Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC égető kapcsolás. Szerintetek működni fog?
 
Témaindító: (Felhasználó 449), idő: Jan 18, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 21
(#) Darazsx válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 29, 2006 /
 
Sztem meg fogom építeni...
(#) Tom Lord válasza puskas87 hozzászólására (») Máj 29, 2006 /
 
Ennyire ne egyszerüsítsünk, bár igaz:

"jah es pic es eeprom kozott mi a kulkombseg???
az alapelve az ugyanaz amit mi ugy nevezunk hogy "digitalis elektronika"... nem???"

Azt is írhattad volna, hogy egy SN7400 és egy 3G-s AMD proci között mi a külömbség.
Az alapelve az ugyanaz.
De ég és föld!
(#) gerry válasza puskas87 hozzászólására (») Máj 29, 2006 /
 
Üdv!

OFF:
puskas87, szerintem Topi leszedi a fejed, mert feltöltöttél egy bmp képet :yes:
ON:
üdv
(#) Frankye válasza gerry hozzászólására (») Máj 29, 2006 /
 
Ha nem is Topi, majd én!

Légy szíves, és - ha egy mód van rá - a későbbiekben a bmp helyett a jpg formátumot részesítsd előnyben! (A tárhely, a közhiedelemmel ellentétben nem végtelen!)
A továbbiakban figyelmeztetés és konvertálás nélkül törölni fogjuk a bmp képeket!
Ja, és ha már felteszel egy képet, akkor ne az üres területtel tedd fel, ha lehet! Köszi!
(#) Frankye válasza puskas87 hozzászólására (») Máj 29, 2006 /
 
Miért nem használod valamelyik tervező progit? Eagle, PCB123, stb.
Megrajzolod a kapcsolást, aztán átteszi a progi NYÁK-rajzba. Ha "lusta" vagy, az autoroute még a bekötést is megcsinálja helyetted. És még tükrözi is!
Sajna, magyar nyelvű tervező progit nem ismerek, de a PCB123 fordítását már készíti valaki a fórumból (talán PCB kolléga?), az Eagle-höz pedig van magyar nyelvű leírás!
A PDF Creatorral meg virtuális nyomtatót készíthetsz a gépedre, amivel méret- és arányhelyesen pdf file-ba nyomtatja, amit simán ki tudsz nyomtatni (ténylegesen) az A4-esre.
(#) Norberto válasza Frankye hozzászólására (») Máj 29, 2006 /
 
Egy konvertálás csak nem emészt fel olyan sok időt...nameg valamivel el kell telnie a moderátorkodással töltött időnek

Szal én BIZTOS nem törlöm a képeket...inkább csöndesen átkonvertálom, és visszarakom jpg-ben
(#) Báddzsó válasza Norberto hozzászólására (») Máj 29, 2006 /
 
nemazért, de ilyen rajzokat jobb lenne gifben, vagy png-ben, pdf-ben, wmf (hogy egy vektorosat is mondjak) felrakni, mert azok nem veszteségesek, nincs színtorzulás az éleknél, mint pl jpg-nél...)
(#) Darazsx válasza Tomee hozzászólására (») Máj 29, 2006 /
 
Tudomez nem ide tartozik de megmértem a programozó feszt a 7-es lábon és vmelyik proggal nyomattam a programozást. 9.8Vot kaptam üresjárásban meg 10.4Vot, szerintetek ez megfelel a piceknek az előbb postolt kapcsolással? Vagy külön tápas kapcsolás kell?
(#) Báddzsó válasza puskas87 hozzászólására (») Máj 29, 2006 /
 
Ezt nézde meg: katt
van hozzá nyák rajz is! és 100% jó, mert én is ezt a kapcsolást használtam, nekem még leptopról is ment.
(#) tbence3 válasza Báddzsó hozzászólására (») Júl 10, 2006 /
 
sziasztok!
Szükségem lenne egy pic programozóra ami képes PIC16F628-ast programozni!! Nagyon sürgős lenne! Valaki tudna segíteni? Elöre is köszi
Bence
(#) Báddzsó válasza tbence3 hozzászólására (») Júl 10, 2006 /
 
én ezt használtam régebben: katt teljesen meg voltam vele elégedve, leptopról is ment, most is működik csak azóta csináltam egy nagyobbat (40lábú pichez is jót) és azt használom.
(#) Báddzsó válasza tbence3 hozzászólására (») Júl 10, 2006 /
 
most látom hogy a te hozzászólásod előtti hozuzászólásomban is van egy, Az ugyanaz mint amit az előbb belinkeltem csak van hozzá jó nyákrajz és icsp-s. Használd azt!
(#) speki válasza Báddzsó hozzászólására (») Júl 10, 2006 /
 
P4 esen lehet irni picet az egyszerü iróval
(#) tbence3 válasza Báddzsó hozzászólására (») Júl 10, 2006 /
 
hogy mi?
Bocs de már késő van!
(#) Báddzsó válasza tbence3 hozzászólására (») Júl 10, 2006 /
 
a lényeg: EZ jobb mint amit írtam nemrég.
(#) Báddzsó válasza speki hozzászólására (») Júl 10, 2006 /
 
én meg ezt nem értem
kérdés v. kijelentés,
melyik az az
Idézet:
„egyszerü iró”
?
(#) tbence3 válasza Báddzsó hozzászólására (») Júl 10, 2006 /
 
ez szerintem nem lényeges.Amúgy ez nekem is jó a 16f628 hoz? nem jobb azért a másik amit elöbb leírtál?
(#) Báddzsó válasza tbence3 hozzászólására (») Júl 10, 2006 /
 
a kettő ugyanaz csak amihez van nyákrajz azzal majd fogsz tudni programozni más picet is (akár a 40 lábú 16F877-et is) , mert ki van bővítve ICSP-s csatlakozóval.
teljesen jó 16F62X(A)-hez (is)
(#) speki válasza Báddzsó hozzászólására (») Júl 10, 2006 /
 
ez elég egyszerü nem?

newpic22.gif
    
(#) Báddzsó válasza speki hozzászólására (») Júl 10, 2006 /
 
(ez ugyanaz amiből én már 2 félét is belinkeletem )
(#) speki válasza Báddzsó hozzászólására (») Júl 10, 2006 /
 
az mit jelent az a ICSP
mert én még csak most szeretnék vele foglalkozni a pic programozással
(#) speki válasza speki hozzászólására (») Júl 10, 2006 /
 
az előbb kérdezted melyik az egyszerü csak azért raktam be én is
(#) tbence3 válasza Báddzsó hozzászólására (») Júl 10, 2006 /
 
Köszi!
(#) Báddzsó válasza speki hozzászólására (») Júl 10, 2006 /
 
ICSP: In Circuit Serial Programming (kész áramkörön belüli soros programozás) tehát benne van a pic a kész áramkörödbben -(bármilyen pic lehet ami támogatja az icsp-t (adatlapból kiderül))- és rádugsz 5 lábára egy csatit és be tudod progizni. tehát nem kell pakolászni picet tesztelés közben a cél áramkör és programozó között. persze ha icsp-akarsz haználni akkor úgy kell megtervezni a cél áramkör nyáklapját, hogy rá tudd dugni valahova az icsp csatiját. adatlapok, icsp info stb: www.microchip.com
(#) speki válasza Báddzsó hozzászólására (») Júl 10, 2006 /
 
Kössz!!!
(#) speki válasza Báddzsó hozzászólására (») Júl 10, 2006 /
 
ÉN 16f84 et szeretnék programozni
(#) speki válasza Báddzsó hozzászólására (») Júl 10, 2006 /
 
és milyen programok kellenek még ,hogy pic be tudjak irni gond nélkül
(#) Flash válasza speki hozzászólására (») Júl 10, 2006 /
 
IC-Prog 1.05 . Ezzel próbálkozz, nekem elsőre sikerült, és JDM programozót használtam. Csak az XP drivert ne felejtsd el feltelepíteni (persze csak ha XP-t használsz )
(#) Báddzsó válasza speki hozzászólására (») Júl 10, 2006 /
 
16F84 helyett használj 16F627 vagy 628-at, ("A" betűs is lehet) többet tud, fele annyiba kerül, 99,8%-ban kompatibilis 16f84-el. a progikban csak egy minimális átírás szükséges és 100%osan jó lesz.
MPLAB kell szoftver fejlesztéshez, +egy beégető szoftver pl: icprog, javasolnám még a basices fejlesztő eszközöket (pl picbasic), de ugye az nem ingyenes... és eMulelal vmilyen torrentel véletlenül se töltsd le.
http://www.ic-prog.com
mplab: www.microchip.com

(egyébként mér baj az a fejlesztőknek, hogy nem veszem meg a programjukat és használom? jobb lenne nekik ha nem venném meg és nem használnám?? mivel úgy sincs rá pénzem )
(#) Frankye válasza Báddzsó hozzászólására (») Júl 11, 2006 /
 
Idézet:
„egyébként mér baj az a fejlesztőknek, hogy nem veszem meg a programjukat és használom? jobb lenne nekik ha nem venném meg és nem használnám?? mivel úgy sincs rá pénzem”


Erről ne kezdjünk újabb polémiát! Az Eagle-topicban volt erről már szó. Köszi!
Következő: »»   2 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem