Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1091 / 1127
(#) kadarist válasza david87 hozzászólására (») Okt 9, 2023 /
 
Szia!
Mármint a telepítő ISO fájlba akarod beletenni a drájvereket?
(#) david87 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 9, 2023 /
 
Igen hogy ha kész kezdje a drivereket telepiteni
(#) jani1987 válasza david87 hozzászólására (») Okt 9, 2023 /
 
Nlite. Régen azt hiszem ezt használtam.
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 9, 2023 /
 
Kis kiegészítés a beállításhoz. Még csak sejtem hova mit kellene írni.
(#) david87 válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 9, 2023 /
 
Sikerült telepitenem egy xp ere a régi alaplapra de nem mindig hajlandó be bootolni.
(#) jani1987 válasza david87 hozzászólására (») Okt 9, 2023 /
 
Amúgy lehet készíteni windows bootos pendrivot ha a lemez nem jönne be.
(#) Doky586 válasza david87 hozzászólására (») Okt 10, 2023 /
 
Win98 nem kéne..?
(#) david87 válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 10, 2023 /
 
Pendrájvról tettem fel az xp.
(#) Gombszem hozzászólása Okt 19, 2023 /
 
Telepítettem (volna) a Win11 (x64, HU) legújabbat. Az eredeti MS ISO-t Rufus-al felírtam (a TPM kikapcsolva).
A telepítés elmegy addig, míg kéri az MS fiókba belépést. Nem akarom megadni, de más lehetőséget nem kínál fel. A régebbi Win11 telepítőnél volt lehetőség ezt átlépni.
Mi történt? Megszüntették? Mit kellene csinálni?

IMG_0100.JPG
    
(#) Doky586 válasza Gombszem hozzászólására (») Okt 19, 2023 /
 
Adjál meg egy nem létező domainú email címet többször is ha kéri és engedni fogja utána.
(a 23H2 (22631.2428) -t raktad fel vagy a régebbit?)
(#) bbb válasza Gombszem hozzászólására (») Okt 19, 2023 /
 
Igen, rá akarnak venni, hogy online fiókot használj. Igen, ki lehet kerülni. Igen, csúnyább dolgot is elfütyültek közben (én a vállalati csomaggal küzdöttem meg, mert október körül teljesen elrontották és bogarat raktak a feldolgozóba, amitől kifagyott az OOBE, így most a vadiúj gépekre előbb fel kell rakni egy frissítést, mielőtt megkaphatnák a ppkg fájlt).

A kikerülés:
Mikor elkezded az OOBE lépéseit végignyomkodni, nyomj shift+F10-et, amitől feljön egy parancssor ablak. Oda írd be:
  1. oobe\bypassnro
majd enter. Ha minden igaz, akkor újraindul, majd kihagyhatod az online fiókos dolgokat.
(#) Doky586 válasza bbb hozzászólására (») Okt 19, 2023 /
 
Mi az ördögtőlvaló az online fiókban..?
Főleg hogy ki lehet lépni belőle és van előnye is.
(#) robis01 válasza Gombszem hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Ezt Win10 is eljátssza már. Szerencsére ha nem kap netet telepítés közben akkor tovább enged minden gond nélkül.
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Miért engem kérdezel? Én a megoldást írtam le, nem a problémát.
(#) Doky586 válasza bbb hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Kitől kérdezzem?
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Attól, aki felvetette a problémát.
(#) Gombszem válasza bbb hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Köszi.
Közben kiderült, hogy a Rufus is megteszi ezt a szívességet egy kattintással. De még ő sem írja le, hogy ki kell húzni az internetet, különben nem működik a megoldás.

Én úgy vagyok az MS-el, hogy semmilyen egyéb programját (pl. One Drive), tárhelyét, levelezőjét nem használom. Kivéve néha a Skype-ot, de azt sem szeretem. Van másik.
(#) Doky586 válasza Gombszem hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Mi az ördögtől való az online fiókban..?
(#) szs válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 20, 2023 / 1
 
Például az:
Veszel egy gépet, hozzá operációs rendszert. (Windows11).
Telepítenéd, és akkor jön ez, amit mutatott. Hogyan legyen online fiókod, ha még az operációs rendszert sem telepítetted? Vannak ám emberek, akiknek ez az első gépe, első rendszere.
Értsd: a hozzáállást nem értem. A Microsoft-ét.
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Ráböksz és feldobja a regisztráció opciót is, ennyire nem hülyék azért és nem nehezítik meg azt az utat, amit ők akarnak mindenkinek kiválasztani.
Sok más oka lehet mondjuk, többek között ha nem magadnak telepíted a gépet vagy simán csak nem akarsz fiókkal belépni.
(#) robis01 válasza szs hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Szerintem akinek ez lesz az első gépe az tuti nem fog op rendszert telepíteni, pláne nem drivereket keresni. Ki fogja fizetni a boltban a telepítés árát, vannak helyek ahol az op rendszer ára tartalmazza a telepítést is. De ez nem csak win jellemző, vannak aikk ha új telefont vesznek odaadják a régit, hogy másolja át az eladó az adatokat, appokat, beállításokat.
(#) Udvari Zsombor válasza Gombszem hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Azt a trükköt tanultuk, hogy Windows telepítésekor húzd ki a LAN kábelt a gépből, így kénytelen felajánlani a helyi fiók létrehozását ‒ egy próbát lehet, hogy megér.
(#) veroka válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 24, 2023 / 1
 
Mondjuk, hogy nem tudod milyen adatokat küld el Microsoftnak amikor bejelentkezel, és hogy azok az adataid hova kerülnek vagy mit csinálnak velük. Persze elolvasod és értelmezed a felhasználási feltételeket és az adatvédelmi irányelveket ami úgy van megfogalmazva, hogy azokkal az adatokkal többet nem rendelkezel mert lemondtál róluk azzal, hogy létrehoztál egy online fiókot.
(#) Doky586 válasza veroka hozzászólására (») Okt 25, 2023 / 2
 
Javaslom ne legyen okostelefonod se. Kizárólag utcai telefonfülkéből telefonálj. És semmilyen számítógéped se legyen mert mind megfigel téged.
(#) veroka válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 25, 2023 /
 
Ez baromi nagy túlzás, de jól megvilágítja mennyire nem érted a problémát. Az a baj, hogy nem én választhatom meg hogy ki figyelhet meg és ki nem. De ha neked ez mindegy, akkor oszd csak meg a bankkártya adataidat a Microsofttal.
Megjegyzem hogy Linuxot használok, értek is hozzá és tudom hogy mi milyen adatokat küld el rólam.
(#) Doky586 válasza veroka hozzászólására (») Okt 25, 2023 /
 
Ha te azt hiszed hogy csak microsoft fiókkal tudnak megfigyelni a windowsban akkor nagyot tévedsz..

A bankkártyának meg mi köze ehhez?
Azt nem az ms hanem a google fiókomban osztottam meg.

Már megint egy linuxos köt bele a windowsba.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2023
(#) Ge Lee válasza veroka hozzászólására (») Okt 25, 2023 /
 
És mióta döntheted azt el szabadon, hogy ki figyeljen meg és ki nem? Attól hogy nem tudsz róla hogy megfigyelnek? Az Echelon rendszer évtizedek óta működik és figyeli az egész emberiség globális kommunikációját, és akkor mi lehet még ezen kívül, amiről csak az a néhány beavatott tud? Én sem beszélhetek róla mert dolgoztam hasonló munkakörben, de a jelenlegi technika már ott tart, hogy ha akarják úgy is megfigyelik hogy mit csinálsz a PC-den, hogy sem az online hálózaton sem vizuálisan nem lépnek kapcsolatba vele. Azaz még csak csatlakoznod sem kell a hálózatra, elég ha bekapcsolod a PC-t. És teljesen mindegy hogy Linux van rajta vagy akármi.
(#) deebo válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 25, 2023 1 / 1
 
Gondolom alufóliasapkád már van.
(#) img válasza deebo hozzászólására (») Okt 25, 2023 /
 
Felesleges idekeverni az alufólia sapkát. Ha valaki nem tud valamiről vagy nem akarja elfogadni a létezése tényét abból maximum neki lehet hátránya, de attól az a dolog még létezhet.

Például.
(#) deebo válasza img hozzászólására (») Okt 25, 2023 / 1
 
Ó jézusom... Ehhez kb olyan beavatkozás kell, aminek semmi értleme, mert akkor hozzáférsz a géphez és kiveheted belőle a HDD-t. Húzd csak fel a sapkát te is. A SATA kábelek árnyékolva vannak, ha ennyire képesek lennének rádiójel kibocsátására, akkor működésképtelen lenne a PC. Ez akkora marhaság, mint amikor az esztergásember megmagyarázta, hogy a maszktól leszel beteg, mert amikor kifújod a levegőt, akkor visszaszívva bemegy a vírus a tüdődbe, amit előle onnan fújtál ki....

Próbáljunk már legalább egy picit logikusan gondolkozni ezen a fórumon, egy nyugdíjas facebook csoportban nem lep meg az ilyesmi, de itt?
Következő: »»   1091 / 1127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem