Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Westen 240 Fi gázkazán hiba
 
Témaindító: mics, idő: Máj 29, 2010
Lapozás: OK   78 / 82
(#) tünde69 válasza VIM hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Az automata ujrakalibrálási funkciót már próbáltam.Sajnos nem segített.Azért köszönöm,hogy próbálsz segíteni !Boldog karácsonyt !
(#) qut88 válasza tünde69 hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Ha csak nem hallod, hogy bugyog benne a víz, ami a kondenzvíz szifon dugulására utal, mást nem tudsz tenni. Az 53-as hiba azt jelenti, hogy a tűztér elvan dugulva ezt csak a hőcserélő kivételével és átsavazásával lehet megoldani... Ami az alu testes kazánok karbantartásának a lényege lenne...
(#) tünde69 válasza qut88 hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
Októberben szakemberrel megcsináltattam az éves karbantartást,ennek ellenére jelentkezett a hiba.4 éve lett beüzemelve és az éves karbantartás soha nem mardt el.
(#) szerviz válasza tünde69 hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Sajnos a kondenzációs kazánok megjelenésével sokkal bonyolultabb, összetettebb lett a készülékek tisztítása, karbantartása, javítása. Erre a gázszerelők túlnyomó többsége nincs felkészülve.
Ezelőtt húsz éve tudták, hogy "ki kell cserélni a termoelemet".
Most eljutottak odáig, hogy tudják, " ki kell cserélni az NTC-t". Persze, ha PTC van a kazánban, már akadály van..................
De beszéljünk a te kazánodról!
Előttem "qut88" nagyon jól leírta a hiba okát!
Kicsit bővíteném, hogy ez a lerakódás (dugulás) a kazántest középső harmadában van. Tehát, ha elég bátor a "karbantartó" és kiszereli a kazántestet, akkor sem lát semmit! Legföljebb azt mondja, ezek itt csak az észt osztják!
Mi a megoldás?
A kiszerelt kazántestet kétoldalról át kell mosni, hogy a mozdítható szennyeződés kijöjjön. Aztán megfelelő méretű acélszalaggal (csíkkal) gondosan át kell járni a járatokat. Aztán MEGFELELŐ vegyszerrel beáztatni a füstjáratokat. Aztán kimosni, majd acéllemezzel újra végigmenni rajta. Aztán mosni, majd vegyszerezni......aztán mosni......pucolni........
És így telik el a napod.......
A végén persze a tulaj megkérdi (vagy gondolja) hogy ez a lehúzós szervizes minek kért ezért a mosásért ennyi pénzt.
A megfelelő vegyszert pedig azért írtam, mert sokan akarják a kazánjukat citromsavval, ecetsavval, ablaktisztítóval pucolni.......nem fog menni.
Akartam még írni vajákoskönyvben talált tisztítószerről.....de nem poénkodok......

Ezt a munkát olyannal végeztesd el, aki csinált már ilyet!
Jahhh, és amit qut88 említett, azt a csúnya kondenzszifont, azt vedd elsőre...
(#) Imi69 hozzászólása Jan 3, 2023 /
 
Boldog Újévet Mindenkinek!
Olyan problémám van, hogy a Westen Star condens kazán kijelzője "sötét", semmit nem csinál a készülék. Cseréltem a táp IC-t (VIPer22A), de nem javult meg.
Találkozott már valaki ilyen esettel? ...és mi lehet a megoldása?
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) VIM válasza Imi69 hozzászólására (») Jan 3, 2023 /
 
Szia! Az a VDR is hibátlan a panelen? Bővebben: Link
(#) Imi69 válasza VIM hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Szia!
a VDR4 pozíciójúra gondolsz? (a kép előterében, a hálózati fojtó mellett)
Az jó, mert a DC 310V megjelenik az IC bementén...
(#) martinpp hozzászólása Jan 8, 2023 /
 
Boldog Új Évet Mindenkinek!
Sziasztok, adott egy Westen Star 240fi kazán, bekapcsol, láng szépen bekapcsol(süvítő hangot ad amit idáig nem szokott, hőfok és a nyomás is hirtelen felszalad maximumra(kb 1-2mp alatt) és leáll, utána hangos bugyogó hang(mintha víz lenne) jön kazanból, utána nyomás hirtelen visszaesik és a hőfok is 40 fokra.
Levegős a rendszer esetleg emiatt szalad fel a nyomás maxra?
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) VIM válasza martinpp hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
Szia! Nagy valószínűséggel a tágulási tartályban elfogyott a gyári nitrogén töltet vagy az időközben utántöltött levegő (ha volt már utántöltés azóta), amit így lehet pótolni ha Te magad akarod megcsinálni.
(#) Mamka válasza Ezekiel87 hozzászólására (») Feb 13, 2023 /
 
Szia!
Igaz, hogy több mint 2 éve írtad ezt a bejegyzést, de én most találtam rá.
Pont ilyen hibája van most a mi kazánunknak is!
"lekapcsol majd egy pár másodperc üresjáratot követően újra"gyújt" majd ezt addig ismétli, amíg hagyjuk neki... Tehát kapcsolgatnunk kell ki-be.
Éjszaka már sajnos félünk bekapcsolva hagyni, mert nem bízok már benne."
Meg szeretném kérdezni, hogy mi volt a baja a tiéteknek? Azóta rendesen működik?
Köszönöm, ha válaszolsz!
(#) VIM válasza Mamka hozzászólására (») Feb 13, 2023 /
 
Szia! Ha megnézed a kérdező adatlapját akkor kiderül, hogy 25 hónapja erre sem volt. Nem valószínű, hogy majd most septében válaszolni fog DE ha elolvasod az általa feltett kérdésre a választ (alatta), talán neked segíteni fog, hogy mit is kellene megnézni ill. csinálni.
(#) Mamka válasza VIM hozzászólására (») Feb 14, 2023 /
 
Szia!
Néztem én és el is olvastam mindent, amit találtam.
De nekem teljesen kínai ez az egész "javítósdi és szerelősdi"!
Én biztosan nem tudom megnézni sem, nem még megcsinálni!
Ezért kérdeztem, hogy javítható volt-e egyáltalán, megéri-e szerelőt hívni?
Több bejegyzésben is olvastam, hogy a magukat "szakinak nevezők", hogy próbálják meg átverni a tudatlanokat! Hát engem meg aztán főleg sikerülne, mert gőzöm nincs ezekről a dolgokról!
Mindegy, majd próbálok érdeklődni, hogy a "hozzáértők" között ki van olyan itt a környékben, akiről elfogadható vélemény van.
De azért köszi, hogy Te legalább írtál valamit a kérdésemre!
(#) VIM válasza Mamka hozzászólására (») Feb 14, 2023 /
 
A gázkazán ezen része nem gázos. Csak olyan emberkét szabad a kazán közelébe engedni (ha nem is szakember) aki tisztában van azzal amit csinálni kell. Hát ezt neked kell tudni, hogy ilyen emberke hol lelhető fel a közeledben aki nem akar átvágni. Ilyen téren nem tudok tanácsot adni, hogy ki a megbízható még a szakemberek közül is. Most jött el az az idő amikor kis dolgokért is nagy árakat kell fizetnünk. Az alkatrész árak az egekben és szakember meg a holdban.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2023
(#) Mamka válasza VIM hozzászólására (») Feb 14, 2023 /
 
Azt teljesen megértem, hogy minden nagyon megdrágult és a szakemberek sem a "Köszönöm"-ből élnek!
Aki becsülettel teszi a dolgát, azt meg kell fizetni!
Csak sajnos a becstelen is annyit kér és jó, ha még nem többet!
De nem akarok ebbe tovább belemenni, próbálok jó szakember keresni, akár a Holdon is!
(#) VIM válasza Mamka hozzászólására (») Feb 14, 2023 /
 
Ha a válaszban mutatott részen kezd el keresgélni a szaki akkor talán bízhatsz benne, hogy megfogja tudni javítani a hibát.
(#) Mamka hozzászólása Feb 14, 2023 /
 
Oké és köszi! Majd megpróbálok résen lenni, de az igazság az, hogy még így többszöri olvasás után sincs gőzöm az egészről! De ezt majd nem mondom el!
További szép estét és jó éjszakát Neked! A többi már az én gondom kell, hogy legyen!
(#) Tomcsi01 hozzászólása Feb 14, 2023 /
 
Sziasztok, füst gáz hőcserélő csere után a kazán begyulladt, majd folyamatosan szikrázott a gyújtó, majd kialudt a láng. A láng ikonok sem jelentek meg a kijelzőn. Ellenőriztem pár dolgot, cserélném a láng ionizálót. De semmi. Majd lehúztam a kondenzviz szifon tetejéről a fehér kábelt, és azóta működik. Ha visszadugom,akkor ismét előjön a hiba. Tettem rá egy másik szifont,de ugyanaz a hiba. Van ötlet valakinek? Másik panellel is próbáltam, de nem az a baj.E01 hibát jelez néhány próbálkozás után.Koszi
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2023
(#) VIM válasza Tomcsi01 hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Szia!
Idézet:
„lehúztam a kondenzviz szifon tetejéről a fehér kábelt”
Megtennéd, hogy ezt a kábel lehúzást megmutatod egy fotó erejéig? A típus az (pulsar) kondenzációs lenne?
(#) Tomcsi01 válasza VIM hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Persze, mindjárt küldöm. Westen star master 240fi
(#) Tomcsi01 válasza VIM hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Jelenleg nincs rádugva
(#) VIM válasza Tomcsi01 hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Talán túl sok a szifonban a kondenzvíz és ez a szintérzékelője ami ha ilyen magas szintet érzékel nem engedi tovább a működési folyamatot. Szerintem a szifon egyik oldalában volna szabad víznek lenni a másikból el kellene, hogy tudjon folyni a fölös mennyiség. Nézd meg, hogy a szifonból miért nem folyik el a fölös mennyiség vagy öntsd ki a szifonból azt a sok vizet nehogy a ventilátor "felrántson" belőle nedvességet.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2023
(#) Tomcsi01 válasza VIM hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Köszönöm a tanácsokat. Közben kiderítettem. A benne lévő érzékelő szennyezett volt, azt kimostam ugyan,de akkor sem működött. Kerítettem egy szerelő ismerőst. Azt mindta ,hogy tisztítás után fel kell tölteni vízzel az egyik oldalán, ahová csepeg a víz,es akkor működni fog. Ez így is van,mert közben a kondenz vízzel megtelt,es most rádugtam a vezetéket, és működik is. Ugye tisztítás után nem töltöttem fel...Mondta is,hogy ez nincs leírva sehová sem.
Köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2023
(#) Régi motoros válasza Tomcsi01 hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Az érdekes, mert az enyémben ugyan ilyen van, és tisztítás után semmit nem tettem bele,
főleg vizet nem, szóval csont száraz és mégis működik a kazán.
Szétszedve látni, hogy nincs benne semmilyen vízszint érzékelő, csak a tetején lévő két drótot
(ezek közül egyik a test) ha összezárja a víz, csak azt érzékeli.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2023
(#) Tomcsi01 válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Hát akkor passz, a lényeg, hogyha vìz van benne akkor működik. Es valóban.
(#) VIM válasza Tomcsi01 hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Azt az oldalt kell feltölteni vízzel ahonnan a fehér vezetéket lehúztad de a másik oldali rekesznek nem volna szabad vízzel telinek lennie. Nem volnék meglepve ha a lángőr elektróda működéséhez volna köze ennek a szifonba dugott vezetéknek. Lehet, hogy a víz ph értéke adja a lánőrhöz az értéket?
(#) VIM válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
Hová csatlakozik a másik vége ennek a vezetéknek?
(#) Régi motoros válasza VIM hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
Na ezt most emlékezetből meg nem mondom neked, de ha jól rémlik, talán az alaplapra.
Majd holnap megnézem biztosra.
(#) Régi motoros válasza VIM hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Kissé elkalandoztam, de ma megnéztem neked. A CN12 csatlakozó a földelés, felette látszik is a jel.

A mellette lévő TF1 csatlakozóra van kötve a kondenzvíz tartály tetején lévő vezeték, és ugyan ebbe a csatlakozóba megy a lángérzékelő vezetéke is, egy rádugós csatlakozóba van bepréselve a két vezeték.

A kondenzvíz tartály másik vezetéke pedig simán egy földponti vezeték.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2023
(#) VIM válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Köszönöm, hogy megnézted. Mondtam is, hogy nem lepne meg ha lángérzékeléshez köze volna de, hogy ezt hogyan teszi az rejtély marad számomra.
(#) Régi motoros válasza VIM hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Csak úgy magam kútfőjéből kiindulva: Ugye a láng az vezeti az áramot (elektronokat).

A gázégő meg test potenciálon van. Ha nincs láng, a test potenciál és a lángérzékelő elektróda közt nagy az ellenállás, mert a levegő jobb szigetelő, mint a láng. A lángérzékelő elektróda meg úgy van elhelyezve, hogy bele ér a lángba. Tehát ha van láng, akkor a test felé kisebb az ellenállás ezen a vezetéken.

A kondenzvíz tetején lévő drót is ugyan ez, csak ott a víz zárja testre az érzékelő drótot, azaz ott is csökken az ellenállás a test felé, ha már belelóg a vízbe.
Na de ez csak az én elméletem, elvégre a gázkazán szerelő nem én vagyok itt...

Ui.: Feltételezem az ellenállás nagyságából dönti el, hogy akkor most épp merre van le testelve az érzékelő vezeték, lévén egy vezetékről van szó, csak két helyre van kivezetve.
Ha a víz testel, annak (gyanítom) kisebb az ellenállása, mint amikor a láng testel.
(Na de ezt már nem fogom megmérni.)
Tehát amíg nincs jelen a test, addig nincs láng, és nincs sok kondenzvíz sem.
Mikor van láng, akkor közelebb kerül a testhez, de az még jó érték.
Mikor a víz átvezet, akkor meg már nagyon közel van a testhez és az szintén hiba, így gondolom.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2023
Következő: »»   78 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem