Fórum témák
» Több friss téma |
Rá kéne mérni a tápra, miközben indulgat az AP.
Nem történik semmi, ha nyomom, ha nem nyomom, ha 5, ha 50 mp-ig nyomom, ha elengedem, semmi változás.
Tettem fel egy AP mappát, abban vannak képek róla.
Van egy tüskesor rajta, az ethernet port felőli 2 az 3.3V és GND.
Azon mérsz stabil 3.3V-ot?
Az még oké is lehet. Akkor lehet szoftveresen rossz még, esetleg elkezdett frissíteni, amibe belerokkant. Ha van soros szintillesztőd, akkor lehet vele javítgatni esetleg, de nem biztos, hogy érdemes.
Nem tudom, hol kéne megkérdeznem, hogy ki csinálná meg.
Ha vállalod az odavissza posta díját, akkor ha szeretnéd, megnézem neked. A bootloadere épnek tűnik a villanások alapján, szóval lehetséges, hogy egy délután alatt rendbe lehet rakni.
Nem életbevágó de piszkálja a fantáziám :
Adott helyen 2 WiFi hálózatból választhat a telefonom. Van egy 2.5 GHz - a szolgáltatóé*, és egy 5 GHz-s saját. A teló inkább csatlakozna az 5 GHz-re, még akkor is amikor a kijelzett "térerő" (félkörök a név mellett) szinte 0, a másik meg majdnem full... (a szolgáltatói itt van a fal másik oldalán, a másik meg az ingatlan túlsó végében kb. 5 fallal arrébb) Mi alapján választ hálózatot ? Lehet az 5G-s a gyengébb jel ellenére is gyorsabb ? * a két router közt gigabites kábeles kapcsolat van.
A szó szoros értelmében nem választ, az handoff, vagy roaming lenne. A WiFi -nél ilyen nincs, ha felakadt az egyik hálózatra, egész addig rajta van, amíg használható, bármekkora is a térerő. Ha nem látja, átvált a következőre, ami a kistán van, ha egyik sem, akkor mobilinternet. Szerintem csak így lehet beállítani.
Nyomj egy wifi-ki majd wifi-be és átcsatlakozik...
Én perverz kismalac nem engedem állandóra a telefon hálózathoz csatlakozását(se wifi, se mobilnet).
Rendszeresen előfordul (megnézném a leveleimet pl.), hogy a kisebb sebességű, de erősebb jelű router mellett is inkább a távolabbi, gyengébb jelűre csatlakozik. De nem mindig ! Ezért kérdeztem, mi oka lehet a választásnak ...
Nem csak telefonok csinálják ezt a cirkuszt. Pincében (műhely) a router jele kicsit több, mint nulla. A repeater jele maxon, mégis néha a routerre csatlakozik a laptop, holott mindkét eszköz ugyanazon sávban sugároz.
Az én telefonom szerint az 5 GHz-es mindenképpen jobb. Gondolom azért akar arra csatlakozni mert nincs felkészítve mérlegelésre, miszerint a lassabb de biztosabb, jobb.
Van egy projektem, amiben közel ötven mikrokontroller (ESP8266) csatlakozna a hálózathoz, percenként 1-2 pár bájtos UDP adatforgalommal. Egy átlagos? router megbírkózhat ezzel a kihívással?
Jelenleg egy TP-Link Archer C2 AC750 router próbálkozik, de kevésnek tűnik a feladathoz.
Szerintem nem az adatforgalommal, hanem a kapcsolatok számával van gondja.
Hát igen, idáig én is eljutottam, ezért keresek egy olyan (megfizethető) routert, ami bírja.
A projekt egyszeri, egynapos.
Valami hálózati szerver "kérdezgeti" a mikrokontrollereket, vagy azok véletlenszerűen próbálkoznak adni? Az utóbbi esetben túl sok ütközés lesz ennyi eszköznél.
Ütközés szerintem kizárva, mindegyik állomásnak van egy egymásodperces időszelete, amikor adhat.
Ma kaptam választ a TP-LINK ügyfélszolgálattól, 15 WiFi kliens a "recommended maximum".
Szerintem egy mikrotik router/AP már simán elbír a feladattal. Esetleg amit tudsz tenni, hogy szerzel 2-3 kisebbet, és akkor 1-6-11 csatornákra szétdobálod őket
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2022
11 fölötti csatornákat tapasztalatom szerint sok eszköz nem vagy nem megfelelően lát/kezel, még azoknak sem, amiknek illene, ezért azokat nem is igazán szeretem ajánlani.
Furcsa. Én még eggyel sem találkoztam az utóbbi 10+ évben.
Egyszer már nekifutottam a Mikrotik routernek, már nem ütöm meg azt a szintet, hogy konfigurálni tudjam.
Az érdekes a dologban az, hogy a 8 éves TP-LINK WR1043ND azért került lecserélésre, mert az email kliense nem volt kompatibilis a UPC szolgáltatásával, ami ráadásu időközben megszűnt. Azzal 25 kliensig eljutottam, de megjött a család, őszig jegelni kell a projektet. De ilyen hülye eldobálást nem produkált a négy év folyamatos üzem alatt.
Főleg szolgáltatói eszközök-modemrouterek amiket láttam szenvedni ettől, és néhány Androidos telefon. ISP-nél dolgoztam, viszonylag gyakran belefutottam ilyen problémába, szerencsére egyszerű a megoldás rá.
Pedig OpenWRT-vel még ha a teljesítménye elég, a mai napig jó szolgálatot tehet egy ilyen, akkor még egy csomó mindenre rávehető, amit gyárilag nem tud.
Mikrotikben pedig ha úgy van, tudok segíteni, nem nehéz amúgy, csak furcsa logikája van. Idézet: „TP-LINK WR1043ND azért került lecserélésre, mert az email kliense nem volt kompatibilis a UPC szolgáltatásával” Ezt csak én nem értem?
Attól még használhat hármat 1-5-9 és ugyanúgy nincs átlapolódás. A legrosszabb ha átfedő csatornákra rakják ahelyett hogy kihasználnák a 33% al több helyet.
(valaki bemesélte nekik hogy 80/20=3) A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2022
A router képes a rendszer eseménylistáját elektronikus úton elküldeni egy megadott címre. A Digi szolgáltatónál működő példány végre tudta hajtani ezt, a UPC területen működő nem. Kicseréltem a kettőt, hiba továbbra is megmaradt.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2022
Idézet: „Furcsa. Én még eggyel sem találkoztam az utóbbi 10+ évben.” Csak érdekességnek, ez a téma pont ma született, teljesen tőlem függetlenül: Bővebben: Link Egyébként a legtöbb eszköz az 1-6-11 csatornákra van beállva, mert 4 csatornád 1-11 között sehogyan nem lesz átfedés nélkül, viszont így totál elbeszélnek egymás mellett. Ha meg kéne terveznem egy teljes hálót, teljesen más elvekkel futnék neki, de most abból indulok ki, hogy legális módon egyetlen napra kellene stabil megoldást összehozni. |
Bejelentkezés
Hirdetés |