Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   777 / 849
(#) icserny válasza gaspa hozzászólására (») Márc 20, 2023 / 1
 
Az ilyen kérdéseknek nincs sok értelme, mert fogalmunk sincs, hogy milyen panel van a kezedben. Legalább egy képet mutass, vagy nézz utána, hogy mi és hogy van bekötve rajta!

Az egyik lehetőség a stabilizátor átkötése (különösen esélyes a dolog, ha az átkötéshez forrasztási pontok is vannak kialakítva gyárilag.
Az 5 V-tal történő táplálás is járható útnak látszik, különösen, ha már ellenőrized, hogy a kijövő jelek milyen szintűek, vagy hogy vannak bekötve.
A "szintillesztő" nálad mit takar? IC, FET, vagy csak soros áramkorlátozó ellenállás?
(#) gaspa válasza icserny hozzászólására (») Márc 20, 2023 / 1
 
Ez a fajta van,3.3 v stab és vhct125a szintillesztő ic van rajta.

sd card.jpg
    
(#) tbarath válasza gaspa hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
A feszstab gondolom ams1117, azon simán eshet 1,3V, ami bőven alatta van annak, ami kell.
(#) icserny válasza gaspa hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Ezeket találtam: Fényképek, Fórum (benne kapcsolási rajz)

Ezekből úgy tűnik, hogy a szintillesztő 3.3 V-ot kap a beépített stabilizátorról és a kártya VCC bemenetének 5 V-os táplálása a legegyszerűbb megoldás.
(#) Pethical válasza gaspa hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Az SD kártyák alapból 3,3V-on működnek jelszintben is. A gyorsabb, nagyobb sebességre képes kártyáknak több csatlakozója van, ezeknek 1,8V-ra is szüksége van, de ezek nálad valószínűleg nincsenek a pályán.
Ha ilyen az eszköz, akkor azon van 5V-3,3V szintillesztő és 5V-al fog működni, azaz az ESP nem annyira fogja szeretni. Ha 3,3V-ról szeretnéd üzemeltetni például ESP-vel, vagy STM32-vel, akkor értelemszerűen nem kell szintillesztés, akkor viszont egy ilyen csak 300 Ft-ba kerül és nem kell vele tovább szenvedni. Nem tudom ez válasz volt-e a kérdésedre.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2023
(#) tibike32 hozzászólása Márc 20, 2023 /
 
Sziasztok !

Nem vagyok otthon az Arduino programozásában. Van egy akvárium vezérlő Ardunióval, amihez meg van a program is, amit fel szeretnék tölteni egy Arduino Uno-ra, de ezt a hibát dobja fel : "Arduino: 1.8.19 (Windows Store 1.8.57.0) (Windows 10), Alaplap:"Arduino Uno"

aquarium:37:53: error: 'POSITIVE' was not declared in this scope

LiquidCrystal_I2C lcd(0x3F, 2, 1, 0, 4, 5, 6, 7, 3, POSITIVE);

^~~~~~~~

exit status 1

'POSITIVE' was not declared in this scope "

Tudnátok segíteni ebben ?
A fájlt a csatolt fájlban találjátok.
Előre is köszi

Tibi

aquarium.zip
    
(#) mnyugger válasza tibike32 hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Idézet:
„LiquidCrystal_I2C lcd(0x3F, 2, 1, 0, 4, 5, 6, 7, 3, POSITIVE);”


Ez így nem jó!
Milyen LCD-d van a sok vezetékes? Vagy az I2C-s? (4 vezeték)
Utóbbinál így helyes:
LiquidCrystal_I2C lcd(0x27,20,4); // set the LCD address to 0x27 for a 16 chars and 2 line display

Előbbinél ez nem kell:
LiquidCrystal_I2C lcd(0x3F, 2, 1, 0, 4, 5, 6, 7, 3, POSITIVE);


refrencia

Ezt a pozitívot nem tudom. Még nem láttam.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2023
(#) mnyugger válasza mnyugger hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Referencia
Fórum
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2023
(#) mnyugger válasza tibike32 hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Ez talán a megoldás:

Idézet:
„Look at the I2C LiquidCrystal folder in your Libraries folder and look at the spelling of the folder name.
If it is spelled "LiquidCrystal_I2C" it is the wrong library for the display code you are using.
You need fm's library from here :
https://bitbucket.org/fmalpartida/new-liquidcrystal/downloads 4,2e
When you remove the old library (you can't just rename it) and install fm's library , the new library
folder name will be "LiquidCrystal" , NOT "LiquidCrystal_I2C".”
(#) tibike32 válasza mnyugger hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
SZia !

Ez I2C . Ez lenne az , ezt szeretném megcsinálni : https://www.instructables.com/DIY-Aquarium-Controller/
De a programozáshoz nem nagyon konyítok
Feltölteni fel tudom a progit tölteni.

Tibi
(#) proli007 válasza mnyugger hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Hello! Most róka béka vagy béka róka?
"LiquidCrystal_I2C lcd(0x27,20,4); // set the LCD address to 0x27 for a 16 chars and 2 line display
"
Mert a paraméterben 20 karakteres 4 soros, a megjegyzésben meg 16 karakteres kétsoros van..
(#) moltam válasza tibike32 hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Aki ezt írta más könyvtárat használt azonos néven, azért problémázik. Bővebben: Link
(#) robis01 válasza tibike32 hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Ledekkel világítani csak óvatosan. Próbáltam már meleg fényűvel és hideg fényűvel is. Jelentősen megnőtt az algaképződés mértéke, ami rossz hatással volt a hal állományra. Algaölő segített ugyan de nem szívesen alkalmaztam tartósan mert káros hatással volt a biológiai szűrőre.
Úgy vélem a fényspektrumokkal volt baj, olcsó szalagok nem elég széles spektrumúak. Ami jó lenne abból viszont nem találtam olcsót. De ha neked van jó forrásod, ami elfogadható árú ne tartsd magadban

Tény viszont hogy sokkal szebb a ledekkel megvilágított akvárium

Vagy 15 éve készítettem én is saját vezérlőt. A hőfokot is tudja vezérelni házilagos SSR-el.
(#) mnyugger válasza proli007 hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Ez amolyan tessék választani. A netről ollóztam. A lényegen nem változtat.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2023
(#) gaspa válasza gaspa hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Lehet használni az 5 voltos táppal,mert 5 V csak a stab ic-re megy .A vhct125a ic nem szintillesztő csak meghajtó és szintén 3.3 voltot kap tápnak.Csak az SD bemenetet védi,kifele csak 3.3 voltot ad.Úgy gondolták ez elég az 5 voltos eszközöknek és a 3.3-hoz is jó.
Működik az SD-re írás,de törli az előzőket és csak az utolsó beírást tartja meg.Talán holnap rájövök.
(#) gaspa válasza gaspa hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
Sajnos SD írásnál elakadtam,úgy tűnik amikor ide 3 percenként belép mindig felül írja az előzőleg beírt tömböt.Így mindig csak az utolsó marad a kártyán,nem írja egymás után.A furcsa az,hogy a nano-val ugyanez működött,az esp-vel nem,a különbség csak annyi,hogy a késleltetés
ott delay volt.Az utolsó beírt tömb jó.
  1. if ((szml == 0 || perc == 00) && (perc != pozi)) {
  2.     for (int i = 0; i < 27; i++) {
  3.       Serial.print(sdhat[i]);
  4.       Serial.print(" ");
  5.     }
  6.     pozi = perc;
  7.     Serial.println();
  8.  
  9.     myFile = SD.open(filename, FILE_WRITE);  //SD-re írás
  10.     if (myFile) {
  11.       for (i = 0; i < 27; i++) {
  12.         myFile.print(sdhat[i]);
  13.       }
  14.       myFile.close();
  15.       myFile = SD.open(filename, FILE_READ);
  16.       if (myFile) {
  17.         hossz = (myFile.size());
  18.         myFile.close();
  19.         Serial.println(hossz);
  20.       }
  21.       vga.setCursor(109, 274);  //Foglalt hossz olvasás SD-ről
  22.       vga.setTextColor(vga.RGB(SARGA), vga.RGBA(0, 0, 0, 255));
  23.       sdfog = hossz / 1000.0;
  24.       Serial.println(sdfog, 3);
  25.       vga.print(sdfog, 2);
  26.       vga.print(" kB");
  27.     } else {
  28.       vga.setCursor(109, 274);
  29.       vga.setTextColor(vga.RGB(PIROS), vga.RGBA(0, 0, 0, 255));
  30.       vga.print("??      ");
  31.     }
  32.   }
(#) KoblogPerGyok válasza gaspa hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
Szia!

Nem értem pontosan a kódodat, de más nyelveken, PC-n a file megnyitás módja adja meg, hogy mi történjen. Szóval a myFile = SD.open(filename, FILE_WRITE); simán lehet, hogy megnyitja a fájlt, és nem is törődik vele, hogy mi volt korábban benne, felülírja.
Keresni kell a file megnyitás módját, append, vagy ilyesmivel. Ha másképpen nem megy, akkor le kell kérdezni a fájl méretét, majd annak segítségével kell a file végére írni.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2023
(#) benjami válasza gaspa hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
Próbáld ki hogy a 10. sor után beszúrod az alábbi sort:
  1. myFile.seek(EOF);
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2023
(#) Pethical válasza gaspa hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
Ez a kód működőképesnek tűnik. Az SD.open(filename, FILE_WRITE); hívás automatikusan a fájl végére pozícionál, ez egyenértékű az appenddel, így ezzel se lehet gond. Máshol nem írsz fájlt a kódban?
(#) KoblogPerGyok válasza Pethical hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
Elképzelhető, hogy az Arduino-nál használt lib így csinálja, de ESP-nél lehet más.

Bővebben: Link

A fenti linkben FILE_APPEND -et használják. A kérdezőnek javasolnám a megfelelő lib megfelelő .c fáljában keressen az appendre. Ezek a kódok meg vannak írva bennük.
Ha a használt lib-ben van EOF és seek utasítás, akkor azzal is lehet esetleg. Mindez attól függ, milyen libet használ.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2023
(#) Pethical válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
Igen, igaz, az ESP-n átlendültem
(#) gaspa válasza Pethical hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
Ezt használtam amikor a nano-n próbáltam és működött,egymás után írta a tömböket és kiírta a növekvő memória foglalást.Nem látok komolyabb különbséget a kettő között.Arra gondolok az SD könyvtár nem úgy működik az esp-n,ennek van belső hardveres működése is másik SD_MMC könyvtárral.Csak ez az egy beírás van kódban és nem törlöm a file-t sehol.

  1. delay(5000);
  2.   writeStartTime = millis();
  3.   myFile = SD.open(filename, FILE_WRITE);
  4.   if (myFile) {
  5.     Serial.print("Írás ");
  6.     Serial.println(filename);
  7.     writeStartTime = millis();  //Array mentés SD-re
  8.     for (i = 0; i <= 19; i++) {
  9.       myFile.print(sdhat[i]);
  10.     }
  11.     hosz = (myFile.size());
  12.     myFile.close();
  13.     writeEndTime = millis();
  14.   } else {
  15.     Serial.print("Hiba ");
  16.     Serial.println(filename);
  17.   }
(#) KoblogPerGyok válasza gaspa hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
myFile = SD.open(filename, FILE_WRITE);

helyett:
myFile = SD.open(filename, FILE_APPEND);

Ezt kipróbáltad?
(#) gaspa válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
Oké ezt is kipróbálom .A position,seek utasításokat is kipróbáltam,mert később lépkednem kell a tömbök között,de loggolásnál túl bonyolult lenne.
(#) gaspa válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
Kipróbáltam,prímán működik,fizikailag is SD-n vannak a tömbök egymás után,egyforma hosszban.Ha kiveszem a kártyát és később vissza teszem helyesen működik,reset után is.
Nagyon köszönöm.
(#) KoblogPerGyok válasza gaspa hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
Szuper, akkor ez volt a gond.
Nincs mit!
(#) gaspa hozzászólása Márc 22, 2023 /
 
Sziasztok
Jelenleg az SD fájl elérést így adom meg: const char* filename = "/2023.03";,ez így fix.
Szeretnék minden hónapot új néven rögzíteni,ebben "/" jelekkel is meg tudom adni,de úgy tudom WRITE és APPEND létrehoz nem létező fájl nevet is.Hogyan tudnám a fájl elérést változtathatóan megadni.
(#) Pethical válasza gaspa hozzászólására (») Márc 22, 2023 /
 
Vedd ki a const jelölést előle, akkor karaktersorozat a tartalmát szabadon tudod módosítani. Vagy deklarálj char* helyett String-et.
Igen, az open bármilyen karakterláncot meg fog enni (ami megfelelő fájlnévnek) és létrehozza a fájlt, ha még nem létezik.
(#) Massawa hozzászólása Márc 23, 2023 /
 
Srácok egy kisebb problémába futottam. Egy rövid COBLED szalagot kellene kapcsolgatni az Arduinoval, és nem találok hozzá optimális FETet.
Az IRFZ44-vel nem tudom teljes fényeröre kapcsolni (12Vs a táp meg a LED szalag).Ha kicserélem egy Logic MOSFETre, ( IRLZ34) az meg nem tudja kikapcsolni.egy kicsit mindig világitanak a COB ledek. Mezei LEDdel mindkét trazisztor tipus müködik.
Az IRLZ34 még akkor is egy kicsit meghajtja a LEDeket, ha a Gaten nincs semilyen jel.. Ha a gatet a GND- re csatlakoztatom akkor is szivárog. Már vagy 5 darabot kiprobáltam.
Van valakinek valamilyen ötlete?
Egy mezei BD131-el kitünöen müködik minden. Megint tanultam valamit.
Mi lehet a gond a logicMOSFET-tel.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2023
(#) Pethical válasza Massawa hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
A mosfetek valamennyi áramot szivárogtatnak akkor is, ha nincsenek nyitva. Ez minimális és normális, az adatlapja jelöli mennyi. Alapból nem okoz gondot, de arra elég, hogy picit világítsanak a ledeid. Köss be a ledszalaggal párhuzamosan mondjuk egy 10k-s ellenállást, ha erről akarod üzemeltetni.
Következő: »»   777 / 849
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem