Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   282 / 1679
(#) Topi válasza huba hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Nem rossz, elvileg az XR hangfrekvenciás tartományra tervezett. Egyik barátom épített belőle egy fgv. generátort, de a négyszögjel már nagyon ronda volt, színusz teteje is csúcsos vagy leharapott.
Én is próbálkoztam anno a MAX038-al. 100 KHz-nél már olyan borzasztóan ronda volt a színusz, hogy az bűn.

Aztán sok év szenvedés után megelégeltem és vettem a profi digitális függvény generátort. Ami a meglepő volt, hogy életemben nem látttam még 5MHz-es csodaszép négyszögjelet. De 6MHz-nél még színusz a színusz.
(#) Gafly válasza huba hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
A TTL kimenetre tettel valami tovabbi vedelmet?
Onnan szoktak megolni az IC-t
(#) huba válasza Topi hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Azért 100k-nál ennek is kerekedik a háromszöge. A TTL kimeneten egy 2N2222 van és meglepően jól teljesít maximális frekvencián is. Majd ha eljön az ideje én is veszek egy gyárit. :vigyor5:

P8200063.JPG
    
(#) Doncso hozzászólása Aug 20, 2008 /
 
Sziasztok, tegnap este unalmamban összedobtam ezt a kis kapcsolást, mondom megnézzük mit tud. Meglepődtem, ugyanis ellenállás és kondenzátor méréskor meglepően jól teljesített, az induktivitás mérés sajnos hagy némi kivánnivalót maga után, de egy dolog miatt tetszett meg nagyon, mégpedig az automata méréshatár váltás miatt, ezért pont jól jön amikor ellenállást válogatok, nem kell folyton kapcsolgatni a multit meg leolvasgatni a színkódokat, csak egyszerűen rányomom a kér mérőzsinórt és már dobom is be a helyére. Ugyanez kondenzátornál is.
Üdv.

rcl_meter.rar
    
(#) Ricsi89 válasza huba hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Helló
Jó lett a függvénygenerátorod. Én is most akarok csinálni egyet pont ezzel az IC-vel, csak más rajz alapján. Ennek a max frekije 200kHz lesz és 5 különböző jelet tud előállítani, és elég egyszerű a rajz is.
(#) totti91 válasza Doncso hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
ez nagyon klassz..csak gépet kéne a műhelybe venni ..sajnos a mostani meghalt
(#) Topi válasza totti91 hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Ha eljössz érte adok egyet ingyen, csak vidd el. Igazából ott van vagy 6-7 ilyen 1800-as AMD gép, cégünkből leselejtezett. Csak a helyet viszi. Sőt... CRT monitor is van hozzá.
Ha érdekel, írj privátban. A cuccot sehova nem szállítgatom ha kell eljössz érte.
Pontosabban 5Ft-ért (mert már 1Ft nincs) ugyanis nekünk el kell számolnunk hivatalosan papíron a hulladékkal. Amúgy ha nem viszed el, nekünk kéne fizetni hogy elvigyék mint veszélyes hulladék.
(#) totti91 válasza Topi hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
merre van az az erre?..amúgy én is tudtam volna szerezni OTPs DELL gépet de az volt a gond hogy mire újra raktam a rendszert a gépen és kiderült hogy rossz akkorra már mindet eladták ..majd 2-3 év múlva lesz megint seleljtezés bár akkor core duo proci meg miegymás
szerk.:jahh már látom hogy XVI. ker...hát szándékozom felmenni HEs cuccokért majd és akkor megbeszéljük hogy hogyan is legyen
(#) totti91 válasza Doncso hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
mennyire mér pontosan és mekkora a méréshatára?..mi a legkissebb és mi a legnagyon érték amit tud mérni?
(#) mex válasza totti91 hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Ott van a rar-ban...
(#) Krisz03 válasza totti91 hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Hali!

Erre mindre megvan a válasz a rar-ban lévő help fájlban. :nezze:
Mex megelőztél.

Én is összedobtam gyorsan, de ezt a hibát kapom: "line in level low". Biztos nem jó neki a Sound Blaster 128-as kártyám. Alaplapival még nem próbáltam. Vagy az a gond, hogy nem külön-külön árnyékolt szálakat használtam, hanem egy PC házból bontott Jack dugós kábelt (2 melegér + árnyékolás)?
(#) zoly15 hozzászólása Aug 20, 2008 /
 
Sziasztok!
Elkészültem (én is) a Levilágítómmal..
A doboz egy elég nagy darab (50X30X25) cm-es egy A/4-es lap vígan elfér benne
A tetején a jégkrémes doboz alatt lakik a fojtó (persze csak ideiglenesen mert még szeretnék hozzá egy időzítőt csinálni) De attól így is használható. Maga az egész 13-14 órámba volt (az ember nem is nézné ki belőle hogy ennyi időbe volt)
A doboz marhára stabil még 1nn-t sem tudom megmozdítani oldalirány(ok) ba sem. A lécek 2,8X2,8cm-esek (a szomszéd asztalost megkértem hogy csináljon nekem)
No elég a szavakból a képekből érthetőbb

üdv!
(#) Attila86 válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Üdv.!
Idézet:
„A doboz marhára stabil még 1nn-t sem tudom megmozdítani oldalirány(ok) ba sem.”

Kell is a stabilitás, nehogy a kis huncut nyák kiszökjön a levilágítóból!

Nagyfeszültség van a doboznál valahol?
(#) totti91 válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
klassz..jól gondolom hogy az a "leső" az egy heggesztőpajzsnak az üvege?
(#) lidi hozzászólása Aug 20, 2008 /
 
Alakítgatom a saját kis mikrokontroller fejlesztő eszközparkomat. Pár napja készült egy panel amin van stabil 5V, egy állítható 0 - 5V feszültéség forrás, egy soros illesztő, és egy cserélhető oszcillátor.
Ma pedig összeraktam egy kis maradék panelra egy 4x4 -es billentyű mátrixot, és 8db kétszínű ledet. A ledek egyik lába 2.5V -on van, így ha a másik 5V ra kerül akkor pirosan, ha testre akkor pedig zölden világít. Majd tervezem hogy egy deszkára vagy laminált parketta darabra fel lesz csavarozva hogy igazi deszkamodell lehessen A bekötő huzalok végére a ledekről lávágott lábakat forrasztottam fel, és utána zsugorcsöveztem. A gombok egy videó előlapból lettek bontva.
(#) zoly15 válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Hi!
Hát a nyák nem tudom hogy ki akar e szökni .. majd támasztom az ajtót
Az a jel azért van ott hogy nehogy valaki belenyuljon és találkozzon a 230-bácsival..
totti91: köszönöm, igen az "lesőke" egy hegesztőpajzs üveg

üdv!
(#) totti91 válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
szerintem jó hogyha stabil nehogy billegjen vagy lejtsen és a kisseb esetleges rezgések (mély hang) miatt elmozdujon a maszk
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
tök jó, bár én letörném a búrát, illetve nyomatnák egy tükröt a tetejére belülre.
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Szia!
Köszi, én a burát nem töröm le.. minek? Így is 5 perc a levilágítási idő 12cm-ről.. Tehát nem érdemes szerintem letörni..
Az a lemez a "tükör" fényes króm bevonatú a képen nem nagyon látszik..

üdv
(#) fureszk válasza Doncso hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
A számból vetted ki a szót (szavakat). :yes:
(#) gtk válasza lidi hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Jol neznek ki a nyakok !
Milyen kontrollert hasznalsz?:smoke:
(#) Doncso válasza totti91 hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
benne van minden a rar-ban, azt pedig leírtam hogy mit mér helyesen és mit nem annyira.
Üdv.
(#) Doncso válasza fureszk hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
persze, mindenki letöri mert sokkal sokkal erősebb az UV sugárzás. De persze kinek hogy tetszik.
(#) Doncso válasza Krisz03 hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
nyomd fel teljesen kakaóra a hangkari kimenetét illetve felvételhez jelöld ki a LINE IN-t és annak is adj kakaót, a potit pedig ami kell bele tekerd ugy hogy a legkisebb legyen az ellenállása, nekem is ezt irta ki eleinte.
(#) ndavid87 válasza lidi hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Idézet:
„A bekötő huzalok végére a ledekről lávágott lábakat forrasztottam fel, és utána zsugorcsöveztem.”

Én is így csináltam a próbapanelhez "kábelkészletet".
Büszke is voltam a találmányomra, aztán pár napra rá
hirdetésben megtaláltam a gyári verziót.

Kép00001.jpg
    
(#) Doncso válasza Krisz03 hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
ja meg még annyi, hogy kalibrálni is kell különben nem lesz jó addig, ha nem tudod hogy kell szólj, szívesen segítek, a vezeték kiosztásokra is figyelj, illetve nem lehet hosszú a kábel sem max 120cm.
(#) lidi válasza ndavid87 hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Az ok, de azért érte kell menni, ez meg volt itthon.
Sőt az egészben a próbapanel, a dsub csati, meg a max232, és a ledek bolti, a többi bontott.
Télleg olyat nem látok sehol, ami tüskére tolható rá, de 1 vezetékre való. (mint a szgépek alaplapi usb csatijánál, minden szálon külön csati) 2 - 3 - több pines van, de eggyest nem találok sehol. Úgy oldottam meg hogy a hüvelysorból kihúztam a kis aranyozott rugós érintkezőt és azt forrasztottam azoknak a végére, amit tüskére szeretnék rádugni.
(#) Krisz03 válasza Doncso hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Köszi!
Sikerült kicsikarni 1-2 mérést. Ellenállást és kondit viszonylag jól mért, de az induktivitásra vagy nem jelzett ki semmit sem, vagy csak egy pillanatra felvillant egy szám, majd semmi.
Lehet, hogy korrekt panelt kellene neki készítenem, és nem próbapanelen kísérletezni.
(#) zolee1209 válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Tetszik a kialakítása a levilágítódnak! Egy kivetnivalóm lenne (ismét ), az pedig a fojtó burkolata! Mekkora teljesítményű a lámpád? Csak azért kérdezem, mert nekem volt egy 400W-os Hg lámpám, melynek a fojtóját egy papírdobozba raktam bele, nehogy megrázzon a villany. De hosszú idő után (napi néhány órás üzem mellett) a papír meggyulladt, amit onnan vettem észre, hogy a helységben "halványan vibrál" a világítás... Na az már a tűz volt! Szóval kétszer sem biztos, hogy ez nálad előfordul néhány perces üzemidő mellett, de én azért vigyáznék a helyedben, hogy ezt már tudom, milyen veszélyes a papírdoboz és a fojtó! :yes:
(#) Doncso válasza Krisz03 hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Nem, mint írtam az induktivitás mérés hagy kivetnivalót maga után, de tekerd teljesen le a potit majd ugy kalibráld, igy nem fog "villogni" méréskor, de az induktivitás nem lesz helyes, sajnos ez egy ilyen kütyü, de a másik kettő szerintem egész korrekt.
Következő: »»   282 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem