Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » RGB led villogtatása egyszerűen
Témaindító: rolandosss21, idő: Feb 1, 2008
Témakörök:
Sziasztok láttam ezt a videót: http://www.youtube.com/watch?v=_SO1J1kP3YQ&NR=1
és valami hasonlót szeretnék csinálni, de ha lehet nem PIC-eset mert azt nem tudom megcsinálni. Ha valaki tudna segíteni hogy ezt hogyan lehetne megcsinálni akkor azt nagyon megköszönném. A válaszokat előre is köszönöm!!!
Hi!
PIC nélkül? Néhány száz darab logikai IC-vel bármikor. Amíg egy ilyet megcsinálsz, addig tízszer megtanulsz Assemlyben és C-ben PIC-et programozni...
Szia nem lehetne valahogy megoldani azt hogy a PIC-es részét megcsinálnád és elküldenéd mert ez naon jó csak én nem értek a PIC-hez. Ha megoldható írj viszza oké.
Nem akarok beleszólni a dolgotokba, de ha lgyk megcsinálja neked a PIC-es, azaz a lényegi részét, neked csak a bekapcsológomb marad?
Ez még 50 pontért is elég igazságtalanul hangzik...
Hát nemtudom attól függ hogy elvállalja-e? Mert ha nem akkor ilyen nekem nem mostanába lesz az biztos. Erősítőket csináltam, de PIC-et még soha. Úgyhogy nekem ehhez a PIC-hez semmi ilyen kütyüm nincs. És gondolom nem lenne valami olcsó beszerezni hozzá + még programozni sem tudok, csak delphiben próbáltam de az nem sok volt amit ott csináltam.
Igazság szerint még én is csak tanulgatom a PICek programozását. Meg aztán feleslegesen nem szeretek dolgozni, minek írjak programot, ha már más megtette?
A videó melletti linken megtalálod a forráskódot és a kapcsolási rajzot. Ezek alapján már nem igazán kell érteni a PICekhez, hogy megépítsd. Még a HEX file is be van fordítva, csak egyszerűen bele kell égetni a kontrollerbe.
Köszi a választ! Még egy kérdésem lenne: Hogyan lehet beleégetni?
Keresel egy égető kapcsolást, ami a megfelelő PICet tudja égetni (lehetőleg többfajta PIC-et lehessen vele égetni), és egy hozzávaló programot. A PICet berakod az égetőbe, összekötöd a számítógéppel az égetőt és a programnál beállítod, hogy a HEX file-ot égesse bele a vezérlőbe.
Ha lehet, kerüld a JDM égetőt.
amit irtál linket, csak a ledek vannak, hogy melyik, hogy megy a PIC-re, az nincs
Sziasztok!
Itt van egy egyszerűbb kapcsolás is egyszínű ledekkel.Ez egy 3×3×3-as.A leírásban minden benne van. Jobban illett volna a topik címére a Led cube elnevezés.
Hali!
Az lenne a kérdésem, hogy vettem egy 3 superflux RGB LEDből álló modult amknek a + oldal a közös és a - lehet szinenként kapcsolni! Egy olyan egyszerű elektronika kellene ami átmenetesen variállná véletlenszerűen a szineket szép lassan! Ja és ugye negatívot kell vátoztatni, és 5 voltról működnek a LED-ek! Aki tudna valami egyszerű kapcsolást az írjon!
Hello!
R1,R2,R3-mal tudod beállítani a pontos értékeket a ledeknek,de ez nem véletlenszerűen "variálja" a színeket.
Arra nem lenne valami megoldás, hogy véletlen szerű legyen a 3 LEDen(RGB) a fényerőváltozás??? Így véletlenszerűen jönnének a színek, vagyis végigzongorázná az egész színskálát!
Ez pontosan, hogy működik amit te küldtél?
Senkinek semmi kapcsolása nincs erre a célra!?
Igazából lehetne valami IC ami 3 kimeneten vezérel 3 Tranyót amik működtetik a LED.eket! Csak miylen IC tudna ilyet! Netán PIC?
Igazából az elektronikának egy ilyen a képen látható görbét kéne tudni 5 voltal, vagyis 0-ról 5 voltig mennyen fel majd vissza 0-ra! Ebből kellene 3, de mindegyik más más hullámhosszal, így az RGB LED-ek mindíg más és más színt adnak ki!
Ehez kéne nekem valami megoldás! Amúgy a hullámhosszok, 0-tól 5 voltig legyen mondjuk 40-50-60 másodperc! De ha valaki tud más megoldást segítsen!
Szerintem amit szeretnél az periódikus és nem véletlenszerű.
Teszek még be két rajzot.Ezek biztosan jók lesznek.
Igen lehet periódikusnak is nevezni, mert ugye a 3 szín periódikusan erősödik és gyengül, viszont szinenkénet más más periódus hosz véletlen szerű színeket ad!
Köszi a kapcsolásokat! Nekem így elsőre az első lenne a jó, de az a gond, hogy ez a pozitívot vezérli! Nekem az RGB modulok közös pozitívval vannak szerelve és 5 voltosak! Hogy tudnám átalakítani? Itt a BBS-en látom, hogy van panelrendelés! Ez a kész panelt jelenti szerelve vagy csak megát a kész nyákot?
Az is elég!
Nem kell vele szórakozni itthol! De hogy tudom átalalkítani, hogy ne pozitívot hanem negítvot kapcsoljon??
Egy gond van a 0-x V ig hullámzó feszültséggel hogy a ledek 1,7 alatt nem világítanak tehát a sötét periódus a kelleténél hosszabb lesz.
Estét!
Feltettem itt a kérdésem az RG LEDekkel kapcsolatban!!! Találtam ezt a cikket és nekem ilyenre lenne szügségem 3 DB-ra, de külömböző időtartamokkal! Valaki tudna ilyet csinállni nekem, és ha igen akkor mennyiért??? Erre gondolok! A videóra!
Igen tudom ezért nem jó a 0 volt, ugye! Csak ugye a minimumot hogy lehet meghatározni!
Gondolom ahoz jó az a fenti AVR-es kapcsolás!
Ott az AVR feladata a PVM-(impulzusszélesség)-szabályzás egy előre beállított paraméter alapján. S hogy az a paraméter mit tartalmaz, a program megírásakor ből el elsősorban. Sok lehetőség van benne! Legyen az AVR vagy PIC...
Sziasztok!
RGB LEDeket szeretnék ugy vezérelni hogy CD4016-al kapcsolok tranzisztorokat amik a különböző színeket hajtják meg. A problémám az lenne hogy 12db RGB LED-et hajtanék meg, de nem tudom hogy kapcsoljam össze őket. Mármint hogy sorbakötök 4et és ebből 3at párhuzamosan és így vezérelni hogy egyszerre mind a 12 piros, zöld és kék legyen. Van egy megoldásom de az nagyon bonyolult lenne, majd holnap lerajzolom. A PIC és az AVR is felejtős... köszönöm előre is.
Minden RGB-led minden színét külön ellenállásokkal lásd el és úgy kösd őket össze. Esetleg a párhuzamos kapcsolás is szóba kerülhet. De ekkor csak azonos típusú LED-ek azonos színei legyenek összekötve. Az előtétellenállással ellátott eggyes LED-ek színeit viszont szabadon összevállogathatod. A soros kapcsolás a közösített pont miatt válik bonyolultá...
köszönöm
rájöttem amugy hogy csak egy rakás tranzisztorral lehetne megoldani.. de a párhuzamos kapcsolás pedig a nagy áramfelvétel miatt problémás mert 12 LED van. majd kialálok valamit...
Esetleg szervezd MÁTRIX-ba a LED-eket!
12DB RGB LED-nél már lenne értelme. (S az az előnye hogy csak egy sor LED-et kell egyszerre vezérelni, s így jelentősen kedvezőbb lesz a fogyasztás a fényerő rovására!)
S egy példa a mellékben...
Ez így tényleg jó, de én egyszerre akarom világitani mind a 12 LEDet csak a szint a akarom változtatni és ebben az esetben ez itt párhuzamos kapcsolás lenne. Szóval szereintem valamikor megrajzolom a tranzisztoros sorbakapcsolt verziót és felrakom ide.
köszi |
Bejelentkezés
Hirdetés |