Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Na ennek örülök, hogy tudtam segíteni. Remélem a dolgozatod és a kereső is jól sikerül(t)!
Sziasztok!
anno 1994-7 között a főnököm "kérésére" megépitettem 3 db-ot a PI , üttetős valamint kombinált- ból . de egyikkel sem voltam elégedett----de ő sem! nektek mi a tapasztalatotok?
Nem akarok reklámozni, de létezik egy nagyon jó magyar fejlesztésű és publikált fémkereső. A neve Silver Star. A dokumentációja hozzáférhető és akár kit is hozzáférhető.
Én ezt a készüléket épitettem meg. Nagyon egyszerű készülék és veri a profi keresőket. 20 centi mélyről remekül hozza a fém érméket, pl az 1 forintost. Mielőtt belemélyednétek a témába felhivom a figyelmeteket hogy az egész készülék legsarkalatosabb pontja a fej, de azt is remekül lehet házilag késziteni. Én a silverrel nagyon meg vayok elégedve, ha az utánépitésben segitség kell valakinek irjon!
Sziasztok!! látom régen nem írtok ide de légyszives segítsetek 1 kicsit!! Ezermester 70/4 -es számában megjelent egy tranzisztoros fémkereső, ez mennyire használlható??? nagyon fontos lenne!
előre is köszönöm a választ! üdv:petya
Szia !
Légyszi a rjzot feltenni, mert nem mindenkinek van meg az a szám.
végre valaki fél óra és fent lesz kerítek egy szkenelőt
na itt is vannak a képek igaz fényképezőgépesek de így gyorsabb volt
Hello! Hát mivel nem túl sok alkatrészböl áll így nemhiszem hogy egy komoly kapcsolás lenne, bár néhány dolgot tuti megtalál ha jól van méretezve Mindenesetre kísérletezni jó alap szerintem. Én a PI rendszerűt építettem meg, azóta is jóformán úgy van szegény bedobozolva. Azóta szereztem szkópot is, csak nem volt még hangulatom beméricskélni. Saccra állítottam be, így a simson tankját 2 méterről észreveszi A 20 és 50Ft ost 10-20 centiröl. Arany meg ezüst ékszereim nemigazán vannak így azokkal nemtudom mit produkál.
értem és anyagilag mennyibe kerülni?
Hát ha jól emlékszem 5K ből kijött az egész. A legnehezebb a drót beszerzése volt a keresőfejhez
szal akkor ennyiből jött ki a tiéd, ami használhatóis? feltennél rólla 1 képet, meg a rajzokat esetleg leírást hozzá?
sziasztok, valószínüleg már fenn van HE-n is a ez a link:
fémkeresők de azért hátha valkinek újdonság. Rengeteg utánépíthető, mindenféle elven működő fémkereső, igaz a legtöbb a múlt századból (évezredből ha jobban tetszik )
jáááááj :eek2: ez nem azén kommunikációs nyelvemen íródott, nem vagyok én protokol droid, magyart légy szives
Elkészitettem egy fej leírást, dokumentációt, mivel többen érdeklődtetek a téma iránt és hamarosan felteszem valahová és közzé fogom tenni ebben a topicban.!
Sziasztok!
Az általam elkészített fej leirása megtalálható a dokumentumokban! ITT Sok sikert az utánépítéshez!
Sziasztok én most ezt építem megBővebben: Link majd beszámolok róla, a következő majd egy PI detektor lesz de még nem tudom melyik, esélyes az Equinox de lehet ,hogy ez lesz Bővebben: Link egy kis kedvcsináló a PI-hez Bővebben: Link
Teszek fel még pár linket hátha felélénkül a fórum Bővebben: Link és pár leírás itt Bővebben: Link egy BFO projekt Bővebben: Link ugyanaz Bővebben: Link és egy PI sok képpel Bővebben: Link a Delta Pulse-t tárgyalják itt Bővebben: Link
Szevasz !
Igazad van fel kellene éleszteni ezt az oldalt. Most van itt a fémkereső építés ideje.Én már az ötödiket építem 1990-óta.A jelenlegi PI rendszerű a pulsdetektor.de /projekte/ minipuls-1 oldalon található.Számomra ebben a buktató egy mikrokontroller amelybe egy programot kellene beégetni.Talán most megoldódik. Egyszerű gagyit nem érdemes csinálni mert vagy állandóan elhangolódik vagy érzéketlen. Ha van egy jó kereső akkor érdemes strandokon /nem uszoda / pl a Balatonon a déli oldalon sekély vízben keresni. Én már próbáltam nagy élvezet. Aranyat nem találtam de 1 kopejkástól a hajcsattig mindent.
Üdv megépítettem a BFO keresőt, most a link ahonnan szedtem nem él de a Fémkeresők című He fűzetben is megtalálható,tapasztalatom 20Ft-os kb 10cm-ről nagyobb fémtárgy 20cm-ről,hangerő elég gyenge,sokszor kell hangolni(azért annyira nem vészes),vízes fűre vízes betonra jelez,hangerőszabályozás felesleges,kicsit finomítva egy erősítővel talán jobb lenne,állandó alaphang bár úgy is belehet hangolni ,hogy ne legyen.Youtube-on vannak BFO-k bárki megnézheti.Következő egy PI lesz a keresőtekercs egyszerűsége miatt.
Szia !
Én is építettem egy BFO-t kb tíz éve .Valamelyik RT évkönyvben volt "katonai fémkereső" címmel Azon kívűl ,hogy az oszcillátora állandóan elhangolódott alapjába véve jó kereső volt. A 8 grammos arany gyürűt 20 cm mélyen megtalálta persze biztonság kedvéért kötöttem rá egy spárgát és úgy ástam el.Most PI-csinálok nem bonyolult mert van benne egy mikrokontroller ami leegyszerűsíti a kapcsolást. Nagyon jó doksija van bár német nyelvű. A keresési mélysége 1,2 m a fej két tekercsből áll kifejezetten ajánlják pénz és ékszer keresésre a fej kialakítása teszi alkalmassá erre a funkcióra. Ettől függetlenül a fej elkészítése egyszerű.Egyedüli gondot a 14 X 0.15-ös litze huzal beszerzése jelent problémát. A mikrokontroller sem egy egyszerű eset de talán megtaláltam a forrást. Ünnepek után tudom meg. Bár már ajálotta valaki ezt az oldalt azért leírom:pulsdetektor.de /minipuls 2 /
A "projekte" cím alatt találod a keresőket. És 1,6 m mélyen keres.
Nagyon jó oldal. Gondolkodom máris egy minipuls 3-ban.
Semmi gond nincsen. Ahoz képest hogy a mostani PI-m mit tud kb 25-30cm, ha az 1,8m felét teljesíti akkor már profi. A procitol meg nem riadok visza, jó baráti viszonyba vagyok az avr-kel. A nagy mélység meg nem mindig elönyös. 50 cm-t kiásni egy szegért már elég nagy meló. :yes:
Itt is van sok kereső http://www.detektory.wz.cz/ :nezze:
Lehet állitani a kutatás mélységét az a jó benne.
A Minediver-1 nek jobban tetszik a felhasználói felülete(lcd-n kiirt infók), de minden bizonnyal egy minipuls3- at építek. Tekercs infót hol kapok? Elég gyenge a németem, a leírásban nem találtam keresöfejre vonatkozó információt. Anyit tudok biztosan hogy nem szabad fém legyen a közelében. Bár a nyélre rögzített elektrónika korlátozza a keresési mélységet, ha tényleg lemegy 1 méter alá.
Szerintem keresés közben sokkal jobb egy műszer mutatójának kitérését illetve egy hangjelzésre figyelni
mint egy kijelző adatait kiértékelni. A mai napig vannak olyan munkahelyek ahol sok műszert kell figyelni- pl erőmüvek-ott nem alkalmaznak digitális kijelzőket mert sokkal nehezebb a változásokat követni. A tekercs két részből áll.A nagyobbik átmérője 260 mm 35 menet a kisebbiknek 120 mm az átmérője a menetszám . A drót : 14 X 0,15 litze kb 45 méter. Ennek a beszerzése okoz gondot jelenleg.Ha van forrása valakinek az kérem segítsen a beszerzésben. A tekercsről az alábbi oldalon találsz adatot:
Az elözö keresőm analóg müszerrel is rendelkezett. Hang alapján tényleg jol lehet keresni, ennek is van hangkimenete. A finom-keresésnél okozott nekem problémát az analóg müszer, mert itt a mutató tehetelnesége miatt mikor mozdítottam a keresőn a tú mind maradt le.
A csatolt file nemnagyon müködik. |
Bejelentkezés
Hirdetés |