Fórum témák
» Több friss téma |
Ha egymás után vannak a routerek, lentről felfelé láthatnak az eszközök... Fentről lefelé csak akkor ha port forward van a második routeren, de ekkor ugye nem ipcím szerint fogják az alsókat látni, hanem az alsó router ipcímén különböző portokon
Nagyon egyszerű (persze mindkét routeren van még tv, stb..)
Selejt TP-Link routerek vannak, 2-3 hetente szoktam újraindítani, ha nem megy a hálózat, vagy a net. Mindig innen, géptől - belépek, ha látom a routert, nézem az elsőt. Ha azt is látom, nézem a külső gatewayt, ami a szolgáltatómé, belépni ugye már nem tudok, de eljut a bejelentkező felületig... Akkor tudom, hogy a szolgáltatómnál van a baj, azért nincs net. Csak várok, majd megjavítják.
Ha valamelyik én routerem nem látom, megyek, újraindítom - probléma megoldva. Nast erről a gépről kezelem, tehát eddig mindent innen állítottam be rajta. Pár napja is tettem rá képeket. Most, hogy nem működik, az azért lehet, mert 1. router nem enged "be", így nem tudok átlépni rajta Nas felé. De hogy ez miért történt, azt nem értem. Router nem frissíti magát FW-el, (azt én csináltam már régen). Ebből gondoltam, hogy meghalt az eszköz, de csere sem segített. Net megy, Plex megy a gépen Nas-ról simán... Ahogy írta Pipi, lefelé ugye.. Portforward sosem volt, nem kellett. WR840N a routerek típusa...
Milyen átjárók vannak beállítva? A leírásod alapján a PC nem lát át a 192.168.0.0/24 tartományba. A gépen kiadott ipconfig /all parancs mit mond (érdekelne a gateway és netmask)?
A 0.1-en lévő router DHCP beállításaiban mi van? Az 1.1-en lévő router WAN-ja hogy van beállítva? És a DHCP-je? Milyen típusú routerek ezek? Esetleg van saját tűzfaluk? Amit leírtál, az konfigurációs hibára utal, nem jó vannak beállítva az útvonalak az eszközök között. Lehet, hogy csak netmask gond van, lehet, hogy más, de látatlanban nem egyszerű megmondani... Alapból így kellene kinéznie, hogy működjön: * 192.168.0.1-en lévő router szór DHCP-t 255.255.255.0 netmask, default gateway 192.168.0.1, WAN lába beállítva a netszolgáltatónak megfelelően * 192.168.1.1-en lévő router WAN lába beállítva, hogy a netszolgáltató az DHCP, s ő szintén egy /24-et szór saját DHCP-n, ahol már a default gateway a 192.168.1.1 Ekkor a 192.168.1.0/24 hálózatból láthatónak kell lennie a 192.168.0.0/24-es hálózatnak, de fordítva nem (ahogy olvasom ez nem is célod).
Nem nyúltam a beállításokhoz már egy éve biztos...
De csináltam gyári visszaállítást. Minden Dhcp, automatikus Lenti router (Router 2) képei
Ez egy TL-WR841N router (előzőleg WR840N-t írtál)? A DHCP résznél a DNS-t írd át, hogy azt is szórja tovább, legyen az elsődleges 192.168.1.1, a másodlagos meg a guglié 8.8.8.8, az első router DHCP beállításait is változtasd meg úgy, hogy a másodlagosnak legyen a 8.8.8.8 beállítva (elsődlegest úgy látom 192.168.0.1-et szór).
A hostname legyen olyan, hogy ne ütközzön a másik routerrel. Ha ez a két beállítás megvan, akkor menj a System tools -> diagnostic menüpontra és a ping parancsnak add meg a 192.168.0.1 címet, majd a NAS címét. Ekkor mi az eredmény? Illetve a NAS 151-es IP címe gondolom fixen van beállítva, de az első router DHCP poolja mekkora? Nem esik bele a tartományba véletlenül ez a cím (fix címeknél jobban jársz, ha a DHCP-n kívüli értéket választasz)?
Legjobban szeretem a lépésenkénti hiba keresést, ha lehet.
1, A fenti routerbe helyben lanon keresztül belépsz, ha sikerül, a konfig oldalt betölteni, megnézed milyen WAN címet kapott. Megnézed a géped milyen IP-t kapott, mit kapott DNS kiszolgálónak.. Eléred e a szolgáltató routerét, mint eddig. Ha ez megvan, a géped helyére bedugod a lenti gép UTP kábelét, leballagsz ugyan ezzel a géppel az alsó routerhez, kihúzod a WAN kábelt, rádugod a levitt gépre, megnézed működik e még. Ha igen, bedugod a lenti gép WAN oldali csatlakozójába. Utána a LAN oldalon bedugott géppel megnézed az alsó roüterben mit látsz. ( WAN oldali IP, géped IP géped DNS..) Szerintem ezekből össze lehet rakni, hogy összecserélted a lenti/fenti router WAN és az egyik LAN oldali kábelét. A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2024
Szia. Bbb.
Ruoter2-be beírtam ezeket a dns-eket - bár eddig sem volt... Írtam, hogy ping válaszol a routeren belül. Mind a ...0.1, mind a nas (...0.151). 100-tól adja az IP-t, még sosem ütközött 151 - lévén, soha nem is lesz annyi fogyasztó - de Router1-en van egy másik sz.gép, az látja a Nas-t is és a routert is. Ez válasz Proba kollégának is. De úgy érzem, valami az op rendszerben történt frissítés okozta ezt - immár kiderült, hogy fizikailag nincs probléma. Ígyhát lezárom a témát, feltettem a kérdést Ubuntu fórumon. Köszönöm a segítséget!
Sziasztok!
Egy olyanban kérdeznélek benneteket hogy van egy ilyen Routerem Asus ,közben kaptam tegnap ajándékba egy ilyen routert Bővebben: Link . A kérdés az lenne hogy érdemes lenne le cserélni? tud annyival többet hogy megérje vele vacakolnom hogy mindent ami csatlakozik a régire át konfigurálni erre? Válaszokat köszönöm!
Szia,
itt egy link, ami összehasonlítja a két routert: Bővebben: Link A beamforming, a WPA3, a MU-MIMO mind előny és a sebessége is több. Próbáld ki, aztán ha mégse jön be, akkor még mindig visszaállhatsza régire.
Szia!
Köszönöm szépen! Hát valóban jobb. (kicsit a mobilról távolról elérhető menü beállításától irtózom) . Már nem emlékszem hogy a másiknál is hol alítottam be (de majd csak sikerülni fog) Köszönöm!
"átkonfigurálni erre" Semmit sem kell a "régiek" közül átkongigurálni. Az új routert kell beállítani ugyanarra, mint amire a régi router be volt "lőve", SSID név + jelszó.
Értem, hogy "SSID név + jelszó" az új routeren, de a Porszívó, termosztát, okos konnektor, tv-k ,gépek ezeknél mind az új routerre kell majd rá állítani. A volt Asus -ról a TP-Link-re. Vagy nem?
Csináld meg amit írtam (ha érted), aztán kiderül!
Napelemestől hallottam olyat, hogy router csere után hiába lesz ugyanaz az SSID, és wifi kulcs, akkor sem fog csatlakozni az okos inverter, újra meg kell adja neki a szerelő felületen. Vagy csak a kiszállási díjat akarta...végül nem tudom kért-e pénzt...
Kézzel is be lehet írni a régi MAC címet, meg aztán van a routerekben "Clone MAC Adress"...
Haza érek megcsinálom. Engem igy hirtelen az kavar(t) meg hogy a réginek a hálózat neve Asus amire csatlakoztam. Az újnak amire fog kelleni csatlakozzak az gondolom TP-Link lesz a neve. (a jelszót meghagyom a régit). és ezért gondoltam azt hogyha bármivel rá akarok majd csatlakozni mivel TP-Link lesz így minden cuccon újra be kell jelentkezi a hálózatra.
Szerintem az csak a wan oldal mac addressére vonatkozik...
Annak biztosan van értelme.
Ha beteszel egy routert továbbosztani, ne panaszkodjon a sok okos, hogy eddig nem innen jött az Internet.
Az új router hálózatnevét ha átírod arra, ami a régi volt és a jelszavát is arra, ami a régi volt, akkor nagy eséllyel nem kell átírnod az eszközeidet. Ha más a hálózatod neve, akkor természetesen állíthatod be újra mindet.
Ez lehetett...bár elvileg ki lehet még olvasni a Wifi-s router nevét is, ha akarja, nem csak az SSID jön át.
Szerintem ha valami netet kap, örül neki, nem firtatja, ki adja. Ha a routerbe mindenféle szűrők lennének beépítve, akkor problémásabb. ( esetleg a TP-link megsértődik a konkurencia nevének hallatán - )
Meg csináltam, be üzemeltem, be írtam a SSID név + jelszó" (ami volt a régi) a 2,4GHz meg az 5 GHz- nál is de csak úgy csatlakozik rá bármi is ha ismét beírom a jelszót.
Képezhet a Wifis router adataiból egy kis infót, és ezek szerint kevés lehet néha, ha ugyanaz az SSID és a kulcs (no meg a kulcs biztonsági szintje).
Többféle routert is használok (felváltva) meg egy ilyet állandóan... telefonok, tablettek, asztali PC, notebookok, TV okosítók, wifi kapcsolók, wifi kamerák. Sosincs velük gond, ha router cserélek...
Persze leírhattad volna, hogy mi az a "bármi"...meg, hogy csak 1x, vagy minden egyes alkalommal kéri a jelszót. A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2024
A bármi alatt értettem a wifi kamera, porszívó, termosztát, konnektor, és az egyik Tv- (ezek csak a 2,4-esre csatlakoznak. A többi megy az 5 GHz-n. Akkor nem tudom mi lehet a baja-vagy mi nem lett jól csinálva(Az SSID és a kulcs az maradt a régi) - a lényeg hogy most minden eszközbe be írtam egyesével ismét a jelszót (1x-kérte) működik, csak ezt akartam volna megspórolni. Azért köszönöm a segítséget!
Talán még számíthat a Wi-Fi kódolási/adattitkosítási protokollja is, pl.: WPA-PSK, WPA2-PSK, TKIP, AES, WPA3...stb.
Én is most cseréltem le a régi 2,4GHz-s routert egy 5 GHz-et is tudóra. Nem volt zökkenőmentes. Előtte a csak 2,4GHz-ek probléma nélkül cserélődtek többször.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |
A használat feltételei
• Adatvédelem
• GY.I.K., Használati útmutató és szabályok
• Impresszum
• Elosztó
• Hiba jelentése
K�rlek v�rj...