Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC programozás
 
Témaindító: G-Lex, idő: Okt 24, 2005
Lapozás: OK   6 / 66
(#) potyo válasza Szamy hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Az. Úgy emlékszem, még a programon sem kell állítani, olyan kicsi az eltérés a kettő között. Talán a 675-ben van A/D konverter, a 629-ben meg nincs.
(#) googa válasza potyo hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
na én meg hiába kűzdőttem
(#) Szamy válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
piciny Fail.átmenetileg ledeket tettem a kimenetekre, 100 ohmon keresztül 5v-ra.gp0 ok, gp1 ok,gp2 ok, viszont a gp4 láthatóan rövidebb ideig megy át 0-ba( hogy hány ms, azt nem tudom megmondani kb a fele a többinek).
ezek után a progi nem áll le hanem újraindul, ezt egyébként max 3 szor teszi, utána leáll(fagy?), de a lábak nem maradnak 5v-on, hanem 3,8V-ra állnak be(esetleg lebegnek?).
(#) Szamy válasza googa hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
16f628 jó helyette?
(#) googa válasza Szamy hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
A Pic 16F628A az tuti jó. Csak az asm-ben cseréld le a 648A-as feliratokat 628A-ra és kész.
(#) googa válasza googa hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Itt van a javított verzió

Viszont át kell írnod 628-ra, azt elfelejtettem
(#) Szamy válasza googa hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
ez a legkevesebb.. köszönöm, holnap reggel jelentkezem mire jutottam. :kalap:
(#) mgabesz válasza csonthulye hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Hali . Én is Norbertohoz hasonlóan a16F627, 628 -ast

ajánlom. A 16F84 felett eljárt az idő. Az előző két típus

sokkal többet tud harmad esetleg fél árért. Jobban bírja a

strapát, az esetleges első mellényúlásokat. Csak hajrá.

Bátran vágj bele.

Üdv.:

mgabesz
(#) googa válasza mgabesz hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Te most aztán jól reagáltál egy 2005-ben feltett kérdésre
(#) mgabesz válasza googa hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Na fasza.

Akkor én most elmennék aludni.

Azt hiszem rám fér.

Szia.

mgabesz
(#) googa válasza mgabesz hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Hát igen, aludni nem árt néha
(#) googa válasza Szamy hozzászólására (») Szept 20, 2008 /
 
Na, mi a pálya?
(#) Szamy válasza googa hozzászólására (») Szept 20, 2008 /
 
ráéreztél ) most lettem kész.TÖKÉLETES .628-ba (A nélkül! )bele kéne tudnom égetni?természetesen miután átírtam az asm-et. mert az istennek sem megy. verify után hibát jelez, jogosan mert az ic üres lessz. mondjuk érdekes, hogy egy ilyen próbálkozás után már az ic-ből kimentett saját hex-ét (egy működő óra progi volt) sem írja vissza sem az asztali gépen sem a laptopról... reboot után sem... na ezzel tökölődöm most. ennyit az xp soros port kezeléséről. vagy az égetőm szar. ic prog 1.05d ha esetleg van ötleted...
(#) Szamy válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 20, 2008 /
 
no közben googa-tól kaptam egy kész verziót, amit próbálgatok. mindenesetre köszönöm a segítséget ! azért örülnék , ha esetleg készre hoznád a te verziódat is, a választék sosem árt. köszönet mégegyszer.
(#) icserny válasza Szamy hozzászólására (») Szept 20, 2008 /
 
Idézet:
„ötletem szerint pl 12f675”


Ha még aktuális a probléma, akkor mellékelem a programot 12F675-re C-ben illetve assemblerben. Csak ez utóbbit próbáltam le szimulátorral, de a szimuláláshoz a frekvenciát (és a késleltetéseket) ezredrészére kellett csökkentenem, hogy a logikai analizátor memóriájába beleférjen. A forráskódban már a 4 MHz-hez tartozó
késleltetések vannak. Az időzítés nem pontos...

A 12F675-nél arra kell ügyelni, hogy
1. Az analóg bemenetek le legyenek tiltva (ANSEL, CMCON).

2. A GP3-as láb csak bemenet lehet (ezért azt kihagytam).

Sok sikert!
(#) Szamy válasza icserny hozzászólására (») Szept 20, 2008 /
 
köszönöm, este lepróbálom ezt is.
(#) Szamy válasza googa hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
works fine!
(#) Lozsa hozzászólása Szept 21, 2008 /
 
Sziasztok!

Egy 18 lábú pic 18f1320-al szeretnék vezérelni 7 db ledet egy lámpában. Ez idáig meg is volna.
A gond, hogy két analóg bemenetet is kezelni kellene:
1: 12V-os akku tápfesz figyelés
2: termisztor a heatsink közepén, hogy ne menjen 70 fok fölé, mert akkor elkezdem dimmelni.

A tápfesz figyelés nagyon fontos, mivel ez egy búvárlámpa, és jó lenne tudni hogyha pl a kb 70% áramot elhasználtam. Vagyis ne járjak úgy, hogy a sötét éjszakában egyszercsak puff kialszik a lámpa mondjuk 20m mélyen.
Úgy gondolom, hogy 20-30% maradék kapacitásnál pl jelezzen 10 villogással, 10%-nál folyamatos villogás.

Persze nem csak információul szolgálna, mivel tudom gyengíteni a fényét ha gyorsan akarna lemerülni.

A hőmérő meg azért kellene, hogy ha pl. a vízből kijövet elfelejtem lekapcsolni, akkor ne melegedjen túl, kellő hűtés hiányában. A vízben bőven elegendő hűtés van az alu házon keresztül.

Szóval lehet egy A/D csatornával 2 bemenetet méricskélni?
(#) Báddzsó válasza Lozsa hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
tápfesz figyelés: gondolom a pic előtt van egy 5V-os feszstab ic, ez jó referenciának egyben. PIC egy adc-s lábára rákötöd feszosztó kapcsolással a 12V harmadát. Így tudod mérni az akkufeszt. ha 4V alá azaz 10biten 1024/5*4= 819 alá megy a mért érték akkor az akkuban már nincs 12V.
Termisztort azt valamilyen módon szintén adcre kötöd, aztán kitapasztalod, hogy mi az a mért érték ami 70 foknak felel meg.

18F1320-ban 6 adc csatorna van, 6 lábra kötve, felváltva lehet méricskélni rajtuk természetesen.
(#) Lozsa válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Idézet:
„van egy 5V-os feszstab ic, ez jó referenciának egyben. PIC egy adc-s lábára rákötöd feszosztó kapcsolással a 12V harmadát.”


Ezt lerajzolnád?
(#) Báddzsó válasza Lozsa hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
én nem rajzolok :feszosztó
magyarázat: feszosztóra azért van szükség mert a pic a tápfeszénél (5V most) magasabb értéket nem tud mérni, ezért ha leharmadolod a feszosztóval, akkor máris a 0 és 5 volt közé eső értékeket kapsz a 12V-ból.
Idézet:
„van egy 5V-os feszstab ic, ez jó referenciának egyben”
: ehhez nem kell rajz, nem kell bekötnöd sehova máshova a feszstab ic-t, csak majd picbe be kell állítani, hogy a tápfeszéhez viszonyítsa a adcjébe beérkező feszeket. (mert lehetne más, külső extra pontos feszültség refereciát is rákötni)
feszültség referencia: olyan fixre, pontosan belőtt fesz amihez viszonyít az adc a mérésnél. Itt elég az a 5V, ide elég pontos az is.
(#) Lozsa válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Köszi mostmár értem!

Már csak az nem világos a rajzról, hogy az R1 és R2 ellenálláson keresztül záródik az áramkör, akkor mennyi áram fog ott feleslegesen vajon elfolyni?
(#) Lozsa válasza Lozsa hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Ha a képletet veszem akkor R1=2ohm, R2=1ohm.

Vagyis brutál áram folyik, gyakorlatilag rövidzár.
(#) Báddzsó válasza Lozsa hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
beleraksz egy 10k-sat és egy 20k-sat, és akkor az 30k. I=U/R 12V/30000ohm= 0,0004A azaz 0,4 mA.. szerintem belefér
áááá 1ohm meg 2 , az képlet nem számok, hanem változók R1, R2 egy változó lusták szépen leírni mert a 1, meg a 2 az indexbe menne. (tudod oda jobbra alulra kicsibe az R mellé)
(#) Lozsa válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Igazad van, marha vagyok

Köszönöm, sokat segítettél
(#) kobold válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Még talán annyit, hogy a kontroller adatlapjában meg kell nézni, mekkora az analóg bemenetre kötött ellenállás legnagyobb, javasolt értéke. Efölött ugyanis igaz, hogy a feleslegesen elfolyó áram kisebb lesz, viszont az A/D átalakítás is pontatlanabb lesz, vagy akár használhatatlan értékeket is adhat. Ha megvan ez a soros ellenállás, akkor lehet hozzáméretezni az osztó másik elemét.
(#) Báddzsó válasza kobold hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
igen, pont ezen gondolkoztam én is, lehet, hogy a 30k-val sokat mondtam kicsit. 2,5knál nem kéne, hogy nagyobbb legyen a 2 ellenállás összege, adatlapszerint, ha jól értelmezem. bár keveslem....
(#) Lozsa válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Akkor ez a 2,5K tuti?
(#) Báddzsó válasza Lozsa hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
megnéztem egy application note-t, úgy néz ki igen, 2,5k. 16F szériánál nem így volt nem, többiek?
(#) icserny válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 23, 2008 /
 
Nem akarok nagy hülyeséget mondani, de szerintem "puhább" osztó is használható, ha egy kondenzátorral meg van támogatva az osztáspont.

Az a bizonyos 2,5 kohm-os korlát ugyanis - szerintem - sorosan és dinamikusan értendő. Belegondolva ugyanis, a cél csupán egy 25 pF-es kis kondi feltöltése néhány száz nanoszekundum alatt. Egy 25-100 nF-os kondi "röhögve nélkülözni tudja" ezt a kis töltést a mintavételezés idejére, anélkül, hogy a feszültség számottevően esne rajta.
Következő: »»   6 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem