Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3794 / 3967
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 10, 2022 /
 
Zárlatot keresel, nem? Kapacitást vagy ESR-t nem igazán fogsz zárlatos tápbuszon mérni. Jobban jársz, ha labortápról betáplálsz pár volt mellett 3-5-10 ampert és nézed melegszik-e valami, ha SMD kondi zárlatot keresel. Illetve a kis sárga MLC-k oldalt szeretnek hajszálban repedni. De a primer oldalon az említett szürke tasakos feteket lenne érdemes megnézni, ha a diódahíd - lábához képest a gatejük zárlatos, akkor biztos rossz, kiforrasztva meg dióda módban tudod DS-t mindkét irányban kimérni.
(#) Gixxerke hozzászólása Nov 10, 2022 /
 
Sziasztok!
A képeken látható áramkör egy mozgásérzékelős éjjeli fényé (230v). Jelenleg, ha bekapcsol kb. 30mp-ig világít. Kérdésem, hogyan lehetne ezt az időt meghosszabbítani kb. 120mp-re?
(#) vrbr válasza Gixxerke hozzászólására (») Nov 10, 2022 / 1
 
Talán igy lehet:
http://www.sc-tech.cn/en/CS9803.pdf
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2022
(#) Gafly válasza Gixxerke hozzászólására (») Nov 10, 2022 / 1
 
Adatlap szerint a 8-as lábra menő RC tag állítja. Kondenzátort növelném mint legkevesebb rombolással járó beavatkozás.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 10, 2022 /
 
Ki forrasztottam a 2 FET-et és ahogy írtad "dióda módban DS-t kimérve mindkét irányban " sípol
(#) lelkes amatőr válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 10, 2022 /
 
Na, látom, eljutottál odáig, hogy a zárlat okozója meglett.
Van felirat a FET-en? Ha sikerül beszerezni hozzávalót akkor a biztosíték helyére egy 40-60 Wattos izzót kötve megpróbálhatod feléleszteni. (áramütés veszélyre figyelj). Ha szerencséd van, akkor akár be is indulhat. A másik lehetőség, hogy nem megy, akkor már a FET vezérlése is halott lehet, az már nagyobb baj.
(#) SzilCsong hozzászólása Nov 11, 2022 /
 
Sziasztok

Nem teljesen elektronika.
Még régebben kerestem olyan gépzsírt ami nagyon magas viszkozitású (csigahajtásba kellene)
A grafios zsír kilőve, nem elég sűrű.
Tegnap javítottam, párom silvercrest márkájú dagasztőgépét és a hajtásrendszer nagyon magas viszkozitású, valószínűleg szilikonzsír lehet, de a boltban kapható tipikus tubusos zsírnál lényegesen sűrűbb, konkrétan ragacsos.
Na, szóval nekem ilyen kellene, tudna valaki ebbe segíteni?
(#) Udvari Zsombor válasza SzilCsong hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Azt kellene megállapítani, hogy nem-e a gépbe bejutó kosszal állt össze a zsír és emiatt tűnhet speciálisabbnak.
(#) Epu2 válasza SzilCsong hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
A nagyon magas viszkozitás nem feltétlenül előny. Hajdanában a lúgos bázisú gépzsíroknál még talán, mert nagyobb volt a teherbírása. Most már sokkal jobban kennek. Ha túl kemény a zsír, kihordja a fogak közül forgásközben a fogaskerék és nem ken. A grafitos zsír az egész jó, mert nem csak a zsír ken, de a grafit is. A tapadást meg még növelni is lehet olajtapadás növelő szerrel. (autósbolt) Akkor még rá is ragad a kerekekre és mint egy magukra tekerik a zsírt.
(#) SzilCsong válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Biztos, hogy nem, még egy éves sincs.
Meg átlátszó.
(#) SzilCsong válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Ezt ne úgy értsd, hogy magas viszkozitású és akkor kemény anyagú.
Hanem ragacsos, konkrétan alig bírtam letakarítani a kezemről.
Pont ilyen kellene nekem.
A
Idézet:
„olajtapadás növelő szer”
keresés
nem adott ki értékelhető találatot.
(#) vladcepes válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Van felirat, méghozzá CS13N50F ebből 2 db. Itthon(mármint Pest környékén) nem találok ilyet. Aliexpressen találtam, ott nem olyan drága kb 6-700 ft-ra jönne ki/db csak késő mire ide ér. Lehet ezt helyettesíteni? persze olyannal ami jó lenne.
(#) lelkes amatőr válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Bővebben: Link
Görgess lefele, ott találsz hasonlót.
(#) vladcepes válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Köszönöm! Már keresem is !
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Ha a gate fele zárlatos, akkor a driver fele a diódákat és smd alkatrészeket is ki kell mérni, mert újra el fog szállni. Illetve ha zeneres védelem volt a gaten, esélyes az is meghalt. De a meghajtó ic is gyakran elszáll. Ha kiszedett fet helyén a két gate láb nem sok kiloohm a - fele, akkor biztosan van ott más hiba is. (Nagyon ritka, hogy csak a fet hal meg)
Új fetet a feszültség, üzemi áram, rdson alapján keress, utána esetleg gate charge és impulzus áram alapján lehet szűkíteni a keresést. Illetve nyilván N és P típust is kell nézni és növekményes legyen.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Köszönöm! Ezeket is ellenőrizni fogom.
(#) vladcepes válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Rá kerestem egyesével, igaz hogy egyenlőre csak a HQ-ba de egyenlőre nincs egyikből sem.
(#) lelkes amatőr válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
(#) Epu2 válasza SzilCsong hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Ez érdekes, már mint a találat hiánya, mert nekem is van a sufniban belőle. A fehér kenőcs meg nem lehet szilikon, mert annak rossz a kenőképessége.
(#) Bakman válasza SzilCsong hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Cégnél itt-ott használunk ilyet: Bővebben: Link. Ettől ragadósabb kenőanyaggal még nem találkoztam. Egy cseppnyi anyagot méterekre meg lehet nyújtani szakadás nélkül.
(#) vladcepes válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Találtam ilyet: úgy látom (legalábbi úgy gondolom-az összehasonlítás alapján) ez jó lesz. Bővebben: Link
(#) lelkes amatőr válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Mielött megrendeled, vedd figyelembe antiktelefon tanácsát:
Idézet:
„Ha kiszedett fet helyén a két gate láb nem sok kiloohm a - felé, akkor biztosan van ott más hiba is. (Nagyon ritka, hogy csak a fet hal meg)”

Ha ez rendben akkor szerencséd van, ha az adott pontokon kis ellenállást mérsz, akkor már meggondolandó, hogy érdemes-e foglalkozni vele.
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Ez to3p neked meg valami to220 szerű kell és az sem árt, ha szigetelt, de a mérete az elég fontos. Keresőnek használd a tme vagy mouser keresőjét majd a találatokból keress olyat, amit kapni boltban. De ha rendeled, mehet a tmetől is akár...
Ilyesmi tápoknál viszont nagyon gyakori az ic halál és a környéken lévő smdk is elszállnak, ha tapasztalat nélkül javítod, az összes smdt mérd ki, a diódákat is, zener se legyen szakadt vagy zárlatos.
Bővebben: Link
Ezek hasonló nevűek, nézd meg az adatlapjuk, illetve itt van reszletes kereső, ha véletlen egyezés lenne csak.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2022
(#) vladcepes válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Ha jól értem így mérek: A baloldali fet nél mértem 10 K-t, A jobboldaliinál semmi.

3.jpg
    
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
A bal oldali fet egyik lába megy közvetlenül vagy pár ohmon át a - oldalra? Ha a low side fet drivernek az ellenállása a kisebb, az elfogadható, mivel az földhöz képest van hajtva. Azért dióda módban is mérd meg mindkettőt mindkét irányban, de eddig nem mondja semmi az ic egyértelmű hibáját.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
A bal oldali fet S lába megy pár ohmon át a - ra. Dióda módban is mértem mindkettőt. Itt is a baloldali fet S láb sípol 005 értékkel. A baloldali fet G láb és - között dióda állásban mérve 1323, fordítva meg 523 az érték.
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Az jónak tűnik akkor. Nagyító alatt erős fénynél nézd meg, nincs-e tűhegynyi luk egy ellenálláson sem, ami 10k alatti illetve a diódákat mérd ki. Lehet lesz egy, ami kis ellenállással párhuzamos és zárlatosnak tűnik, azt ésszel kiforrasztva lehet mérni. De ha az összes ellenállás jó, akkor mehet bele csere fet és soros 100W-os izzón át és lehetőleg leválasztótrafóról rá lehet indítani.
De a hibakeresés helyett alkatrész kimérős módszernél nagyon biztosan el kell döntened, minden alkatrész jó-e.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Itt találtam egyet ami szerintem szintén 223 -as feliratú 22K- s kéne legyen 103 k- mérek rajta. (kicsit hibásnak is látszik) . Majd késő este tudom fojthatni ,addig is köszönöm!

4.jpg
    
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Az szerintem semekkora sem mérve, szét van törve Fehér a repedés és a kerámia sem füstös, ezt te zúztad le, amikor kinyitottad, de ha más nem rossz, az elég jó hír. Mindent mérj azért végig, főleg a kis értékű darabokat, a meghajtó ic adatlapja is segíthet megérteni a dolgokat, ha valami dióda nem egyértelmű.
(#) kadarist válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Az konkrétan törött, de inkább csak egy kondenzátor-kisütőnek látszik, nem lényeges.
Következő: »»   3794 / 3967
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem