Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   44 / 399
(#) botond válasza Szebence hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
A 3x36V sehogy sem jó 3db Quadnak. Egy csatornához már kell 2x36V (+/- táp) ,erről párhuzamosan hajtható a másik csatorna is. Ha csatornánként akarsz tápot építeni, akkor annyiszor 2*36V, ahány csatorna van. 3 csatornánál 6*36V kell.
(#) Szebence válasza botond hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Biztos így van, de ezt így nem értem

Tehát van 1db 36V váltóm, ebből a [gréc híd] és a 10-20 000µF-os kondenzátor csinál +/-36V-ot, nem így van?

És én azért számoltam 3 ággal.
(#) sound.man válasza Szebence hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Ne úgy csináld. Legyen két szekundered ne fesz kétszerezővel csináld mert úgy nem jó, vagyis jó csak nem az igazi. Legyen 2x36v-od és az utána gratz és puffer és úgy lesz +-50v.
(#) Szebence válasza sound.man hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Tehát akkor 2x36V-ból lesz 1db +/-50V-om és azért kell minimum 6X36V?
Ez így teljesen jó, mert akkor nekem 8X kellene 36V az egyéb apróságok tápját is beleértve.
Ez így teljesen pénztárcatakarékos Így a auad trafója lenne vagy 50 000Ft. Nah ennyire azé nem bonyolítom túl, akkor nem 2.1-es lesz a quadom hanem csak sztereo, vagy nem tudom.
(#) sound.man válasza Szebence hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Igen lesz +-50v-od amire rátudod kötni mind a 3 quado-t.
(#) Szebence válasza sound.man hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
De várj!

hm most akkor megint...

tehát, az egész szekundernek 2x36V-nak kell lennie, ebből lesz +/-50V és ERRE ráköthetem mind a HÁROM 200W-os quadot?

El fogja bírni??
(#) sound.man válasza Szebence hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Ha a trafó megfelelő teljesítményű akkor elfogja.
(#) botond válasza Szebence hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
6*36V csak akkor kell, ha minden csatornát külön tápról akarsz hajtani, 2*36V-ról elmegy akár a 3 végfok, persze nagyobb áramot vesz fel. Vastagabb szek.tekercs, nagyobb áramú Graetz, nagyobb puffer...
szerk.:A rajzon van a megoldás.
OK. menjünk a toroid trafókhoz.

Quadtáp2.JPG
    
(#) Szebence válasza botond hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Egy toroid trafó méretezése topicban folytatnánk ezt a beszélgetést, mert lenne még kérdésem, de az már közelebb ál a toroid trafós témához, mint a quad-oshoz.
(#) Fofci hozzászólása Szept 7, 2008 /
 
Megépitettem egy skori féle quad 405! Ez a kérdés párszor elhangzott, de a válaszokat nézve, nem jöttem rá a hibára. Az a gondom hogy kb 5w-ig tisztán szépen szól, aztán torzitt mint egy lemerült sokol rádio, szóval szörnyű! Megoldodott valakinek már hasonló hibával a qudja?Az unokaöcsémnek szántam ajándékba! Nagyon örülnék ha valaki tudna segiteni A trafo 450w-os, 2x10000mikros elko+- 45v tökéletes bemért! A végtranzisztorokat cseréltem már újra, a meghajto tranyókat is cseréltem a bc 300 is cseréltem egyedül az ne5534-est nem cseréltem még ki! Az lehet fő probléma hogy torzitt?? A végek bd249c és bd242c. köszönöm előre is a segitséget! És elnézést azoktól akiket már untat ez a téma.
(#) vicsys válasza Fofci hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Nos igen. Cseréld le próba képpen TL071 vagy LF356-ra.
(#) Fofci válasza vicsys hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Köszönöm megpróbálom Idegesit egy kicsit mert egy urbán félét már megcsináltam, és az tökéletes lett!!
(#) berkigyuri válasza hapro hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Hali.
Idézet:
„A trafó gyártatásnál megadhatod áganként hány A terhelhetőséggel bírjon, ha nem adod meg, akkor emg valszeg megkérdezik ezt. Ha nem kérdik, úgy a logikám szerint elosztják a teljes teljesítményt az ágakra, tehát ha mondjuk egy 4 kivezetéses 100VA-es trafót készíttetsz ily módon, akkor lesz 4 db 25VA-es kivezetésed.
Én mindig megadtam milyen feszt akarok, hány amperrel áganként, és úgy nincs félreértés.”

Na ez valószínü az előző h.sz-nek szólt.

Sajnos nincs szkópom, de(megnézettem) és nincs más hátra,mint szisztematikusan átnéznem az egészet mert tényleg csak gerjedés van , valamilyen elkötés lesz .
Köszi.
(#) SALáta válasza berkigyuri hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Sziasztok.
Most készül egy 16!!! csatornás Quad 405 (kisebb bulikra van hozzá elegendő hangfal). Eddig megvan a hűtőborda, doboz(500x400x300) ventilátorok, trafók , pár kondi a tápba(annyi lesz benne amennyi belefér), előlap pár csatorna quad élesztve, 4 csatorna hangszóróvédő élesztve... Nem nem az én ötletem, én csak a nyákokat készítem lassan hozzá, érdekes darab lessz , már most hűtőbordával trafókkal kétemberes, és még vagy 10 kilónyi cucc nincs benne(talán kevesebb mint 10 kg..) Sajnos itt már komoly összegek a tranzisztorok és hát lassan de készül, csütörtökön remélem egy két képet tudok feldobni... Jó építgetést mindenkinek.
(#) sound.man válasza SALáta hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Huhh... Várjuk a képeket.
(#) Szebence válasza SALáta hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
16 csatorna az azt jelenti, hogy 16 quad panel lesz benne?

Mekkora trafót teszel bele?

Télen a fűtés meg lesz oldva... Jah meg az áramszolgáltatóval is köthetnétek valami "hűségnyilatkozatot", hogy olcsóbb legyen az áram
(#) hapro válasza Szebence hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
2,5kW-os trafó elegendő lehet 16Quadhoz, ha 150W trafó teljesítménnyel számolom darabját.

Viszont a dobozt igen kicsinek találom. 50X40X30cm
Egy ekkora dobozba talán 16db QUAD sem férne el, nem hogy tápegység és trafó, vagy a fene tudja.... de mindenesetre jó zsúfoltnak kell lennie, ami meg a hőleadás szempontjából nem túl egészséges. Én a helyedben 16db TDA 7294 végfokot raktam volna bele, pusztán csak a jóval kisebb mérete miatt, mert közel hasonló a teljesítménye, és talán még olcsóbb is. Nos az IC-s szutykokat én egyébként nem szeretem, de ha buli, és sok kell, akkor nálam ez rúgott volna labdába.
(#) berkigyuri válasza hapro hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Szerintem is kicsi lesz a doboz.
Gondolj bele:4v.8 nagydarb dióda hűtőbordán,egy b.szott nagy toroid,úgy 2-3F kapacitás +16 panel + egyéb cuccok.
Én csinálnék neki egy külön tápházat.
Ha sikerül belezsúfolni abba a dobozba,még fűtőegységként is funkcionálhat :nevetes1:
Kiváncsian várjuk a képeket.
(#) sound.man válasza hapro hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Kíváncsi vagyok milyen lesz majd, de szerintem én inkább 4et tettem volna dobozonként külön táppal így könyebb javítani is meg nem lenne annyira zsúfolt csak akkor a trafók úgy lehet drágábbak lettek volna.
(#) hapro válasza sound.man hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Igen, vagy én is inkább úgy csinálnám, ahogy berkigyuri írta, hogy küön tápdoboz, és azon heggesztő kábelen jön a nafta a hőerőműbe.
(#) sound.man válasza hapro hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Egyik leég akkor kicsit nehezebb megtalálni ennyi hátránya van.
(#) Szebence válasza hapro hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Kizárt, hogy elférjen annyi!

Én 3db-ot nem tudom, hogy helyezek el benjne, hogy tudjam hűteni, ne gerjedjenek a tekercsek, a 20cm átmérőjű meg 8cm magas toroid is elférjen benne, plusz az 1-2 extra panel, de az semmi, az mondjuk még 2 quad panelnek felel meg... Kizárt, hogy ekkora dobozba elhelyezz 16db quad panelt, még ha mást nem is teszel bele, akkor is. (szerintem)
(#) hapro válasza Szebence hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Te! nem én építem.
(#) Szebence válasza hapro hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Tudom, csak te is írtad, hogy szerinted sem biztos, hogy maga a 16 quad elfér 1 dobozban Ezért írtam úgy, hogy neked "válaszoltam" Bocsi ha félreérthető volt.
(#) hapro válasza Szebence hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Semmi probléma...egy feltétellel:
ha elárulod, hogy lesz ilyen szürke a felirat. Mert nekem még ilyen színt nem sikerült kicsikarnom belőle.
(#) Szebence válasza hapro hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
A szöveget a következő bb kód közé kell írnod: [off ] Ide a szöveg [ /off]
Csak Ne hagyj sehol szóközt, hanem egybe írd, mert most 2 helyen is hagytam 1-1 szóközt.
(#) SALáta válasza sound.man hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Igen képek a készülőben lévő cuccról talán csütörtökön, én csak a paneleket csinálom, nekem nem kellene ekkora erőmű, az IC-s végfokokat nem szeretjük, a legnagyobb bajba a kondikkal leszünk az tuti, már így sincs hely a dobozba, engem az előlapi vezérlőszervek elhelyezése érdekel legjobban. Nos bordáról képet tettem fel... egyenlőre ennyi.... Méreteit cigarettához viszonyítottam a képen. Pár nap múlva dobok fel dobozról és ami eddig elkészült belőle arról is képeket, nem lehet egy gombostűt majd úgy beleejteni h ne okozzon zárlatot .
(#) hapro válasza SALáta hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
A 16db-nak ennyi hűtést akarsz?
Ha jól sejtem mivel a dobozod legnagyobb mérete 50cm, így ez is max 50cm hosszú lehet, szerintem ekkora hűtés max 4db-ot visz el vagy neccesen 6 db-ot.
Most már nagyon kíváncsi vagyok a készülő dobozra.
Az IC-s végfokokat én sem szeretem, mee' nem jók. Csak gondoltam ekkora dobozba 16db abból elférne.
Minden jót és sok szerencsét az építéséhez!
(#) Szebence válasza hapro hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Nem tudom mekkora ez a borda, méretéről nem esik szó, de én erre nem szívesen tennék több quadot mint 2 max 3!
Akkor is kell minimum 4 vagy 6 végfoktranyót hűtenie.

* Nem emlékszem mrá 16x100W vagy 16x200W lesz?
(#) SALáta válasza Szebence hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Nos a borda 300 hosszú 2 ventilátorral hűtve mivel nem is borda hanem hűtőtorony, jön még rá természetesen egy takarólemez (mivel U- alakú) a jobb légáramlást hivatott biztosítani, sajnos ekkora fér el a dobozban 3 quad elegendő passzív!!! hűtésére meglepően kis hűtőbordát használtunk már igaz melegedett rendesen de 5 órás bulit szinte teljesen padlón hajtva kibírt, azóta ez át lett dobozolva egy kb ekkora borda hűti de ez csak borda !!! nem U-alakú...
Ez a hűtőtorony 28 darab 100 A es fetet vitt amik maximális disszipációs teljesítménye darabonként 450 W de ez ugye nem azt jelenti h 12 600 W ot fűtött el csak ennyit ha minden FET fullgázon üzemel, mivel ipari berendezés volt jócskán túl volt méretezve kb. max 600-900 W disszipációs teljesítménye lehetett(hasraütésre) ... Bár ezért fogtok szólni de a tranzisztorokat kábellel vezetjük a hűtőbordához, röhej de ezt a technikát alkalmazzuk már vagy 5 éve és se brumm se semmi egyéb elszállás oka eddig nem volt a vezetékezés, sőt előnye a dolognak a tranzisztorcserénél jelentkezik, bár itt 192 darab fog menni a tranzisztorok felé... lesz kábeldzsungel(itt már lehet némiféle zavar...), a védelem reléi elhelyezését nem értem (majd ezután utána kérdezek hogy is gondolta a srác) a kondikat sem a többi elfér. Nos lehet első hallásra kicsit sok a cucc a dobozban de próbálkozni azért lehet... Nem azért csinálja a srác h ne használjuk, neki nincs internete ezért én fogom a képeket föltenni, aktívan részt veszek a munkában a nyákkészítés terén (azzal ne vádoljatok h más tollával... ) az erősítők 100W os példányok 200 as nyákterve nekem nincs meg és a ládák sem bírnák, talán a 4 exponenciális tölcsérhez majd 200 as lesz külön, lassan készül ha akarnánk kész lehetne 3 hét alatt ennyi oldalnyi kész quad van külön külön dobozokban (ezek az aranytartalékok) üdv
Következő: »»   44 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem