Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3575 / 3578
(#) Gafly válasza Skori hozzászólására (») Aug 27, 2024 /
 
Idézet:
„Tulajdonképpen mekkora a fékútja egy ilyen szerelvénynek vészfékezéskor?”

Szerinten erősen függ a körülményektől, többek között mint például sebesség (és hasonlók).
Hajónapló kiegészítés: Hatályos szabályozás.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2024
(#) bbb válasza Skori hozzászólására (») Aug 27, 2024 /
 
Youtube videó - MÁV oktatófilm a fékútról.
(#) tufatofu válasza Skori hozzászólására (») Aug 27, 2024 /
 
120-ról, derült égből lehet akár 1km is. Függ a vonat megfékezettségétől, a vonat fajtájától, a mértékadó lejtőtől, az időviszonyoktól, a vontatott súlytól, volt e homok a gépben és működött-e a homokoló. Jelen esetben mivel Gigant volt, az elektromos fék működött-e rajta stb. A Budai út elég messze van az állomástól, oda már ilyen sebességgel nem kellett volna érkezzen, ha ott fogta a kocsit....
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2024
(#) szs válasza tufatofu hozzászólására (») Aug 27, 2024 /
 
Csakhát ez nem a Cegledi vasútállomásnal volt.
A Budai útinál. A Budai úti "sorompó"-tól úgy 100m-nyi tavolság. Na, lehet, hogy 200.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2024
(#) tufatofu válasza szs hozzászólására (») Aug 27, 2024 /
 
Ha olyan közel van, 100m-en még csak lassulni sem nagyon kezd...
(#) szs válasza tufatofu hozzászólására (») Aug 27, 2024 /
 
Jó, mint javítottam, lehet, hogy 200. De igen, lassítani sem. Es a gyorsvonatnak nem is kellett (volna)
(#) zolika60 válasza Skori hozzászólására (») Aug 28, 2024 /
 
Sebesség függő de több száz méter.
(#) antikzsolt válasza mek-elek hozzászólására (») Aug 28, 2024 /
 
57km reggel 9:20 kor indulok 11:42 érek oda ha nem késik a vonat. Szép kis tömegközlekedés. Autóval mindösszesen 1 óra.
(#) bbb válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 29, 2024 /
 
21km, reggel 6-ra beérni. Tömegközlekedve majd 2 óra lenne az út, kocsival 22-24perc, ha valahol még pirosat is kapok...
8-ra beérni már romlik az arány, akkor kocsival is 40-45perc, de nem járok olyan későn
(#) antikzsolt válasza bbb hozzászólására (») Aug 29, 2024 /
 
Nekem átlagosan ugyan annyi idő volt a menetidő bármikor mentem. Első lámpa ha piros volt onnantól kezdve zöldhullám volt szinte végig. Pécsen átmentem többnyire 1 max 2 piros lámpával. De jelenleg jobbnak láttam beköltözni pécsre. Ott a benzinpénz albérletre van költve kocsi se kopik és azért + 2 óra pihenés az már elég sok.
(#) mek-elek válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 29, 2024 / 1
 
Először is, olyan nincs, ami mindenkinek egyformán jó!
Másképp nézve, kicsit el vagyunk kényeztetve. Hajlandók vagyunk járandóságnak venni, hogy az előző állapotokhoz mérten, lehet költekezni. Ne adja a sors, hogy a régi idők visszatérjenek, mert sokan elcsodálkoznának, hogy mi mindent ki lehet bírni, ha kell. Aki nem mosdott lavorban, azt hiszi, hogy a fürdőszoba nélkül nem lehet élni, stb...
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Aug 29, 2024 /
 
Breaking news! Itt a szakmai magyarázat a balesetre, ami a keletinél volt.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2024
(#) Landsmann válasza sany hozzászólására (») Aug 29, 2024 /
 
Ahha. De milyen szerda éjfélről írnak ezek? Nappal történt, még videó is került fel a netre az esemény bekövetkezte után pár perccel. Meg nem hétvégi esemény volt ez?
(#) szs válasza Landsmann hozzászólására (») Aug 29, 2024 /
 

Újságírók ha kapkodnak
De lentebb már írja a 25-ét.
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Aug 29, 2024 /
 
Nem baj az, csak írjanak valamit.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2024
(#) szs válasza sany hozzászólására (») Aug 29, 2024 /
 
Azert: amikor katona voltam, egy katonatársam előtte (meg valószínűleg utána is) vonalbejáró volt. Sok-sok kilométert gyaloglaszott, és az ilyen törött csavarokat fel kellett írnia.
Bár, egy Keletinél eleg sok vágány van, francse tudja, meglátták-e, ha meglátták és felírtak, azt meglátta-e az illetékes.
Egy tökéletes világban mindenki lát mindent. A valóságban mi sem mindent.
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Aug 29, 2024 /
 
Mármint lehet, hogy tényleg a csavarok voltak. Magára az újságírókra gondoltam most.
Lehet a meleg is közbejátszott.
(#) szs válasza sany hozzászólására (») Aug 29, 2024 /
 
Persze, róluk beszéltünk. Csak én átváltottam a csavarokra, meg a vonalbejárásra
(Mert újságìróink nem érdemelnek túl sok szót)

A meleg is? Na, ezen nem gondolkodtam, pedig lehet.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2024
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Aug 29, 2024 /
 
Az a része, hogy rozsdás, nem nagy ügy, mert vasból van, és ázik fázik kint a természetben.
Az a része, hogy eltört, na az tényleg nagy baj.
(#) bbb válasza Gafly hozzászólására (») Aug 29, 2024 /
 
Az a nem mindegy, hogy hol rozsdás. Ha törés helyén már rozsdásodik, akkor azt jelenti, hogy egy ideje bizony már el van törve. Ha meg fényes, akkor friss törés.
(#) Gafly válasza bbb hozzászólására (») Aug 29, 2024 /
 
Na ezt derítsed ki a médiából.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Aug 29, 2024 /
 
A többit csavart is remélhetőleg átnézték már.

Ezek vajon "új" csavarok voltak? Tényleg új csavarokat gyártanak a sínekhez a mai napig? Vagy csak a Diósgyőr-Vasgyárban készültek vannak még mindig? Jó tudom majdnem örök életűek, persze túlzással.

Csak érdekességnek. Itt Szentes-Kiskunfélegyháza közötti sínszakaszon különben Diósgyőr-Vasgyárban gyártott sínek vannak mai napig. Tudom nem cserélik, minden nap itt ezeket.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2024
(#) bbb válasza Gafly hozzászólására (») Aug 29, 2024 /
 
A leírás szerint az egyik a két csavar közül már régebb óta törött volt, az volt a rozsdás, a második pedig a baleset előtt adta meg magát. Kíváncsi leszek milyen intézkedéseket fognak hozni ezután, s mennyi emberórát áldoznak majd be a felülvizsgálatokra.
Érdekes az is, hogy a biztber azt jelezte vissza, minden rendben, mert a tolórúd végigment... Vajon miért oda van téve az érzékelő és miért nem az eredményt jelzi vissza? Annyival bonyolultabb lett volna az elvárt eredményt visszajelző berendezést tervezni/telepíteni/üzemeltetni?
Feltételezzük, hogy ha ez az állapot rendben van, akkor minden rendben, mert az utána jövő történet nem szokott meghibásodni. Na ez a "nem szokott" jött most be a két csavar elszakadásával.
(#) Gafly válasza bbb hozzászólására (») Aug 30, 2024 /
 
Annyival bonyolultabb lett volna az elvárt eredményt visszajelző berendezést tervezni/telepíteni/üzemeltetni?
Van az, csakhát...
(#) wbt hozzászólása Aug 31, 2024 /
 
Sziasztok!
Valaki tudja, hogyan működik az ilyen kapu? Sehol nem találtam leírást, szerintem iszonyat nyomaték kell a 10-10 szegmens emelgetéséhez... vagy is nem tudom. Valakinek van ilyen csodája? (nálunk semmi más nem férne el, vagy másik kapu, vagy a szomszéd nappalija, ha tolókapuban gondolkoznék).

kapu.jpg
    
(#) david87 válasza wbt hozzászólására (») Aug 31, 2024 / 1
 
Legyező elven müködik hátoldalán szerintem van egy bovden ami szépen össze szedi a lapokat
(#) wbt válasza david87 hozzászólására (») Aug 31, 2024 /
 
Ohh, bowden.. ez eszembe sem jutott, én mindenféle lépcsőstengelyben gondolkodtam. Hááát aki okos, az okos, köszi! Sajnos sehol sem láttam még ilyet élőben. Ockham borotvája! Köszönöm!!!
(#) bbb válasza wbt hozzászólására (») Aug 31, 2024 /
 
youtube, ahol láthatod. Illetve másik videó ilyenről: youtube
(#) wbt válasza bbb hozzászólására (») Aug 31, 2024 /
 
Én ezeket nem találtam meg (valószínű, mert nem tudom a lánykori nevét), padig túrtam. Nagyon köszönöm! Közelben van kapus cég, csak nem merek arrafelé menni, főleg kérdezősködni. Viszont élőben sehol nem láttam még ezt a megoldást. Nekem is azért kellene, mert toló nem fér, kétszárnyú...nem akarok havat lapátolni hajnal 5-kor, hogy kiálljak, tehát lustaság (is) a fő tényező. Mégegyszer köszönöm!
(#) bbb válasza wbt hozzászólására (») Aug 31, 2024 /
 
Én képkeresés alapján találtam meg a nevét, aztán azt beírtam a youtube keresőjébe és ezek az első pár találat között voltak
Találtam még pár érdekességet a "folding gate" kifejezésre keresve is, azt is érdemes beírnod a youtube keresőjébe... Minden esetre nekem a földbe süllyesztős változatok tetszenek nagyon
Ötletadó youtube-ról.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2024
Következő: »»   3575 / 3578
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem