Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Crystal radio - detektoros rádió
Szia!
Itt igy van elválasztva a HF és a DC jel egymástól. Ha a diódák külön lennének nagyobb terhelést kapna a rezgőkör . De biztosan optimalizálható más kapcsolás technikával is.Ezt a korai 60 -s években követték el.
Érdekes. Gondolom csak germánium diíódával múködik. Nem kizárt hogy megpróbállom, ez egy "negyfrekvencás " tranyó.
Szia!
Esetleg egy egyszerübb? De ennek a működését ha lennétek kedvesek megfejteni----nem értem.mitől lessz visszacsatolt. A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2024
Másodiknál több ezgőkör van, így elméletileg jobb a szelektivitás. Az elsőnél a trafó a nagy kérdés, milyen és mire van. Én amiket próbáltam tranzisztorral detektorosokat egy sem volt jobb a diodasnal vagy hangosabb.
Szia!
Az elsőhöz rezgökörök helyett "japán tranzisztoros rádió KF trafót " irtak. A másodiknál ; szintén a tipusa is oda van irva. Nekem az a visszacsatolás gyanus Dc szint+ HF jel .......?
Az a visszacsatolás valószínűleg nem sokat ér, és ráadásul a kristály (piezo) hallgató miatt a detektor sem az igazán működik. Lehet, hogy ettől működik?
Ahogyan mondod: Feltöltődik mint kondenzátor "csúcsértékre", és "oszt jónapot/nincsen itten semmi látni (bocsánat hallani) való".
Szia!
Akkor egy régi leirás-kapcsolás?
Szia!
Ezt a kapcslást erős helyi adó esetére ajánlják---
Egy ehhez kapcsolódó oldal;
https://planitosdelupin.blogspot.com/2019/02/dos-radios-transistore...s.html
Sziasztok!
de van EU-s oldal is. Hasonló készülékekkel.
Sziasztok!
Egy ujabb változat?
Hello! Érdekes az első, mert ha a két tekercs között mágneses csatolás van, akkor nem kell a C3. Ha meg nincs, akkor meg hiányzik a GND-nél a vonal. Laza csatolásnál, alig megy át teljesítmény. Az igaz hogy DX-ről beszél, ha ez ott van az adó mellett akkor igen, vagy szelektív lesz, csak épp nem működik. Legalább is én így látom.
Szia!
Ezt még nem próbáltam ki.(tervbe van véve?) A leirtak igazak , bár a csöves kf technikában ez sem volt szokatlan megoldás.
Vannak halvány emlékeim. Anno a nagybátyám, nagy gyűjtő volt. Aztán mindent begyűjtött és kérte leheljek bele életet. Én meg ahogy lehet. Betettem tranyát, meg mindent ami kéznél volt.
Néhány év múltán szerzett donorokat és azt kérte, hogy állítsam vissza az eredeti állapotokat. Nem volt egyszerű mutatvány. Kibányászni az egérrágta méhsejt tekercseket, meg a kivezetéseket. De megcsináltam, mert nagyon lelkes volt. Az ágya mellett is egy gyári detektoros volt a 2000 ohm-os hallgatóval. De sajnos nemrég ment el. Nem is tudtam elmenni a temetésre, mert kórházban voltam. A nagyapám, meg többek között órás volt. Csinált anno detektorosokat. Persze nem működött, mert nem tudta hogy mi, miképp működik. Aztán mikor kijavítottam a hibákat, nagyon boldog volt, hogy még is működnek. Volt egy Philips csúcsszuper rádiója, hármas forgóval. EF3 volt benne, gyönyörű skálával. Csak sajnos elveszett a "hosszú harc alatt", mint a 10db. személyre szóló állóóra sétáló, amit emlékbe raktam el.. Amikor a csőbútorok voltak, kidobtak minden régi dolgot. Még a GE kristályokat is a befogóval.. Olyan KF-et láttál, amit 6 szögletű dugókulcssal lehetett hangolni? Egy serleg volt a vasmag és viaszba volt ferrit? Na, ez sem tegnap volt..
Szia!
Igen s sohasem volt belevaló kulcsom (talán coll/hüvelyk méretű volt)? Foxhole rókalyuk rádióHát idáig új hozzászolás volt, nem kérdés. Ez sem kérdés. Epítettem egy foxhole rádiót. Zsilet grafit demodulatorra, nem annyira érzékeny mint a germánium diódás de működik, itt a videó videó linkje
Szia!
Ez remek ---Esetleg; megmérnéd Voltmérővel a nyitófeszültséget, A demodulált jelet is. ---- ----megcsinálnád előfeszitettre is ?(Mennyit változik.) köszi . A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2024
Két ,detektoros változat;
Na majd foglalkozok vele. A nyitófeszültség 300 és 800mV között mozog ahogy mozgatom a grafitot. Germánium diódával sokkal hangossabb és érzékenyebb. Ez csak 1 állomást fog.
Szia!
köszi! A grafit ceruza minősége ( H ? HB? F ? B volt a legjobb ) és a Zsilet penge bevonata adja a varázslatot. Ezért irtam az előfeszitést De a tapasztalat sokat ér !
Grafit ceruza sima plajbász grafitja a oenge eldobható borotvából kiszedve. Terheles nelkul 5-10mV van a fejhalagtókimeneten még germániumdiódával kb 70mV. Előfeszítetten nem mértem hallásra semmi különbség 1,5V elemmel próbáltam. Nem volt B2.
Jó lenne megnézni valami műszer "szerűséggel", mint például detektoroszkóp/kanyaroszkóp.
Lehet hosszú téli estéken, majd... Vagy jövőre Békéscsabán. Két éve mérhetetlenül jól szórakoztunk vele.
Azt már meghagyom neked, digitális műszerrel nem sokra mentem amit emrtem az analóggal vollt.
Egyszer gyere el Csabára, szeretettel várunk.
Ha tutira ott leszel, akkor elviszem megint (meg akkor rákészülök).
Szerbiában élek és nincs autóm így összetett.
Ha a Balaton mellől, vagy Egerből elzarándokolnak, akkor Szerbia sem tűnik teljesen megvalósíthatatlannak. Van rá több mint fél év, szervezésileg...
Szerintem soha, senki nem kért még Békéscsabán a Művháznál a belépéshez útlevelet, legfeljebb Csaba kártyát, mert úgy olcsóbb a belépő. Az meg soha nem volt ingyen... Ha 2025-ben, Békéscsabán megveregeted a vállamat, hogy "Szia Gafly, én vagyok a Bigrobi, akkor meghívlak ebédre a Méteresbe." |
Bejelentkezés
Hirdetés |