Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Az én Samsung ML1640-em pl. pocsék, pedig gyári toner van benne. Szürke és festéktakarékos pedig a gyári szoftverekkel már kihoztam belőle mindent.
Igazatok van,Én sokszor mikor venni akartam valamit,elolvastam a vásárlók által írt véleményeket,
és még bizonytalanabb lettem mint előtte. Tízen dicsérték,kettő ledöngölte, Most mi legyen. Most akciós a Xerox, valószínű meg veszem azt,és ha szerencsém lesz,jó ha nem majd bosszankodom tovább. Az egyik ismerősömnek aki párat már kinyomtatott nekem, Samsung gépe van a tipust nem tudom, de talán a legolcsóbb,és tökéletes sűrű feketét nyomtat.Ha jól emlékszem már utángyártott toner van benne.
A gond az, hogy idővel változnak a trendek. Én most a xeroxot NAGYON nem szeretem. Legalábbis a kis nyomtatóit, van belőlük pár (kb. 20) a cégnél. A nagyobb dögök (A3 multifunkci) már a nem túl rossz kategória, de a menüjük a csicsa miatt vacak és szeret időnként belefagyni, vagy csak a hálózattal vacakolni.
Egy ideje már canon párti vagyok, de ha visszaolvasol, arról is írnak rosszat (igaz a tintásról és nem a lézerről)
Lehet alkalmatlan is a nyomtatód, nem ismerem. De, nekem pl. van egy ezeréves HP1100 nyomtatóm, az W10 alatt szenvedôs, "de nem úgy". (Ez egy ôskövület, LPT portos, amit USB átalakítóval használok, csak pcb készítésére.) Szóval szinte minden használatkor (ami azért nincs gyakran..) ki kell törölnöm a gépházban a nyomtatók közül, mert hiába van ott, nem tud vele nyomtatni. Ha letörlöm, majd bekapcsolom a nyomtatót, megjelenik ismét, és akkor jó. Megjegyzem olcsó utángyártott tonerrel is teljesen jó. Van egy színes lézernyomtatóm amivel szintén kalandos volt az élet, (ez egy bitang szépen nyomtató darab, kb. fénykép minôséget ad fénymásolólapra, HP LJ CP1515n) viszont alapból a driverje képtelen színesben nyomtatni, vadászni kellett hozzá egy olyant ami tud.
Szóval ki tudja, lehet ha a sima szöveget szépen nyomtatja, és pcb terveken vékony vonalakat is, és csak a telibe fedetteken nem takar akkor tényleg a nyomtató a ludas, de ha az átlagos vékony vonalak is rosszak, akár driver is szórakozhat.
Sziasztok!
Most tervezem életem első kétoldalas nyáklapját. Mivel viszonylag kis méretű nyákra rengeteg vezetősáv jut, így a vezetősávok egy részét a NYÁK másik odalán szeretném vezetni. Sprint Layout-ot használok tervezésre. Elég ha a PAD-ot Trough Pad-re jelölöm és már kész is? Ebben az esetben az alkatrészt akár mindkét irányból beforraszthatnám, és ha csak egy oldalon forrasztom akkor is megjelenne a feszültség a forrasztással átellenes oldalon is? Tehát a két oldali pad közötti furatot kitöltik vezető anyaggal?
Idézet: „Trough Pad-” Igen ez jelenti a furatgalvanizált forrasztási pontot.
Bátor vagy! Házilag meglehetősen macerás lyukgalvánt készíteni. Bár vannak akik esküsznek rá, hogy nekik megy! Legtöbbször már a két réteg pontos illesztésével is el lehet rontani a NYÁK-ot. Erősen javaslom a JLPCB-t, ha 100*100mm alatti a panel.
Olvasd el az utolsó mondatot:
Idézet: „Tehát a két oldali pad közötti furatot kitöltik vezető anyaggal?”
Olvastam. Furat kitöltése vezetőanyaggal = furat(lyuk)galván. Legalább is az én olvasatomban! Persze vannak más módszerek: alkatrészláb mindkét oldalon megforrasztva (ha lehetséges). Vagy esetleg arra szerettél volna utalni, hogy ő eleve gyártatni akarja a panelt? (mert akkor ajánlottam egy gyártót )
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2023
Ha így jelölöd a Sprint L-ban, pl. a Teszt ikonra kattintva azonos potenciálon van a két oldal. Ha Te gyártod, csak akkor lesz azonos potenciálon, ha mindkét oldalon beforrasztod az alkatrészlábat, vagy ha furat galvánozva lesz. Ha a másik oldalon nem szeretnél kapcsolódást pl. egy teli-földnél, akkor egy nagyobb fúróval meg kell süllyeszteni a furatot, azon az oldalon.
No még egyszer.
"furatot kitöltik" -> Valakik, akik gyártják.
Szia!
Én HP1020-ast használok utángyártott tonerrel. Nekem teljesen bevált.
Még egyszer és utoljára:
Idézet: „(mert akkor ajánlottam egy gyártót )”
Harmadszor: harcipocok gyártatni (nem gyártani) akar NYÁK-ot, erre írtad, hogy bátor, mert házilag macera elkészíteni a furatgalvánt.
Üdv!
A mindkét oldali forraszthatósághoz előnyös, ha az alkatrész oldalra is teszel pad-ot. Egyébként a program a furat galvánosnak jelölt, csak a forrasztási oldalon levő pad-ot tudod megforrasztani. Nekem legalább is így működik. (Most vettem észre egy egyszerűbb GND vezetékelést. Mert egy régi, más tokozású procival működő nyákomról másoltam és a beidegződés...) A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2023
Melyik utángyártott tonert használod? Nekem is utángyártott 12A tonerrel megy a nyomtatóm, de gyengécske a nyomat.
Sziasztok!
Samsung Xpress 2022 nyomtatóm van, eredeti tonerrel. Ezzel és transfer papírral működik a NYÁK készítés. Most a következőt szeretném: sötét szürkére alapozott alu lemezre fehér feliratot készíteni. Ehhez rendeltem fehér toner port. Viszont nem tudom milként lehet üres kazettához jutni, betölteni és működésre bírni. Úgy tudom csip figyeli a kazetták állapotát. Van valakinek ötlete ezzel kapcsolatban? Üdv. Laci
Ha ez fehérrel működne, akkor nem lenne a fehér színű toner lézernyomtató milliós nagyságrendű.
1.)Valószínűleg nem fogod tudni úgy kipucolni az üres tonert, hogy az használható legyen fehér porhoz is.
(Jópár tekercs konyhai papírtörlő fog fogyni, ha megpróbálod annyira kipucolni, hogy ne legyen zavaró mennyiségű fekete maradék) 2.)kell hozzá az új csip is... Vagy veszel egyet töltötten, és azt kipucolod, akkor nem kell a csipet piszkálni...
Vagy Te még nem találkoztál ezzel:
Link:
Természetesen láttam. Csak még az a kérdés, hogy bármely nyomtatóhoz alkalmazható-e amelynek a festék tároló egysége utántölthető ezzel a fehér toner festék porral, és az megfelelőn képes azt kezelni, majd beszámolhatnál az eredményről.
Idézet: Úgy tudom, a kazettán lévő IC nem figyel semmit, a nyomtató, mint memóriát használja. A nyomtató kiszámolja mennyi fogyott a legutóbbi nyomtatáskor és a mennyiséget kivonja az IC-ben lévő "készletből". Állítólag ezek egyszerű EEPROM-ok. Még nem volt hozzá kedvem, hogy egyet is komolyabban megvizsgáljak. „Úgy tudom csip figyeli a kazetták állapotát.” Ha van feláldozható kazetád, tehetsz egy próbát, hogy egyszerűen kicseréled a port benne, de ahogy micimacko írta, nem lesz egyszerű kitakarítani a korábbi festéket.
Az ott felsorolt nyomtató típusok között szerepel az enyém is.
Aztán vagy igaz hír, vagy nem, de Alin engem még nem csaptak be.
A frekimérőm elő- és hátlapjának a fehér szitázása 12 ezerbe került.
Ha ez működik akkor lényegesen olcsóbb lesz. Köszi a chip információkat
Sziasztok.
Nem tudna segíteni valaki abban hol találom meg azt a videót ahol galvanizálással ónozta a kolléga a nyákot és utána maratta le. Előre is köszönöm.
Üdv
Ha van egy panel gerber file abból hogyan tudnék nyomtatni egy 1: 1 es rajzot hogy át tudjam rajzolni a nyákra ? Tudnátok segíteni ?
Keress egy gerber vievert (nézegetőt) Van ingyenes -online verzió is . Abból már ki tudod nyomtatni ...
Vagy próbáld meg a nyákterveződben a gerber import funkciót (ha van )
|
Bejelentkezés
Hirdetés |