Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3565 / 3565
(#) tufatofu válasza szs hozzászólására (») Kedd, 18:36 /
 
A megdöbbentő folyamatot tulajdonképpen elmondta a MÉH telep, a NAV, és le van több bontós weboldalán is írva pl:Bővebben: Link
Nincs okom ezekben kételkedni, csupán az ügyintézési idő érdekelt, de arra válaszolt "bbb" úr, hogy kb. 10 nap.
Talán arra jó volt, hogy más nem akkor szembesül ezzel, mikor meg akar szabadulni valamitől.
(#) tufatofu válasza zolika60 hozzászólására (») Kedd, 18:41 /
 
Azt próbáltam elmagyarázni, hogy NEM vették át NAV engedély nélkül!
(#) zolika60 válasza tufatofu hozzászólására (») Kedd, 18:44 /
 
Pedig az általad linkelt oldalon is ezt írják:
Idézet:


1. Érvényes forgalmi engedéllyel rendelkező gépkocsi abban az esetben adható le, ha:

Per és tehermentes,
nem gázüzemű,
jól olvasható azonosításhoz szükséges (alváz és motor) számokkal rendelkezik

A leadáshoz szükséges okmányok:

Forgalmi engedély
Törzskönyv (ha van, vagy ha 1999. július 12-e után lett forgalomba helyezve, átírva stb.)

Ha a fentiek közül valamelyik hiányzik, akkor hatósági ügyiratszámmal ellátott igazolást is elfogadunk.
(#) tufatofu válasza zolika60 hozzászólására (») Kedd, 18:51 /
 
Idézet:
„Milyen FAJ-kód alá sorolandók a gépjárművek, gépjárműalkatrészek?

Ha a hulladékká vált gépjárművet koncesszori fémkereskedő veszi át vagy fémkereskedő vásárolja fel, a hulladék jellegének meghatározásánál két FAJ-kód jöhet szóba:

31.


A gépjárművezető ülésén kívül legfeljebb nyolc ülőhellyel rendelkező személygépkocsi (M1 kategória), a legfeljebb 3,5 t műszakilag megengedett legnagyobb össztömeggel bíró tehergépkocsi (N1 kategória), valamint a háromkerekű gépjármű, kivéve a motoros tricikli – ideértve ezek alkatrészeit és anyagait – bontási fémhulladéka.[9]

A 31. FAJ-kód alá tartozik:

az M1-, N1-kategóriába tartozó gépjármű (az ezek részét képező alkatrészekkel együtt) - egyben leadva,
a háromkerekű gépjármű – kivéve a motoros tricikli – (az ezek részét képező alkatrészekkel együtt) - egyben leadva.

A 31. FAJ-kódú fémkereskedelmi engedélyköteles anyagok a koncesszió hatálya alá tartoznak, így csak koncesszori fémkereskedő részére adhatók le. Ezek a hulladékok érzékeny FAJ-kódos fémkereskedelmi engedélyköteles anyagok[10], ezért azok leadása, átvétele előzetes bejelentéshez, a hatóság visszaigazolásához kötött.[11]”


Idézet:
„Ebbe a körbe estek bele a használt autóalkatrészekkel foglalkozó bontók is. A július 1-jén elstartolt új rendszerben a forgalomból kivont gépjármű automatikusan a Mol koncessziós cégének tulajdonába kerül. Gyakorlatilag megszűnt az autóbontók mint önálló vállalkozások létalapja, mivel tevékenységüket az új rendszerben csak a MOHU nevében, a MOHU megbízottjaként végezhetik.”
A hozzászólás módosítva: Kedd, 18:54
(#) antikzsolt válasza szs hozzászólására (») Kedd, 19:35 /
 
Igen azt nem is szántam komolynak hanem szép lassan elbontani és "szatyorban elvinni a vastelepre. Vagy egy vashulladékosnak odaadni még ingyen is.
(#) antikzsolt válasza nagym6 hozzászólására (») Kedd, 19:37 /
 
Nem marad a neveden csinálsz egy adásvételi szerződést amit beviszel a hivatalba. A "külföldi vevő" meg hát azt csinál vele amit akar téged már nem érint.
(#) madzagos válasza antikzsolt hozzászólására (») Kedd, 19:49 /
 
Nem veszik le a nevedről míg a külföldi vevő nem íratja a saját nevére.
(#) antikzsolt válasza madzagos hozzászólására (») Kedd, 20:00 /
 
De le veszik. Mert neked is be kell vinni az adásvételi papírt. Mivelhogy ideiglenes kivonás van rajta és el is adtad papíron így már a hatóság nem fog semmivel sem zaklatni. Aki meg elviszi a vasat annak meg semmilyen papírt nem kell átadni. Tudom mert csináltam már.
(#) KBal76 válasza tufatofu hozzászólására (») Kedd, 20:21 /
 
Ha van hová tenni a vasat, akkor nem megoldás bejelenteni hogy "ellopták az utcáról"? Senkit nem fog érdekelni egy gyakorlatilag értéktelen kocsi, úgy értem hivatalok nem fognak érte minden kavics alá benézni. Ha van róla papír hogy már nincs meg, akkor nem kell utána fizetni se gondolom.
(#) Gafly válasza KBal76 hozzászólására (») Kedd, 20:41 /
 
Ha kibírod hangos röhögés nélkül, az ismeretlen tettes elleni feljelentés közben...
(#) madzagos válasza antikzsolt hozzászólására (») Kedd, 20:51 /
 
És mikor csináltad? Ha nem régen akkor tedd össze a kezed hogy levették. Mert külföldre csak úgy tudod eladni ha valós személy veszi meg. Mifelénk csak akkor veszik le a nevedről ha a külföldi ráiratja a sajátjára.
(#) antikzsolt válasza madzagos hozzászólására (») Kedd, 20:53 /
 
Ha a nevemen is van már nem fogok fizetni. Arról én nem tehetek ha a vevő nem íratja át.
(#) tufatofu válasza KBal76 hozzászólására (») Kedd, 21:31 /
 
Én törvényes megoldást akarok, nem pedig ülni egy romhalmazért a "hatóságok félrevezetése" miatt. A törvény adta lehetőség pedig(sajnos) jelenleg ez, amiről fentebb volt szó. A mögöttes megfontolást én sem értem, hisz azzal még nem kereste hülyére magát senki, hogy a bontóba leadta az ótvar öreg autóját(vagyis kénytelen volt leadnia, mert muszáj), amiből az adót és a bontási igazolás árát eleve levonták, és ha szerencsés volt, maradt pár ezrese...
(#) Bakman válasza tufatofu hozzászólására (») Kedd, 23:00 /
 
Idézet:
„azzal még nem kereste hülyére magát senki, hogy a bontóba leadta az ótvar öreg autóját”
Nem is ezzel van/volt probléma, hanem a nem legálisan szerzett, szétbontott, majd a maradékot leadó "mesterekkel". Ha nem tudsz megszabadulni a szajrétól, nem éri meg "foglalkozni" vele.
Következő: »»   3565 / 3565
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem