Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villogó, LED-ekből (RC) autóra (FBI style)
Lapozás: OK   8 / 25
(#) _JANI_ válasza tomi675 hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
Igen! S a második mellékelt rajz a kapcsoláson kívül az ellenállás kiszámítási-képletét is tartalmazza.

Ha jóltudom a BC548 MAX kollaktorárama az 500mA! Ennek felével illene terhelni...
(#) tomi675 válasza _JANI_ hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
Köszönöm! Hova kössem az ellenállást?

LED nyitó feszültsége: 3V
LED árama: (ezt nem nagyon tudom... hagyományos magas fényerejű LED-ekről lenne szó) Meg tudnád mondani, hogy mekora az áram, és hogy hova kössem be?

Előre is köszönöm
(#) _JANI_ válasza tomi675 hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
Módisitás_MMV_-02.JPG-ban benne van minden...

Nédz meg a linkemet. Szerintem nem bonyolult!

Az ellenállás értékét úgy kapod meg, hogy a két led nyitófeszültségét összeadod (ez esetünkben 2*3V = 6V) és kivonod a tápfeszültségből. 9V - 6V = 3V Mivel pontos paramétereket a ledről nemtudsz, ezért egy norlál led áramával célszerű számolni, azaz 20mA lesz az I (áram)... Mivel az ÓHM tövény értelmében az R = U / I, azaz R = 3V / 0.02A (20mA). Tehát az egy soros led-füzér ellenállása 150 ohm lesz. Ha három fűzérrel terhelsz egy tranzisztort akkor 3 * 0.02A = 0.06A azaz 60mA fog a tranyón átáramlani. Mellesleg ha az első módosításomat készíted el, akkor ott is csak 6*0.02A=0.12A (120mA) lesz az egy tranyón átfolyó áramerősség. Tehát azt is nyugodtan el lehet készíteni!
(#) tomi675 válasza _JANI_ hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
Tehát akkor a mellékelt kapcsolással fogom elkészíteni. (Mert azt mondtad, hogy az első is jó) Egy-egy LED előtt 330ohm-os ellenállás lesz.
Gondlom így jó...

ledvill.JPG
    
(#) _JANI_ válasza tomi675 hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
Igen! Jól gondolod!

[off]( Ugyanazt a képet nem kellene kétszer (többször) feltölteni! )
( Elég lenne egy link is a kivánt képanyagra! )
( Ne terheljük fölöslegesen a szervert, ha lehet... Köszönöm. )
(#) matefi hozzászólása Jún 6, 2008 /
 
sziasztok...ebben a kapcsolasban milyen alkatreszeket kell kicserelni ha 12 voltrol akarnam mukodtetni a cuccot(auto).....tudtom szerint az ic 15 voltig birnak...tehat nem tudjatok erdemes e az ellenalas ertekeket novelni meg stb stb...vagy inkabb csak ic megoldassal vagy zenner dioda ellenalas parossal lecsokkenteni a 12 ot 5 re??.... koszonom a segitseget..
(#) proba válasza matefi hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
Szerintem 3 3 ledet sorbakötni és az 56 ohmot 220 ra cserélni. Ugy gondolom egyébb változtatás nem kell.(meg persze a kondikból nem elég a 6.3v os.
Ha autóba teszed akkor egy 10V stabkocka három led sorba meg az 56 ohmos 150 re cserélendő szerintem.
(#) matefi válasza proba hozzászólására (») Jún 7, 2008 /
 
koszi szepen a segitseget...
(#) uli válasza matefi hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
esetleg 7805 vagy egy 5,1 Vos zéner és semmi mást nem kellene akkor
puli
(#) matefi válasza uli hozzászólására (») Jún 10, 2008 /
 
amugy en is erre gondoltam.....a 7805 ossel meg nem dolgoztam...de megprobalom valahogy megoldani..ha nem sikerul akkor majd szolok.........koszi szepen!...
(#) _JANI_ válasza matefi hozzászólására (») Jún 11, 2008 /
 
ÉN Inkább "(#234317) proba" válaszát javasolnám...
(#) tomi675 hozzászólása Jún 14, 2008 /
 
Sziasztok!

A mellékelt kapcsolást szeretném megépíteni 3db 10mm-es kék, és szintén 10mm-es 3db piros LED-ből. Az lenne a gondom, hogy ezekről a 10mm-es LED-ekről mindenhol más adatot találok.(nyitófesz.) Mekkora előtét ellenállást twegyek eléjük? Ha ez a kapcsolás nem bírna, akkor milyet javasolnátok?
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) proba válasza tomi675 hozzászólására (») Jún 14, 2008 /
 
Én a felülről közelítés módszerét javaslom.
5V + 220 ohm .Ezzel szerintem a led világítani fog egy kicsit szinte biztos .Ekkor meg tudod mérni a nyitófesz értékét.
Ha meg az áramra is kíváncsi vagy, akkor csökkentsd az ellenállást első körben (táp-nyitófesz)/15mA értékre, ha ezzel nem világít rendesen jöhet a katalógus szerinti következő fokozat.
Ha nincs műszered akkor próbálgatás kiindulópont 5 V 220 ohm (ezzel egy normál LED már szépen világít )
(#) tomi675 hozzászólása Jún 25, 2008 /
 
Sziasztok!

A mai napon találtam egy 555 IC-s villogót. Azt szeretném kérdezni, hogy ez milyen ütemben villognak a LED-ek? Azt meglehet-e oldani, hogy legyen egy felváltva villogó és egy együtt villogó üzemmódja?
A válaszokat előre is köszönöm!

ledvill.jpg
    
(#) proba válasza tomi675 hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
A honlapon lévő képlet szerintem jó neked.
A villogás váltás pedig:

ne555.jpg
    
(#) Kovidivi hozzászólása Jún 25, 2008 /
 
Én meg találtam duo LED-hez villogtatót!
(#) waresz hozzászólása Jún 30, 2008 /
 
sziasztok.én még uj vagyok itt.de az elektronika is magas nekem.remélem tudtok segiteni.szoval,én a kitt nek a villogo sorát szeretném megvenni valahogy,vagy valahogyan.tudtok e nekem ebben segiteni??légyszives ne ideirjatok hanem irjatok nekem a kisst-boy@t-online.hu ra.elöre is köszi.


ui:de esetleg nekem megvan a kapcsolási rajza.ki tudná nekem olcsoba megcsinálni.elöre is köszi

sziasztok
(#) Moderátor hozzászólása waresz hozzászólására (») Jún 30, 2008
 
Mivel még új vagy, ezért csak így hívom fel rá a figyelmedet:
Ez egy fórum, nem levelező lista. Ide "illik" a választ kérni, és nem privát üzenetben, illetve nem e-mailben.
Azon kívül ha leírod, konkrétan, miben szeretnél segítséget kapni, biztosan leszünk páran, akik szívesen segítenek Neked!

(Csak hogy biztosan megkapd ezt az üzenetet, megírom privát üzenetként is, arról kapsz értesítést a mail-címedre.)
(#) még1MbR hozzászólása Jún 30, 2008 /
 
(#) Frankye válasza még1MbR hozzászólására (») Jún 30, 2008 /
 
Ejnye, Miki! De a "rajzfilm" nagyon jópofa!
(#) _JANI_ válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 30, 2008 /
 
Készítsd el ezt a kapcsotást! Hidd el megéri! ( )

De ne OFF-oljuk tovább ezt a témát!!!
(#) puca3333 hozzászólása Szept 10, 2008 /
 
Szeretnék egy villogót csinálni a kis helimre de még nem találtam olyan kapcsolási rajzot ami jó lenne nekem.Mert úgy szeretném megcsinálni mint a nagy heliknél van az alján az a piros fény.Csak kicsiben kellene egy egyledes villogó.Szerintem tudjátok miről van szóSzóval úgy kell hogy villogjon hogy villan nagyon gyorsan 2-tőt után 2 mp várakozás vagy elég 1 mp is és megint újar.Na ehhez kellen nekem kapcsi rajz.


A válaszokat előre is kössz..
(#) még1MbR válasza puca3333 hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Szia!
Kis pici 8 lábú PIC-el lenne talán a legjobb. Valahol fent is van a neten ilyen. Otthoni gépemen valahová elmentettem, egy 12F629 típusú piccel csinálta valaki.
Pár jumperrel többféle minta is választható volt és közte volt a dupla villogás is. Megpróbálom megkeresni.
Lehet addigra már írnak is neked egy progit hozzá
(#) edgar válasza puca3333 hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Ket astabillal lehet egyszeruen megoldani .
Alabb vannak is rajzok (astabil), ebbol ketto kell (pld. a duo led villogo).
Az elso egy aszimmetrikus astabil a masik meg egy szimmetrikus.
Az elsonek a kitoltesi aranyat ugy valasztod meg ahogyan neked megfelel. Ez utobbi vezetli a masodik astabilt egy tranyon keresztul amely bekapcsol egy kis idore es a led felvillan egy parszor.
(#) még1MbR válasza edgar hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Ez igaz, ha viszont repül is a helije, (nem tudom) akkor a pic kisebb, könnyebb, stb.
Cserébe programozni kell egyszer.
(#) edgar válasza edgar hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Valahogyan igy SMD alkatreszekkel:

astabil.JPG
    
(#) puca3333 hozzászólása Szept 15, 2008 /
 
Lenne itt egy videó amiben egy Ledes strobi van.Már hónapok óta keresek hozzá kapcsolást de nem találok .Ezért kérem most segítségeteket.
A válaszokat előre is kössszi......
(#) puca3333 hozzászólása Szept 15, 2008 /
 
ja és itt a videó már el is felejtettem...Ledes strobi
(#) DiveZ válasza puca3333 hozzászólására (») Szept 15, 2008 /
 
Helló!

Ezen a web oldalon lehet, hogy megtalálod azt ami Neked kell. Ugyan csak egyetlen megoldást ad és azt is vásározni kell... Itt
(#) proba válasza puca3333 hozzászólására (») Szept 16, 2008 /
 
Ez sana szinte biztos hogy mikrovezérlős (talán még a kvarc is látható) ,a kapcs rajz szinte csak a led és tranzisztor vezérlésére ,a táp előállítására korlátozódik,a többit a program csinálja.
Esetleg egy 4017 kimeneteit összediódázva lehetne valami hasonlót (egyszerűbbet )összehozni.Pl valahogy
Így a kimeneten lévő diódákkal a villogást változtathatod.Egyébbként ebben a topicban is biztosan találsz valami érdekeset (ez is innen való)
Következő: »»   8 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem