Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1272 / 1273
(#) szs válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 28, 2024 /
 
Nagy kézügyességgel es jó ragasztóval (epo-rapid, hasonlók) sikerulhet is akár. Iszonyat pontosan kell visszatenni a harom pici lábacskát, és arra is figyelni, hogy a magassag is pontos legyen (azaz ne tartson ki a ragasztó + fel mm-t se)
Nekem nem sikerült
Tényleg jobb az, amit linkeltél, azon rajta van a lencse.
És meg mindig azt mondom: ha hossuadalmas is így darabokból összeforrasztgatno, akkor is erdemesebb az egészet cserélni.
Egyébként milyen hosszú a LED-szalag? Hányódik, porosodik itt két olyasmi szalag, mint a tiéd, meg tán Strong-ból is bontottam (törött ből). Pont arra vát, legyen haszna. Ezek 550 hosszúk. Ha ráér picit a TV-d, akkor kitalálhatjuk, hogyan juss hozzá.
(#) vladcepes válasza szs hozzászólására (») Aug 28, 2024 /
 
Utolsó két lencse közepének hossza 55,5cm a fehér drót két vége 58 cm. Egyébként te merre laksz hátha nekem menne hogy érte menjek?
A gyerekek miatt nem nagyon tudom sokáig így hagyni egyébként köszönöm a segítséget!
(#) Ge Lee válasza szs hozzászólására (») Aug 29, 2024 /
 
Nem kell oda nagy kézügyesség, ha azt és úgy rakod vissza amelyiket és ahonnan levetted akkor nem is lehet rosszul visszarakni, mert az eltépett régi ragasztó maradványai megadják a pontos pozíciót. Persze, hogy sokan nem tudják jól visszatenni, ha ömlesztve rakják félre őket egy dobozban. Az új ragasztó amit meg odanyomsz arra a 3 pöttyre az a visszarakásnál ki is nyomódik, ha 1-2 tized mm-rel feljebb emeli az optikát akkor sokat mondtam.
(#) tufatofu válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 29, 2024 /
 
Nem egy űrtechnika az, menni fog.
(#) Gafly válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 29, 2024 /
 
Idézet:
„Egyébként te merre laksz hátha nekem menne hogy érte menjek?”

Ezért jó, hogy neki benne van az adatlapjában, miközben a tiédben meg titkos, mert lehet hogy ő is járna arrafelé.
(#) szs válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 29, 2024 /
 
Hát, akkor az enyém nemigen jó bele. (Pedig Strong 32-ből van, de akkor nem pont olyanból)
Az enyém fejétől-farkáig 55cm.
(#) vladcepes válasza Gafly hozzászólására (») Aug 29, 2024 /
 
Nem titkos egy pár hozzá szólással visszább írtam hogy hol lakom
(#) szs válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 29, 2024 / 1
 
Ha az 55centis nem jó, még adhatok ebből szemet próbára. Csak el kéne jutni hozzád (semmi ráhatasom már regóta, hová megyek fuvarba, tehát előző esti megbeszéléssel tudjuk megoldani. Budapestre holnap megyek -de a városodból nemigen futsz át a IX-be...)
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2024
(#) vladcepes válasza szs hozzászólására (») Aug 29, 2024 /
 
Hm, pedig jó lett volna. Azért köszönöm!
(#) vladcepes válasza szs hozzászólására (») Aug 29, 2024 /
 
Írok privátot.
(#) Gafly válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 29, 2024 /
 
Valóban megírtad kedden egy hozzászólásban, hogy Dunakeszin laksz.
(#) vladcepes hozzászólása Szept 4, 2024 / 2
 
Sziasztok!
Na végre sikerült meg csinálni a TV-t. Ki cseréltem a Ledeket egyesével ,hála a kedves SZS-fórumtárstól sikerült szerezni időben ledeket. Most teljesen jól működik, kicseréltem még a 3 db púpos kondit is.
(#) sany válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 4, 2024 /
 
Gratula!
Esetleg valamilyen képet néztél már rajta?
(#) szs válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 4, 2024 /
 
Örülök, hogy sikerült. Még azt tedd meg: a háttérvilágítast vedd le 60-66% körülire. (Van olyan TV, amelynél ezt külön meg kell tenni minden bemeneten, ami jó hosszadslmas, -nem tudom, ez olyan-e). Sokkal tovább fogja bírni a strapát. A fényerő sem muszáj 100-al menjen. És aki használja majd, neki is hívd fel erre a figyelmét.
Ha véletlen valamiért visszaállítja gyári beállításra, akkor újra lentebb kell állítani ezeket.

A púpos kondikra nem is emlékeztem, pedig nekem írtad és mutattad képen a múltkor, csak tegnapelőtt (mikor újra mondtad) akkor néztem utána .
Igen, azt mindenképp cserélni kellett.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2024
(#) vladcepes válasza sany hozzászólására (») Szept 4, 2024 /
 
Csak egy kis videót csináltam ,hogy ment rajta egy film, azt viszont ide nem tudom beszúrni csak képet.
(#) vladcepes válasza szs hozzászólására (») Szept 4, 2024 /
 
Hát ez a Strong nevezetű TV ,ez szerintem elég egy ...TV , már oda adtam az ismerősnek(nem hiszem hogy lenne rajta ilyen beállítás -de ki tudja, azért majd mondom neki) Egy 2-éves TV-ről beszélünk, Ledek kiégve, a papír fóliát vagy minek nevezik ami megy rá a Ledekre mikor pattintottam vissza a ledekre ,repedezett mint a franc karika mindegyik,(na mondom ez biztos már nem lesz jó) de szerencsére nem befolyásolta.
(#) szs válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 4, 2024 /
 
Idézet:
„viszont ide nem tudom beszúrni”

Dehogynem tudod. Ha van google-fiókod (márpedig androidos telefon használatához célszerű) akkor youtube-ra is tudsz könnyen feltölteni. Aztán a linket itt megosztod. Mint most én.
képbeállítás.

Ez arról készült, hogy milyen kicsire állított háttérvilágítást és fényerőt állítottam. (Mert pont ezt csináltam ma délután, mint neked kellett tegnap)
Itt előtte ülve jó.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2024
(#) szs válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 4, 2024 /
 
Hát azt a beállítást pedig érdemes lesz megkeresni. Azok a TV-k mennek tönkre 2-3 év alatt, amelyen 100% a háttérvilágítas. (No, némelyik bírja 5 évog is)
(#) fecameca válasza szs hozzászólására (») Szept 4, 2024 /
 
Panasonic plazma TV nálunk 17 éves. Olyan, mint új korában. Kár, hogy leálltak a plazmával. Nagyon jók voltak. Semmi fakulás,semmi beégés. Városi legenda az, hogy a plazma beég, meg hogy sokat fogyaszt. Mértem az áramfelvételét. Ha jól emlékszem, 90 mA. Az nem sok.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2024
(#) szs válasza fecameca hozzászólására (») Szept 4, 2024 /
 
Nem tudom ezt a plazma-beégést.
Nekem képcsöves, hagyományos monitoron volt képbeégés, a háttérkép tényleg beleégett. De ehhez hozzátartozik, hohy soha nem kapcsolom ki a gépet (csak amikor okvetlen újraidítást kér). Halvanyan ugyan, de idővel látszott a háttérkép kontúrja mindig.
PlazmaTV-m egy éve vsn, ideadta az unokaöcsém javításra, aztán megcsináltam (tápbajos volt, de 5 pénzből kijött), erre benyögte, hogy vett már különben másikat, tartsam meg. No, mindegy, a lényeg: nem használom, nem tudom meg soha ezt a beégést, pedig ha a gépre kötném, kiderülne.
Mindenesetre te elégedetten használod, (mások is) és ez elég.
A nagy fogyasztást (állítólag) fehér hómezőn jegesmedvét nézve lehet elérni, te is mérted, hogy átlaghasználatnál nem oly nagy az.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2024
(#) zoger hozzászólása Szept 11, 2024 /
 
Sziasztok!

Van egy nevesincs lcd tv-m ami semmit nem csinál (standby sincs). Vestel 17IPS71 táp van benne melyben a képeken látható tranzisztor elszállt. Hogy tudom beazonosítani, hogy pontosan milyen típusú ez? A biztosítékokat, diódákat megnéztem, elvileg jók. Elsőre ezt találtam rajta mint hiba.
(#) kadarist válasza zoger hozzászólására (») Szept 11, 2024 /
 
Szia! Például rajzról beazonosíthatod.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2024
(#) user1914 válasza zoger hozzászólására (») Szept 11, 2024 /
 
Rajz alapján, a tanyán fentvan, TL431.
Üdv. M.
(#) sany hozzászólása Szept 11, 2024 /
 
Na megint a Lenco kis tv.
Egyik pillanatról a másikra, összeugrott a képe. Csak meg kérdeznem tőletek, hogy szerintetek mi okozhatja? Mielőtt az összes kondit kiforrasztom és cserélem.
Pl. trimmer poti? Nekem olyan szabályosnak tűnik. Gondolom az AN5512-es IC környékén lehet a hiba. Sajnos távirányítóm nincs hozzá.
A vakuért bocsánat a képen.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2024
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Szept 11, 2024 /
 
Ha kondenzátort gyanúsítasz, akkor a 2-es és 4-es láb környékén lévő két elkót néznem meg.
Mondjuk szerintem nem egyik pillanatról a másikra szoktak megpúposodni, tehát azon a környéken kocogtatnék, esetleg forrasztanék át pár dolgot...
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Szept 11, 2024 /
 
Majd megnézem, mi a hibája.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Szept 11, 2024 /
 
Kicseréltem az IC környéki kondikat. Természetesen nem az volt a baj. De azért nem ártott.
(#) Macsek71 hozzászólása Szept 20, 2024 /
 
Sziasztok !

Pár éves Ph**ps okostv a következő módon kezdett szórakoztatni :
Bekapcsolás* után pár percig a "szolgáltatás nem elérhető" üzenettel boldogít, majd gondolom észreveszi magát és ...

Infó a hibakereséshez:
-új korában is "szeretett" elgondolkodni bekapcsolás után : 10-15 másodpercig nem reagált semmi utasításra (hangerő változtatás, csatorna váltás ...)
-a "tv műsorújság" napi első megnyitása szintén tizenmásodperc után sikerül neki.
-mostanában előfordul, hogy több napig készenléti módban van (nincs mit nézni rajta )

* Bekapcsolás : távirányítójával készenlétből felébresztés ...

Öregszik a készülék, kezd szenilis lenni, vagy már eleve ilyen "elgondolkodós" rendszerrel került piacra ? Pár nap inaktivitás után nem találja a digitális csatornákat ?
58PUS7505/12 névre hallgat.
(#) kadarist válasza Macsek71 hozzászólására (») Szept 20, 2024 /
 
Szia!
A bennfentesek már tudják, hogy ezért sem szabad Philips, Sony meg más "márkás" készüléket venni. A beépített memóriaáramkörök a noname kategóriába esnek és nem megbízhatóak.
(#) elektrorudi hozzászólása Szept 20, 2024 /
 
Sziasztok!
Csak egy érdekesség:
Orion lapos TV 106 cm. Bekapcsolás után, 4-5 másodperc működés. Kép van, hang van, de csak a korábban beállított csatornán, majd magától kikapcsol. Aztán kezdődik előlről. A működési idő alatt (4-5 másodperc) se csatornát nem lehet váltani, se hagerőt, egyáltalán egyik gombra sem reagál.
Kb. 10x eljátszottam ezt vele, de nem akartam tovább kínozni, hogy még nagyobb baja legyen.
Nem akartam szétbarmolni sem tudás nélkül, ezért elvittem szerelőhöz.
Bekapcsoltuk, hogy demonstráljam a hibát. TELJESEN JÓL MŰKÖDÖTT! Égett a pofámról a bőr, hogy egyáltalán miért vittem oda. Aztán itthon még 1-2 órát ment hibátlanul. Utána szépen becsomagoltam, és eltettem tartalékba.
Van valami ötletetek, hogy mi történt? Hogy lehetséges ez?
Következő: »»   1272 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem