Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2353 / 2499
(#) Karesz 50 válasza mcc hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Az "fal"-at LP-n rongyosra játszottam és vettem másik lemezt, hogy tovább hallgathassam. Aztán tönkrement az MC30S hangszedőm és áttértem a CD-re. A "The Wall"-t azóta sem sikerült megszereznem... azt talán néha meghallgatnám, max. évente egyszer.
De ez nem ebbe topikba illő történet és hosszú is lenne...
(#) mcc válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Mitől lesz alapvetően más az erősítő hangja, ha a benne lévő Onsemi gyártmányú BC550CG/560CG tranzisztorokat, Fairchild gyártmányú BC550C/560C-re cseréljük. Számomra a különbség néhány másodpercnyi meghallgatás után is már azonnal hallható, bármikor, vakteszten is rögtön ki tudom választani melyik melyik.
(#) Karesz 50 válasza compozit hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Analóg. Ennyi a késleltetése (csoportfutási ideje). Kitettem a rajzát az előerősítős topic-ba... jól le is alázták.
Tranzisztortemető
(#) compozit válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Ezzel nem kell törődni. Majd ha csinálnak jobbat...
(#) Karesz 50 válasza mcc hozzászólására (») Jan 7, 2022 / 1
 
Remélem ez költői kérdés volt. Megmagyarázni meg tudom, de érteni nem értem.
Egy hónapja beállított hozzám egy távoli ismerősöm, hogy hallgassam már meg ezt a hangszóró-vezetéket. Tíz másodperc után azt mondtam neki, hogy ezt ki nem húzom többé a végfokból. Még soha nem adtam ki pénzt egy darab drótért (kivéve a belső vezetékezéseket), de ennek minden centimétere megéri az árát. Azóta hallgatok állandóan zenét, mióta ez megvan. Nem lehet élni nélküle
(#) Suba53 válasza compozit hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Valószínűleg a bemenetre adott impulzus 11ns késleltetéssel jelenik meg a kimeneten.
(#) Suba53 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Torrent? Flac formátumban hozza a CD minőséget.
(#) Karesz 50 válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
A szinusz is, nem csak az impulzus. És a zenei jel is. Mindenki azt szajkózza, hogy azért rosszak a visszacsatol erősítők mert mire oda ér a jel a kimnetre, a bemeneten már egész más van és ebből képez különbségi jelet. Nem csökkenti, hanem növeli a torzítást. Ebben van is valami. Ezért kell gyors erősítőt tervezni.
(#) Suba53 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Nyilván, csak azért írtam impulzust, mert az jobban mérhető.
(#) mcc válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Tudod, mi a különbség? A Fairchildoknak vasból van a kivezetése, az Onsemiknek rézből. Ezzel rendszerint mindenki lehülyéz, mert szerintük nincs hallható különbség. De volt már olyan, akinek bemutattam, és azóta elhiszi...
A hangszórókábel az ugyanilyen dolog.
(#) Karesz 50 válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Nekem nincs ilyesmim. De a barátomnak van!!! (Vicc volt a második mondat.) A Flac-ot nem mindig ismeri fel a gépem. Most vettem két Julia Stone lemezt a miteráról ami csak írottban volt meg. Az egyik eredeti rosszabbul szól az írottnál. Jól összevesztem az eladóval. A másik meg olyan, mint amilyennek lennie kell a "gyári" CD-nek. Azt írta vissza, hogy rossz a fülem, vagy a berendezésem.
(#) Suba53 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Tényleg az, de ha jó, akkor érdemes lapát számra szórni bele.
(#) mcc válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Ameddig még kapsz a boltban
(#) Suba53 válasza mcc hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Már az sincs? Fránya covid.
(#) mcc válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Nem a covid. Egymás után állnak le a cégek a jobb tranzisztorokkal. Lassan csak smd, vagy indiai gyártmány lesz...
(#) Karesz 50 válasza mcc hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Ezt nem tudtam. Eleinte nem hittem el, hogy mernek kivezetést vasból gyártani, de ma már kénytelen vagyok elhinni. A különbséget is elhiszem és alkalomadtán ki fogom próbálni.
Kd-val jártam így egyszer (többször is). Azt "merészelte" állítani, hogy a kimeneti fázisjavítótagban meghallatszik milyen kondi van (a 10 Ohm/47 nF). Egy MKT volt benne nálam. Mondtam, megeszem a sapkám ha itt hallok különbséget két kondi között. Hiteltelen vagyok, mert nem ettem meg... de elég döbbenetes élmény volt az is.
(#) mcc válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Pedig az az új trend. Olcsóbb, mint a réz...
(#) Suba53 válasza mcc hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Végül is az SMD-ben ugyanaz a chip van, csak sokkal kevesebb műanyagot meg rezet pocsékolnak el a tokozáshoz.
Egy SOT23 meg még éppen jól forrasztható manuálisan is. Csak át kell tervezni a nyákokat.
(#) mcc válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Én már öreg vagyok ahhoz...
(#) Suba53 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Milyen géped van? Egy winamp alapból tudja, és az elmegy már 486-os procival is.
Vagy a foobar, az meg az SACD-t is simán lejátssza. Mondjuk abból kevés van a torrenten is, de szinte minden jó zene megvan FLAC-ban.
(#) Karesz 50 válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
13 éves őskövület, XP-vel, 2 magos 2 Gigás procival, de ez már semmit nem tud csak szimulálni, azt is csak azért mert hozzászokott. Meg azt sem tudom milyen jó zenék vannak manapság.
(#) Suba53 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 7, 2022 1 /
 
Ez tuti elmegy XP alatt. Én is ezt használom. Igaz win10, de megy ezen is.

Kérdezd a gyerekeket, meglepően jó zenéket tudnak mutatni, az idegesítőek mellett is.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2022
(#) Karesz 50 válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Köszönöm a kedvességed, de nem merem letölteni. Kétszer beszedtem valami vírust és úgy "vírusirtottam", hogy átnéztem mid a százezer fájlt és mindent kitöröltem ami az adott időben történt. Rendszerfájlokat is sikerült. Van ami azóta nem úgy működik, mint kellene, de legalább igen.
(#) Suba53 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Talán az Origo szoftverbázisban megbízhatsz. Winamp

Amúgy a géped már nem mai csirke, de biztosan elfut rajta a win10, ha legalább 2GB ram van benne.
Annak meg a saját vírusvédelme eléggé megbízható. Én még nem szoptam be komoly vírust eddig, néha riaszt ha valami rossz felé mennék, de ott vissza fordulok.
(#) tothbela válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Ezt a vas kivezetés dolgot én is észrevettem olcsó erősítők javításakor. Azt is olvastam hogy a chip ugyanaz, ezért nem vettem komolyan, mindössze a rosszabb hővezrtés miatt óvatosabban kezeltem a disszipációs limitet.
De lehet hogy hasonló jelenséget is produkálhat mint a vas lábú ellenállások?
Arról az a hiedelem (el is hiszem) kapott szárnyat, hogy az átfolyó áram változása során a vas szerkezete több lépcsőben mágneseződik fel és le, és ez zavarjelet okoz. Gondolom a vas doménjeinek ilyen tulajdonság okából. Valamikor végeztem egy kísérletet ennek detektálására, hát borzalmas volt. Nem tudom mekkora az a legkisebb áram ahol akkora mágneses teret okoz az átfolyó áram hogy az első doméncsoport mágneses iránya egy másik stabil irányba ugrik, de ez bármekkora lehet. Ez csak a domének méretétől függ, tehát valószínűleg minden pozícióban csak a baj van vele.
A fülem már nem annyira érzékeny, már nem hallom az ilyen torzítást sajnos, (vagy hála az égnek).
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2022
(#) mcc válasza tothbela hozzászólására (») Jan 8, 2022 / 1
 
Elvileg a mágnesezési hiszterézis okoz torzítást a magastartományban. Sajnos ma már szinte esélytelen TO-92-es tokozású új félvezetőt réz kivezetéssel beszrezni Bár itt-ott vannak rejtett készletek...
(#) Karesz 50 válasza tothbela hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Eddig csak annyiból bosszantott ez a jelenség, hogy "ráragadnak" a lábak a csípőfogóra.
A fogót meg hiába mágnesezem le, egy-két napon belül saját magától visszamágneseződik.
Így aztán ha akarom hanem látom melyik láb van vasból. Sokáig abban bíztam, hogy hátha valami különleges kobalt-réz-cink-ezüst irridium-szamárium-platina ötvözet és nagy csalódás ért amikor megtudtam, hogy csak "sima" vas.
Ezek a Yageo ellenállások - amik a raktárkészletem alapjait képezik - nem mágnesezhetők, viszont az 1N4148-ak is azok. Elég bosszantó.
(#) Karesz 50 válasza mcc hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Ha belefutnál valami rejtett készletbe szólhatnál nekünk.
(#) Suba53 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Már nagyon rég feltűnt a vas-réz lábak közti különbség. Amikor csípem el fogóval, már tudom, hogy vas vagy réz. A 4148 mindig is vas lábú volt. Ahogy a ledek is többnyire. Vas lábú ellenállással még nem találkoztam. A félvezetőknél nem figyeltem. Vannak wincseszterekből kibányászott neodímium mágneseim. Pillanatok alatt meg tudom nézni, hogy egy alkatrész lába vas-e. Még a zacskóban felé viszem a mágnest, és egyből kiderül az igazság.
De eddig nem nagyon izgatott. Lemegyek a műhelybe, és átnézem a készleteimet. Ha valami érdekeset találok megírom.
(#) mek-elek válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Hogy ne csak bántsanak az igazságért!
Következő: »»   2353 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem