Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Lapozás: OK   223 / 239
(#) Régi motoros válasza kapcsrajz hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Erről van szó. A 10.-ik pontba elvileg oda van írva, hogy csak akkuval tud működni, ha jól értem.
Szóval én erre gyanakszom. De remélem hálózat nélkül működik majd, ha csak aksi és napelem van, mert a hálózat az nem lesz bekötve.
(#) dara válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Mennie kell akksi nélkül is legfeljebb kiírja hogy nincs aksi és napelem.Jó helyre kötötted?Nem a kimenetre?Azt szerintem nem szereti.
(#) Régi motoros válasza dara hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Persze, két drótot azért még be tudok kötni...
(#) dara válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Aztán ha elfogy a kraft,akkor villany leo?Miért nem akarod a hálózati áramot?
(#) Régi motoros válasza dara hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Már úgy értem, ATS kapcsoló lesz előtte, az meg leválasztja a hálózatot, ha van napelemes terhelés. Amúgy a visszatáplálási mizéria miatt lesz leválasztva a hálózat, ha van napelem, vagy akkufesz.
(#) dara válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Lehet hogy értetlen vagyok,de ez visszatáplálós?Az enyém mind két állapotot tudja,de csak sziget módban üzemeltetem.Voltak vill órát cserélni,a házban égett a villany,csak annyit kérdeztek sziget űzem?Mondom yes és egy szót sem szóltar róla utána.
(#) kendre256 válasza dara hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Idézet:
„Mennie kell akksi nélkül is legfeljebb kiírja hogy nincs aksi és napelem.”

Ez egyáltalán nem biztos, típustól függ. Az enyém ugyanennek a gyártónak (csak még Powland néven forgalmazott) a terméke, SPH-3K, az sem indul el akku nélkül.
Amikor én vettem, még legközelebb Németországból lehetett venni, Powland néven. Egy ideje viszont az EASUN küldözget ugyanarról az email címről ajánlatokat...
(#) kapcsrajz válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Elolvastam a leírást. Ez akku nélkül sajnos nem működik. Próbáld ki úgy, hogy tegyél rá 48 V-ot akár labortápról vagy valamiről. Csak ne terheld a kimenetet. Úgy már mennie kell
(#) dara válasza kapcsrajz hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Nem olvastam a leírást,de ha rá van kötve a hálózat ha elfogy az akku csak átkapcsol?Mert ha nem akkor csak szívás van vele.
(#) kendre256 válasza dara hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Úgy szokott lenni. Akkor is átkapcsol, ha egy terhelés annyira leterheli az akkut, hogy a kikapcsolási feszültség alá csökken, akár csak rövid időre is. Nekem volt ilyen gondom a hűtőgépek nagy indulási árama miatt. A nagyobb akku kapacitás és a vastagabb akku vezeték megoldotta a gondot.
(#) Régi motoros válasza dara hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Nem tudom konkrétan, hogy az e. Mindenesetre én abból indultam ki, hogy Robi (Mikrosilver) elég sok fajta invertert tesztel már, és sok elvileg visszatáplál párszor 10W-okat, ha a fogyasztás teljesen megszűnik. Ha ez megtörténik, akkor meg az új villanyórák ezt már érzékelni tudják állítólag, innen meg már csak egy lépés, hogy a szolgáltató elkezdjen ejnyebejnyét bepofázni nekem.
Tehát ha le van választva a hálózat, akkor garantáltan nem lesz semmi visszatáplálás még véletlenül sem. Persze lehet ez csak az én üldözési mániám.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2024
(#) Régi motoros válasza kapcsrajz hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Ha lenne már kipróbáltam volna, de a labortápom csak 30V max. Az meg kevés lesz neki szerintem.

Ui.: Bár ha belegondolok, ugyan félkész állapotban, de van egy 60V -os is, csak még nincs összerakva. Na azt hiszem, holnap fel kell támasztanom egy körre.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2024
(#) kendre256 válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Ha van egy 12V-os akkud, kösd sorba a labortápodat az akkuval, lehet, hogy az is elég lesz neki. Azt be kell kalkulálni, hogy az inverternek is van fogyasztása (az enyém terhelés nélkül, de bekapcsolt inverterrel kb. 70W-ot fogyaszt az akkuból).
(#) dara válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Kicsit bele kéne gondolni ebbe.Van olyan egy házartásban hogy 0 fogyasztás?Net a ruter tel töltő,meg az inverternek is van valamennyi fogyasztása.Elnem tudom képzelni csak a régi szép időkben mikor lekapcsoltad a villany akkor nulla fogyasztás volt.Nálam este a min fogyasztás 25W appban látom.Mikor elkezdtem a napelemesdit 15-20éve,akkor még nem volt csak hálózatra vissza inverter digit vill órám volt,abbol láttam hogy termel hogy ritkábban pislogott a piros led,ami a fogyasztást indikálta.ment pár évig de érdekes mód nem szólt a szolgáltató hogy van amikor visszatáplálok.Nem is értem miért szólt volna hiszen ez nekik ingyen van.A német erély napelem is így működik.Ha pont elhasználod szerencséd van ha nem megy vissza a hálózatba.Az üldözési mániádról meg csak magad tehetsz.Volt itt egy tag aki a hülyesére ráköltött fél misit.
(#) erbe válasza dara hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Nálam éjszaka nagyon sokáig csak a padláson az antennaerősítő működött. 1VA trafóval. Mióta van klíma, annak a Standby fogyasztása hozzájön. Ez a minimum. Erre jön a hűtő és a fagyasztóláda alkalmanként.
Minden más kikapcsolva.
(#) Atis57 válasza dara hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Szia!
Sajna nem egyértelmű--van 5 áramszolgáltató ,jó néhány ilyen olyan szerelővel. Ki tudja felétek mi jön ki belőle?
Nálam óra cserekor beszélgettem a szerelőkkel. Az új órán van visszatáplálás jelző , mutatta is.(ha 1X bebillent úgy marad ) szerintük komoly "besúgási pénz" van erre a célra!
S innen már csak szerencse kérdése?
Tehát a visszatáplálást kerülném ! Ezek a 2db reteszelt mágneskapcsolót ajánlották, az elkerülésre.
Az igaz ,kinél mennyi a minimum fogyasztás (nálam 5,6W ) Ezen nagyon könnyű átlendülni , még egy 300W-s inverterrel is
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2024
(#) Régi motoros válasza dara hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Úgy vagyok vele, jobb a békesség. Személy szerint a PC, hifi és router is kikapcsol este ha végeztem.
A hűtő amire még számítani lehet, de mivel az is csak on/off, ha kikapcsol máris semmit nem fogyaszt. Marad max két TV és hozzá való két box standby felvétele, ja és a mikró.

Mostanában meg már szinte majdnem fejbe lövés jár a visszatáplálásért.
Szóval nem értem miért problémás szerinted, ha full leválasztom a hálózatot.

Ha az aksi kifekszik, és leáll az inverter, akkor az ATS kapcsoló úgyis visszakapcsolja a hálózatot.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2024
(#) Régi motoros válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Holnap már okosabb leszek, nem sokból tart összedrótozni a 60V -os tápot.
Úgy akkor már az inverter nyugalmi áramfelvételt is megmér(het)em.
(#) antikzsolt hozzászólása Feb 4, 2024 /
 
ISolar SMH II 7KW Napelemes Inverter nem megy akku nélkül. Legalábbis a leírás szerint.
(#) antikzsolt válasza dara hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Az a baj hogy az új villanyóra hibaként tárolja a visszatöltést. Na mármost a szerződés miatt elég komoly problémák is lehetnek. El kellene olvasni és utánajárni hogy ilyenkor mi is van ha véletlenül a 010 hibakód mutatja a kijelző. sx100 villanyóra.
(#) Ge Lee válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 5, 2024 / 1
 
Függetlenül attól hogy erről ki mit hisz vagy gondol, a működésük módját tekintve 3 féle invertert gyártanak, on grid, off grid és a hibrid, ami az előző kettő kombinációja. Az off grid sosem táplál vissza, nincs ilyen hogy "csepegtet" meg ilyen ökörségek amiket olvasok. Fizikai képtelenség, ugyanis egy relé választja el a két ágat, visszatáplálni csak akkor tudna, ha egy gombócba összeégne a relé. Off grid invertert kell venni és nem lesz gond a szolgáltatóval. Néha a kínai (fordított) leírás is megtévesztő, mert hibridnek írja az off grid-et vagy fordítva, off grid-nek a hibridet.
Az off rgid-ről nem kell leválasztani a hálózatot mert belül már eleve le van, rákötni viszont nagyon is hasznos, mert ha nincs se nap se akku akkor szépen átkapcsol a relé és megy tovább hálózatról, afféle oda-vissza szünetmentesként, azaz jó esetben sosem lesz áramszüneted.
(#) gozi válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 6, 2024 /
 
Vannak olyan off-grid inverterek, mint például az MPP Solar MGX sorozata, amik tudnak úgynevezett "átmenő rátermelő" (angolul Peak Shaving) üzemmódban is működni. Ebben az esetben a napelemes termelést a hálózatból ki tudja egészíteni az inverter, ha a pillanatnyi termelés adott időpillanatban nem elegendő (SUB üzemmódbeállítás).

Tulajdonképpen ilyenkor az inverter on-grid inverter+beépített zero-export visszwatt üzemmódban működik. A visszwatt-os rendszerek jellemzője, hogy terhelésváltozáskor előfordulhat némi, rövid idejű nem kívánt visszatáplálás ("visszacseppenés"), a szabályzás időállandói miatt, amit az erre alkalmas fogyasztásmérők meg is mérnek és a szolgáltatók szabálytalan vételezésnek minősíthetnek. Fontos, hogy a másik két üzemmódban (USB, SBU) ilyen probléma nincs.
(#) Ge Lee válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 6, 2024 /
 
Most néztem utána, az SMH megnevezésben a H betű azt jelzi, hogy hibrid inverterről van szó. Annál meg ugye bármi előfordulhat, mert az nem off grid.
(#) Ge Lee válasza gozi hozzászólására (») Feb 6, 2024 /
 
Erről beszélek, az nem off grid, még ha úgy is hívják. Az off grid esetében el van választva galvanikusan a két hálózat (be és a kimenet), ott még véletlenül sem történhet olyan, hogy a hálózatba áram folyik.
Amelyik "rá tud segíteni" a kimenetre a hálózatból, annál egyértelmű hogy ez a galvanikus elválasztás nem áll fenn, azaz a kimenet közvetlen kapcsolatban van a hálózattal. Na ezek azok az inverterek amilyet én nem vennék meg, mert ezeknél tényleg csak idő és szerencse kérdése hogy mikor történik vagy sem ebből valami komolyabb baj, ami után aztán lehet magyarázkodni, főleg ha még emberéletbe is kerül.
(#) gozi válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 6, 2024 /
 
Az a helyzet, hogy ezeknél a menürendszerben beállított üzemmódtól függ a működés jellege. USB és SBU beállítás esetén nincs visszatáplálási probléma, az üzemmódra beállított feltételek teljesülése/nem teljesülése esetén át/visszakapcsolás történik a hálózatra/ról. A "visszacseppenés" az "átmenő rátermelő" SUB üzemmód tulajdonsága.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2024
(#) antikzsolt válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 6, 2024 /
 
Még mindig a Axpert-VM-3000 használod? Csak megsúgom az is egy off grides hibrid inverter ami hálózatról is besegít.
(#) Ge Lee válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 6, 2024 /
 
Tévedsz, ez olyat nem tud! Szándékosan vettem off grid-et és nem hibridet! Ez rásegíteni nem tud, ez olyat tud, hogy ha túllépi a terhelés a maximális értéket, akkor megadhatod neki hogy vagy kapcsoljon át bypass-ba vagy kapcsoljon le.
(#) antikzsolt válasza gozi hozzászólására (») Feb 6, 2024 /
 
Jó 3 hónapig aksi nélkül használtam az invertert. Ebből legalább 3 hétig SUB módban. Mégsem volt 1 deka se visszatöltve a hálózatba. Pedig tuti volt olyan hogy bizony a bojler lekapcsolt mert a víz elérte a kikapcsolási pontot. A villanyóra nem jelzett hibát.
(#) antikzsolt válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 6, 2024 /
 
Nézd meg a leírást. Abba benne van hogy mit is tud az inverter. Most néztem meg amit átküldtél nekem üzenetben. Az pedig tudja a hálózati rásegítést.
(#) Ge Lee válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 6, 2024 /
 
Hát akkor te csak jobban tudod hogy mit tud vagy sem, mint én aki hónapok óta használom...
Neeeem tuuuud ráseeeegííííteeeni !!! Érted?
Következő: »»   223 / 239
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem