Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?
Lapozás: OK   161 / 169
(#) img válasza itibi hozzászólására (») Máj 2, 2023 /
 
"Siglent oszcilloszkópoknál nincs lehetőség zoom out funkció használatára."

Ha javasolhatom: tedd fel a legújabb firmware-t és teszteld újra, mert pont ezt néztem pár napja és működött (SDS1204X-E-n).
(#) nagym6 válasza itibi hozzászólására (») Máj 2, 2023 /
 
User Manual 39 oldalán "Zoom Mode". Ha ezt keresed.
(#) itibi válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 2, 2023 /
 
Igen, így van ahogy mondod(zoom in),de visszafele már nem igaz,az 1us-os felvételt nem tudom nyújtani 10ms-ra,csak mindig a megfelelő időalapnyi adatom van.
(#) itibi válasza img hozzászólására (») Máj 2, 2023 /
 
Köszi,majd megnézem!
(#) Suba53 hozzászólása Máj 3, 2023 /
 
Erre tud valaki gombot varrni?
Túl szép, hogy igaz legyen. Még ha csak a töredékét tudja, amit hirdet, akkor is egy jó vétel egy kezdőnek. Hol lehet a csapda?
(#) sdrlab válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 3, 2023 /
 
Már többször volt téma itt, olvasd vissza!
200$-ért kapsz egy bizonytalan, műszernek kinéző valamit, de nem műszerként használható megbízhatósággal...
(#) sany válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 3, 2023 /
 
Idézet:
„Hol lehet a csapda?”

Ezt csak az tudja aki oda aki elrejtette, hogy hol van.
Itt van egy YT videó róla.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2023
(#) Suba53 válasza sdrlab hozzászólására (») Máj 3, 2023 /
 
Ismerem a témát. Viszont ez csak durván 50$
És össze hasonlítva egy ilyen játékszerrel, vagy egy 10-12 ezer forintos DIY szkóp modullal, ez jóval többet ígér magáról.
Még ha nem is egy Tektronix, vagy egy 100.000.-Ft körüli szkóp.
Mindenesetre megnéznék róla egy tesztelős videót.
(#) Suba53 válasza sany hozzászólására (») Máj 3, 2023 /
 
Köszi a videót. Te mit hámoztál ki belőle?
(#) Suba53 válasza sany hozzászólására (») Máj 3, 2023 /
 
Megnéztem a videót. A videón tesztelt darab 75.000.-Ft körüli árat mutat. Annyiért valóban sokkal jobbakat lehet kapni, akár használtan is. De ez a kütyü egy kis pénzű diák, vagy kezdő hobbis számára már használható műszer érzést ad. Alap jelalak mérésekhez, a szkóp technológia megismeréséhez bőven jó. Aztán úgy is megjön az étvágy.
(#) sdrlab válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 3, 2023 /
 
Szerintem nézd meg jobban az árát!
Vagy te a kisebbik szkópra gondoltál volna, aminek az árát látod kapásból?? Mert az megint más kategória....
(#) img válasza sdrlab hozzászólására (») Máj 3, 2023 /
 
Igazad van: becsapós az oldal, mert kezdésként a legnagyobbat mutatja a legkisebb árával.
(#) sany válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 3, 2023 /
 
Én nem nagyon ismerem a digitális szkópok lelki világát. Én ilyen maradi vagyok. Analóg szkópot használok.
Most lehet sokatoknak nem fog tetszeni, de én ilyen távol-keleti oldalról nem vennék szkópot. Nem tudni, milyen a belső felépítése, hamis alkatrészek stb.. Van valami, de még sincs... Az ár/érték aránya lehet, hogy jó. Ha ingyen nyomnák a kezembe, akkor persze elfogadnám.
(#) Suba53 válasza sdrlab hozzászólására (») Máj 3, 2023 /
 
Igen, a csapdába én léptem bele.
Ügyesek ezek a kínaiak, no.
Amit néztem a 1014-es valóban húzósabb, és a 1013-as, ami a tablet oscilloscope néven fut
kerül 15 rugóba.

Nos a csapdát sikerült belülről felfedezni. De a kispénzű kezdőknek akkor sem egy elvetendő lehetőség.
(#) img válasza sany hozzászólására (») Máj 3, 2023 /
 
Az Aliexpressz az egyik legnagyobb, online piactér: pont úgy kell kezelni, mintha a hétvégén kimennél az Ecserire, stb. Szóval légy résen, mert trükkök mindig lehetnek. Én már sokat üzleteltem és még csak 2x próbáltak átvágni, de később megrendeltem még egyszer a terméket és azzal legaranciáztattam azt, amit elsőre rosszat küldtek (5x nagyító helyett 2.5x meg az elvileg 8AH-s akku alig tudott 3-at).
(#) Suba53 válasza sany hozzászólására (») Máj 3, 2023 /
 
Épp itt az ideje, hogy felfedezd.
Én is analóg szkópokon nőttem fel, aztán amikor az első olyan szkóp került a kezeim közé, ahol már nem nekem kellett számolgatni a képernyőn az osztásvonalakból, meg az időalapból a frekvenciákat, periódus időket, hanem csak le kellett olvasni a képernyőről, az hihetetlen örömet okozott. És az még katódsugárcsöves volt.
Ma meg elképesztő, hogy mi mindent tudnak viszonylag korrekt árakon is.
(#) dB_Thunder válasza sany hozzászólására (») Máj 3, 2023 /
 
Idézet:
„lehet sokatoknak nem fog tetszeni,...nem vennék szkópot.”

Egyetértek veled!
(#) sany válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 3, 2023 /
 
Már korábban felfedeztem én ezt, mint Kolombusz Amerikàt.
Ja én nem azt mondom , hogy ne vegyél, csak a saját véleményem osztottam meg.
(#) sany válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 4, 2023 /
 
Nagyon is azok. Itt a kínai áruházban a városunkban most 3x áron árulják ugyanazokat a termékeket pl. kabátot, mint amit kb. 20 évvel ezellőtt is árultak már. Szerintem a raktár legsötétebb bugyrából szedték elő, mert új árut ritkán kap az üzlet.
(#) Suba53 válasza sany hozzászólására (») Máj 4, 2023 /
 
Nem tervezek újabb szkópot venni.

Az utóbbi időben vásároltam pár dolgot az Aliról, meg nézegettem ezt azt, aztán azok meg küldözgetnek linkekekt műszaki cuccokról. Én meg ha találok olyasmit, ami szerintem érdekelheti a kezdő, vagy akár haladó kollégákat is, leírom, belinkelem, hátha ötletet tudok adni valakinek.

Én is szívesen olvasom mások ötletadó gondolatait, még ha nem is az van éppen fókuszban nálam. Ilyen ötletek alapján találtam szék görgőt, műszaki cuccokat, amiket konkrétan ugyan nem kersetem, de mégis örülök, hogy akkor éppen valaki elém tolta a tapasztalatait.
(#) itibi válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 4, 2023 /
 
A DSO-TC2 kerül 15000-be, a 1013D 50000-be, a 1014D pedig 57000-be+szállítás!
Csak azért írom, nehogy valaki csapdába essen!
(#) ONKYOS válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 7, 2023 /
 
Én sem vennék ilyen olyan Tablet, re Notebookra rádugható, digitálisnak mondott szkópot , egy db.ot sem.
Viszont használtan az ebay.com.on, 40-50ezer ft.nak megfelelő euro-ért, és angliai hirdetőnél, Fontért lehet rendelni,szinte újszerű állapotú Hameg 203, Hameg 205-...oszcilloszkópot,illetve ki lehet fogni,ezek profi kétsugaras cuccok, amelyikben nincsen storage/tárolás/,azok is megállják a helyüket, hosszú éveken át,.
szervízben, munkahelyen, idehaza a műhelyben..
A baj csak az hogy az elérhető megfizethető áruk ellenére, nem mindenki tudja, megrendelni ill UK.ból, hungary címre, nem szállítják el.
(#) Scoud hozzászólása Jún 3, 2023 /
 
Sziasztok!

Milyen oszcilloszkópot tudtok ajánlani elsőre? Használtam már, tudom kezelni.
kb. 100-150e Ft-ért, ha ennyiért érdemes.
Motorvezérlőket szeretnék vele javítani, kvarcokat, triakokat is kellene mérni, ezért min. 100MHz.
(#) ONKYOS válasza sany hozzászólására (») Jún 3, 2023 /
 
Én sem vagyok digi párti..
Azontúl hogy 30éve foglalkozok elektronikával, ák.javításával, kivitelezésével, készítésével,hozzátartozó szükséges mérésekkel, azt mondom elég egy Hameg 203....vagy 205-...otthoni, és szervíz használatra, munkákhoz is,
Az ebay.com. ról szereztem be, német orsz.ból küldték el, az újszerű állapotú, kétsugaras Hameg, szkópot, még kh-s sem volt, minden rotary. és funkció működik.
kb.60ezer ft.volt, szállítással.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2023
(#) ONKYOS válasza Scoud hozzászólására (») Jún 3, 2023 /
 
Üdv. motorvezérlő ák. nem mennek fel 10MHz-ig sem, Triakok,de még GTO-tirisztorok sem, az ipari nagyteljesítményű is max.18-20KHz-ig használható.
100MHz. kvarc ritka mint a fehér holló.
(#) Gafly válasza ONKYOS hozzászólására (») Jún 3, 2023 /
 
Kvarcon mit nézel oszcilloszkóppal?
(#) Scoud válasza ONKYOS hozzászólására (») Jún 3, 2023 /
 
Miért kvarcot nem lehet vele mérni?
Vannak RC játékok. Azokat nem lehet vele kimérni?
(#) ONKYOS válasza Gafly hozzászólására (») Jún 3, 2023 /
 
Ez most felesleges kérdés volt,értelmetlen is,az előzőre utaltál..
(#) ONKYOS válasza Scoud hozzászólására (») Jún 3, 2023 /
 
Nem a kvarcot szoktuk mérni, hanem a jelszintet,ill.azt hogy beindul e az oszcilláció, Rf. jelet, ampl.stb.
(#) Suba53 válasza ONKYOS hozzászólására (») Jún 3, 2023 /
 
Idézet:
„A baj csak az hogy az elérhető megfizethető áruk ellenére, nem mindenki tudja, megrendelni ill UK.ból, hungary címre, nem szállítják el.”

Köszönjük BREXIT.
Következő: »»   161 / 169
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem