Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   261 / 1682
(#) Gery hozzászólása Júl 14, 2008 /
 
Sziasztok!
Ma lettem kész a rádió adómmal. BA1404-es IC-vel működő sztereó adó. Elég sokat vacakoltam vele mert itt nem lehet hozzá alkatrészeket kapni. Külön köszönet lewi -nek és novak-nak!
Számítógépre van rákötve és ami bent szól, azt sugározza ki, mikor az udvaron vagyok vagy a műhelybe, akkor is tudom hallgatni. (persze a cd-s rádióra is rá van kötve egy házilag készített erősítő és egy jóféle hangfal ). Gépen először elég rossz hangja volt, de annyi az egész, hogy a Windowsban a hangerőt leveszem a legkisebbre ami még halható, a winapban meg felhúzom maxra és nagyon fain lesz. És egyáltalán nem halk. A minősége kb olyan mint egy kázettájé, erre a célre tökéletes Pár kép is róla:
(#) Tom025 válasza Gery hozzászólására (») Júl 14, 2008 /
 
Szuperul néz ki.. Ha szabad megkérdezni, olyan RF hangolható tekercset honnan szereztél be hozzá? Én is épp tervezem építeni egy ilyet, meg is van minden hozzá, a tekercset kivéve. Persze megtekerhetném magamnak is, de így mégis szebb és egyszerűbb lenne a dolog..
(#) Gery válasza Tom025 hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
Köszi!
Bár nemakarom reklámozni, de remélem nemveszi sértésnek hogy elárulom, a tekercs az Novaktol van.

Házilag nemsikerült elkészíteni, ám ezzel nagyon szuper és beis bírom hangolni hogy hol fogjam be az adót.
(#) zoly15 válasza feki00 hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
Ezt ha jól emléxem Skori eggyik tesla tekercsének meghajtó nyákján láttam. Nekem nagyon tetszik. De kell is ez a megerősítés hisz 400W fok ott majd szaladgálni
üdv!
(#) zenetom hozzászólása Júl 15, 2008 /
 
Csináltam egy 2LEDes áttűnéses villogót LM324-el.
A telcsi kamerája érzékeny a piros színre...

lm324 (1).avi
    
(#) Kovidivi válasza zenetom hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
Szia!
Tök jó lett a kapcsi! Látom, neked sem szimmetrikus a halványulás.. nem baj, valószínűleg a kapcsolás miatt! gratulálok!
egyébként örülök, hogy utánépítetted, mert a témáját én nyitottam, így látom, nem feleslegesen!
(#) zenetom válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
Köszi
Megtetszett a kapcsolás, ráadásul szinte mindenben van LM324. A halványulás "hiba" szerintem a tranyók különböző paraméterei miatt vannak. Kondit nem találtam 30µF-at, csak 33µF-at, de ez már mellékes.
(#) huba hozzászólása Júl 15, 2008 /
 
Sikeresen utánépítettem Attila86 Spektrum analizátor II-jét. Minden pöccre indult, csak kicsit megdolgoztott a sok alkatrész. Még egy szép átlátszó dobozt kéne csinálni.
Grat a tervezőnek. :kalap:
(#) huba válasza huba hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
Még egy kép és VIDEO
Attila ha nem egyezel bele weboldalad linkjének kithagyásán törlöm

P7140038.JPG
    
(#) szabi83 válasza huba hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
Idézet:
„Minden pöccre indult, csak kicsit megdolgoztott a sok alkatrész.”


Potyo, bele rakot mindent :kalap:
(#) huba válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
Még egy apróság. Minden ledröl le kelett csíszolyam a karimát, mert nem fértek másképp.

P7140040.JPG
    
(#) vicsys válasza huba hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
Szép halál! :bummafejbe:
Amúgy tettszik, szépen megcsináltad, grat!
(#) Attila86 válasza huba hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
Ejjha, ez jobb lett mint az enyém, komolyan!

Idézet:
„Attila ha nem egyezel bele weboldalad linkjének kithagyásán törlöm”

Dehogyis. Sőt ha megengeded akkor én kérnélek meg, hogy hagy tegyek fel pár képet a spektrum analizátorodról, IDE!

A sávszűrő panelon úgy látom félreértetted a potik alatt lévő furatok célját. Azokat ki kell fúrni, hogy az összeillesztett áramkörben a trimmerekhez hozzá lehessen férni. Hiszen felülről nem lehet őket tekergetni a középső nyák miatt.

Az oldalamon lévő beállítást segítő mp3-nak hasznát vetted?

Szép munka lehetett mind a 100db led karimáját lecsiszolni! Írtam is az oldalamon hogy szögletes ledeket kell használni. Mindegy, így még jobban is néz ki, csak hát az a sok munka...

Kíváncsiságból megkérdezhetem, hogy a 100db ledből nálad mennyi volt hibás? Nálam kb 4-5db.

Idézet:
„Potyo, bele rakot mindent”

Értem a célzást. Igen, a középső panelba rakott bőven.

Üdv.!
(#) huba válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
Megengedm persze. Csak ilyen ledet kaptam olcsón, de minidrill hosszabbítójába fogott fogászati maróval ment mint a karikacsapás. A lyukat rendeltetészerüen használtam (poti megint ezt kaptam olcsón) A ledekkel szerencsére nem volt probléma, csak két tipusú zöld keveredett össze, de a feleslegnek köszönhetően csak egyet kelett betenni. A többit interneten rendeltem. Kicsit kelett módosítsam az LM-nél a fesz osztót mert nem vezérődött ki teljesen. Mellesleg dot módba elég élvezhetetlen.

P7140041.JPG
    
(#) valve hozzászólása Júl 15, 2008 /
 
Sziasztok,

Kész lettem egy forrasztóállomással, melyet nÁnÁ kollega ajánlott, (a kapcsolási rajz innen származik). Gondoltam megosztok pár képet, de még a dobozolás hátra van. Remélem arra is marad egy kis időm.
(#) vicsys válasza valve hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
Azannya! Szép lett... Csak 1-2 dolog: A ledeket kivezeted az előlapra ugye?
Az aljáról is mutatsz képet? Meg majd ha bedobozolod?
(#) valve válasza vicsys hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
A ledek fölé fényvezető műanyag megy be a doboz elejéről, így az fogja kivezetni a fényt az előlapra,..
Persze a dobozolt változatról és az aljáról is csatolok képet. Semmi fotózás/vasalás, csak kézimunka
(#) szilva válasza valve hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Ehhe, jó, hogy előkerült a téma: nemrég kellett volna valami műanyag rúdféle, amit fényvezetőnek tudtam volna használni, és körbekérdeztem pár helyen, de mindenhol csak bámultak rám.

Te mit használsz fényvezetőnek és hol lehet ilyesmit beszerezni?
(#) valve válasza szilva hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Azt nem tudom, hogy hol lehet beszerezni a hétköznapokban. Nálunk a cégnél dolgoznak ilyen plexi, pvc, stb, stb anyagokkal és innen kértem a műhelyes fiúktól. De szerintem bármilyen átlátszó anyag, műanyag vagy bármi ami vezeti a fényt és megmunkálható, azt lehet használni. Vagy a legegyszerűbb ha veszel egy fél méter száloptikát, üvegszálat aminek az egyik végét a ledre, és a másikat akárhová húzhatod.
(#) zoly15 válasza szilva hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Szia!
Én 5mm es plexit-et ajánlok :yes: A hépházam elején is kb 2-3 mm es plexit van és elég szépen vezeti a fényt...
vagy ha tudsz szerezni valami átlátszó müanyagot ami üvegszállal be van szőve az mégjobb (lásd újfajta jelzőlámpák)

üdv!
(#) szamóca válasza valve hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Szép, És igényes.
(#) feki00 válasza valve hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Hűamindenit! Ennál már csak bedobozolva lesz szebb 5/5
(#) M.Béla válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Látom ötletesen használod ki a felesleges nyákfelületeket (kép258),
a barátnőd biztos örült neki

Amúgy tök jó lett
(#) AMD válasza M.Béla hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Nem rosz.
Hogy ónozzátok be így a nyákot?
(#) Topi hozzászólása Júl 16, 2008 /
 
Végre befejeztem a saját dcc rendszerem parancsközpontját. Megvan minden alkatrész, most kezdődik majd a marathoni programozás. Szép feladat ugyanis a gyári Lenz rendszerrel és az XpressNet-tel kompatibilisnek kell lennie

Direkt nem tettem a nyákra ISP-t, így az az ami rá van forrasztva.
(#) vicsys válasza Topi hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Nagyon szép! Gratula! :kalap:
(#) szabi83 válasza Topi hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Zsír
(#) AMD válasza Topi hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Grat :kalap:
(#) valve válasza vicsys hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Topi, ez csúcsminőség! Ennél szebb nem is lehet!
(#) zenetom válasza Topi hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Bárcsak a kínaiak is tudnának ilyen minőségbe dolgozni..
Következő: »»   261 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem