Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   110 / 125
(#) Inhouse válasza sigsig hozzászólására (») Jan 10, 2022 / 1
 
Nekem ebből a nagyon informatív leírásból úgy tűnik, hogy ez fixen 230V-ot kapcsol a kimenetére. A kombikazán nem biztos, hogy örülne ennek, ezt ki kéne deríteni. Illetve közbenső megoldásként egy plusz relét közé lehet iktatni, amivel már meg is lenne a független záróérintkező. Ha ilyet vár az a kazán...
(#) uniman válasza sigsig hozzászólására (») Jan 10, 2022 / 1
 
Oldalán ott vannak a K1/K2 sorkapcsok, azok lennének (valószínűleg) a független érinkezők...
Engem zavarna a 1℃-os kapcsolási érzékenység (rendes termosztátoknál ez 0,1-0,3 ℃), továbbá még a "Floor temeperature" felirat (ami pádlófűtéshez OK).
A "Temperature Setting: 5-95℃" sem egy szobatermosztát szokásos beállításaira utal...
A gagyi, de csili-vili miatt elveszik a komfort...bár a mechanikus kattogós 4℃-os érzékenységű termosztátokhoz képest ez már fejlődés...
/persze ez szigorúan csak az én saját privát meglátásom/
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2022
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Bővebben:

GAZKAZAN.JPG
    
(#) erbe válasza uniman hozzászólására (») Jan 10, 2022 / 1
 
Miből gondolod, hogy a mechanikus 4 C fokra kapcsol? Az enyém 36 éves, 400 Ft-ba került és kb. fél fok eltérésre kapcsol. Még most is. Igaz, a tartomány kissé elcsúszott a kopás miatt. Ráadásul még trükköztek is, mert van benne egy ellenállás, ami fűtéskor a bimetált is elkezdi melengetni, így csökkentve a hiszterézist.
Egyébként nem az a lényeg, hogy hány tized fok eltérésre kapcsol, hanem a komfortérzet.
(#) Gafly válasza erbe hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Igazad van, ha nincsen bekötve a nulla, akkor 4 fok, ha be van, akkor fél...
(#) Inhouse válasza uniman hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
A jobb oldali képet hol találtad? Te csináltad? Azért írtam informatív leírást, mert nekem nem egyértelmű, hogy ki kivel van. Van fenn kép, ahol az oldalsó 2 ponton egy hőérzékelő van... Elsőre én is így gondoltam, ahogy te, bár teljesen értelmetlennek tűnik 2 egymástól független érintkező, amikor megoldható másképpen kötözgetve eggyel.
(#) uniman válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 10, 2022 / 1
 
Nem! Rengeteg klónja van az efféle "kütyüknek"... más-más "markanévvel" Pár hete/hónapja már mások is feltették ezt a kérdést.
Meg elfelejtik a kérdezők a teljes típusszámot leírni...:
ME160H.16...ME160H.31
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2022
(#) Inhouse válasza uniman hozzászólására (») Jan 10, 2022 / 1
 
Ahha, köszi!
Akkor a kérdezőnek a "vízgázkazán" opció kell! Alias ME160H.31.
(#) sigsig válasza uniman hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Igen, azt nem tudom én sem eldönteni hogy ez most 220v-ot enged a kazánra, ami ugye tényleg nem jó ötlet AZ 1'C-os érzékenységet még elnézném, a mostani CT is 0,5 'C-os lépcsőben dolgozik.
A típusa ME160H.31 lenne, mert ugye gázkazánhoz kell, nem a direkt elektromos fűtésre.
(#) uniman válasza sigsig hozzászólására (») Jan 10, 2022 / 1
 
Ez a rajz segíthet ... /az 1-esre kötött fázist kapcsolgatja, hol ide (3)...hol oda (4)/
Ez 2 db izzólámpa megfelelő bekötésével (a gázkazán tönkretétele nélkül) letesztelhető...
A oldalán kivezetett potenciálfüggetlen kapcsoló pedig egy ohmmérővel...de ott a fáziskeresővel is kutakodhatsz(nem fog világítani) .
(#) sigsig hozzászólása Jan 11, 2022 /
 
Köszönöm a segítségeteket!
(#) Horstmann hozzászólása Jan 12, 2022 /
 
Sziasztok!

Le akarom cserélni a jelenlegi Computerm termosztátomat okosítási célból, amihez a Horstmann C-Stat 17-ZW termosztátot és ASR-ZW Receiver-t vettem meg. https://lejatszo.hu/?t=secure-programmable-room-thermostat-with-receiver
(A linken Secure-nak van nevezve, de ugyanezt kaptam, csak Horstmann felirattal, nevet váltott a cég.)
Megpróbáltam a régi helyére beszerelni a rendszert, de nem hajlandó kapcsolni a kazánt.
A bekötésnél megkapta a megjelölt helyekre a nullát és a fázist, illetve a leírás szerinti helyeken a kazán két vezérlőszálát.
Az áramot megkapja, mert az off gomb mellett a piros led világít, alatta a hálózati gomb melletti led szintén aktív. A két vezérlőszálat rövidre zárva indul a kazán, tehát ott sincs gond. Mégis, hiába nyomogatom az On gombot a receiveren, nem indítja a kazánt, és az On gomb melletti led sem kezd el világítani.
A leírásban (angol nyelvűt kaptam) van egy érdekes elem, lehet, h itt van a kutya elesve, miszerint:
"The receiver has Voltage Free contacts. A link between Live and terminal 2 is required for mains Voltage applications." A felette lévő bekötési rajzon ennek megfelelően a Fázis és a vezérlés 2-es bekötési pontja szaggatott vonallal össze van kötve. Tehát ha jól értem, a fázist össze kellene linkelnem az egyik vezérlőszállal ahhoz, hogy működjön a cucc???

Eddig nem mertem megpróbálni, mert félek ezzel a linkeléssel ráereszteni a delejt a kazánra...
A kazán egyébként Immergas Victrix-24-TT, aminek a leírásában benne van, hogy "Ellenőrizze, hogy a Be/ki kapcsolós szobatermosztát működése feszültségmentes érintkezőkkel legyen megoldva, mert ellenkező esetben károkat okoz a készülék vezérlő paneljén."

Mi a véleményetek? Volt már valakinek dolga ilyen termosztáttal? Hogy bírhatnám működésre? Meg általánosságban, elképzelhető szerintetek, h delejt kellene adni a vezérlőszálra?
Hétfőn letelik a 14 napos ellállás, addig van időm a mutatvánnyal...

Köszönök minden segítséget. (Képeket az eszközről, bekötésről, leírásról szerettem volna, de nem tudtam beilleszteni a szövegbe, bocs.)
(#) uniman válasza Horstmann hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Képek csatolása (nem beilleszténi kell!): Fájl melléklet (Fájl kiválasztása)
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2022

SSR303.jpg
    
(#) Horstmann válasza uniman hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Köszi, megkísérlem.
(#) Horstmann válasza Horstmann hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Képek az eszközről, a bekötésről és a leírásról.
(#) Inhouse válasza Horstmann hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Semmiképp ne köss fázist az érintkezőkre!
Elvileg jól kötötted. Meg kéne mérned, hogy alapból a COMM és OFF van-e zárva és amikor ON van, akkor a COMM és ON? Elég idétlen jelölés, sokkal értelmesebb lenne a COM, NC, NO. Van multimétered? Az a 2 érintkező kell, ami akkor zárt, amikor kapcsol a vevő.
Az ON gomb megnyomásakor hallod kattanni a relét?
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2022

ZW.jpg
    
(#) Horstmann válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Uh, köszi, nem kötök rá fázist, szóval úgy fest, megkíméltem magam egy kazánvezérlőpanel cserétől...

Nem hallom kattanni a relét...
Multiméterem nincs, de holnap szerzek és este megmérem, amit írtál.
Abszolút laikus vagyok, szóval bocs a hülye kérdésért, de ugye a receivernek anélkül is kellene működnie az On gomb megnyomására manuálisan, hogy a termosztát rész be lenne üzemelve, ugye? Vagy lehetséges lenne, hogy előbb össze kellene hangolnom a kettőt, és amíg ez nem történik meg, manuálisan sem kapcsolható? (Egyébként az összehangolást is próbáltam, de az sem jött össze, de ez most mindegy.)
(#) VIM válasza Horstmann hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Szia! Nem írtál arról, hogy egyáltalán látja e egymást a termosztát és a vevő. Tedd egymás mellé a kettőt és úgy próbáld ki először. A bekötésnél ügyelni kellene a fázis és nulla bekötési pontok helyességére. Az a szaggatott vonal az azt mutatja, hogy az a nulla az összeköttetésban van a relé azon kontaktusával "a 2. kapocs szükséges a hálózati feszültségű alkalmazásokhoz". Ha a vevőnél a relé záró kontaktus kapcsairól rövidzárral indul a kazán akkor az a rész a kazánig rendben van. Ha egymás mellet jól működnek adó és vevő akkor lehet vele helyet változtatni és megnézni, hogy a kívánt helyen a kommunikáció folyamatosan működik e.
(#) uniman válasza Horstmann hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
A falból kijövő 3 szál vezeték micsoda? AC230V ?
A kábelcsatornában a két vékonyabb vezeték...?
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2022
(#) uniman válasza VIM hozzászólására (») Jan 12, 2022 / 1
 
Amit írsz a "szaggatott" vonalról, az téves !!!
A vevő feszültségmentes érintkezőkkel rendelkezik. A hálózati feszültségű alkalmazásokhoz kapcsolat szükséges a L és a 2. kivezetés között.
(#) VIM válasza uniman hozzászólására (») Jan 12, 2022 / 1
 
Még jó, hogy figyelsz ... írok itt zagyvaságot. Bocsánat, ezt nagyon elnéztem. Hát nem is a Nulla hanem az "L", mint fázis ha szükséges a kapcsolat, kapcsolat szükséges a két pont között.
(#) davic01 hozzászólása Jan 13, 2022 /
 
Sziasztok. Lenne egy kérdésem. Adott egy régi C18 kazán és egy új Computherm q3 rf, a bekötése érdekelne. Ha jól gondolom és az előzőeket elolvasva, a NO és a COM pontra kell kötni a kazán RET osszehidalt pontjat. Elviekben más dolgom nincs. Köszönöm előre is.
(#) uniman válasza davic01 hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
"Előzőeket": Bővebben: Link
(#) davic01 válasza uniman hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
Sajnos ez nem egyértelmű a bekötési pontok nevében.
(#) uniman válasza davic01 hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
Mért nem? Ez van a hozzáadott leírásában is!
Azonban a "RET" számomra értelmezhetetlen!
Bizonyára eddig is be volt kötve egy termosztát...vagy nem?
/Ha így sem "tiszta"...szakember közreműködése javallott./
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2022
(#) davic01 válasza uniman hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
Be volt kötve egy régi mmg am termosztát a 3 vezetekevel együtt az okés, de itt a képen amit csatoltam ott van a RET ahol össze van hidalva és azt mondták oda kell be kötni az új termosztátot.
(#) proli007 válasza davic01 hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
Hello! Miért a RET azaz Retesz helyére akarod kötni, mikor ott van a HT azaz Helyiség termosztát?
A retesz arra való, ha a kazán működését szeretnéd valamilyen berendezés működéséhez kötni. Esetleg távolról be-ki kapcsolnád a kazánt, valamely okból. A retesz mint villamos fogalom ezt jelenti.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2022
(#) kiborg hozzászólása Jan 13, 2022 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulnék a nagyérdemű felé, hogy át lett alakítva a lakás és lett padlófűtés.
A szerelő két termosztátot alakított ki, egyik a falon a leghidegebb szobában, ő vezérli a radiátoros fűtést, másik vezeték nélküli, ami meg a padlófűtést vezérli.(nem egy helységben vannak,hanem a lakás két legtávolabbi pontján) A két termosztát egy vezérlőbe van bekötve,ami az adott termosztát jelzésére kapcsolja a hozzá tartozó fűtőkör szivattyúját és a kazánt is.T-BOX van fent a falon,mint hidraulikus váltó.
A kérdés: a két termosztát nem egyszerre dolgozik, ha fali picit magasabb,akkor a padló sosem kapcsol be, ha a padló termosztátot veszem magasabbra,akkor meg a radiátorost nem használja. Hogy lehetne frankón összehangolni ?
(olyanra gondoltam, hogy csak marad a fali termosztát, ha ő kapcsol, akkor a kazán fűti a radiátorokat és indít egy időzítőt (pl:30 perc) amíg a padlófűtés is megy.)
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2022
(#) dB_Thunder válasza kiborg hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
Imádom amikor épületgépész "szerel" villanyt! Nagyon sok a saját szakmájához sem ért eléggé, csak egy csőhuszár!
Ennek úgy lett volna értelme a ha a padlófűtés termosztát, a PADLÓ hőmérsékletét mérné, nem a helyiség léghőmérsékletét!

Nem is tudom én ezt hogy csinálnám!
Vagy egyszerre menne minden, ha ez hidraulikusan megoldható, vagy padlófűtéssel kezdene, és mondjuk 15 perc múlva átváltana radiátorra...
(#) kiborg válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
Hidraulikusan természetes megoldható, hiszen ott van a hidraulikus váltó. Azon van két szivattyú a két körnek megfelelően. (összesen 6 csonkja van, kazán be-ki, padló be-ki, radiátor be-ki.
Következő: »»   110 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem