Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   212 / 213
(#) img válasza szs hozzászólására (») Aug 4, 2024 /
 
"az első TV-m eltörtem"

Sajnálom, remélem nem az LCD-t.
(#) szs válasza img hozzászólására (») Aug 4, 2024 /
 
Dehogynem

El is árultam itt a fórumon. Nem titok a balizéség itt. Sőt, mivel leírtam, talán mások jobban odafigyelnek.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2024
(#) img válasza szs hozzászólására (») Aug 4, 2024 /
 
Óóó... Ez nekem kimaradt, nem olvastam. Mivel szedted szét, nem tapadókorongokkal?
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2024
(#) szs válasza img hozzászólására (») Aug 4, 2024 /
 
Nem. Egyszerűen (akkor) egy youtube-videó alapján álltam neki. Csakhát az eléggé kivonatos volt (hogy úgy mondjam). A szétszedés tényleg gyors úgy, csakhát a réteges összerakás nem volt a videóban Ráfaragtam. Van ez így.
Tapadókorong most sem kell.
Nejem mindig kinevet, amikor kimegyek TV-javításhoz forgácslapot méretrevágni
Mondják, hogy 32 inch-nél nem kell semmi. De én már félős lettem.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2024
(#) img válasza szs hozzászólására (») Aug 4, 2024 / 1
 
Igen, a YT videókból sajnos túl sok minden marad ki (pl. a sikerest megelőző, sikertelen próbálkozások), ezt a saját területemen is fokozottan tapasztalom. A Youtuber meg könnyen takaródzik azzal, hogy ő elmondta, hogy csak saját felelősségedre csináld.
(#) soos csaba válasza Skori hozzászólására (») Aug 7, 2024 /
 
Szia Skori!

Ahogy előttem is irták a fórumtársak ez gyakori LED háttér világitas probléma lesz.

Ez a probléma elég gyakori szokott lenni a LED-es tévéknél, 10 tévéből 8 LED háttér világitás problémával küzködik.

Nem csak az LG tévékre jellemző ez a hiba, hanem az összes többi LED-es tévére.

Hogy mennyire nehéz?, ami a problémásabb az a képernyő ki szerelése, és a vissza tevése, ez maceránsabb, főleg azoknál a tévéknél amelyikeknek a képernyője már nagyobb mint 42-50 inch-es.

Hogy milyen áron javit egy szerviz ilyesmit az változó lehet, függ a tévében lévő LED-ek számától, és hogy mennyire maceráns szét, illetve össze rakni a tévét, az ár változó lehet...

Mennyiért és honnan?, én Romániából szerzem be a LED csikokat, itt szinte minden tipú tévéhez eddig találtam alkatrészt, most hogy szállitanak ki Magyar Országba is, azt nem tudom.

Teszek fel egy pár linket ahol be lehet szerezni a LED csikokat

ITT

ITT

ITT
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2024
(#) Ge Lee válasza soos csaba hozzászólására (») Aug 7, 2024 / 1
 
Ki lehet az eredeti csíkon egyesével is csereberélgetni az összes ledet ami filléres költség de iszonyú munka, illetve annak a ledek áramának csökkentésével is együtt kell járnia, különben az újak is a régiek sorsára jutnak, mert ugye azok is azért mentek tönkre, mert túl vannak hajtva, illetve nem is igazán túlhajtva vannak, hanem gyakorlatilag elégtelen a hűtésük így elmelegszenek.

Azért az is egy érdekes dolog, hogy elég régóta vannak már ledes háttérvilágítású tv-k, ehhez képest az itthoni alkatrész utánpótlás enyhén szólva is katasztrofális. Ha van is megfelelő csík az horror áron van, maga a led meg ha mondjuk 6V-osból kell fordított bekötésű az sehol nem kapható, kínából kellett rendelni egy mezei 32 colos tv-hez is. A hazai webshopok kínálatában szinte mindenféle led megtalálható, kivéve pont azt ami a tv javításához kéne.
(#) soos csaba válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 7, 2024 /
 
Szia Ge Lee!

Teljesen igazad van azzal kapcsolatban hogy a LED-csikoknak a hűtése nagyon rosz!, hisz csak annyi hűtésük van amennyi a tévének a váza, egyes tévé tipusoknál a LED csikok még nincsennek le se ragasztva a vázhoz, csak néhány helyen vannak meg fogatva egy pár ragasztó szalaggal.

Az eredeti LED csikokon lévő LED-ek cseréjével nem érdemes kinlódni, ugyan is mint ahogy irod ha a LED-ek árama nem egyforma akkor az újak is tönkre mehetnek!

Én úgy szoktam csinálni hogy ha meg van hibásodva mondjuk csak egy LED akkor azt ki cserélem, (adok még egy esélyt a tévének) de ha már több LED hibásodott meg akkor ki cserélem az összes LED csikot.

Nállunk most szerencsére nincsennek horror áron a LED csikok, elég baráti áron meg lehet őket vásárolni.
(#) Ge Lee válasza soos csaba hozzászólására (») Aug 7, 2024 / 1
 
Nem az a baj, hanem az, hogy a ledek mezei nyáklap csíkon vannak, az üvegszálas műgyanta meg nem igazán vezeti a hőt. Tehát kb. annyi hő távozik csak el a ledről amit a légáram elvezet.
(#) Remci hozzászólása Aug 11, 2024 /
 
Sziasztok!
Adott egy Sony androidos tv, ami a videón látható jelenséget produkálja: Bővebben: Link
Bekapcsoláskor kezdi betölteni magát, megjelenik az android felirat,majd a tv alján megjelennek a lehetőségek, ezután kikapcsol és kezdi elölről. Külső tápos,de gondolom nem táp hiba,leterhelve jónak tűnik. Szoftver hiba lehet?
(#) img válasza Remci hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Szia!

Van típusszáma is? Sok Bravia-ban BGA153 OneNAND flash van, ami nem írható bármivel.
(#) Remci válasza img hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Szia!
KDL-55W756C
(#) img válasza Remci hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
2 hete csináltam egy KDL50W756C-t, ha jól emlékszem ebben is ugyanaz van: Samsung KLMAG2GEND-B031 kellett bele, ami BGA153 lábazású.
(#) Remci válasza img hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Hát ezzel nem megyek sokra . Rákerestem a képek között és az már biztos hogy ezt én sem kicserélni,sem írni nem tudom . Ez lehet a hiba forrása? Pár éve már javítottam ezt a tévét, más okból kifolyólag. De most ez jött elő rajta.
(#) img válasza Remci hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
99% valószínűséggel. Először csak elkezd durván lassulni amíg a bithibákat még tudja javítani, aztán amikor már nem akkor bootloop-os lesz.

Korábban mi volt a hibája, lehet köze hozzá?
(#) Remci válasza img hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
A készenléti led 3-at villant bekapcsolás után.
Ezt találtam a szervíz leírásban: 3-2-2. LED Blinking: 3x (DC Alert & Communication Error)
Szakadt lett egy smd bizti: F9013 és Ic9021 jelölésű alkatrészeket kellett cserélni. Ezután pár évig rendben ment. Érdemes ezzel foglalkozni, mármint úgy értem hogy ár-érték arányban meg éri-e,vagy lehet kukázni. Mivel nem az enyém, úgy is ez lesz az első kérdés.
Ja,és ha jól emlékszem, akkor frissítette is magát,másik firmwaret töltött le.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2024
(#) img válasza Remci hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Nem a frissítés közben állt meg? Mert az egyértelmű jele a NAND hibának (vagy az SRAM hibának, de az kisebb valószínűséggel).

Az biztos, hogy olcsóbb lesz mint, ha egy másik ugyanilyet venne használtan, de látatlanban nehéz pontosat mondani.
(#) Remci válasza img hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Lehet hogy hülye kérdés,de ezt nem lehet valahogy resetelni? Más androidos készüléknél is találkoztunk olyannal,hogy nem kapcsolt be ( Predor beléptető olvasója ), le kellett egy gombal resetelni és elindult. Ezeknél nincs valami hasonló lehetőség?
(#) Remci válasza img hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Nem, a frissítés az első javítás után volt. Pár évet ment is utána. Most bedöglött.
(#) img válasza Remci hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Van, ha viszont a NAND a bűnös akkor rövidesen újra ki fog akadni, vagy még rosszabb lesz és már ennyire sem fog bekapcsolni.

https://www.sony-asia.com/electronics/support/articles/00280396
(#) Remci válasza img hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Mit javasolsz? Azt mondta a tulaj,hogy ha meg lehet csinálni, akkor jó, de ha nem, az sem gond. Vettek helyette másikat. Tehát nem vészes a dolog.
A linket meg majd át tanulmányozom ha lesz időm, a javítás nem sürgős. Köszi.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2024
(#) img válasza Remci hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Ha kipróbáltad a resetet és nem segített rajta, akkor ha elhozza a tulaja, meg tudom nézni.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2024
(#) Remci válasza img hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Pontosan hová helyileg?
(#) Kraaken87 hozzászólása Aug 14, 2024 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni egy Philips 55pus6814/12 tv javításában. A probléma: egy alkalommal bekapcsolás után nem volt kép csak a háttérvilágított fekete képernyő. Többszöri ki be kapcsolás után elindult, de egyszerűen fekete fehér lett minden, mindegy milyen jel tettem rá (hdmi, vagy tuner) még a menü is. Illetve ha pl a laptopot rákötöttem hdmi-vel, az egész képernyőn függőleges színes vonalak jelentek meg egy másodpercig majd a rendes kép jött vissza. Egy factory reset után relatív stabilan működik, de minden fekete fehér. Minden beállítást átnéztem, de semmi eredmény. A t con panelen az összes feszültség rendben van, illetve az alaplapon is minden fesz mérhető( a Service manual alapján, 12V, 5V, 3.3V). Mikroszkóp alatt átnéztem nincs jele sérülésnek egyik panelen sem.
Hol lehet a hiba? Neten nem sokat találtam, ami segítene.. bocsi a hosszú regényért, és köszi a válaszokért!
(#) jdani hozzászólása Aug 16, 2024 /
 
Sziasztok. Egy philips TV tápjával foglalkozom, a stby5V nincs meg, mivel az IC901 kipukkant. Cseréje után a helyzet változatlan, 5V nincs. Többször (mindig) láttam már olyat, hogy egy vezérlő IC ami kapcsolná a trafót, egy opton keresztül vezérel.
Hogyan működnek? Áram alá helyezéskor rögtön kapcsolnia kellene az ICnek a trafót, és ha nem érkezik jel (nincs a szekunder oldalon feszültség zárlat, vagy egyéb miatt, akkor az opton keresztül kapja a jelet, hogy valami gond van, és lekapcsol?)
Máshogy nem látom értelmét.
Induláskor ha arra várna az IC hogy kapcsol jelet az optotól, akkor azt várhatja, mivel az IC nem is kapcsolta még a trafót, így a szekunder oldalt nem is volt feszültség, így az opto nem is tud jelet adni neki.
Kérem valaki röviden mondja el ezeknek a működését, illetve az IC cseréje után miért nem működhet?
A b+ a T902 lábán megvan.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Aug 16, 2024 /
 
Szia! Az optocsató a kimeneti feszültségszabályzás analóg jelét viszi át a primer oldalra azért, hagy a kontroller beállítsa a megfelelő kitöltési tényezőt a beállított kimeneti feszültség eléréséhez. A trafó tekercsei nem szakadtak? Kimeneten a kondenzátorok, diódák jók? Persze lehet optocsatoló hiba is. Meg primer oldali ellenállás, stb.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Aug 16, 2024 /
 
Trafó kimenetei 1ohm körül voltak.
Az optocsatolónak valami hasonló szerepet nyilvánítottam. Azt még mindig nem értem akkor, hogy előbb ugye akkor az ICnek kellhogy kapcsoljon egy ugymond indulási feszültséget a trafóra, majd amikor megjelenik a feszültség a szekunder oldalon, akkor tud már szabályozni.
Elvileg ha nincs is benne optocsatoló, akkor se indulna egy pillanatra sem be?
Túl sok alkatrész nincs a primer oldalon, azok jók voltak. D912 diódát kivettem, és ott betápláltam külső 5Val, a TVn legalább világított az STBY.
(#) szs válasza jdani hozzászólására (») Aug 16, 2024 /
 
De a trafó 4 és 5 lábai közt nincs szakadás? Mert én pont így jártam (kicseréltem a tny-t, meg még egy-két alkatrészt, és továbbra is kukult) és utólag kellett trafót is vennem. Mert nemcsak az IC durrant el, hanem a trafó hozzávezető tekercse is.
(#) jdani válasza szs hozzászólására (») Aug 16, 2024 /
 
Akkor kiforrasztva mértem a trafót, most már benne van, gondolom nem csal így annyit az érték, de most mérem, ugyanúgy 1ohm körüliek a 3 tekercsek.
Ha veszünk egy hagyományos régi trafót 220Vra 50Hz, ott alapjában volt egy primer és egy szekunder tekercs.
Itt kapcsolóüzeműnél miért van több? Alapból mindig 3at látok, vagy persze többet.
Vegyük úgy a régi szerint, van egy primer , egy szekunder, de itt miért van 2 primer kör, mi célja?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Aug 16, 2024 /
 
Egy tekercs a fő primer tekercs, egy a kontroller tápfeszültségét adja, egy meg a fő szekunder oldali tekercs.
Következő: »»   212 / 213
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem