Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Témaindító: Topi, idő: Nov 18, 2007
Nem tudom, mennyire van hangsúly a pvc-n, lehet, sima muanyag pillanatragasztó.
Nyilván, ha pvc idomot akarnék összeragasztani, akkor a tubusos pvc ragasztó a nyerő, de az ragacsos, ménkű nehéz vele dolgozni. Itt kb víz viszozitású, az a legdúrvább, hogy beszivárog a résekbe és ott megköt, ja és nem szárad be.
Nyilván nem akarom utánozni, meg szerintem senki, csak ennél a videonál jutottam oda, hogy rákérdezzek a ragasztó fajtájára.
Ilyen ragasztót szeretnék venni aliexpressen.
De kolléga segített "cianoacrilat glue" kulcsszóval
Köszi a tippet, ilyet vettem én is, viszi.
Lenne egy informatikai jellegű kérdésem. Ha nem ide való akkor az áthelyezést kérem. Linux mint 17 rendszeren a libre office 5-ös verziójában a táblázat kezelőben keresem a grafikon létrehozást. Eredménytelenül . Ráadásul angol. Hol keressem?
A1-Bn tartomány kijelöl,
'Insert" legördít, "Chart" kiválaszt (Tizenéve használtam utoljára Excelt, de szerintem itt ugyanez a módi.)
Valaki használ, illetve vett már közületek ilyen hordozható SSD-t? Mennyire megbízhatóak? Tudom nagyom kompromisszumosak.
Samsung T5-öt használok, az nem kompromisszumos. Igaz, nem is ennyibe kerül…
Szerintem pénzkidobás.
Idézet: „1. The NTFS format cannot be used, otherwise the product may be damaged. 2. Formatting can only be performed on Windows. The exFAT format must be selected when formatting for the first time (emphasis).” Ha NTFS-re nem használható mert tönkremegy, akkor vajon minek? Egy valamire való film is nagyobb mint az exFAT 4Gb fájlméret határa. Feltehetőleg a tárolókapacitása is hamis.
Nagyrészt egyetértrk, csak az exFAT maximális fájlmérete 128PB, a FAT32-nél volt a 4GB limit.
Ha felkészültél arra, hogy visszakérd a pénzed és egy jódarabig reklamálj, akkor vedd meg nyugodtan... Ez jó esetben 64GB-os lesz, esetleg nagyon szerencsés véletlennek köszönhetően 128GB. Cserébe a vezérlőbe beleírják azt a méretet, amit megveszel (mondjuk 2TB), így mikor túlléped a tényleges fizikai memóriaméretet, akkor elkezdenek elveszni a rajta tárolt dolgaid. Én vettem olyan SSD-t, ami megszólalásig WD RED volt - összesen 60GB-ost sikerült nagy nehezen készíteni belőle, mert talán a tizedik orosz firmware hekkelő program ismerte csak fel a vezérlőjét. Ezek saját képek, amikkel reklamáltam és még így is többször visszadobott az ali, hogy invalid az ok, amiért kérem a pénzem.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2024
Igen, elírtam. Ettől függetlenül szerintem nem használható zökkenőmentesen, mert jó eséllyel egy 32 vagy 64Gb pendrájvot kap, amit 2 Tb-nak ismer fel a gép és ennyi, de használni nem tudja a feltüntetett területet.
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
Akkor inkább nem veszek, mert ez inkább lehúzás.
Nem csak lehúzás, hanem esetleges adatvesztés nagy baj is lehet. Ha már bóvli, ott lehet ilyen.
A hozzászólásod többi részével teljesen egyetértek.
Egyébként általában az olcsó bolti noname SSD-k sem megbízhatóak. A drágábbak között is megesik hibás sorozat, pl. volt egy Lenovo laptop típus nálunk, ahol kb. két év után sorra elhaláloztak az SSD-k.
Ha még mondjuk az 1TB-os, csak 64Gb lenne, az még részemről rendben lenne, de az adatvesztés...
A hozzászólásod többi részével teljesen egyetértek.
Nekem olcsó noname SSD-k vannak egyik gépben. A legfiatalabb is kb. 5 éves,és kikapcsolva se nagyon van a gép, de még húzzák az igát. Lehet azért tartós ennyire mert nem Windows van rajta, ami előszeretettel morzsolgatja unalmában is a háttértárat...
Szerintem tiszta hülyeség, amit írnak! Már miért ne lehetne NTFS-re formázni egy SSD-t?! Jó ideig a 32GB pendriveom is NTFS-re volt formázva, mert egyszer át kellett valamit másolnom vele, de nem lett tőle baja (azóta már visszaformáztam FAT32-re).
Az NTFS működéséből adódóan, valószínűleg pillanatok alatt kiderül a turpisság (hogy a kapacitás nem annyi mint kellene), és ez már a használat elején is adatvesztést okoz.
Nagyjából ott lehet az eb elhantolva, hogy eleve odaírták: nem formazható NTFS-ként. Ebből mégiscsak le lehet vonni némi következtezést. És nem fordítva kell gondolni. (Megha a kereskedő arra késztetővel kezdte is)
Köszi. Sikerült közben egy függvényt is létrehozni. A táblázatban az electrodoc androidos program eredményei vannak míg a függvény adott. Példaként a 4,7nF-ot mutatom, hogy azért van egy kis különbség a kettő között. Na akkor most kinek higgyek?
Mivel a 4,7 nF két értékes jegyre van megadva, illetve nem valószínű, hogy 1 %-nál pontosabb, a 677 kΩ is túlzás.
Nem tudom, van-e beépített pi, ( js: Math.PI ), ha csak 3,14-et használsz, összejön ennyi hiba. Én 3.14159265358979323846264338327950288419-t szoktam használni. Nekem higgy A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2024
=1/(6,28*f*C)
Ezt a képletet alkalmaztam. Nem kell full pontosnak lenni. Egy időre felhagytam az audiotechnikával és most a mérés technika az új terület amíg megjön a műszer.
Teljesen mindegy mire formázod, fizikailag van benne kevesebb memóriamodul. Ha gyorsformázást választod, akkor ugyanakkor derül ki a turpisság, vagyis mikor már többet írnál rá, mint amennyit fizikailag tényleg tud. Viszont, ha véletlenül nem a gyorsformázást választod és elkezdené írni a nullákat a már nem létező területre, azonnal jönne vissza, hogy hoppá ez így nemgyerebe. Ezekkel a kütyükkel igazából annyit lehet tenni, hogy szétszeded, megnézed milyen vezérlő van benne, milyen memória, keresel hozzá az orosz oldalakon megfelelő szoftvert és beleírod a megfelelő tárkapacitást. Persze mindezt megelőzően visszakéred a pénzed megfelelő képekkel alátámasztva, ahogy én is tettem. Így ha visszakaptad már a ppénzed és nálad maradt a cucc, akkor van egy majdnem ingyen háttértárolód, aminek a minősége olyan amilyen. Arra, hogy mondjuk oprendszer fusson róla, arra megfelelő, fontosabb adatot már nem bíznék rá (mondjuk arról meg van legalább két mentésem).
Eszembe sem jutna ilyesmit használni. A normális SSD-k ára sem megfizethetetlen manapság.
A fájlrendszer ott jön a képbe, hogy attól is függ, hogy milyen stratégiával tölti fel (vagy próbálja feltölteni) az operációs rendszer adatokkal, ugyanis korántsem biztos, hogy szép sorjában az egymás utáni szektorokba fog írni. A baki mindenképpen kiderül, előbb vagy utóbb, és lehet, hogy ntfs esetén inkább előbb... Idézet: „szétszeded, megnézed milyen vezérlő van benne, milyen memória, keresel hozzá az orosz oldalakon megfelelő szoftvert és beleírod a megfelelő tárkapacitást” Nekünk, átlagembereknek többszörösen megugorhatatlan. De tudod te ezt. De a szétszedéshez is az kell, hogy először (kb sötétbeugorva) megvedd. Engem szó szerint lehülyézett a sógorom, hogy a nejem vodas telefonjához ugyanott vettem memóriakártyát, ahol a telefonját. Csakhát mai napig jól működik. A telefon is. A kártya is. A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2024
Sokkal egyszerűbb olyat venni, aminél az ár és a ráírt méret összhangban van. Az hekkelés nélkül is működni fog.
Á, nem tudom a képet jól menteni, az oldalt viszont tudom másolni.
A kérdésem az lenne, hogy ha ezt alkalmazom, és a döglött potkánt a Cirmos megrágcsálja, akkor megmarad? Lényeges lenne, hiszen a Cirmost nagyon szeretjük. Itt a méreg linkje: Bővebben: Link
Akkor dobrý večer
A Wikipédia szerint Bővebben: Link "Fennáll a veszélye annak, hogy a méregtől elhullott rágcsálókat a háziállatok (kutya, macska vagy akár sertés) vagy védett madarak (vércsék, ölyvek, baglyok) megeszik és maguk is megmérgeződnek." Inkább csapdát neki. |
Bejelentkezés
Hirdetés |