Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1096 / 1137
(#) jani1987 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
Tessék itt a beállítási lista.
(#) kadarist válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
Hát akkor nem nyert hangszórót. Esetleg egy firmware frissítést még meg lehet próbálni, hátha beleteszi a bridge-et.
(#) bbb válasza kadarist hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
Pont ott van benne, ahol az általad linkelt kézikönyv is mondja. Csak ebben még elég hülyén implementálták. Eleve marhaság, hogy a MAC címeket kell beírni neki, de mindegy, azt Jani megtette. Utána viszont még pár apróság van hátra... Wifi bridge esetében a wifi nevének meg kell egyeznie minden eszközön, mint ahogy a biztonsági beállításoknak is. A becsatolt képen leginkább úgy néz ki, mintha alapbeállításon lenne a wifi részleg a bridge üzemen kívül mindenben.

@Jani:
Állítsd be szépen a wifi nevét ugyan arra, mint a másikon is van, a biztonsági dolgokat szintén egyeztesd és legyen egyforma minden eszközön! Ha így se megy, akkor ennyi.
(#) kadarist válasza bbb hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
Ja látom, csak egy szinttel lejjebb. Bocs.
(#) martin66789 hozzászólása Nov 27, 2023 /
 
Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni merevlemezzel kapcsolatban.

A történet:
Újra akartam telepíteni a gépemet (Windows 10), de előtte gondoltam kitakarítom. Kitakarítottam visszakötöttem mindent ahogy volt, bekapcsolom (még nem telepítettem újra), brutál hosszú ideig tölt be az oprendszer (SSD-re van telepítve külön) majd megjelenik egy "Fix D.." felirat "100%", betölt az oprendszer nézem a meghajtókat a 3 merevlemezből meg 1 SSD-ból látok 2 merevlemezt és 1 SSD-t. Kikapcsolom a gépet leellenőrzöm az érintett merevlemez csatlakozóit majd újra bekapcsolom, most rendesen gyors a boot idő kb 15s, nézem a meghajtókat most látom mindet, az érintett merevlemez tartalmát is látom. Újratelepítem a gépet az SSD-re, de az érintett merevlemez megint nem látom, feltettem a Hard Disk Sentinel programot, mellékeltem képet a merevlemez állapotáról, meg az Aomei partition assistantról is egy képet.
Mi történhetett a merevlemezzel? Takarítás után nem érintkezhetett rendesen a sata csatlakozó és ezért próbált javítani valamit az oprendszer és elronthatott valami a merevlemezen hogy most üresnek látom. Próbáltam partíciót létrehozni, de nem sikerült. A Számítógép-kezelésben nem látom a merevlemezt.
(#) mikrodigit válasza martin66789 hozzászólására (») Nov 27, 2023 /
 
Én kicserélném a Sata kábelt. Lehet belső érintkezési hiba a kábel és a csatlakozó között is és nem tett jót neki, hogy megmozgattad.
(#) martin66789 válasza mikrodigit hozzászólására (») Nov 27, 2023 /
 
Azt elfelejtettem leírni hogy most USB-vel van a géphez kötve kivettem a gépből. Valamit esetleg tenni vele hogy lássam a tartalmát?
(#) Doky586 válasza martin66789 hozzászólására (») Nov 27, 2023 /
 
Mit mutat a lemezkezelő?
Ha ott nincs akkor a tárolóhelyeknél keresd.

Ha tárolóhelynek volt beválasztva az usb-n lehet pont így viselkedik. Csak sata a megfelelő.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2023
(#) pipi válasza martin66789 hozzászólására (») Nov 27, 2023 /
 
Eszközkezelőben látszik? USB eszközök és lemezmeghajtók között változás van bedugás/(leállítás)kihúzáskor ?
(#) img válasza martin66789 hozzászólására (») Nov 28, 2023 /
 
Üdv!

Adatmentésre az USB kapcsolat nem megfelelő, mert nem viszi át az ATA utasításkészlet több parancsát. A SATA és a tápkábel cseréje után, mielőtt bármi mást tennél a meghajtóval azonnal le kell klónoznod bitpontos másolattal, mert a P300 széria SMR-es: ha az oprendszer lefuttatja rajta a TRIM parancsot, akkor ami szektor addig csak ki volt jelölve felszabadításra annak az adattartalma véglegesen el is tűnik, tehát minden bekapcsolva töltött másodperccel versenyt futsz az idővel. Utána pedig a klónról / image fájlról lehet kinyerni az adatokat egy harmadik meghajtóra. Az alábbi programokkal mind végig tudod csinálni a folyamatot, a használatuk alapján a legnehezebb felé haladó sorrendben listáztam őket:

- Raise Data Recovery www.raisedr.com
- Getdataback Pro www.runtime.org
- R-Studio www.r-studio.com
- UFS Explorer www.ufsexplorer.com
- DMDE www.dmde.com

Szerk.: Ha adatmentéssel kapcsolatos tanácsra van szükséged akkor megkereshetsz üzenetben.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2023
(#) Doky586 válasza martin66789 hozzászólására (») Nov 28, 2023 /
 
Idézet:
„előtte gondoltam kitakarítom”

Bőven elég lett volna fizikailag kitakarítani pl kifújni a port, felesleges volt a partíciókat kitakarítani kitörölni.
(#) img válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 28, 2023 /
 
Sztatikusan feltöltött porrongy, ill. porszívócső az igazi.

Ja nem, inkább az olajmentes fogászati kompresszor.
(#) Gombszem válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 30, 2023 /
 
Mindent megpróbáltam.

A hozzászólás alatt be van jelölve: "Értesítést kérek, ha hozzászólás érkezik"
A lenyíló fülön a "Téma értesítésének a törlése" látszik, azaz be van jelölve a kérés.

Írtam az oldal moderátorának a "Hiba jelentése" helyen, és ezekre a címekre:
szerkesztoseg@hobbielektronika.hu
techsupport@hobbielektronika.hu

Sehonnan sem jött válasz. Ez is érdekes.
(#) Udvari Zsombor válasza Gombszem hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
Jó az emailed? Esetleg nem teszi valamiért a spam vagy valamelyik másik mappába?
(#) Gombszem válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
Biztosan jó, három nagy szolgáltató fiókja, mint írtam. A Spam üres.
Más hasonló oldalakról gond nélkül jönnek értesítések.

Az furcsa számomra, hogy a hobbielektronika oldal válaszra sem méltat.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2023
(#) Régi motoros válasza Gombszem hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
Idézet:
„...a hobbielektronika oldal válaszra sem méltat.”

Ne csodálkozz rajta, egyszer én is írtam nekik, szerintem el se olvasták.
Biztos egyből a kuka mappába vannak irányítva a bejövő levelek.
(#) antikzsolt hozzászólása Dec 2, 2023 /
 
Üdv.

Van olyan hogy válogatós a merevlemez az adatkábelre?
Lemez-lemez írás olvasás közt a kábel jól működött. Hozta a gyári sebességeket. Viszont mikor egy torrentet akartam letölteni 30-40mb után azt jelezte hogy megtelt a lemez és nincs rajta hely. Pedig 400GB ott figyel frissen leformázva.
Kábel csere után meg jó volt.
(#) Udvari Zsombor válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 2, 2023 /
 
Ha kábel csere után jó volt, akkor lehet, hogy kifogtál egy kicsit defektes kábelt?
(#) antikzsolt válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 2, 2023 /
 
Erre gondolok én is. De a két lemez közt oda vissza ment az adat méghozzá elég jól. Nem volt semmi hiba és lassulás sem. Sőt a játék is arról ment. Hogy mi nem tetszett neki az nem fog kiderülni. Íves javítás a sorsa.
(#) Gombszem válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 2, 2023 /
 
De például a helyesírási hibákra azonnal tudnak reagálni szép pirossal. Mindegy, de a véleményem megvan.
(#) img válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 3, 2023 /
 
Üdv!

Milyen fájlrendszer van a meghajtón: véletlenül nem FAT32? A torrented pedig -véletlenül- nem nagyobb volt mint 4 GB (ami a FAT32 felső limitje)?
(#) antikzsolt válasza img hozzászólására (») Dec 3, 2023 /
 
A kábel csere után miért változna a fat32 ról ntfs re? kg 1 gb ami lejött volna. Tehát az sem lett volna probléma.
(#) img válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 3, 2023 /
 
Csak egy tipp volt. Én nem a káblre tippelek (az csak véletlen egybeesés) hanem fájlrendszer anomáliára, amit a torrent program okozott azzal, hogy előre lefoglalja a fájlok helyét. Pl. az uTorrent 2.2.1-nek voltak ilyen hülyeségei.
(#) Régi motoros hozzászólása Dec 6, 2023 /
 
Estét! Tud valaki olyan portable programot mondani (vagy online is jó), ami *.jpg képet tud forgatni konvertálás nélkül? Tehát a forgatás utáni fájlméret bitre pontosan megegyezik az eredeti fájlmérettel.
(#) pont hozzászólása Dec 6, 2023 /
 
Sziasztok! Létezik valami képernyő "nyújtó" program, mert a gyári beállításokkal nem tudom egy monitorcsere után beállítani, hogy ne torzítson (a kör nem kör hanem ellipszis) Minden felbontásban , minden képaránynál ezt teszi, . W10 és Dell p2217 monitor.
(#) img válasza pont hozzászólására (») Dec 6, 2023 /
 
Üdv!

Mert egy kiforratlan szabvány méretét használja: 1680 x 1050 a felbontása.

A CRU (Custom Resolution Utility) kell neked.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2023
(#) bbb válasza pont hozzászólására (») Dec 6, 2023 /
 
A honlapján lévő hozzá való cuccokat feltelepítetted? Bővebben: Link
(#) img válasza bbb hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Szerintem ez a Windows hülyesége, mert az 1366x768-at sem támogatja.
(#) bbb válasza img hozzászólására (») Dec 7, 2023 / 1
 
Szerintem meg nem, mert ha felismeri a monitort, akkor be lehet állítani neki a felbontást. Lenovo W500 laptopon is működött az 1680x1050 felbontás már windows7, majd windows10 alatt is csont nélkül hibátlanul.
Következő: »»   1096 / 1137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem