Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   43 / 399
(#) hitter.zoltan hozzászólása Aug 12, 2008 /
 
van a hangfal lejön róla a kábel és annak a végén rámérek akkor 10ohm
(#) hitter.zoltan válasza sound.man hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
szerintem 8ohmosak de amikor kaptam azt mondták hogy 4es
biztos a kábel még rátesz 2ohmot ugy lesz 10
(#) hapro válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
Hali!

Ha a kábeled + 2 ohm akkor dobd ki!
Én jobban elképzelhetőnek tartom, hogy a hangváltódban lévő induktivitás sz..r és van ekkora ellenállása. Igazából annak sem kéne lenni ekkorának.
(#) barany165 válasza hapro hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
Az impedancia nem Ohm-os ellenállás!Univó-val meg azt nemtudjuk mérni- ez csak saccolás,ill. ellenörzés, hogy nem szakadt-e a kábel vagy hangszoró.
Üdv!
(#) hapro válasza barany165 hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
(#) hitter.zoltan hozzászólása Aug 14, 2008 /
 
egyenlőre csak "házi tuning" hangfalaim vannak amiben nincs hangváltó azt mondták a boltban hogy nem lényeges ennél a párositásnál
MNC Eclipse II 300mm 250/500W 8ohm
+MNC vmilyen piezo a paramétereit nem tudom
azt mondták hogy ezt a kettőt simán kössem össze párhuzamban és a piezo elveszi a mélyről a magast
a mély meg alabol adja elvileg a mély+közepet
ennyit tudok róla ez ideiglenes de lesz egy full JBL hangfalpár a mélyek megvannak JBL cs1204 vagy vmi iylesmi nagyba rá van irva 1000W és 4ohm most ez a hangváltó téma miatt mondom meg a quad miatt majd irok pontosabban csak el kell lépnem dolgozni!!!
(#) hitter.zoltan hozzászólása Aug 14, 2008 /
 
még vmi hogy max a hangszóróra tegyek kondit meg ellenállást de hogy melyikre milyet... azt már nem birták kinyögni ha tudjátok lécci irjátok meg hátha javi vmit a hangzáson
köszi Üdv!
(#) hapro válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
Hali!

"és a piezo elveszi a mélyről a magast" ez NEM igaz!

A piezo elég gyatra minőségű és magas hangszórónak is szokták csúfolni.
Hangváltót érdemes rátenni mindenképpen. De ez nem ez a topic!
a piezora tehetsz egy 2,2µF MKT kondit, 250V-os legyen vagy nagyobb, a mélyre meg induktivitást szoktak tenni, hogy vágja a magas hangokat.
Ha kevesebb közepet szeretnél a piezoból, akkor kisebb értékű kondit tegyél rá, ha több közepet szeretnél a piezódból, akkor pedig nagyobb értékűt.

De ezt most nagyon nagyon leegyszerűsítettem.

Ellenállást meg sorba szokás például tenni a hangszóróval de a hangváltó elé! mert ha utánna rakod, megváltozik a hangképed. Röviden.

kis ohmos teljesítmény ellenállásokat szokás ide tenni. pl 1-30ohm De ezt csak írtam. Ezeket az értékeket számolni kéne és most csak általánosan írtam valami értékeket amik vagy éppen jók, vagy nem.
Az ellenállások illesztésre szolgálnak, egyszerűen a különböző érzékenységű hangszórókat (ugyanakkora végfok teljesítménynél különböző hangerővel szólnak) illesztik egymáshoz.
(#) hitter.zoltan hozzászólása Aug 16, 2008 /
 
ÜDV most ezt a hangfaltémát egyenlőre félretettem most az lenne a kérdésem hogy http://skory.gylcomp.hu/quad405/quad405.html
ezen az oldalon lévő előfokot csináltam meg itt szerepel egy olyan alakatrész hogy 7915 és 7815 kérdésem hogy ez milyen lakatrész lehet és mi célt szolgál ott mert a panelterven nincs rajta
(#) válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
Szia!

Mindkettő feszültségstabilizátor IC, a 7815 pozitív feszre, a 7915 negatívra.
Mellesleg ilyenkor ha nem tudsz valamit, ajánlom a Google használatát, az is tud ám segíteni A kulcsszó jelen esetben "7815 datasheet", és jó eséllyel már az első találat egy olyan adatlapra mutat, ahol többnyire mindent leírnak az adott alkatrészről.

Egyébként a lábkiosztásukat is ott tudod megnézni. A 7815-nél, ha szemből nézed (lábak lefelé néznek), akkor a lábak sorrendben: [1]-Be [2]-Gnd [3]-Ki.

A 7915-nek nézz utána, azt nem tudom fejből, annak viszont NEM ez a lábkiosztása!
(#) berkigyuri hozzászólása Aug 23, 2008 /
 
Sziasztok. Most kaptam a haveromtól egy leégetett STEREO QUAD 405-öst oldalanként 6db BD249C 2db BD244c +-50V.Szerintem 2*200W lehet (Trafó 750VA Toroid)
Kicseréltem béta szerint válogtva a tranyókat,mondhatom az eddigi legjobb erősítőm,kategóriájához képest..Viszont gondom van vele:az előerősítőm LM1036 versus Lm5534AP de alacsony hangerőn néha egyfolytában csak súg,(az előerőködő kafa)aztán ha ráküldök egy erősebb jelet akkor tök tiszta minden legalábbis olyan hangos,hogy nem hallani fals hangokat(ja 16és 8 Ohm-on is 4 Ohm-on nem próbáltam) Kérdésem:ehhez valami nagyobb előerősítő kell mondjuk 2*5W RMS vagy mi?? Mert egyébként 2*500W-os hangfalon prószálom iszonyú jó hangja van (TDA -STK áááá meg sem közeltik) annyira az elvi dolgokhoz nem értek úgyhogy nagyon hálás lennék,ha valaki segítene e probléma leküzdésében előre is köszönöm.
(#) berkigyuri válasza berkigyuri hozzászólására (») Aug 24, 2008 /
 
Idézet:
„oldalanként 6db BD249C”
hülyeség csak 2-2 BD249C.Amúgy végigolvastam mindent a Quad-okról itt az oldalon és már megoldottam a problémát azt hiszem.
(#) Szebence hozzászólása Aug 27, 2008 /
 
Sziasztok!

Ebben a témában új vagyok, de úgy döntöttem az egyik barátommal, hogy csinálunk egy 405-ös quad-ot. Ez lenne az első erősítőm, én nem de ő otthonosan mozog az elektronikai témákban, ahogy ebben is, a munka nagyrészét ő végzi el én már csak forrasztgatnék.
Egy elég szép, komplett darabot szeretnék készíteni és tanácsot szeretnék kérni, hogy mire kell jobban odafigyelni az építés közben.
Kb 1 év lett kimarva a 2db 200W-os panel, amikbe már "csak" az alkatrészeket kell beforrasztani. Szeretnék bele koppanásgátlót (barátom megtervezte) és lágyindítót, esetleg nem tudom, hogy szoktak-e bele tenni kis kivezérlésjelzőt. Igazság az, hogy egy elég fullos erősítőt szeretnék és kis tanácsot kérnék, mivel lehetne még emelni a színvonalát, pl hangszínszabályzó? (Nem tudom, hogy végfokokra szoktak-e tenni) vagy bármi mást...
(#) sound.man válasza Szebence hozzászólására (») Aug 27, 2008 /
 
Tekercsekre figyelj oda ott elég sok múlik és a végfokon csak két poti szokott lenni hangerőnek.
(#) Szebence válasza sound.man hozzászólására (») Aug 27, 2008 /
 
Értem, még valami más dolog, amire jó ha odafigyel az ember?
(#) sound.man válasza Szebence hozzászólására (») Aug 27, 2008 /
 
Hamis tranyókra. Nah meg az élesztésnél az izzókat ne felejtsd.
(#) cleetus hozzászólása Aug 27, 2008 /
 
Engem az érdekelne,hogy mivel lehetne a későbbiekben kiváltani az ic-s előerősÍtőjét az urbános quadnak.Apukámmal olyat vettünk a mélyekre,és szeretném valamivel jobb hangúra csinálni,majd ha a kites alapkapcsolás működik,és finomÍtani egy-két dolgon.Mindazonáltal érdekelne a véleményetek,hogy kinek mi a véleménye az urbános quadról,nekem eddÍg ez a második kitem,amit onnét vettem.
(#) Szebence válasza sound.man hozzászólására (») Aug 27, 2008 /
 
Hogyan állípítom meg a hamis tranzisztorokat?
K+K-ban lehet kapni szerinted?
(#) berkigyuri hozzászólása Szept 6, 2008 /
 
Sziasztok.
Tudom,hogy van külön Quad-os Topic is de gyanítom,hogy itt előbb kapok választ a kérdésemre.
Tehát aki tud legyen szíves segítsen .
A gondom az,hogy csináltam egy Quad 200W-ost.
A TÁP(+-50V) rendben.Nyugalmi áram rendben(85-90mA)áganként.
Az összes félvezető jó.A tekercseket én csináltam a leírás szerint (multiméterrel ellenőriztem (kb:6-7uH ,tizedeket nem tok mérni).
A lényeg: alacsony bemeneti jelnél elég jól(halkan) szól,viszont ha tekerek az előfokon a 120W(8Ohm)-os MNC igen furcsán torzít illetve gyanúsan össze-vissza leng a membrán is, és nem is olyan hangosan ahogy kéne.(mert már szólt ilyen Urbánosról a hangfalam).
Ha rámérek terhelés nélkül a kimenetre 2,5mV-t vesz fel.Annyi még,hogy az1KOhm-os(2W) ell .áll.-ok melegednek rendesen.
Légyszi segítsen valaki,.Köszönöm,mert

200W Quad.doc
    
(#) Moderátor hozzászólása berkigyuri hozzászólására (») Szept 6, 2008
 
Idézet:
„Tudom,hogy van külön Quad-os Topic is de gyanítom,hogy itt előbb kapok választ a kérdésemre.”


:nemtudom:
(#) hapro válasza berkigyuri hozzászólására (») Szept 6, 2008 /
 
A tápegységed milyen hozzá?
(#) berkigyuri válasza (») Szept 6, 2008 /
 
Ja bocs, az" Erősítő mindig és mindig"-be akartam csak közben itt olvasgattam aztán...
(#) berkigyuri válasza hapro hozzászólására (») Szept 6, 2008 /
 
Hello.
Egy másik tropára égett Quadból szedtem ki 2*37V(AC 750VA)+ puffer:2*10000uF(50V DC)egyenlőre monoba.
(#) Moderátor hozzászólása berkigyuri hozzászólására (») Szept 6, 2008
 
Nem magától került jó helyre ám a történet! Én helyeztem át. Csak nem egészen értettem a magyarázatodat, amiért nem a Quad-os topikba írtál egy Quad-os problémáról...

...lehet ezt érteni?

(#) Szebence hozzászólása Szept 7, 2008 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a 200W-os 405-ös quadnak hány V fesz kell?
Az urbanelektronikán mikor nézem, hogy milyen toroidot ajánlanak a 200W-oshoz látom, hogy 36V-osat ajánlanak, viszont én úgy tudom, valahol mintha úgy láttam volna, hogy a 100W-os quadhoz kell a 36V, a 200W-oshoz, olyan +/-50V kell.
ásik kérdésem, ha toroidot gyártatok és 3db quad lesz rákötve, akkor 3X Z volt adatot adok meg a szekundernek (1kW-os trafó) és az áramerősséget meg kell adni? Hogy ágankén hány A-es legyen?
Transzformátorokban nem igazán vagyok jártas, válaszotokat előre is köszönöm!
(#) sound.man válasza Szebence hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
A trafónak 2x36v-osnak kell lenni váltóba, ha ezt egyenirányítod puffereled akkor megnő gyök2-vel és úgy lesz +-50v-od.
(#) Szebence válasza sound.man hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Értem, nagyon szépen köszönöm gyors válaszod!

Esetleg azt tudod, hogy ha toroidot gyártatok, akkor a kimenő fesz mellé 4x36V meg kell-e adni a kimenő áramerősséget?
(#) sound.man válasza Szebence hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Amúgy nem feltétlenül fontos 4x36v elég kétszer is. Ha jól tudom ha több szekunder kell akkor felárat számolnak fel. Azt viszont nem tudom h mit kell megadni ha gyártatsz, szerintem csak a va-t meg a feszt.
(#) Szebence válasza sound.man hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Minimum 3x36V kell, mert 3db quad lesz rákötve + a 4. ágra egyéb kapcsolások, de ez már toroidos téma.

Köszi a segítséged!
(#) hapro válasza berkigyuri hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Szia!

ha a kapcsolási rajzot nézzük, az alsó teljesítmény tranyódon rajta van a 2,2 vagy kisebb nF-os kondi a bázis és kollektor között? Talán megpróbálhatod azt kicsrélni. Azt gondolom gerjedésed lehet, de ez akár előfordulhat hibás vezetékezés miatt is. Ha van szkópod, akkor megnézhetnéd egy generátorral a kimenetét, hogy van e benne valami zagyvaság ami nem oda való.

Egyébként a 200W-os QUAD-hoz úgy tudom +-60V-ot javasol Urban úr.

Tényleg megnézhetnéd a kondijaid feszültség értékét is, nehogy valahol kisebb feszültségű kondi legyen bent és az okozza esetleg a problémát.

A trafó gyártatásnál megadhatod áganként hány A terhelhetőséggel bírjon, ha nem adod meg, akkor emg valszeg megkérdezik ezt. Ha nem kérdik, úgy a logikám szerint elosztják a teljes teljesítményt az ágakra, tehát ha mondjuk egy 4 kivezetéses 100VA-es trafót készíttetsz ily módon, akkor lesz 4 db 25VA-es kivezetésed.
Én mindig megadtam milyen feszt akarok, hány amperrel áganként, és úgy nincs félreértés.
Következő: »»   43 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem