Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   1207 / 1207
(#) pipi válasza david10 hozzászólására (») Szo, 23:11 /
 
Nem értek a LIN-hez, csak általánosságban... Én nem vetném el az MCC-t, tekintve hogy forrásszöveget generál, egyszer megcsinálod vele, utána átnézed a forrást, és tovább úgy csűröd, csavarod, ahogy neked jólesik. Pláne ha már valamilyen szinten jó forrást generált. Utána már nem kell az MCC-t használni... Legalábbis én így csináltam más témában
(#) david10 válasza pipi hozzászólására (») Vas, 8:39 /
 
Köszönöm a válaszodat, jó ötletet adtál, neki is fogtam, jött is az első buktató: nem LIN busz módban hanem aszinkron módban kéri az MCC az UART port beállítását így nem használódnak ki hardware-esen a LIN busz regiszterei. Kezdésnek marad az MCC-s megoldás, de hosszabb távon szeretnék áttérni a LIN busz módra.
Következő: »»   1207 / 1207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem