Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   211 / 212
(#) img válasza Remci hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Esetleg azt még megpróbálhatod, hogy nem mérsz hanem kapásból leragasztod, aztán ahogy változtatod a leragasztás helyét úgy előbb vagy utóbb kibukik, hogy mettől meddig kell leszigetelned.
(#) Remci válasza img hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Ez jó ötlet. Kipróbálom, köszi.
(#) Remci válasza img hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Nos,gyorsan kipróbáltam. Az egyik szalagkábel elején leragasztottam 5 érintkezőt, így most már bekapcsolva marad a tv, viszont semmi kép nincs. Semmi logo,üdvözlő üzenet,felirat, semmi.
(#) dara válasza Remci hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Azt is kipróbálhatnád hogy csak az egyik vagy másik szalagkábelt dugod be.Az egyik oldalnak működnie kell mert a másik rossz.Félkép lesz.
(#) img válasza Remci hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Az a következő lépés amit dara mond, aztán utána mozgasd ill. csökkentsd a leragasztás méretét, mert lehet, hogy csak 1-2-kevés sávot kell szigetelni ahhoz, hogy kép is legyen.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2024
(#) Remci válasza dara hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Azt már kipróbáltam.De még fél kép sincs, csak a kék háttér.
(#) dara válasza Remci hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Akkor engedd el.
(#) Remci válasza img hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Azt hiszem rá hagyom. Ragasztgattam ide-oda, volt ahol nem indult el, volt ahol ment, de kép nincs. Csak kék háttér.Még fél kép sincs.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2024
(#) img válasza Remci hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Értem, akkor sajnos game over.
(#) xxxyyy hozzászólása Júl 1, 2024 /
 
Sziasztok,
Elnézést, hogy nem túl jó a topic választásom de nem akartam újat nyitni.
TV-kben járatos ember segítségét szeretném kérni. Idős ember részére keresek olcsó TV-t konyhába, csak kábel TV-s adások vételére (Digi). Lehet egy ilyen olcsó készüléknek komoly buktatója?
GABA GLV-3237
DVB-C -t tudja.
(#) szergej75 hozzászólása Júl 1, 2024 /
 
Sziasztok!
LG tv-vel lenne egy olyan problémám, hogy bármelyik bemenetet használom a képen a kék szín dominál. Gyakorlatilag nincs rajta fehér, csak világoskék. Teljesen nem hozzáértő vagyok, de mivel Gugli a barátunk elkezdtem keresgélni, hogy mi okozhatja a hibát. Arra jutottam, hogy 3 alkatrész lehet hibás.
1.: A Led háttérvilágítás
2.: Az alaplap
3.: A T-con panel
Mivel ahogy írtam bármelyik bemeneten keresztül dominál a kék szín, viszont a tv saját menüje (beállítás, input választás) fehér, amit viszont szépen fehéren is jelenít meg. Ezért, a led világítás hibáját én kizárnám, nálam marad az alaplap és T-con panel.
Ebben kérném a segítségeteket, hogy szerintetek melyik lesz a ludas?
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2024
(#) IQNUKU válasza szergej75 hozzászólására (») Júl 1, 2024 /
 
Szia!

Kár volt új topikot nyitnod.Ott van pl. az "LCD TV probléma" topik.
A problémádra válaszolva: Ha leveszed a hátlapot és hátrafelé is kéken világít, akkor mégiscsak LED hiba lesz a hunyó.
Némelyik LG sorozatnak tipikus hibája, hogy a túlhajtott ledekről leég a bevonat, ami a kék fényt "kifehéríti".
(#) szergej75 válasza IQNUKU hozzászólására (») Júl 1, 2024 /
 
Köszönöm szépen a választ, igazad van a topik yitással kapcsolatban. Levettem a hátulját, kékes színnel világít, ez alapján mégis led hiba lesz. Csak azt nem értem, hogy a tv saját menüje miért nem kék?
(#) kovacspista válasza img hozzászólására (») Júl 4, 2024 /
 
A mérések után arra jutottam, hogy az inverterrel lehet valami és ott is valamelyik aktív alkatrész szívózik velem. Megpróbálok szerezni egy tápegységet.
(#) img válasza kovacspista hozzászólására (») Júl 4, 2024 /
 
Az inverterbe elvileg 4 vezeték megy be és a LED-ek tápjai jönnek ki: a bemenetén megvolt minden szükséges szint? + táp, backlight enable (BL_EN), dim (BL_DIM), GND?
(#) xxxyyy válasza img hozzászólására (») Júl 7, 2024 /
 
Valóban foglalatos volt, 12 db cső volt benne. Könnyen felismerhető hibát nem találtam és mivel öreg masina volt le lett cserélve. Ami helyette jött az 2"-al nagyobb de pont negyede a fogyasztása. (92/23W)
Köszi a segítséget.
(#) img válasza xxxyyy hozzászólására (») Júl 7, 2024 /
 
Ha kiszedted volna a csöveket a foglalataikból akkor láthattad volna, hogy eloxidálódtak az érintkezéseiknél: azokat kellett volna megtisztítani, hogy helyreálljon a rend.

Szívesen!
(#) jdani hozzászólása Júl 21, 2024 /
 
Sziasztok. Van egy noname tv, MSDV3212-ZC01-01 alaplappal. Taápja rögtön leáll, épphogy érkezik felvillanny a visszajelző led. a fő 5V és 12V is beugrik arra a rövid pillanatra. Elkókat cseréltem, próbáltam külön táppal az 5Vstb-t, 5V és 12V táplálni, nem volt gond, nem volt melegedés-nagy áramfelvétel.
Ha nincs zárlat- se nagyobb áramfelvétel, miért nem marad bekapcsolva a táp?
Kapcsolóüzemű tápokban hogy lehet lemérni az optot, hogy adja-e a jelet a kapcsoló ICnek?
Vagy általában azzal nincs gond?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Júl 21, 2024 /
 
Szia! Az 5V készenét (STB) is megszűnik indulásnál?
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Júl 21, 2024 /
 
Igen.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Júl 21, 2024 /
 
Akkor szokott ilyen vészleállást csinálni a táp kontroller, ha rendellenes feszültségeket észlel a különféle lábain. Egyenirányító utáni puffer, a kapcsoló FET S-D kondenzátora, egyéb elkók a kimeneten stb...
(#) proba válasza jdani hozzászólására (») Júl 21, 2024 /
 
Kérdés, rossz volt, javítottad, és ez az eredmény, vagy ez az eredeti hiba? Egyébként két műszerrel szoktam, egyik diódamérésben a ledre, másik polaritáshelyesen a kimenetre. Ha a ledes műszert a kimeneten látod jó eséllyel jó. Ilyen esetekben, ha nem volt rossz más, leginkább az optonál lévő kondenzátor rossz, esetleg valamelyik kimeneti dióda, vagy a primer oldalon az IC-t tápláló dióda átvezet..
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Júl 21, 2024 /
 
Primer elkókra gondoltam én is, azzal nincsen gond. Elkötöttem az 5V és 12Vot, a táp beindult. Visszakötöttem az 5Vot a Tvre, a táp még mindig megy. Kizárásos alapon a 12Val van gond. De ahogy említettem, a +12V és +5V ágra kötöttem fejenként akkora feszültséget, gond nem volt. Mérem szakadásvizsgálóval a GND és a +12VB-t zárlat. Gondoltam lehet a Q806 előtt van valami gond. Mégegyszer utoljára kipróbáltam visszakötött 5 és 12V ággal a taápot, a TV bekapcsol....
Mi vacakolhatott?..
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Júl 21, 2024 /
 
Akár forrasztáshiba vagy SMD ellenállás-kondenzátor szakadás, időszakos zárlat is lehetett.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Júl 21, 2024 /
 
Amikor a TV nem indult, és külső táppal a +12V tápláltam, zárlat-gond nem volt. Elkötöttem az L806ot, és tápláltam 2Aal a +12VB-t, az áramkorlát a max 2A vette fel. Túl sok alaktréesz nincs a +12V és a +12VB között. Talán a C1038, aminek a zárlatja meg is szűnt a 2Atól..?
Bizonytalan javítás így, hogy azt se tudom miért, de már működik
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Júl 21, 2024 /
 
A kis barna csipkondenzátorok szoktak meglepetéseket okozni.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Júl 21, 2024 /
 
Igen tudom, volt már tapasztalatom benne, azért gyanakodtam a C1038ra.
Egyszer egy Philips képe ugrált, majd visszaált, aztán újra ugrál, újra jó. Hőkamerával néztem az lcd nyákját, kis kondik melegedtek. Mire nekiálltam megmérni melyik a rossz, egyik se volt zárlatos. Kiprobaltam újra a tvt, azóta nem melegedtek, és jó lett a kép..
(#) Skori hozzászólása Aug 4, 2024 /
 
Egy barátom LG tv-je (pontos típust most nem tudok, majd megnézem v. megkérdezem, 42...49 col körüli) a következőt produkálja:
Gyenge a fényereje, és eléggé kékes árnyalatú a kép, néhány helyen foltokban még kékebb mint általában. Gondolom a háttérvilágítás adta meg magát részben, vagy kezd teljesen kinyiffanni.
- Mennyire gyakori probléma ez?
- LG-re jellemző főleg, vagy más típusokra is?
- Mennyire nehéz, vagy mennyire könnyű javítani?
- Milyen áron javít szerviz ilyesmit?
- Mennyiért és honnan szerezhető be általában, a hozzá való led világítás?
(#) img válasza Skori hozzászólására (») Aug 4, 2024 /
 
Az LG LED-jei sokszor elmennek kékbe, ilyenkor minden LED sor cserés benne. Aliexpress-ről.

A szerelés nehézsége és az ára az adott típustól típustól függ.

Ha nem akartok vele szórakozni, hozzátok el és megcsinálom.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2024
(#) szs válasza Skori hozzászólására (») Aug 4, 2024 /
 
-Ezek a fajták hajlamosak rá (lásd melléklet) Igen, LG-nél, 6Vosnál.
-Nagyon drágán vállalják(20 pénz alatti ajánlat nem volt, azért kezdtem neki)
-Nehéz elsőre, az első TV-m eltörtem. Aztán már (42 inch volt a legnagyobb) megy. (de másnak nem csinálom, maximum ha kész lett, akkor nejem elüzleteli)
-Ali-ról veszegetem. Ha nem találok készletet, akkor darabokból is összerakható. Jó kis időtöltés, de nagy büszkeség. (nekem legalábbis)
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2024
Következő: »»   211 / 212
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem