Fórum témák
» Több friss téma |
Van valamilyen trükk, amivel az új korában átlátszó, de mostanra elhomályosodott villanyóra takaró fedelet újra átlátszóvá lehetne tenni? A csere megoldás lenne, de plomba van rajta. Az a baj, hogy már alig látszanak az órán a számok. Az adattábláról már nem is beszélve.
A legjobb trükk a megelőzés. Árnyékolni kell a nap UV sugárzása elől. Sajnos a plomba miatt csak a csere segít. Általában nemcsak a fedéllel, de a fedél tömítése is megég, ha a nap éri és így be is ázhat.
Megpróbálhatod a fogkrémes módszert. Nem 100%-os, de még fényszóróknál is beválik -néha. Veszíteni pedig nem veszítesz, a szabadidődből se sokat vesz el.
Probáld befujni nagyon vékonyan átlátszo fényes lakkal.
Elvileg UV álló, gyakorlatilag nem a végtelenségig. Nekünk a villanyszerelő mondta is, hogy azonnal dobozoljuk be, különben pár év alatt tönkremegy. A csere pedig drága.
Ezzel csak az a baj, hogy az áramszolgáltató írta elő az ilyen, és csak is az ilyen dobozok felszerelését, egyértelműen műszakilag nem megfelelő megoldást Ők választottak, és most mégis a fogyasztókra akarják hárítani a folyamatos cserék költségeit, ahelyett, hogy elismernék a tévedést és az áramszolgáltató költségén időálló megoldást keresnének.
Igen, az áramszolgáltató írta elő a dobozokat.
De azt nem tiltotta meg, hogy árnyékolást tegyél elé. Legtöbbször maga a szerelő szokta is javasolni.
A felszerelésre vonatkozó előírások.
Az autó üvegek is be mattulnak. A telefonodat is tokban tartod ? A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2022
Köszönöm a válaszokat. Polírozni próbáltam, nem sokat használt, mert lehet hogy anyagában homályos, azt meg hiába pucolom.
A villanyóra Tiszanána településen van, a telket most vették a lányomék. A szerelés egy faoszlopon van, a régi tulaj szerint legalább 15 éve, és az egészet az ottani szolgáltató csinálta. Ott megengedett az oszlopra való fix bekötés. Nem is lehetne máshova, mert üres a telek. A gond akkor jött, amikor mondták, hogy az óraállást adjuk meg. Végül nagy kínnal sikerült, de ez így tarthatatlan. Annyit mondtak, hogy nekik így is jó, és kész. Ezért kérdeztem rá, hogy mit lehetne csinálni. Ha jól értem, semmit a cserén kívül. Ami a linkelt képen van (1 év garancia), az bájos. Annyit biztos, hogy tud a fedő.
Ha még pont ilyen kapható, akkor szerintem veszel egy újat. Plombabontásra jogosult szerelő kicseréli a fedőt. Nagyon bosszantó és ránézésre 50 000.- és több nap utánajárás... A vadi új dobozban, fedő nélkül, nevelhetsz muskátlit mondjuk.
Ha nincsen új fedő, akkor ne piszkáld, mert nagyon sokba kerül egy új mérőhely kialakítása, ha a dobozt kicseréled akkor az meg nem a régi ugye... Ameddig a szolgáltatónak jó, akkor gondolom érdemes kínlódni a leolvasással. Szerintem a gond ott lesz, amikor néha rájuk jön a fényképezhetnék. De nem vagyok villanyszerelő.
Azért egy fedél nem kerül annyiba Bővebben: Link
Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2022
Még egy komplett doboz is 20 E Ft alatt van itt Bővebben: Link A csere többet ér a polírozásnál. Egy regisztrált szerelő kicseréli.
Ha nincs rajta sapka, akkor nem kér sokat. A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2022
Mivel a dobozokat a fogyasztó nem szerelgetheti, ezért minden esetben a szolgáltató által minősített szerelő építette be szakszerűtlenül, és a szolgáltató hagyta jóvá a szakszerűtlen beépítést, így nehezen megkerülhető a szolgáltató felelőssége, persze akik esküsznek az áldozathibáztatásra azoknak ez is remekterep.....(huszonx éve mikor elkezdték követelni még senkinek fogalma sem volt erről a problémáról, ma már lehet javasolja a szerelő és a gyártó, de pont azért mert nem várt problémák léptek fel az általuk erőltetett megoldással)
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2022
Nem gondoltam, hogy csak fedelet is lehet kapni.
Akkor Gombszem kollégának meg is van nagyjából a mit és hogyan...
Reméljük, hogy vigyáz az újra és védett helyen lesz.
A telefonja is tokban van, ha szeretné sokáig használni.
Hidd el, nagyon sok mérőhellyel találkoztam, mikor ellenőriztem és lefényképeztem.
Darázsfészek, madárfészek és bárszekrénynek is volt használva pálinkával. A faszekrényekkel is az volt a baj, ha nem volt védett helyen leesett az ajtó, érte az eső, besütött a nap, tönkrement benne a mérő. Nem a szolgáltató felelőssége, hanem a tulajé, mert elhanyagolta. Ha nagyon bent volt, védett helyen volt, ott meg nagy volt a kísértés az olcsó energiára. Nagyon sok szempontnak kell megfelelnie a mérőhelynek. Ha megfelelően van beépítve védett helyen, akkor évtizedekig jó kell, hogy legyen. A jelen esetben egy üres telken volt egy oszlopon. Gondolom ideiglenes mérőhelynek készült. Arra alkalmas. De építkezés nem történt. Üres telekre minek áram 15 éven keresztül normális esetben ? Ha lett volna épület, ott biztos jobb helye lett volna.
Mérőszekrényekkel kapcsolatban ajánlom a figyelmetekbe a MEENET előadásainak videóit.
Be kell jelentkezni!
Pontosítanám az információt :
Magyar Elektrotechnikai Egyesület Tájékoztatás a fogyasztásmérő helyek országos egységesítésének állásáról, a rendszerengedélyek kiadásáról. 2021.05.12 Kovács László, MEE VET előadása #MEEnet#InfoShowLIVE Bővebben: Link
Szia!
Hát ez szép duma--- felülről ! Esetleg papiron készre jelentették ? Ha meg kimégy vidékre találkozol a valósággal pl; EB kismegszakitók, vagy Siemens 1950 ból. Ugyanez másképpen ; Magyarország átállt a TNS rendszerre ( 2010 ben lezárult ) Ehhez képest a valamikori 5 áramszolgáltató területén még 2nél döntő többségében, a többinél 20% alatti a TT rendszer ! (tehát az 1969---1995 közötti kiépités. ) Ahol NDK FI relé van az óra alatt .....ott aztán mondhatják, hogy fejlesztünk.! Majd ha a fogyasztó saját pénzén kicseréli ? esetleg a hálózatot is...
Tudod az is olyan szép mese. A lányom vett Ausztriában egy házat ( az utolso átépités 1985ben volt). Mintegy 10 éve ujra nekifogtunk átépiteni, hát amilyen szerellvényeket akkor beépitettek a szerelök, azoknak közel a fele azota szétesett ( kapcsolok, stekkerek, elosztodobozok). Föleg azok amik kint vannak a napon meg a kertben. A régi vagy 50 éves bakelit kapcsolok, stekkerek, elosztodobozok a mai napik kitünö állapotban vannak.
2 éve napelemeket szereltek be utánna az elektromos hálozatot ujra kellett kolaudálni, és akkor vagy 15 szerelvényt kellett kicserélni kisebb nagyobb hiba miatt ( eltörött fedél, elporhadt doboz, mig a régiekböl, csak egyetlen stekker miatt morogtak, mert hiányzott rola a rugos fedél. (Valaki biztos letörte vagy egyszerüen utban volt) olyan ma már nem is kaphato.. A régi kis automatákat is ki kellett cserélni, mert nem kalapsinen voltak, meg több olyan is volt, amin a 0 meg a a fázis is átment. A szakik szerint az az automata mind a két kört megszakitja, és nem hittek a szemüknek, amikor megmutattam, hogy az nem igaz! A kék vezeték csak siman átment a megszakiton. Szoval szivatni az uj szabályokkal nagyon lehet, csak az értelmét nem látni..
Közben eszembe jutott valami. Tulajdonképpen kinek kell leolvasni az órát? Nem a szolgáltató megbízottjának? Éves leolvasás van. Ha a tulaj leolvassa, az nem magánszorgalom?
Mert ha nekik kell leolvasni (benne van a szolgáltatás árában), akkor olvassák le ahogy tudják. Ha meg nem megy, oldják meg. Persze lehet, hogy rosszul gondolom. De az biztos, hogy ahol lakom (Pest megye) az elmúlt 20 év alatt én még sosem olvastam le semelyik órát. Se villanyt, se gázt, se vizet. Jöttek, megnézték, és kész. Idézet: „Jöttek, megnézték, és kész.” Olyan is van ám, hogy nem ül otthon az ember fia/lánya egész nap, hogy betoppanjon a "szent víz/gáz/villany/kéményseprő", amikor éppen úri kedve éppen arra veti.
A mérőhely sértetlenségéért a fogyasztó a felelős. A szolgáltató logikája szerint nem óvta megfelelően, ha nem tudják leolvasni, felszólítják a tulajt, hogy tegye lehetővé a leolvasást, ha ezt nem teszi meg levágják az oszlopról, aztán lehet az 50 ezres szekrénycsere mellé még egy pár száz ezres visszakapcsolást is fizetni....
Szerintem az még annak a levezetése, hogy vettek egy lakatlan telket, és régen szétégett a napon az ideiglenes mérő mérőszekrény ablaka. Ki fizesse a homályos fedél cserét?
A: Nem az enyém a villanyóra, kit érdekel mi van vele. B: Olvassa le aki akarja. C: Lehet mondani hogy szüneteltetik. D: Fene tudja.
Ott tenné teher...!
Van egy tanyám, ott pont ez a probléma! Én nem látok át a homályos plexin! Kb. 20 éves a szekrény, kint a kerítésben...
E: Az új digitális mérőt a telken kívül is leolvassák. Csak a tulaj nem tudja.
Egy kis méreg-kiengedés :
Ugye azt mondja a szolgáltató, hogy a fogyasztó kötelessége megőrizni az óra és a plombái sértetlenségét. Egy 40 lakásos tömbházban az "óraszobához" legalább 35 embernek van kulcsa... Másik típusú városi házban ugyan mindenkinek saját szekrényben vannak a mérői, de ezek a lépcsőházból - közös tér- nyílnak. Nem zárhatod le, mert mi van ha jön a szolgáltató embere ... Másik szép tétel a vezetékek tulajdonjoga: Az óra utáni (mért) a fogyasztóé - ő felel érte, ellenőriztesse stb. Az első példában említett házban ez a vezeték akár több 10 méter is lehet, áthalad közös helyiségeken, és másik lakásokon is (strangszekrény) Az órák előtti méretlen ( bár a közösség nem "nyúlhat hozzá" ) az utcai gerincig a társasház tulajdona, ellenőrzése, esetleges javítása .... Családi házas környezetben is így van ?
Padra hogy szokták felvezetni az áramot? Szóval addig el tudom képzelni, hogy pl. egy süllyesztett elosztódobozból kiverem a falat a plafonig. De utána hogy csinálok lyukat a plafonba a véset mélységében?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |