Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   209 / 211
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Máj 9, 2024 /
 
Szia!
A QLED-nél van háttérvilágítás, az OLED-nél nincs.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Máj 9, 2024 /
 
Végülis nem javítottam, a tulaj időben rájött, hogy 3 év jótállás van rá, így visszavitte.
(#) Remci hozzászólása Máj 17, 2024 /
 
Sziasztok!
Van egy Thomson 32HC3101 tipusu tv, 40-mt31epa-mac2hg alaplappal. Egyik pillanatról a másikra megkukult. A készenléti led nem világít, nyomó gombokra nem reagál. Szétszedtem,de semmi szemmel látható hibát nem találtam. A kondikat átmértem,mind a megadott értéken belül van.A háttér világítás ledjei működnek,teszterrel megnéztem. Az az érdekes,hogy minden feszültség meg van, stand by 3,3v, 5 v, 12v, stb . A panel hátulján lévő minden mérőpontnál,ott volt a feszültség érték, azok megvoltak. Mégsem működik. Kerestem kapcsolási rajzot a panelről,de nem találtam.Találkozott már ilyen hibával valaki?
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2024

1_max.jpg
    
(#) img válasza Remci hozzászólására (») Máj 17, 2024 /
 
Szia!

A backlight enable és a dim enable jelek megvannak? Ha nem akkor az MCU-ja elhasalt.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2024
(#) Remci válasza img hozzászólására (») Máj 18, 2024 /
 
Szia!
Csatolok egy képet a panel hátuljáról. a fekete nyíllal jelzett +5v-os ponton nem tudok mérni semmit, a pirossal jelzett pontokon pedig a bekapcsolás után 5-10 másodperc múlva 2,65v lesz a GND-hez képest. Rájuk gondoltál? Más jelet nem tudok mérni,nincs szkópom. Ja, a bekapcsolás után- ami a készülék bedugását jelenti a konnektorba,mert a gombokra nem reagál-a Pow_on bemeneten is olyan 2,6-2,7v-ot mérek.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2024
(#) img válasza Remci hozzászólására (») Máj 18, 2024 /
 
Az első hozzászólásodban azt írtad, hogy minden tápfeszültség megvan, most meg azt, hogy az 5 volt nincs. Annak utánajárnék, hogy hol akad el, mert az miatt nem kapcsol be. A 3.3 volt mindenütt megvan, az EEPROMON és az MCU környékén is? A 2.65 volt DIM-nek jó lehet, de a BL-nak 12 volt körül kellene lennie emlékeim szerint (vagy Samsungra emlékszem).

Szerk.: Van egy POWER_ON 5V_STB teszt pont: ott megvan a készenléti 5V? A 3.3V_STB -n megvan a készenléti 3.3 volt?
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2024
(#) Remci válasza img hozzászólására (») Máj 18, 2024 /
 
Lehet hogy rosszul fogalmaztam. A stand by pontokon,legyen akár 3,3v vagy 5v, mindkettő meg van. Viszont a fekete nyíllal jelzett ponton, amire +5v van írva, ott semmit nem tudok mérni. A kis 8 lábú W25Q64F táplábain 3,3v-ot mérek. Viszont az MCU-val meg vagyok keveredve. Az a hűtőborda alatti Ic lenne?
(#) img válasza Remci hozzászólására (») Máj 18, 2024 /
 
Igen, gondolom a panel túloldalán van. Kár, hogy nincs szkópod, akkor egyszerűbb lenne kiszűrni pl. az alapórajelét adó kristály halálát.

Ha az EEPROM lábán megvan a tápfesz az jó, csak szkóp nélkül nehéz megnézni, hogy amikor megnyomod a bekapcsoló gombot akkor megpróbálja-e beolvasni.

Ha áramot adsz a panelnek, melegszik az MCU (kézmelegre)? Vagy melegszik bármi forróra a kis feszültségű részen?
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2024
(#) Remci válasza img hozzászólására (») Máj 18, 2024 /
 
Nos pár perc járatás után az MCU hűtőbordája kéz melegtől kicsit melegebbnek tűnik. Ha két újjal megfogom, akkor 2-3 másodperc múlva süt. Lehet hogy az döglött meg?
(#) img válasza Remci hozzászólására (») Máj 18, 2024 /
 
Vagy egy kondenzátor a környékén. ESR mérőd van? Azzal tudsz zárlatos kondit keresni.
(#) Remci válasza img hozzászólására (») Máj 18, 2024 /
 
Van. Az összes elkót átmértem, de nem találtam rosszat.
(#) robis01 válasza Remci hozzászólására (») Máj 18, 2024 /
 
Logikai vizsgálathoz nem kell feltétlen szkóp, elég egy logikai analizátor is pl: Sigrok Működik Win10 és Linux alatt is.
A program sokféle hardvert támogat, én ezt az analizátor használom. De sok mást is támogat, és lehet ARDUINO-t is használni hozzá, csak ott figyelni kell a szintillesztésre.
(#) kosaro válasza Remci hozzászólására (») Máj 19, 2024 /
 
Igaz nem építő jellegű segítség, de van egy Thomson TV alaplapom, elvileg törött TV-ből van.
Megnézem, hogy típusazonos-e!
(#) Remci válasza img hozzászólására (») Máj 22, 2024 /
 
Nos, amit tudtam már körbe méricskéltem a panelen. Hibás dolgot ( legalábbis számomra ) nem igazán találtam. Úgy érzem hogy a tudásom és a műszerezettségem nem elég ehhez, ezért lehet, hogy ha találok bele másik alaplapot, akkor kicserélem. Azért köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2024
(#) Remci válasza robis01 hozzászólására (») Máj 22, 2024 /
 
Köszi a linket, de ezen még jobban át kell rágni magam. Ehhez is kell egy kis tudás
(#) Remci válasza kosaro hozzászólására (») Máj 22, 2024 /
 
Köszi. Ha passzol és jó, akkor érdekel.
(#) robis01 válasza Remci hozzászólására (») Máj 27, 2024 /
 
Ha még nem ismered a kommunikációs protokollokat (I2C, SPI, IR, stb.) akkor az elméleti anyagok elolvasása után érdemes szimulátorokon kezdeni a tanulást (nekem legalábbis sokat segített). Én a SimulIde-t ajánlom (kezdőknek jó, régebbi verziója tud magyarul is), használom még KiCad, és a Proteus programot.
Ajánlom figyelmedbe a StarDuino honlapot, sok hasznos infó van egybegyűjtve a protokoll, SimulIde, analizátor, stb. is található írás.
(#) Macsek71 hozzászólása Máj 31, 2024 /
 
Új, pár napos QLED tv (samu) képe filmnézés* közbeni fekete képkockán bociminta-szerűen szürke foltos (megpróbálom lefotózni).
Ugyanezen készüléken "LCD-teszt video"** futtatása közben a fekete képernyő tökéletes, egyenletes éjfekete

Szoftver, beállítási vagy egyéb hiba lehetséges ? Készüljünk fel garanciás reklamálásra ?

* Ne**ix, a tv saját lejátszójával
** Yo***Be, a tv saját lejátszójával
(#) Udvari Zsombor válasza Macsek71 hozzászólására (») Máj 31, 2024 /
 
Nem lehet, hogy a Ne**ix tömöríti ripityára a tartalmakat? Mert írod, hogy Yo***Be videó viszont tökéletes.
(#) bbb válasza Macsek71 hozzászólására (») Máj 31, 2024 /
 
Az ügyfélszoli felé indítsd meg a hívást, az a legegyszerűbb.
(#) kikkiri válasza Remci hozzászólására (») Jún 5, 2024 /
 
Üdv Remci!
Ahogy olvasgattam a hozzászólásokat, tápfeszültség problémád lehet.
A mérőpontok csak kiindulási segédletek, ha valahol nincs meg a mért feszültség. A mérőpontok között vannak olyanok, amiken csak akkor mérhető valami, ha a készülék bekapcsolt állapotba került.
A te problémád az, hogy a készülék eddig sem jut el.
Tehát amennyiben értesz annyira hozzá, hogy el tudod különíteni a tápegység kapcsolását az alaplap kapcsolásától (mert jelenleg a kettő egy lapon van), akkor a következőket nézd meg.
Előttem hozzászólók írták, kell lenni egy állandó standby feszültségnek, ez sok esetben 5 volt. Ez a készülék ki és bekapcsolt állapotában is meg kell lenni.
A hozzászólásokból azt szűröm le, ez meg van neked.
Az alaplapon kapásból több fesz.szabályzót látok. Fontos lenne a típusukra rá googlézni, adatlapjukból kiderül mekkora feszültséget kell előállítaniuk, és megmérni a bemenőfeszültséget hogy megkapják-e.
Ha nem kapják meg, akkor előtte kell keresni a hibát.
Ha megkapják és a kimenő feszültség eltér az adatlapjától, akkor nagy valószínűséggel rossz az az alkatrész.
Fontos hogy mindegyik fesz.szabályzót megtaláld, és megmérd.
Amennyiben minden rendbe a feszültségekkel, akkor érdemes tovább keresni, ahogy előttem megírták, a főbb alkatrészekhez elérkeznek-e ezek a feszültségek. Ha azokon is megvan a tápfeszültség, akkor kell aggódni, mert onnan tényleg szkópos és egyéb műszerezettség kellene a hiba behatárolásához.
Nagyon nagy arányban a tápellátással szokott gond lenni, ezek a feszültségszabályzók gyakori hibaforrások, aztán ritkábban zárlatos smd kondik, zéner diódák, stb.
Sokkal ritkábban találkoztam olyan meghibásodásokkal ahol kvarckristály, bios chip, vagy bármi más megy tönkre csak úgy... persze nem zárható ki semmi.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2024
(#) user1914 hozzászólása Jún 5, 2024 /
 
Szevasztok!
Lenne egy kérdésem a jobban hozzáértő szerelőkhöz.
Adott egy JVC LT-49VU72J LCD TV amely török gyártású Vestel 17MB120 panellal szerelt. A T-CON LG Display vezérző. A menü részen jól látható a kép ugrálása, amiről a videóból készítettem fenyképet amelyet csatolok. Ez az ugrálás (vibrálás) kb. 2-3 cm rel feljebb jelenik meg a valódi képtől.
A segítségkérésem pedig az, hogy mi okozhatja az ilyen hibát?
A tápfeszültségeket ellenőriztem szkóppal, hibát nem találtam rajtuk.
A T-con részen nem tudom hol kell potosan mérnem feszeket, de ott is jónak mértem a kapcsolóüzemű tápok kimenetét, de a pontos értékeket sajnos nem tudom mennyinek kell lennie.
Esetleg erről jó lenne egy rajz.
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv. M.
(#) Thomas10100 hozzászólása Jún 7, 2024 /
 
Sziasztok!
Családtag TV-je egyik pillanatról a másikra megadta magát.
Orion 32" DLED
17MB62-2.6 mainboard van benne.
Probléma az, hogy bekapcsolásnál látni hogy bekapcsol a háttérvilágítás, távirányítóra reagál, gombokra reagál(csipog ez nyomáskor). De kép nincs. Hang az elvileg volt.
Tápegységtől jövő feszültségek rendben, mainboardon is rámértem a vregekre.
Merre menjek tovább? T-Con lenne rossz?

Köszönöm!
(#) Andralin hozzászólása Jún 12, 2024 /
 
Sziasztok!

Szereték segítséget kérni egy Technika LCD22-244 tévével kapcsolatban.
A hiba az, hogy bekapcsoláskor a háttérvilágítás egy pillanatra felvillan majd kialszik. Lámpával megvilágítva láthatóan van kép az LCD-n. Tesztelgetés alatt még annyi történt egyetleg egy alkalommal, hogy bekapcsolás után pár perccel visszajött a háttérvilágítás nagyon halványan és vibrálva, de ki- és bekapcsolás után megint csak egy pillanatra kapcsol be.

Szétszedtem és méregettem az inverter panelt. A 12V-os bejövő DC tápot stabilan megkapja. A T1/T2 szekunder tekercsein mit kellene mérjek, ami elfogadható lenne? Rádugott háttérvilágítással AC állásban 34 V-ot mértem mindkettő transzformátoron.

Szerintetek hol lehet a hiba? Vajon az inverter modul lenne rossz?
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2024

inv1.jpg
    
(#) user1914 válasza Andralin hozzászólására (») Jún 13, 2024 / 1
 
Szkóppal atrafó primer oldalt.
A szekundert meg felejtsd el. KV nagyságú, hidegkatódos csövet hajt meg, valószínűleg a cső a végét járja.
Üdv. M.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2024
(#) Andralin válasza user1914 hozzászólására (») Jún 13, 2024 /
 
Köszönöm a tanácsot!

Sajnos szkópom nincsen.
Viszont találtam hirdetésben egy pont ugyanilyen inverter panelt, amit működőnek hirdetnek, pár ezer forintért. Érdemes lehet megvenni?

Esetleg egy multiméterrel tudok olyan ellenőrzést csinálni, amivel kiderülne nagy valószínűséggel, hogy érdemes lehet-e a panelt cserélni, mert az a hibás, vagy nem érdemes, mert a csőnek vége van már?
(#) user1914 válasza Andralin hozzászólására (») Jún 13, 2024 / 1
 
Először a csövet kellene megnézni, fekete-e nagyon a vége. Ha igen akkor először egy próbacsővel kellene vizsgálódni.
Üdv. M.
(#) Andralin válasza user1914 hozzászólására (») Jún 13, 2024 /
 
Ahogy nézem nem túl egyszerű szétbontani a fém keretet, amiben a kijelző van.
Műszerrel méregetve akkor esélytelen bármit is megtippelni?
(#) robis01 válasza Andralin hozzászólására (») Jún 13, 2024 / 1
 
Nagyon valószínű a csőcsere, de ennek kiderítéséhez szétszedni sem kell az LCD-t.
Kellene szerezni egy működő csövet (törött tv-t ingyen is kaphatsz jó háttérvilágítással), vagy akár itt a fórumon is kérhetsz hátha van valakinek a közeledben cső. Teszt erejéig a méret sem fontos, elég valami hasonló.
Ezután jön a kérdés hogy megéri-e új csöveket venni (mindet egyszerre kell cserélni a színhűség végett, ráadásul nagyon törékenyek), vagy LED-esíteni a tv-t. Nem tudom mennyit ér egy hasonló használt tv, de gyanítom hogy olcsóbban jösz ki ha eladod így hibásan, és veszel egy hasonló működőt.
Persze ha hajt a tudásvágy meg a saját javítás öröme, akkor támogatandó a javítás
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2024
(#) Andralin válasza robis01 hozzászólására (») Jún 16, 2024 /
 
Szia!
Nagyon köszönöm a részletes tanácsot!

Szerencsére találtam egy bontott, de működőképes kijelzőt csövekkel együtt ehhez a tévéhez. Megkérdeztem a rossz tévé tulaját, hogy megér-e neki ennyit, megvegyem-e és beletegyem-e a hirdetett kijelzőt. Ha kéri, akkor beleteszem a bontottat egy az egyben és probláma megoldva.
Következő: »»   209 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem