD9 LOW:0xff
Kedves GM fanok, a kérdés: СИЗБГ ~'67-es orosz GM csőről van valakinek tudása. Nem én olvastam le a nevét, ne szidjatok. l~55 mm, d ~10 mm, két végén 7.5×6.5 csöccsel.
SI3BG?
Beta-gamma sugárzás detektálására való. Working range of Dose POWER 300R/h Sensitivity to Gamma Radiation 188-235 Pulses/s/R/h Working Current 0.015-0.02 mA Plateau Length/ Inclination 80V/0.25%/V Working Voltage 380-460V Working Current 0.015-0.02 mA Maximum registering range 300 Roentgen/hour Length 55mm Diameter 10mm
Még jó, orosz mellet angolt is tanultam. Bár már elfelejtettem, de ennyit még elrágok.
Hol lehet beszerezni, mit kóstál? Laci ismerőse épített régebben egy ilyen izét, ahhoz kéne tartalékcsőnek (állítólag rövid életűek).
Adtam egyet a kedves fiatal kollégának egyéb iránt ebay-ről rendeltem én is régebben párat.
Ukrajnából küldik (90%-ban), hamar ideér és jól csomagolják őket. Igen , igaz ami igaz , rövid életű csőtípus, a rezonancia pl. megöli (nekem volt egy ami belül eltört...).
Oszt' mibe fáj?(hat, ha van)
Folytassuk privátban....
|
Bejelentkezés
Hirdetés |