Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki hol gyártatja a NYÁK-ot ?
 
Témaindító: kaqkk, idő: Ápr 16, 2018
Témakörök:
Lapozás: OK   63 / 66
(#) sdrlab válasza elactrofan hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Hát ez az..., ez lenne a logikus! Bár, még sosem küldtem olyat, ami ne fért volna bele a lehetőségeikbe! Ha hiba van, azt pedig egyértelműen jelzik előtte...
(#) sdrlab válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Idézet:
„Az nem fordulhatott elő, hogy véletlenül te használtál ezeken a pontokon eltérő méretű átkötéseket az oldalak között? Esetleg nem ilyen volt eredetileg, de valamilyen háttérparaméter automatikusan beleavatkozott még a tervezésed során?”


Válasz....
(#) sdrlab válasza lóri hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Azt hittem egyértelmű volt a válaszom, hogy mindig van DRC(fura a feltételezés is, az esetleges kihagyásáról).
(#) sdrlab válasza niedziela hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
De okos vagy vazze.... Már csak olvasni kéne megtanulni!
(#) Skori válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Mekkora átmérőjűek ezek a VIA-k, és mekkorára cserélték? A kétféle furat lehet technológiai különbség ha nagyon kicsi a méretek, ha jól tudom 0,2mm körül van egy határ, alatta lézerrel fúrnak, ami feláras. Ha ennek a környékén van az átmérő akkor lehet kerekítési probléma is, pl a gerber néző lefelé kerekíti a méretet, a gyártó gép viszont nem mindig. Persze csak tippelgetek mi okozhat még ilyet. Pl. sokrétegű panelen, ahol nagy a hőelvonás (pl. belső teleföld) lehet, hogy nem tud mindent lézerrel fúrni, és ahol nem tud ott marad a mechanikus fúrás nagyobb átmérővel. Lehet, hogy a gyártó programja tud ilyet szimulálni, előre felismern, és pár dolgot automatikusan meg is old - így ahogy a képen látjuk. Ezek a nagyobb VIA-k nem egy nagy egybefüggő rétegre csatlakoznak lejjebb?
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2023
(#) bbb válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Ha megkérdezed őket róla, az még nem reklamáció. Esetleg elmondják mire figyelj oda legközelebb még jobban, hogy ez ne fordulhasson elő.
(#) Alkotó válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Azért keresem a "kiskaput", mert amit mondasz arra oka sincs a gyártónak, és valójában lehetőséges se nagyon.
Ha nem sérti az érdekeidet, akkor tegyél fel egy képet arról, ahogy a cég gerbernézegetője látja a panelnek ezt a részét.
(#) sdrlab válasza Skori hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Jó irányba kapirgálsz Ahogy nézegettem, feltűnt nekem, hogy mindegyik megnagyobbított VIA a másik oldalon egy smd alkatrész pad-jébe volt ágyazva! Ez helytakarékossági okból volt elkövetve.
Valamiért ebben az esetben kb 1-2 tized mm-el vastagabb fúrást alkalmaztak, és ennek volt a következménye, hogy másik oldalon(ahonnan fotóztam), a VIA pad részét meg kellett nagyobbítaniuk, mert a 0,6mm-es átmérő egy pl 0,5mm-es furathoz már nyilván nem annyira gyártható.
A fura továbbra is az, hogy erről engem nem tájékoztattak, szó nélkül elvégezték, legyártották...
Gondot jelen esetben nem okoz, mert ez kézi ültetésű panel(abból is a legelső próbaverzió), így a nagyobb átmérőjű furat miatt kicsit több ónnal lehet forrasztani, de ha gépi ültetés lenne, akkor ott már számítana, hogy nagyobb az elszívás....
Teleföldnél nincs gond, azt simán megcsinálják jól
(#) sdrlab válasza bbb hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Igen..., úgy döntöttem, azért csak rákérdezek, hogy ezt mégis hogy gondolják...?!
(#) sdrlab válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Az eltérés nem a sejthető kategória! Jól látható a különbség. A gerbereken sehol sem látszik, sem nálam, sem a gyártónál.
Illetve, itt ugye ők nem szokták visszaküldeni a gyártói gerbereket elfogadásra, mert ott biztosan látszik ez a különbség. De...ki vette volna ezt észre még ekkor is??!! Hiszen csak úgy, ránézésre minden ok, annyira azért nem feltűnő, hogy kiszúrja az ember szemét....
De, aki elkövette a módosítást, ő pontosan tudta, mit tesz, s miért...illett volna jeleznie a megrendelő felé!
(#) diginewl válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Olvasom itt a problémákat, és egyetlenegy kérdésem van:
Ez a panel a 10*10cm-es 2 dolláros feltétellel készült?
(#) Massawa válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Esetleg még a furóválasztásnál lehetett a hiba. De nem értem miért itt okoskodtok? Kérdezd meg a gyártonál. Ök, ellentetben, velünk le tudják követni a történteket. Nekünk még a másik oldalt sem mutattad meg!
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2023
(#) sdrlab válasza diginewl hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Igen, azzal készült!
Van valami ezt érintő apróbetűs rész?
(#) sdrlab válasza Massawa hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Az okoskodásnak valóban nem sok értelme van, viszont más is tanulhat belőle, vagy lehet olyan infó birtokában, ami válasz a kérdésre!
Mit mutassak meg rajta? Leírtam, mi van ott! Ezek a VIA-k pad-ekbe végződnek a másik oldalon!
Ahogy feljebb írtam, meg fogom kérdezni a gyártót is a témában....
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2023
(#) Massawa válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
De ehhez a tanuláshoz neked kellett volna feltárni a dolgokat. Mert igy mit lehet tanulni? Hogy lehet nálad (és okkal) belenyultak a gerber fájlba?
Akkor lehetett volna tanulni, ha elöbb te tisztázod mi is történt.
Ha ezt az oldalt le tudtad fényképezni akkor a másikat miért nem tudod?
Ha ott egy egységes hütö stb felület van, akkor azért csináltak nagyobb lyukakat, hogy javitsák a megoldás termikus jellemzöit.
(#) sdrlab válasza Massawa hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Megjegyezted(joggal), hogy miért "okoskodunk" itt feleslegesen..., miközben te magad is ezt követed el!

Azért nem fotóztam le, mert akkor még nem sejtettem az összefüggést a másik oldallal! Harmadszor viszont nem kívánom leírni, mi van a másik oldalon! Szerintem az előző kettőből is a nem okoskodók már megértették!
(#) Régi motoros válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Ha titkos projektet csinálsz nem is értem miért ide jöttél kérdezősködni...
Ui.: Ja csak költői kérdés volt, nekem nem kell magyarázkodni...
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2023
(#) sdrlab válasza Régi motoros hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Mert vágytam arra, hogy a tiédhez hasonló, információ nélküli hozzászólásokat olvassak...
(#) lóri válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 23, 2023 /
 
Megértettem a válaszod.
A semmi információból próbálunk válaszolni. Csak kész tények vannak, abból feltételezünk, ezt-azt.
(#) diginewl hozzászólása Nov 24, 2023 /
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni:
Nézegetem ezeket a flexPCB-ket. Ezekből is van 1, és kétréteges. Ezt hogyan lehet megtervezni? Ugyanolyan rétegek, és gerber kell hozzá mint a sima kétoldalas nyák-hoz?
(#) ONKYOS válasza diginewl hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
Az csak hulladéknak való.
Egyoldalas, és kétoldalas üvegszálas,1,5mm.vastag, 0,35umm,/fólia jó minőségű nyákot szerezz be.
Tervezéshez nem kell pc.sem program, csak a kapcsi rajz.
Többit mind sk. perfect kell megoldani.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2023
(#) kaqkk válasza ONKYOS hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
Idézet:
„Tervezéshez nem kell pc.sem program, csak a kapcsi rajz.
Többit mind sk. perfect kell megoldani.”
Ez mit jelent ??
(#) elactrofan válasza diginewl hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
Tervezése ugyan úgy történik, a gyártás is gerberekből csak épp nem fr4 a hordozó hanem fólia. De miért is kéne máshogy tervezni?
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2023
(#) diginewl válasza elactrofan hozzászólására (») Nov 25, 2023 /
 
Ok! köszönöm!
(#) Kovidivi válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 27, 2023 /
 
sk. - saját kézzel?
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Dec 9, 2023 /
 
Sziasztok!

Érdekelne, hogy kinek volt már hasonló tapasztalata. A történet a következő:

Rendeltem nyákot a JLC-től. Mint mindig, tökéletes eredményt kaptam. És most sem lett volna mésképp, ha kézhez kapom. Cssakhogy a magyar szállító visszaküldte a csomagot. A gyárból elindult a csomag, megérkezett a Hong-Kongi központba, onnan Budapestre érkezett. Eddig a szokásos. Aztán Pestről a debreceni üzembe érkezett. - és szerintem itt történt valami a csomaggal, - mert a debreceni üzem visszaküldte a pesti központba, onnan pedig vissza JLC-nek. Szóval nekem az a gyanúm, hogy a magyar oldal nem kezelte kellő körültekintéssel a csomagot, ezért vagy megsérülhetett, vagy elképzelésem sincs. A szállító cég helytelen, illetve értelmezhetetlen cimkézést, vagy sérülést mond. Namost ha a cimírat helytelen, akkor nem jutott volna el magyar oldalon sem Budapestről Debrecenbe, és onnan ismét Budapestre. Az én véleményem az, hogy a magyar oldalon a szállító cég valamit rosszul csinált. Baromi mérges vagyok egyébként...
(#) bbb válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 9, 2023 /
 
Anyázni a postánál, panaszkönyvbe beírni. Nekem is elhagytak már nem kevés holmit, egyre gyengébb a szolgáltatásuk szintje.

Ahhoz, hogy megkapd a visszaküldött nyáklapokat, sajnos a JLC ügyfélszolival is fel kell venned a kapcsolatot és kérned őket, hogy próbálják meg megint a postázást - persze ezért tök jogosan fel fognak számolni költséget.

Kellemetlen helyzet, s csak a postán tudod levezetni a dühöd.
(#) mcc válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 9, 2023 /
 
Ha újra kéred a szállítást, akkor használd a Global Standard Direct Line szállítási módot. Ez nem érinti a Magyar Postát. A DPD hozza ki.
(#) niedziela válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 9, 2023 /
 
Fel kellene venned a kapcsolatot a jlc-vel, mert ha elírták a cimet, akkor meglehet azért küldték vissza. Nem vagyok postás, de elképzelhető, hogy magyarországra azért érkezett meg, mert a cimzésben ott van a hungary, de lehet ismeretlen város, vagy nemlétező utca.
Az is érdekes lehet, hogy posta vagy egyéb futárcég.
(#) Zoli_bácsi válasza mcc hozzászólására (») Dec 9, 2023 /
 
Pont a DPD-t akartam elkerülni.
Következő: »»   63 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem