Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   723 / 727
(#) david87 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
Jelenleg azért mert a magasnak meg a mélynek külön végfoka van így jön a hifiből.
Csináltam egy képet a belső ről
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2023
(#) uniman válasza david87 hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
A mélynek használt SONY LPT 100/19/110SG az hivatalosan 15W-os (ITT/Nokia) középsugárzó...
(#) david87 válasza uniman hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
Ezt így kaptam a hangszórót már én dobtam bele a fába mert az a doboz alján hánykódót.
(#) Laci66 válasza tothbela hozzászólására (») Nov 12, 2023 /
 
Szia!
Aktív doboz lenne, limitált hangerővel.
(#) david87 válasza uniman hozzászólására (») Nov 12, 2023 /
 
Egyet találtam de az az oldal nem jön be.többi hangszóróról semmit nem leltem.
SONY LPT 100/19/110SG ezt meg leltem én is de semmi infó nincs róla.
(#) tothbela válasza Laci66 hozzászólására (») Nov 12, 2023 /
 
Rákerestem erre a BEAG hangszóróra, és bár nem kimondott magassugárzó, barkácsolás céljából használhatod. Ez az 5W egy régi meghatározás. Szerintem bőven felette is lehet terhelni. Nekem volt HX125-8, ami 12W-os papíron. Bőven 30W felett kapott, de nem lett baja.
Még annyit, hogy a hangszóród nem zárt kosaras, ezért külön kamrába kell tenni.
(#) GARFIELD13 válasza david87 hozzászólására (») Nov 12, 2023 /
 
Szia!
A közép az egy Westra 100/95 FP, ennek a 8 Ohmos változatához találtam még adatlapot is, de ez 4 Ohmos.
Az LPH80/93 FP is esélyes, hogy Westra magas, de festőpisztoly több jön mint hangszóró.
Itt is ilyennel küzd a kérdező, de az még teljes, csak peremezni kellene.
Lengyel fórum képpel

Így esélyes, hogy a mély is egy Westra lehetett valamikor.
Ha az erősítő külön végfokos, akkor a hangváltó hiány nem probléma.
Bár az az unortodox közép és magas összekötés kicsit egyedi a felső szekcióra...

Ez a jelen összeállítás kicsit még talán fejlesztendő.
Érdemes lenne két útban gondolkodni, egy rendes mély (talán 20 cm-es lehet a kivágás és egy magas. A közepet érdemes kihagyni a történetből.
Az erősítőn a kimeneteknél 4 vagy 8 Ohm van feltüntetve?
Üdv.
(#) david87 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Nov 12, 2023 /
 
Az én voltam tudom hogy erős mert a hifi 6 ohm van írva én meg 8 ohmra kötöttem hogy bírja a hifi.
A mélynek 15cm es a kivágása.
(#) GARFIELD13 válasza david87 hozzászólására (») Nov 12, 2023 /
 
Szia!
Hát fogalmazzunk így, nem ez a legideálisabb hangszórókészlet a készülékedhez.
Szólni szól, de ...
Érdemesebb lenne egy szerencsésebb kétutas konstrukciót beszerezni a zenehallgatásra (neked hangváltó nélkül is elég).
6 Ohm vagy felette.
Ha használni akarod a dobozokat akkor egy max 16 cm-es mély és egy magas ami belefér valamely felső kivágásba párosan beszerezve/jelen hangszórókra elcserélve/eladva.
Vagy nyitott szemmel járva néha lehet érdekes dolgokat is elcsípni ingyen.
ezzel pl valaki jól járt
Üdv.
(#) teddysnow válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Nov 14, 2023 /
 
Idézet:
„ezzel pl valaki jól járt”


Vagy úgy, mint én. Az egyik 8, a másik 4 Ohmos
HS500 projekt: C vágány. Az asszony törött kijelzős e-book olvasójának a polca lett.
(#) david87 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Nov 14, 2023 /
 
Keresnem kell 15 w hangszórót 15 cm ami kerek és bele fér a kivágásba meg hozzá egy magasat.3 lyukat meg befodom.
(#) teddysnow hozzászólása Nov 17, 2023 /
 
Sziasztok,
első, sajátépítésű, kis, 15 Literes hangfalam ismét kezemügyébe került. Akkoriban tetszett az az elrendezés, hogy alul-középen a mélyközép, az egyik felső sarokban a magas, a másik felső sarokban a reflex cső. Átépíteném a mostani, divatos elrendezésűre. Az előlapon lenne a mélyközép a magassal és hátul lenne a reflex cső.

Kérdésem, mennyire változna a hangkép így?

Amennyire én utánaolvastam annyira nem, de a faltól való távolságra jobban oda kell majd figyelni.
(#) gyuszo válasza teddysnow hozzászólására (») Nov 17, 2023 /
 
Építs egy újat és hallgasd meg azon a zenei műfajon, amit szeretsz. Ezt csak te fogod tudni eldönteni. Csak nyerhetsz vele.
(#) Rahed Lee hozzászólása Dec 1, 2023 /
 
Sziasztok,
Egy basszusgitár kombóba szeretnék utólag berakni egy magassugárzót. Gyárilag egy 15 collos Celestion hangszóró van benne. Lennének kérdésem... Piezo, vagy dómsugárzó? Hangváltó is kell-e, ha igen, akkor szükséges-e a kétutas, vagy elég lenne valami egyutas frekvenciaszűrő is, ami csak a tweeter-re nem engedi rá a számára emészthetetlen mélyebb frekiket? A gyári jelútba, az erősítő és a mélynyomó közé nem szívesen raknék bármit is, azt nem szeretném módosítani. Az impedanciát hogyan befolyásolja a magassugárzó bekötése?
(#) tothbela válasza Rahed Lee hozzászólására (») Dec 1, 2023 / 1
 
A mélyközép impedanciája 2-3 kHz felett már emelkedik annyit, hogy az extra magas ne okozzon impedancia csökkenést. Tehát elég csak a magasssal törődni. A piezó az sosem lesz normális, bár az is ad magasat. Neked inkább egy nyomókamrás ring, vagy dóm kellene.
(#) Rahed Lee válasza tothbela hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
Köszönöm a választ, a hangváltóval kapcsolatban is lenne javaslatod?
(#) david87 hozzászólása Dec 15, 2023 /
 
Sziasztok!
Csináltam 2 impedancia mérést a hangszórómról első az asztalon másik meg a dobozba amibe jelenleg is szól.
Meg leltem az adatlapját ennek a hangszórónak. Mckenzie C15-250 BASS
(#) dB_Thunder válasza david87 hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
Jó nagy kalap... !! Az adatlap is kb. annyit ér! Nem tudom, hogy bejáratás után mennyit közelednek a paraméterek a leírt hazugságokhoz!
(#) mek-elek válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
Csak egyet nem értek...? Ha még nem volt bejáratva, akkor mi a hazugság? A nagy "kalapról" nem is beszélve.
(#) dB_Thunder válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
Idézet:
„akkor mi a hazugság?”

Nem hinném, hogy valaha is összeér a valóság és a papírra írtak!
(#) david87 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
A PDF alapján már be írtam egyszer a Bass Box ba de sokat nem is engedte ara az értékre hogy be írjam.
(#) mek-elek válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
Én meg úgy gondolom, hogy a mérések is kérdésesek lehetnek. De ezzel nem azt akarom mondani, hogy egy az egyben igaz a papírra vetett dolog. Gyártási hiba is van a világon. És persze adott hangszórónak is megfelelő hajtásigénye lehet.
(#) dB_Thunder válasza david87 hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
Idézet:
„de sokat nem is engedte ara az értékre hogy be írjam.”

Legtöbb paraméter amit beírsz az származtatott, tehát az előtte megadottakból számolható!
Ha kívül esik a tartományon, nem fogja elfogadni a program!
A PDF adatai köszönő viszonyban sincsenek a hangszóróéval!
(#) teddysnow hozzászólása Dec 22, 2023 /
 
Sziasztok,
a nagyobb, 3 utas hangfalakban külön kamrában kell elhelyezni a nyitottkosaras közép hangsugárzót, hogy a mély hangszóró ne mozgassa a membránját. Oké. Van arra valamilyen adat, ajánlás, hogy ez az elkülönített rekesz mekkora térfogatú legyen? Vagy elég, ha hátulról ráborítok egy csillapítóanyaggal tömött ételtároló dobozt.
(#) GARFIELD13 válasza teddysnow hozzászólására (») Dec 22, 2023 / 1
 
Szia!
Ha van ajánlás, akkor azt a gyártó tette.
Pl egy Vifa D75 esetében:
Vifa D75 mid
Második oldal, második keret, második sor.
Ehhez pl 1.5 l az ajánlás...
De a Sonus C100-ban simán kreáltak egy deszka hátlapot zöld filccel, hogy a szellőző nyílás takarva legyen a középen, az a 1,5 liter meg ment a lecsóba.
Szóval keresgess ajánlást, szerintem legalább 1 liter illene és én inkább kicsit morbid javaslatot tennék megoldásnak. Fekete temetői váza betét. Formára jobban adja a gyári hátoldali takarókat.
Kellemes Ünnepeket!
Üdv.
(#) mek-elek válasza teddysnow hozzászólására (») Dec 22, 2023 /
 
A vidi koronában egy műanyag bélelt tölcsér eredetileg be volt építve. Amikor a másik közepet cseréltem benne sajnáltam az említett térfogatvesztést, és külön dobozt kapott a korona tetejére az SPH-135KEP.
(#) teddysnow hozzászólása Dec 22, 2023 /
 
Találtam két gyárit. Az egyik az Eminence féle 4 Liter, a másik az egy Lowell 5 Literes. Vázabetét, jó tipp.
(#) david87 hozzászólása Jan 2, 2024 /
 
Sziasztok!
Kaptam máma egy gyári tervek alapján meg épített mély ládát.
SAL MS20S A típusa hangfal építő füzetbe megtalálható.
Ezt a hangszórót ajánlja AHX 2030 érdemes be fejezni?
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2024
(#) pont válasza david87 hozzászólására (») Jan 2, 2024 /
 
Kb 20 éves terv, kapsz hozzá hozzávalókat?
(#) david87 válasza pont hozzászólására (») Jan 2, 2024 /
 
igen
itt a hangszóró Bővebben: Link
Következő: »»   723 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem